wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Mniej azbestu w gminie Baranowo. Samorząd przystępuje do projektu na kolejny rok

Gmina Baranowo po raz kolejny przystąpi do realizacji programu usuwania wyrobów zawierających azbest, zgodnie z Programem Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032. Oznacza to, że w bieżącym roku mieszkańcy znów mogą składać dokumenty o usunięcie m.in. niebezpiecznych pokryć dachowych.

Mieszkańcy, którzy posiadają eternit falisty, bądź płaski i chcą go przekazać do utylizacji, powinni złożyć wniosek w terminie do 31 stycznia 2020 r. który dostępny jest w Urzędzie Gminy w Baranowie pokój nr 30 oraz na stronie internetowej gminy.

Reklama - Ilość płyt azbestowych przeznaczonych do odbioru należy podać w sztukach lub w m kw. W pierwszej kolejności uwzględnione będą wnioski tych mieszkańców, którzy posiadają już zdjęte płyty azbestowe, natomiast wnioski mieszkańców, którzy zamierzają zdjąć eternit w terminie do 30 września 2020 r., będą uwzględniane w drugiej kolejności. Wnioski złożone po terminie nie będą uwzględnione. Decyduje kolejność składania wniosków - czytamy w komunikacie urzędu gminy.

W 2019 r. odbiór i utylizacja płyt azbestowych w pierwszym naborze wniosków finansowany był w 70 proc. ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i w 30 proc. z budżetu Gminy Baranowo, natomiast w drugim naborze w całości ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Informacja o wyrobach zawierających azbest, którą należy pobrać, wypełnić i złożyć, znajduje się na stronie Urzędu Gminy w Baranowie.

Wyświetleń: 683 komentarze: 0
18.01.2020, 09:10r. Drukuj
Powrót