wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Magdalena Mieszkowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzekuniu, odwołana ze stanowiska. Jakie podano powody?

Magdalena Mieszkowska - dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. J. Bema w Rzekuniu została odwołana ze stanowiska przez wójta gminy Bartosza Podolaka. Funkcję szefa tej placówki objęła w 2018 roku, z nadania ówczesnego włodarza Stanisława Godziny, obejmując fotel po wieloletnim dyrektorze Marku Podolaku.

O decyzji wójta, w sprawie odwołania dyrektorki, dowiedzieliśmy się od zaniepokojonych mieszkańców. Jak wynika z przekazanych nam informacji,  we wtorek 14 stycznia br., o godz. 13.00, do szkoły, w czasie trwania zajęć lekcyjnych, przybyli pracownicy Zakładu Obsługi Gminy i wręczyli pani dyrektor odwołania w trybie natychmiastowym, oczekując na opuszczenie przez nią stanowiska.

Reklama Dyrektorka odwołana, część mieszkańców oburzona

- Wszystko działo się, gdy w szkole byli uczniowie. Wystarczyło poczekać do 15.00, sytuacja byłaby bardziej komfortowa dla wszystkich. Jest to pierwsze odwołanie dyrektora szkoły podstawowej w historii gminy Rzekuń. Informacja przemieszcza się pocztą pantoflową - informują mieszkańcy.

Magdalena Mieszkowska jest nauczycielem chemii. Funkcję dyrektora szkoły podstawowej pełniła od roku 2018. Wcześniej była dyrektorem gimnazjum w Rzekuniu. Do końca kadencji pozostało jej jeszcze dwa lata. Fotel szefa rzekuńskiej podstawówki objęła po wieloletnim dyrektorze szkoły Marku Podolaku. Jak czytamy w informacji przesłanej do naszej redakcji, wiele osób właśnie tu upatruje powodów tak nagłego odwołania - "jest to zemsta z polityką w tle".

Reklama - Nie bez znaczenia jest fakt, że w konkursie pani Mieszkowska pokonała jednym głosem byłego dyrektora SP w Rzekuniu, a jednocześnie ojca obecnego wójta i byłego radnego powiatu pana Marka Podolaka. Nikt nie ma wątpliwości, że jest to zemsta z polityką w tle. Odkąd wójtem został Bartosz Podolak rozpoczęły się notoryczne kontrole w placówce, jako jedynej w gminie. Dopiero na kolejną sesję w dniu 16 stycznia 2020 wójt wprowadza harmonogram kontroli instytucji podległych gminie. Do tej pory kontrolował SP w Rzekuniu. Następnym krokiem była ocena pracy dyrektor - najniższa - negatywna. ZNP i kuratorium wystawiły ocenę bardzo dobrą pani Mieszkowskiej. To jednak nie przeszkodziło, by ją w dniu dzisiejszym odwołać. Wzburzyło to opinię publiczną, ponieważ pani dyrektor zyskała sobie rzeszę sojuszników wśród rodziców i uczniów, a także wśród nauczycieli - czytamy w informacji.

Najprawdopodobniej jej obowiązki przejmie tymczasowo wicedyrektor placówki Ewa Borkowska-Sawicka. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy w Urzędzie Gminy w Rzekuniu.

- Na podstawie art. 30 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 506 ze zm.) oraz art. 66 ust. 1 pkt 1 lit.b w zw. z art. 29 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm.) z dniem 13 stycznia 2020 r. pani Magdalena Eliza Mieszkowska przestała pełnić funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Rzekuniu - poinformował Krzysztof Żebrowski, sekretarz gminy Rzekuń.

Reklama Odwołanie podyktowane negatywną oceną realizacji zadań

Jak wynika z przedstawionych informacji, Magdalena Mieszkowska nadal pozostaje nauczycielem w Szkole Podstawowej w Rzekuniu, jednak z dniem 13 stycznia br. przestała pełnić funkcję dyrektora.

- Jednocześnie pani Magdalena Eliza Mieszkowska w dalszym ciągu pozostaje nauczycielem Szkoły Podstawowej w Rzekuniu. Organ prowadzący zapewnił nauczycielce pełny wymiar godzin dydaktycznych. Działania były podyktowane negatywną oceną realizacji zadań zabezpieczających właściwe warunki do wypełniania funkcji dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły oraz przewidywalnej gospodarki finansowej i materiałowej - informuje sekretarz gminy.

Obecnie urząd gminy nie ujawnia do publicznego wglądu pełnej treści uzasadnienia decyzji o zwolnieniu. Zaznacza jednak, że nie ma wpływu na wykorzystywanie dokumentu przez osoby, których sprawa bezpośrednio dotyczy.

- Ze względu na charakter tego przepisu treść uzasadnienia jest znana m.in. osobie pani dyrektor i nie zostaje na obecnym etapie postępowania upubliczniona przez instytucje gminne poza krąg instytucji i osób, których pod względem formalnym bezpośrednio dotyczy. Nie mamy natomiast wpływu na swobodne wykorzystywanie posiadanych przez nie dokumentów o charakterze służbowym lub pracowniczym - czytamy w przesłanej informacji.

Zdjęcie: archiwum SP w Rzekuniu

Wyświetleń: 19533 komentarze: 159
18.01.2020, 09:18r. Drukuj
Powrót


Tytus @ 09:38, 18.01.2020

IP: 5.173...10

Ta pani to powinna spalić się że wstydu za to co tam wyprawiała. Bardzo dobra decyzja

Hj @ 09:41, 18.01.2020

IP: 188.146...186

Pan podolak wkoncu odpowie za swoje poczynania.
Remizs strażakom zabrał i stworzył dom seniora. Strażacy nie mają jak wyjeżdżać do akcji ponieważ brak kierowcy. Miejsca do spotkań również nie ma wigilia odbyła się w sali parafialnej
CBA może się zainteresuje

Eh @ 09:45, 18.01.2020

IP: 46.77...239

To dlatego jak ostatnio paliło się na Kościuszki to Dzbenin przyjechał
Chociaż Rzekuń ma swoją straż w

Ewa @ 09:45, 18.01.2020

IP: 5.173...172

Bardzo dobra decyzja. Ta kobieta się nie nadawała. Cały czas tylko problemy. Nauczyciele skargi pisali

Ja @ 09:49, 18.01.2020

IP: 188.146...228

Rodzina na swoim :) W tej gminie co kadencja to afery, jak nie Godzina to teraz ten.

Kobieta @ 09:54, 18.01.2020

IP: 5.173...172

Przecież tej kobiety nikt nie lubi. Tam tylko plotki nic więcej. I jeszcze w politykę się bawi.

Gosc @ 09:54, 18.01.2020

IP: 188.146...224

O co tyle szumu. Została odwołana a nie zwolniona ze szkoły.

zet @ 09:54, 18.01.2020

IP: 95.49...24

Powinna Pani dyrektor wejść na drogę sadową-wygrana bardziej niż pewna

Gosc @ 09:56, 18.01.2020

IP: 188.146...224

Bardzo dobrze z niegospodarności powinni rozliczać i bojkotowania poleceń sluzbowycg

kinia @ 09:57, 18.01.2020

IP: 2a01:110f...75c5

kinia to jednak podła istota krętacz i mściciel. Mści sie za ojca?
Ta pani zrobiła porządek po tym poprzedniku nieudaczniku.
Dziś już wracaja stare zwyczaje i metody. Wszelka oznak to jakieś szopki na dzień babci
Tragedia brak organizacji i sensu.
To co wyprawia ten mściciel z fałszywym uśmieszkiem. Ciekawe czy na koniec jeszcze przyszedł ja przytulić ??

Tak fałszywego osobnik a to w tej gJak minie jeszcze nie było.
Tyle krzywdy ludziom czyni i to bez mrugnięcia okiem
Jak trzeba być złym człowiekiem żeby takie rzeczy robic.

mieszkaniec @ 09:57, 18.01.2020

IP: 5.172...118

Mam nadzieję, że kiedyś i was w ten sposób odwołająm, może wtedy zrozumiecie swoje błędy. Panie wójcie obiecywał pan spokojną kadencję, a co mamy. Tak to jeszcze nie było nawet za poprzednika, którego poczynania pan tak negował. Wstyd i życzę panu, żeby już nigdy pan nie został wybrany wójtem. Ludzie z takim charakterem nie powinni pełnić funkcji w samorzadach. Pamiętaj, że to wszystko co złego wyrzadziś komuś wruci kiedyś do Ciebie.

Godziny @ 09:58, 18.01.2020

IP: 5.173...203

Zastanawiam się po co wójt dawał jej te godziny do pracy. Trzeba było zostawić te kilka jak nie umie uszanować. Rodzice malowali przed rozpoczęciem roku szkolnego. A ona miała 300000 i nie umiała wydać. Wstyd. Dobrze że jest pani Ewa Borkowska

Do wyżej @ 09:58, 18.01.2020

IP: 31.0...46

Co ten człowiek wyprawia!Zwalnia ludzi i stawia zarzuty.Jak tak można robić jak samemu się ma nie wyjaśnione sprawy z oświadczeniem majątkowym.Sluzby rozpytują ,na koncie spray sądowe.I jeszcze ta rodzina przy korycie,ciocia,wujek sekretarz który tłumaczy tak żeby nie było wiadomo co chodzi!Wstyd!

Pidol @ 10:00, 18.01.2020

IP: 37.248...211

Pani dyrektor to mądry człowiek, i odpowiedna osoba na tym stanowisku to była zemsta, zemsta i tyle.
Negatywne opinie na jej temat wiadomo od kogo pochodzą. Czyli "od rodziny na swoim"😏.

Z innego portalu @ 10:02, 18.01.2020

IP: 94.254...159

Można wszystko jak się ma władzę, takie czasy ale przeszłość pokazuje że każdy kto kogoś krzywdzi z zemsty, różnicy pogladów, kończy tak samo. 

Szkoda że tak niewielu uczy się na błędach innych, większość zdecydowana na własnych. 

Winę ewentualną stwierdzi sąd zapewne, tak jak to zawsze w takich przypadkach, jeśli uzna, że sprawa ma podłoże polityczne a zarzuty niewystarczajace do pozbawienia stanowiska wtedy się wójt spali ze wstydu. 

Ludzka zawiść się szerzy jak zaraza i trzeba ją tępić w zarodku.

Chłopie, co ty wyprawiasz? Miała być kadencja zgody, a mamy dalej to co było, tylko inni ludzie dziś to wykonują. Wstyd. Pamiętaj, że to wszystko kiedyś do Ciebie wróci. Dziś już byś wójtem nie został.

Czy to oby ich nie przerosło? Czy nikt tego nie widzi ? Pani Magdo jesteśmy za Panią proszę nie poddawać się.

Przecież ani on ani wuj i ciotka wstydu nie mają nawet odrobiny. 

A co do poprzednika to proszę zauważyć że do kiedy kinia nie wszedł do rady był spokój i wszystko szło jak należy. 

Dopiero on zbuntował omamił zmanipulował innych i założył klub 
Resztę znamy. 
Swoje cechy przypisał Panu Godzinie 

Szedł w pielgrzymce razem ze starym i napier... ł na poprzednika 
Wstydu zero 
Przyzwoitości zero 
Tylko kasa i rodzina. Skok na kasę

Kinia nie lubi kobiet inteligentnych jak każdy zakompleksiony facet. Proszę tylko spojrzeć na te baby którymi się otoczył. Jakby z jednej mąki. Prostota i posłuszeństwo.

Masz rację. Byli ludzie którzy przestrzegali klub przed Kinią i jej rodziną chciwą na kasę. Znali lepkie łapki. Nikt nie chciał prócz niego starować na wójta. Jeszcze pół roku przed wyborami trwały dyskusje, żeby ktoś inny kandydował. Nie było chętnych. Ten skorzystal.
Rozumiem że za panią dyrektor zanim wróci ojciec wójta to ta kolorowa intrygantka póki co, jeszcze niedawno przyjaciółka Mieszkowskiej i oddana fanka Pana Godziny. Po zmianie władzy się przeistoczyła podobno. Co za okropność tak dla władzy podkopać koleżankę. Brak skrupułów
Toż ona ma parcie od lat, Podolaka chciała wysadzić kilkanaście lat temu. Wtedy była wróg. Dziś przyjaciel na potrzebę chwili.

Co ten człowiek wyprawia. Nie dziwne że Ci kumple się odsunęli żeby nie wspierać takich podłych działań. W porę. Niech innych wykorzystuje do swoich działań. 

Już po tym jak wójt pożegnał Panią Bloch się odsunęli. 

Każdy kto popiera ludzką krzywdę może jej oczekiwać. Przychodzi niespodziewanie pod różnymi postaciami.
Uczyła moje dzieci Pani Mieszkowska. Wspaniały nauczyciel. Nie wiem jakim była dyrektorem ale czytam jak ją potraktowano. Taki zły przykład dla uczniów, żeby odwołać człowieka. Prymitywne są narzędzia działania obecnej władzy. Poparłam ją bo nie sądziłam że ten grzeczny młody człowiek co przyszedł do mnie i prosił o głos mógł tak postąpić. Ludzie się Boga nie boją

Kinia w poprzedniej kadencji wytykał poprzednikowi ile to spraw sądowych się toczy przeciw niemu.A może niech się pochwali ile obecnie sam tych spraw ma?Ilu pracowników których zwolnił podało go do sądu? Kolejni też składają.Moze zapomniał wyświęcić gabinet po poprzedniku i to samo robi?

Z urzędu gminy zrobił firmę rodzinno-towarzyska. Ciotka, dwóch wujkow, kolega, koleżanki, redaktorki od paszkwila wyborczego, osobista asystentka z Lelisa. Teraz jeszcze trzeba starego na stolec przywrócić, bo kasa jest najważniejsza.

Głosowałąm na tego człowieka i bardzo tego teraz żałuję słysząc takie opnie o nim, jak również obserwując jego działania. Sądziłam, że młody człowiek, otwarty na wszelkie możliwości wprowadzania nowych inwestycji, w tym budowę dróg sprosta oczekiwaniom wyborców. A tu zonk! Wszystko jest nie tak, jak być powinno. Pan Godzina miał swoje za uszami, ale przynajmniej dbał o gminę, przepraszam Panie Stanisławie, że na Pana nie zagłosowałam. Zmanipulował mnie ten Kinia. Jestem za referendum! 

Proszę wejść na portal teraz ostroleka i poczytać o odwołaniu Pani Dyrektor. 
Piszą że ZNP i Kuratorium wydało negatywną opinię co do odwołania Pani Dyrektor.

Kuratorium wystawiło pani dyrektor ocenę bardzo dobrą po przeprowadzaniu kontroli w szkole. Związki to samo. Czytali wójta pisma, jakieś zarzuty, i mimo wszystko wydali taką a nie inną ocenę. Tylko wójt naganną i odwołał ze stanowiska. Jak to rozumieć? Pomylili się? 
A ZOG to sam z siebie działa? Czy na zlecenie. Pani Orzołek zapomniała jak hej dokuczali ? Karma wraca.

Mój syn wrócił dziś że szkoły i powiedział że Pani Dyrektor już nie jest dyrektorem. Kolega mu powiedział że wczoraj ją wyrzucili z gabinetu i od razu zmienili zamki w drzwiach. Pani rzeczy leżały na parapecie na korytarzu. Obok stał jakiś gruby Pan. Myślałam że syn zmyśla i zajrzałam do Internetu. Ciężko uwierzyć w to co tu czytam. Jak tak można. Też na niego głosowałem

Bartek co ty robisz ? Kto lub co Tobą kieruję ? My ci już ręki nie podamy.

co ten drań wyprawia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Mściciel bez skrupułów 

Skad w człowieku tyle zła????????????

Dlaczego na stronie urzędu gminny wójt nie publikuje zarządzenia odnośnie odwołania dyr. szkoły podstawowej w Rzekuniu. Co ma do ukrycia i przed kim?.Strach że mieszkańcy i media się dowiedzą?A miało być tak
Przejrzyście, uczciwie i gospodarnie to już było za poprzednika 

TYLKO kinia wmówił że jest inaczej

Teraz widać jak na dłoni dzięki komu wygrał wybory. Koledzy się odsunęli, ci co go wypromowali, to posunięcia robi takie, że się muszą wstydzić. Bez nich porażka.

Edek Fredek @ 22:28, 14.01.2020

Niektórzy chodzą do kościoła tylko po to aby się pokazać. Nie ma to nic wspólnego z wiarą. Tacy to najgorsi. Udają świętych a innym wyrzadzala krzywdę. Dla nich liczy się tylko kasa kasa kasa. Nic więcej.

Madziaaaa @ 10:03, 18.01.2020

IP: 94.254...251

Wszyscy wiemy jakimi metodami ta kobieta weszła na stanowisko. Przez rok robiła co mogła żeby tylko ..... Było jak było i co mówiła to wszyscy wierzą. Kto mówił że rok szkolny rozpocznie w październiku i wszystko zwali na wójta? Pamięta pani?

Takie głupoty robić i teraz się dziwić? Dziwne że wójt tyle z panią wytrzymał

Do cekebryty @ 10:03, 18.01.2020

IP: 94.254...253

Odejdź cele.bryto od komputera i nie pisz sobie tych smochwalrk.
Ty ze wstydu się nie spalisz bo nie wiesz co to. Nie wiesz co to przyzwoitodc.

Gon @ 10:04, 18.01.2020

IP: 159.205...104

Do Tytus : napisz konkretnie co tam wyprawiała pani dyrektor Mieszkowska. Czekam z niecierpliwością na te twoje rewelacje.

Do Ewa: konkrety poproszę ile skarg i którzy nauczyciele. No dajesz dajesz, nie ociągaj się. Oboje wiemy że lista nie będzie długa, a wyssane z palca skargi pisane byly na zamówienie.

Czarna @ 10:04, 18.01.2020

IP: 188.146...175

Faktycznie na pierwszy rzut oka widać ze sprawa grubymi nićmi szyta ... Niech się Pani im nie daje .... życzę dużo wytrwałości i siły.... Dobro jest ciche a zło zawsze .... robi halas ....

I te @ 10:05, 18.01.2020

IP: 94.254...251

I te przełamane komentarze pisane na zamówienie przez Ewę która jeszcze się tym chwali. No brawo.

Pani to powinna się zastanowić co robiła. A wójt dobrze zrobił

Do wyżej @ 10:07, 18.01.2020

IP: 37.248...160

Jest to czysta zemsta za ojca.Sa dowody że już w listopadzie 2018 roku pisał do znajomych że to tylko kwestia czasu kiedy odwoła.Kiniu zagalapowales się!

Gosc @ 10:07, 18.01.2020

IP: 188.146...224

W końcu coś w tej gminie się dzieje ale 5 osobom się nie podoba i szczują na władze - obrzydliwe

Fredek z Fabryki Kredek @ 10:10, 18.01.2020

IP: 37.30...236

Tak to jest jak władza rozum przeslonila.Godzinie to już by telewizję ściągnął. A Zebrowski to zaczyna robić za drugą Bozenke.Poraża niewiedza radnych.Czterech radnych nie potrafiło mi wytłumaczyć o co chodzi z odwołaniem pani dyrektor Mieszkowskiej,argumentując że to nie ich sprawa😂😂😂😂&#
128514;.Radni jednak przyznają że mogło chodzić o zemstę.Teraz pytanie.Po co jest w radzie komisja budżetu i oświaty?Odp.Zedy brać dietę .
Chyba wszystkim nie o taką zmianę chodziło.No może oprócz rodziny i znajomych królika!

Ona @ 10:13, 18.01.2020

IP: 37.7...168

Zemsta i mściwość hasło wyborcze

z innego portalu @ 10:13, 18.01.2020

IP: 2a01:110f...75c5

Do pisząscych

Proszę nie porównujcie tej miernoty z zacnym Panem Godziną.
Nijak się nie da.
W niektórych wciąż tkwi to co wmówił wam Kinia. Że tamten nie dobry.
Wszyscy wiedzą że tamten pozbył się tylko za aferę silną. Zresztą słusznie.
Niechaj ktoś pójdź do szefa i egzorcyzmy odczyni. Będzie to ostatnia jego wizyta. Zresztą klub całą tę sferę kontrolował i podsycał.
Następna sprawa to gospodarność. To się porównywać nie ma co.
Tamten budował. Inwestycje szły jedna za drugą
A tu. Budki dla ptaków. I kibelki.
Kibelki sa ważne. Na niczym tak nie zrobisz jak na kibelkach.
Kinia wie na czym można dobrze zarobić. To jedyna dziedzina gdzie kinia jest specjalistą.
Jest też ratunek.
REFERENDUM
REFERENDUM
REFERENDUM
no chyba że wcześniej służby wyjaśnia jak to jest z tym oświadczeniem majątkowym.
Dom 270m² za 200tys.
To sama działka a i domu zapomniał? Czy może chciał coś ukryć?
Jakieś drobne kilkaset tyś

C.d. @ 10:16, 18.01.2020

IP: 94.254...159

Najgorszy Wójt jakiego ta gmina miała. Widoczny zastój inwestycyjny, bzdety same i kawałki 100 m dróg z kostki, stanowiska dla rodziny, takiego nepotyzmu nigdy nie było. Wstyd na cały powiat. I jeszcze mściwość porażająca.
Nie można było do konkursu poczekać tylkp szybko pozbyć się. Ale wójt mówił wielokrotnie że te najgorsze posunięcia trzeba zawsze robić na początku kadencji żeby ludzie zapomnieli do wyborów. A Pani Dyrektor miała jeszcze na pewno kilka lat kadencji. Wstyd i dla tych Żebrowskich spod ołtarza. Dziwią się ludzie że tak rodzina cała się do koryta dorwała.


Skąd takie zarobki dla znajomych? Kto zarobi na tych kierowników jednostek po 9 tyś złotych im zapewnił, 6000 podatawa i 3 tyś funkcyjny. Gdzie tyle płacą? Chyba żeby ich nie kuły w oczy rodzinne zarobki władzy.


Gdzie są radni się pytam?
Podoba im się co wójt wyprawia z ludźmi? Mają języki w gę.bie ? Przemówią?
Ten z ołtarza co z krzyżem maszeruje co niedziela też popiera taką ludzką krzywdę?
Po to była zmiana? Czy żeby niektórym d ..było lepiej?

W Chorzelach była identyczna sytuacja niedawno. W taki sam sposób wyrzucono Panią Dyrektor zw stanowiska, ale wygrała w sądzie i wróciła. Tu będzie tak samo.

Czy to prawda że ten z ZOGu z Orzołkowa kazali natychmiast opuścić gabinet Pani Dyrektor i zabrać swoje rzeczy? Wymieniali zamki na oczach uczniów to się wszystko działo? Jak przestępcę ją potraktowali. Miałaby coś ukraść z tego gabinetu? Wyniesć biurko?
To taka lekcja dla uczniów miała być? Jak wladza8z ludźmi postępuje?
Miejmy nadzieję że władza przyjdzie do szkoły i wyjaśni uczniom że wójt zdjął że stanowiska Panią Dyrektor bo szykuje miejsce dla ojca. A jak Pani Dyrektor wygra, co jest prawdopodobne po tym co związki napisały na innym portalu to przyjedzie i przy uczniach przeprosi. Wstyd.

Myślę @ 10:23, 18.01.2020

IP: 37.248...160

Tyle złego dla tej gminy przez rok ten człowiek uczynił że poprzednicy razem wzięci nie zrobili.Zwstal w kasie 30 milionów po poprzedniku i już zaczyna pustkami świecić.Natworzyl stanowisk,pozatrudnial bez konkursów dyrektorów , kierowników.Dla przykładu:Dyrektor ZOGu,Dyrektor Żłobka,Dyrektor Biblioteki,Kierownik Domu Seniora,Inspektor od Oświaty.Wszyscy wymienieni bez konkursów.Zwiekszyl pensje dla kadry kierowniczej (zarządzenie 153/2019).5500zl pensja podstawowa plus dodatek motywacyjny 3000zl,oraz wysługa za przepracowane lata.Dyrektor ZOGu 6000tys zł reszta tak jak pozostali.Jaki budżet to wytrzyma!Dyrektor Żłobka od Listopada zatrudniona pomimo że Żłobek jeszcze w budowie!

Do gosc @ 10:26, 18.01.2020

IP: 37.30...236

Bartek radziles Godzinie że jak sobie nie radzi to niech podda się do dymisji.Godzina chciał ale razem z radą.
Bartku podajcie się do dymisji .Podajcie się ocenie wyborców po roku.Zobaczycie że większa połowa wyborców nie wpuści was na podwórko nie mowa że na was zagłosują. Czlowieku ludzie się z was śmieją iwstydza.Kończ waść wstydu oszczędź!

Gosc @ 10:27, 18.01.2020

IP: 188.146...224

Rzekunscy opluwacze celowo działają na szkodę gminy

Do gosc @ 10:28, 18.01.2020

IP: 37.30...236

Bartek radziles Godzinie że jak sobie nie radzi to niech podda się do dymisji.Godzina chciał ale razem z radą.
Bartku podajcie się do dymisji .Podajcie się ocenie wyborców po roku.Zobaczycie że większa połowa wyborców nie wpuści was na podwórko nie mowa że na was zagłosują. Czlowieku ludzie się z was śmieją iwstydza.Kończ waść wstydu oszczędź!

Biu @ 10:28, 18.01.2020

IP: 94.254...59

Ta informacja zaniepokojonych rodziców to też Ewa.To ej szum ona bez tego nie może.Niech dopisze jeszcze jakie skargi na dyrektorkę do wójta pisała.Głupota nie na granic.Jeszcze ozorem na prawo i lewo o tym .

C.d. @ 10:29, 18.01.2020

IP: 94.254...159

Wstyd mi że głosowałem na obu Podolaków. Oni nie mają hamulców. Jeden do powiatu nie wszedł i teraz się wyżywa na wszystkich co go nie poparli ten drugi. 2 tyś przeszło koło nosa. Jak było zarzuty trzeba było dać upomnienia, porem nagany itp.
Żaden sąd nie uwierzy w inne powody jak tylko zemsta. Chciwość kogoś przerosła.


Ten człowiek ma podwójną osobowość. Na potrzebę chwili jest serdeczny i uśmiechnięty, pomaga pogożelcom A chwilę wcześniej w Wigilię odwołuje człowieka.

Czy ten Stary to nie mógł iść gdzie indziej do pracy i dopracować do emerytury? Musiał dopełnić zemsty? Żona zadowolona? Bo jak go w powiecie nie wybrali na wice to pytal co on teraz żonie w domu powie. Tam się rodzinnie ustala kierunki władzy w gminie. A potwierdza plany w Zamościu.

A kierowników to czemu wójt w konkursach nie wybiera? Pani kierownik Domu Seniora Żłobka, OPSu, Zogu?
Gdzie to było ustalane? W Lelisie? Kto im dał takie stawki? Kto tyle zarabia?

Gosc @ 10:29, 18.01.2020

IP: 188.146...224

Rzekunscy opluwacz chcą zniszczyć gmine

Do wyzej @ 10:33, 18.01.2020

IP: 37.248...160

Dlaczego pismo które złożyła Pani Dyrektor do Rady Gminy za pośrednictwem ZOGu w dniu 27 sierpnia nie ujrzało światła dziennego.Czy ciocia Przewodnicząca rady dostała zakaz informowania na posiedzeniu rady o tym piśmie?Czy może Pani Dyrektor ZOGu uznała że pismo nie zostanie dalej przekazane?.Teraz widać dlaczego obsadził się rodziną.Przy rodzinnym stole wszystko ustalają

C.d. @ 10:36, 18.01.2020

IP: 94.254...114

Komuś zarzuca, pani dyrektor a co sam robi? zatrudnił bez konkursu dyrektorkę ZOGu,Biblioteki, Żłobka, Kierowniczkę domu Seniora ,Inspektora od Oświaty.To tylko wymienione stanowiska kierownicze,do tego szereg innych stanowisk zostało obsadzone bez konkursu..Najwazniejsze kryterium to rodzina bądź kolesiostwo.A oczerniać poprzednika! Wstydź się Kinia!

Co ten człowiek wyprawia! Dorwał się do koryta i cała rodzinę i innych bliskich poobsadzal na stanowiskach bez konkurs.Podwoil pensje kierownicze.Wystarczy przejrzeć zarządzenie w którym określił zarobki kierownika domu Seniora.Zarzadzenie Nr153/2019.No ale swojej Kiniusi nie będzie żałował.A tu kobietę która została wyłoniona w konkursie zwalnia z dnia na dzień !

0 Odpowiedz

17 godzin temu

Gosć

Kiniu, twój sposób pisania i szarpanie wciąż tych samych ludzi przynosi Ci ujmę i twojemu stanowisku. Jesteś żądny władzy i kasy. Ludzue mają prawo krytykować twoje rządy tak jak ty miałeś prawo i korzystałeś z niego krytykować rządy poprzednika . Nie bulwersuj się jak wlazłeś na świecznik tylko rób tak żebyś z niego za chwilę nie spadł. Bo Cię d…porządnie rozboli. Wstyd nam za Ciebie w calym powiecie.

A podobały ci się Kiniu komentarze na poprzednika? Wiesz kto odpowiada za hejt na poprzednika?Kto pisał artykuły na zamówienie? Kto w środku nocy wysyłał esemesy pomóżcie mi pisać bo Mie atakuje?.Kto pisał zawiadomienia do prokuratury żeby grillować staska?Wtedy Ci się Edi podobało?.Pani redaktorka specjalista od mediów i seniorów pisząca na zlecenie to było dobrze?Wtedy Ci się podobało?Dorwaliscie się do władzy bo oszukaliscie środowisko które wam zaufało! Po wyborach jedyne zasady to rodzina i to teraz k..rwa my.Gardzę wami .Jesteście tacy sami jak Godzina a może nawet gorsi.
mieszkaniec

Głupotę napisali, a tetaz wstydzą się upublicznić. Mam nadzieję, że kiedyś i was ktoś zwolni w taki sposób może zrozumiecie jak odczujecie to na wlasnej skórze. Wraz z objęciem stanowiska znieczulica i chamstwo w was wystąpiło. Wstyd
Hmmm

W zarządzeniu nr 153/2019 .Kierownik domu seniora pensja 5,500zl plus dodatek funkcyjny 3000tys zł,to samo Dyrektor Żłobka kierownika GOPS dyr Biblioteki,dyr ZOG 6000tys.zl plus 3000zl dodatek funkcyjny.Do tego wysługa lza przepracowane lata.Tak Kinia wynagradza za publiczne pieniądze!


Kazik

W głowie się nie mieści. Idą tu z powiatu i z Ostrołęki bo tylko u nas tak hojnie płacą. A potem budżet pusty. Gdzie tu rozsądek? Gdzie są radni? Robi co chce rodzina Podolaków i Żebrowskich a ci patrzą i nie widzą do czego służą. Wstyd. Dorośli ludzie.

Kolejne sprawy sądowe przed wójtem. Trzeba było zaczekać do konkursu bo to odwołanie opiera się na zemście widocznej gołym okiem. Krytykował Godzinę że swoich wsadza. A co sam robi? Rodziną się otoczył i rodzina rządzi. Stanowiska obsadza bez żadnych konkursów. Powołuje ludzi pozbawionych kompetencji. I na dzień dobry wysokie zarobki. Wstyd

Koleżanki posciągał z Lelisa i każe im się Rzekuniem zajmować. Już Pan Kleczkowski narzadził. Tyle samo i ten narządzi. Ma złych doradców pasożytów. Wydrzeć chcą całą rodziną z tej gminy jak najwięcej. I proszę nie nazywać ludzi którzy prawdę piszą hejterami. Podają fakty. A skoro jeszcze żadnemu nikt sprawy nie zrobił piszą prawdę.

Kinia,a jak tam Twojej oświadczenie majątkowe? Dlaczego służby przepytują radnych?Może chodzi o jakieś interesiki?Czy te automaty które stały w szkole za poprzedniego dyrektora tatę były legalnie? ,Była umowa że szkołą ,gmina miała z tego tytułu jakieś wpływy do budżetu?

Taa @ 10:38, 18.01.2020

IP: 37.7...168

MO ZNÓW NIEPRZYCHYLNE KOMANTARZE USUWA
CZEMU ?!
Zapisuje przekazuje władzy i co zaś sprawę będzie robił za komantarze za to ze ludzie prawdę widza i piszą

Zen @ 10:41, 18.01.2020

IP: 178.213...233

Trzeba nie mieć za grosz przyzwoitości żeby tak z ludźmi postępować. Rozliczymy w wyborach całą rodzinę chyba że sąd nam wcześniej to zrobi. Bo z tego co się mówi w gminie to i z ziemią pod żłobek coś nie tak, bo kwota za ar z kosmos. I Z oświadczeniem coś nie tak. Kwoty za niskie bo policja wydzwania i przychodzi do byłych radmych i pyta. Nigdy wcześniej wcześniej się nic takiego w gminie nie działo. A teraz w całym powiecie widzą i pytają co tam się u Was w gminie wyprawia.

C.d. @ 10:45, 18.01.2020

IP: 94.254...114

Jak pismo nie trafilo do rady to przewodnicząca powinna za to ponieść konsekwencje. Ta rada trzymana jest w ciemności. Dobrze że ten jeden radny coś wyjaśnia bo reszta pojęcia nie ma.
Wysłał z gminy kontrole a po kontroli ani śladu. Nawet protokołów nie ma. Istny cyrk. Rządy absolutnie absolutne.

Myślę @ 10:50, 18.01.2020

IP: 31.0...139

Czy Ci z Zamościa to jeszcze mogą patrzeć ludziom w oczy?A ten przerośnięty ministrant to też z czystym sumieniem tak może przyglądać się temu cyrkowi?Czy wszystko można za mamonę sobie przetłumaczyć i udawać gorliwego katolika?Czy nie pasuje do nich powiedzenie;modli się pod figurą a dia.....La ma za skórą?

Grażyna @ 11:01, 18.01.2020

IP: 2a00:f41...c22e

Rzekuń powinien być wchloniety do Ostrołęki reszta terenu dopisana do gm Troszyn. I wieczne klutnie by się skończyły

Oszustwo @ 11:02, 18.01.2020

IP: 5.173...205

Ten błazen wmówił ludziom że poprzednik ma takie cechy jak on.
Ktoś słusznie wyżej zauważył że nie ma czego porównywać
Ten kmiotek oczernil porządnego człowieka

rew @ 11:04, 18.01.2020

IP: 5.184...86

Jako że w Polsce takie stanowiska zajmuje się po znajomości to ja się tylko przygladam, ta czy tamten? bez znaczenia, wiedza na pewno nie wygra

Błędy @ 11:05, 18.01.2020

IP: 178.213...233

Tak sobie dobrał właśnie radnych. Niektórzy pracują w placówkach mu podległych i nawet jak im się coś nie podoba siedzą cicho
Niestety tracą w oczach mieszkańców.

Emilia @ 11:19, 18.01.2020

IP: 2a00:f41...2035

Pani M zaczęła bawić się w politykę emsariuszka pana G nagła przyjaźń z p Sz i za.miatanie pod dywan w sądzie wyjdą ciekawe sprawy podziwiam panią borkowską że ma tyle cierpliwości myślę że w sądzie powie o wielu sprawach a na dniu kolędowania byłam super impreza

Obserwator @ 11:23, 18.01.2020

IP: 37.248...93

Tatuś wychował synka na swoje podobieństwo i wg .swoich wartości. To ewidentna zemsta. Czasy takie, że zło podniosło głowę i na mszę dzwoni. Na sąd ostrołęcki i na obiektywny wyrok raczej nie radzę liczyć.

Do wyżej @ 11:32, 18.01.2020

IP: 31.0...139

Kinia zawsze był znany wśród kolegów jako plotkarz.Ciagle wydzwaniał, dopytywał kto i co mówi na jego temat.Koledzy śmieli się że to taka "baba" nie chłop.Teraz otoczył się podobnymi do siebie i rozsiewa plotki. Kiniu radzę przejrzyj swoją korespondencję od początku to zobaczysz co wypisywales, jakie będziesz wykonywał ruchy kadrowe i kogo dotyczyć mają.Moze zrozumiesz że są dowody!

Do Emilii @ 11:37, 18.01.2020

IP: 94.254...114

To co wyjdzie w sądzie całkowicie pogrąży Kinię. Szarpie ludzi którzy mają wartości i są przeciwko działaniom. Zorientowali się że są wykorzystywani żeby rodzinie było dobrze. Nie chcą być utozsamiani z jego działaniem. Odwrócił się w porę.

Gosc @ 11:44, 18.01.2020

IP: 188.146...224

Tych 4 rzekunskich opluwaczy i jednego z Zabrodzia ludzie powinni na taczkach z gminy wywiezc

Do do @ 11:51, 18.01.2020

IP: 37.248...123

Po wyborach Kinia otoczył się rodziną i odsunął się od kolegów którzy pomogli mu te wybory wygrać.Nie słuchał ich rad tylko szedł jak ślepy koń i robił po swojemu.Obstawil się rodziną i kolesiostwem.Koledzy tłumaczyli że to ślepa uliczka,tak daleko nie zajdziesz,ale On po swojemu.Zastal na koncie Gminy grube miliony tylko nie przewidział że kasa szybko się skończy.Natworzyl stanowisk,poobsadzal bez konkursu , pensje podniósł do granic wytrzymałości,a ludziom tłumaczy że trzeba oszczędzać.Swiatla w całej gminie pogaszone.Nasowa się pytanie, dokąd ta gmina zmierza!Za chwilę zaczną się problemy z wodą,co zrobił wójt be zapobiec temu?Nic,bo kasa wydana na stanowiska które bez potrzeby natworzyl!Jedyne co działa to program Rodzina+.Kasa,kasa, kasa.

Prawda @ 11:52, 18.01.2020

IP: 94.254...114

Kinia wygrał bo przeciwnicy poprzednika w zasadzie nie mieli wyboru. Sądził że jak udało się wygrać to wszyscy będą szczęśliwi a sam będzie robił co chciał. Powiedzieli stop radni byłej kadencji ale nie reagował. Rodzinna polityka trwała dalej. Nie liczył się z nikim. Jak mu ktoś utknął błędy, gniewał, się i obrażał jak dziecko. Dziś nadal krytykują bo robi coraz gorzej . Szarpie ich w komentarzach bo nie przytakują, nie muszą. Chciał wszystkich uciszyć ale się nie udało. Teraz straszy. Myśli że to dobra metoda. Problem że ludzie nic nie mają na sumieniu i niczego się nie boją. Kinia natomiast ma się czego obawiać.

Do Gość @ 11:56, 18.01.2020

IP: 188.146...10

Poczekaj , za chwilę wywioza jednego. Kierunek wiadomy. Wschodni teren gminy!

Do Gośc @ 12:11, 18.01.2020

IP: 94.254...114

Kuniu, dobrze wiesz ilu ludzi patrzeć nie może na Ciebie. Chcesz wszystkich przeciwników sprowadzić do czterech osób? Sam siebie pocieszasz? Na Godzinę kazałeś pisać swoim od paszkwila i na rozkaz pisali. Niw wszyscy dali się wykorzystać i dziś masz im za złe? Nie każdy da się stołkuem kupić.

Reflejdja @ 12:28, 18.01.2020

IP: 5.173...217

Refleksja po tym co czytam jest taka.
Kinia oczernial poprzednik

Zmanipulował mieszkańców podczas pielgrzymki

Wykolegowal kolegów

Urządził rodzinę

Krzywdzi ludz. Daje upust genetycznej mściwości

Miejmy nadzieję że dosięgnie go sprawiedliwości.
Oby jak najszybciej

Alex @ 12:28, 18.01.2020

IP: 37.30...236

Widzisz Bartek jak brakuje argumentów to wyzywasz ludzi od opluwaczy.Pokazujesz w ten sposób tylko swoją małość i bezradność. Zapedziles się za daleko .Władza oslepila,możliwości przerosły...po co Ci to? Warto?Zemsta jest złym doradcą i chwały Ci nie przynosi.Nie idź tą drogą nie warto...Wiesz w jakich okolicznościach wygrales wybory,hejt pomówienia ,paszkwile,doniesienia,elektrownia sól,inne ustawki artykuły na zamówienie.....po co to wyciagac po co Ci te wyzwiska ,nie gas pożaru benzyna...Pomyśl, myślę że ogarniesz oco chodzi.Odrobina refleksji. Karierę idzie budowac w inny sposób.

Oj @ 12:35, 18.01.2020

IP: 5.173...37

Dobrze że Ci radni klubu nie pieczątują tych jego rodzinnych rządów. Nie dali się zmanipulować tylko od razu po wyborach właściwie go ocenili i głośno mowią. Brawo dla nich.

Pytanie @ 12:38, 18.01.2020

IP: 31.0...178

Czy radni to na wczorajszej sesji rady Gminy zapytali wójta o przyczyny zwolnienia Pani Dyrektor?Mieli odrobinę odwagi i przyzwoitości?A może później podczas "oblewania" kibelka jak język się troszkę rozluźnił dopytali?Wszak przy jednym głębszym język swobodniejszy.

mieszkaniec gminy @ 12:50, 18.01.2020

IP: 31.41...214

czyli stołek dla tatusia a jle mu jeszcze zostało tej rodziny zeby obsadził wszystkich

Rodzic @ 12:52, 18.01.2020

IP: 37.47...94

A czy rada gminy to jest? Jakie jest jej stanowisko? Może zbierzmy się jako rodzice i odwiedzimy naszą władzę na sesji. Tak dalej być nie może. Czy oni są ślepi na krzywdę ludzką? Czy nie w radzie osób, które mają swoje zdanie? Jeśli popierają wójta w tych działaniach to może czas na referendum? To my mieszkańcy was wybraliśmy, a wy takim postepowaniem krzywdzicie ludzi. Przecież można było poczekać do następnego konkursu, a nie szopki odstawić. Masakra, jak jest opozycja w radzie to jest źle, ale jak jej nie ma jest jeszcze gorzej

Cybergo @ 13:31, 18.01.2020

IP: 5.173...140

Daj człowiekowi stołek to pokaże prawdziwe oblicze. Ten się szybko pozbył maski. Już wobec przyjaciół pokazał prawdziwe oblicze. A dziś psy wiesza na tych którym zawdzięcza stołek. Klepie wrogów bo już każdy dobry gdy grunt się pali pod nogami. Liczy że przetrwa . Nie przetrwa.

Pomylka @ 13:45, 18.01.2020

IP: 5.173...99

Przyszedł i zebrał o głosy.
Wstyd się przyznać jaki błąd popełniliśmy.

Panie Stanislawie przepraszam. Moim znajomi mówią to samo.
Więcej się nie pomylimy
Gospodarzu wracaj!

Kuku @ 13:48, 18.01.2020

IP: 188.146...73

Toz już są działania że jeden z byłych kandydatów na wójta szykuje się do akcji by zostać będzie rządził pis

Sytuacja @ 14:02, 18.01.2020

IP: 5.173...140

Jakim prawem wsadzony oczywiście bez żadnego konkursu Pan z Ostrowii Mazowieckiej, były pracownik Kuratorium czyli kolega sekretarza wchodzi d9 szkoły z pismem od wójta i każe jej opuścić gabinet. Tego pana za chwilę też tak wszyscy pożegnamy. Widział zarzuty? Uważał że są podstawy gdy wszyscy wkoło że to zemsta? A gdzie dziś są ci którzy tak na Godzinie psy wieszali że po ch.am.sku wyrzucił urzędnika z gminy.
Widzą co się dzieje? Wstyd.
Dziś choć widać kto walczył bo wyznawal jakieś wartości A kto żeby własnej D....było lepiej.

Lawy @ 14:02, 18.01.2020

IP: 188.146...195

Wstyd panie bartku. Szkoda dzieci i rodziców. Takich rzeczy się nie zapomina.

Wniosek @ 14:05, 18.01.2020

IP: 178.213...233

Prawie 5000 odsłon po 5 godz i cala lista negatywnych komentarzy po roku działania. Idzie wójt na rekord.

Zapłacą myślę wszyscy co nie widzą krzywdy innych. Zawsze tak jest.
Radni nie zostaną więcej wybrani.
To samo co by krzaki wokół stołu ustawił. I diet nie trzeba płacić.

A już mówią między sobą o podwyżce. O kasie myślą tylko.

Mio @ 14:09, 18.01.2020

IP: 94.254...14

MO szczuje.
Pani dyrektor Magda nie była z nadania Pana Godziny.
Ona po prostu wygrała konkurs przed 12 osobową komisja.

Pan Godzina nikogo nie odwoływał w trakcie trwania kadencji!

Wiec wypadałoby zachować odrobinę obiektywizmu.

Poczynań, mściwości tego młodego człowieka nie da się obronić.

Lustro @ 14:25, 18.01.2020

IP: 94.254...101

Przypisywsles Panu Godzinie wszystko co najgorsze.
On przy Tobie to kryształ! I do tego dobry gospodarz.
Spojrz w lustro to zobaczysz adresata obłudy fałszu manipulatora i krzywdziciela czyli drania.

mieszkaniec @ 14:30, 18.01.2020

IP: 2a01:110f...e078

Znam Panią Magdę od wielu lat. Dobra i oddana uczniom nauczycielka. Pedagog z "krwi i kości" - chwalona przez uczniów i ich rodziców.
Pozdrawiamy Pani Magdo.

Sos @ 14:34, 18.01.2020

IP: 95.49...50

Karma wraca panie wójcie. Ma pan na sumieniu Drwecz , Rzekun . Porażka.

Tak @ 14:35, 18.01.2020

IP: 94.254...59

Masz rację pięć tysięcy wejść, bo Pani Sz.zagłąda czy jej adoratorzy piszą i oczerniają wójta i tego karakana z Zabrodzia, który ma teraz czas, bo nikt go nie chce.Dalej liczy na G.łupotę mieszkańców tej gminy. Przeliczy się, bo ta szczujnia to kilka osób zamęciarzy.Głupi Ci ludzie, oj głupi.Sama Pani Sz.nastukała ze 3000 wejść. Te komentarze to już wklejają , bo pod innymi Art.są identyczne.Argumentów brak.Ewka Ty chorągiewką już dawno nie jesteś, ale za to masz rozdwojenie jaźni najwyraźniej. Szczułaś jak nikt na poprzednika, a teraz robisz to samo.To już choroba umysłowa.

???? @ 14:38, 18.01.2020

IP: 5.173...140

A ta co ją podsiadla to nie ta sama co kiedyś w konkursie wystartowała przeciw M.Podolakowi? Co prowadziła z mężem burdel? To chyba ta pani. Będzie lepsza? Teraz już tego wójta popiera? Szybka zmiana bo popierała Godzinę i dlatego została wice.


A Pani z Laskowca lepsza niż Pani Mieszkowska? W czym? Skrzywdziła za czasów Godziny swojego pracownika. Teraz już dobra?

Komuś chyba pamięć szwankuje

hm @ 14:41, 18.01.2020

IP: 2a01:110f...c18d

kinia w ostatnich konwulsjach nienawiści atakujesz kogo popadnie i piszesz sobie pochlebne komentarze

NAwet ci co im po dychyu dałeś pobory maja cie w d...


Pomyśl po co ci ta mściwość
Lepiej zadbaj o zapas siwieżych pampersów bo jak te służby chodza to pewnie i coś wychodza. Golym okiem widac yto w oświadczeniu majatkowym

Do Tak @ 14:42, 18.01.2020

IP: 5.173...140

Wybrałeś tę choragiew Ewke na wice i teraz ją obrażasz. Ją też wykorzystasz Kiniu do własnych celów. Ta się może i da wykorzystać a naszą koleżankę zostaw w spokoju. Ona tłumaczyła przed wyborami że się nie nadajesz i będziemy żałować że cie poparlismy. Nie pomyliła się.
Nie nadajesz się w ogóle.
Miała rację że od tej twojej kampanii z daleka była. Dzuś choć jej nikt po sądach nie ciaga. Pozdrawiamy.

Wstydu brak @ 14:46, 18.01.2020

IP: 178.213...233

Powinienem się ten młody człowiek wstydzić a za niego całą rodziną. Straciło w oponii oni wszyscy. Za to jak z tego koryta ciągną. To nasze podatki. A co mamy? Zaraz rok suszy, a tu zero pomysłu. Latem będą nam wodę wyłączać np.na jakiś czas jak dziś światło żeby im na pensję starczylo

pytanie @ 14:46, 18.01.2020

IP: 2a01:110f...c18d

Mam jeszcze pytanie do tych co wiedzą na pewno

Czy adorator radny Stach z kamianki to też robił usługi dla Ośrodka Kultury w Lelisie pod kierunkiem tegoż dyrektora?

Podobno robił? Ciekawy wątek?

daro @ 14:51, 18.01.2020

IP: 2a01:110f...c18d

Ewuniu jak on sie moze wstydzić, Jak rodzina się moze wstydzić tam sie tego nauczył.Takie standardy.

Kto jak kto ale Ty to wiesz:)

Google @ 14:55, 18.01.2020

IP: 188.146...108

Z tą strażą pożarną to żartujecie. Przecież ci strażacy tam nie siedzą i czekają na pożar jak w państwowej.
To po co im sala na cały czas?

Google @ 15:00, 18.01.2020

IP: 188.146...108

Nic nie jest dane raz na zawsze. Rozpiszą nowy konkurs niech startuje.

To nie koniec świata.
Cała ta gmina to bajzel.

Gg @ 15:52, 18.01.2020

IP: 188.146...84

To rzekuniacy wybrali swojeg a teraz taki zły

Wieśniak @ 15:55, 18.01.2020

IP: 85.195...173

Mata co chcieliśta
Ha ha ha😂😂😂😂ԅ
14;

Do tak @ 15:56, 18.01.2020

IP: 31.0...178

Kiniu,twoja wyobraźnię jest duża,bardzo duża.Jak będzie10tys odkryć to też zwalisz winę na jedną lub dwie osoby.Prawda jest taka że wskoczyles w buty poprzednika i robisz jeszcze gorzej.Brak Ci pokory i szacunku do ludzi.Buta i arogancja nawet w komentarzach.Szastasz gminą kasą na lewo i prawo. Natworzyles wysoko płatnych stołków i bez konkursów obdzieliles bliskich sobie .Nie gniewaj się ,ale nie potrafisz zarządzać społecznym dobrem.Chaslo jakie Ci towarzyszy to Rodzina na swoim.I ta mściwość.Podaj się do dymisji ,może choć trochę zachowasz przyzwoitości

do "Google@15.00" @ 16:04, 18.01.2020

IP: 2a01:110f...6bdb

Nie masz zielonego pojęcia o Ochotniczych Strażach Pożarnych ani zakresu ich obowiązków.
Tym ludziom należy się nie tylko godna rekompensata za ich trud i niejednokrotne narażanie zdrowia i życia, ale poszanowanie i zapewnienie warunków do szkolenia i konserwacji posiadanego mienia.
Obecny jeszcze prezes ZG ZOSP - jak był posłem na Sejm - obiecywał, mało w imieniu PSL-u przygotował projekt ustawy zapewniający strażakom ochotnikom 10% dodatek do emerytury z 40-letnim stażem działalności - i co i nic. Sam kazał uszyć sobie "gieneralski " mundur i od czasu do czasu w nim paraduje. Szeregowych strażaków wszyscy mają "w głębokim poważaniu.
Życzę strażakom z Rzekunia aby byli doceniani nie tylko przez społeczeństwo ale również przez władze gminy.

Rodzic @ 16:06, 18.01.2020

IP: 94.254...222

Trzymam kciuki za dyr. Mieszkowska. P.S. Co się dzieje w tej gminie.....

Hi hi @ 16:06, 18.01.2020

IP: 188.146...10

Jeśli to prawda że osoba która została obecnie przez Kinie powołana do pełnienia obowiązków dyrektora szkoły zarzadzala w przeszłości takim przybytkiem o którym piszecie to pogratulować trafne decyzji. Ale z drugiej strony to wszystko co tworzy to jeden wielki bu..... el.

LOL @ 16:13, 18.01.2020

IP: 188.146...105

Spodziewałem się kogoś kto będzie ponad podziałami - a to mściciel tatusia :) - dzieciak na takim stanowisku, głosowałem na tego "Pana" teraz żałuję

Obserwator @ 16:36, 18.01.2020

IP: 5.173...123

Interesuje się sprawami gminny. Rozmawiam też ze strażakami
Z tego co wiem to o OSP dobrze dbał poprzedni wójt.
Zakupił samochody dla wszystkich jednostek
JAK i inny potrzebny sprzęt. Zawsze też płaci strażakom należny ekwiwalent.

Nie oszczędzał na OSP

Mercil @ 16:41, 18.01.2020

IP: 37.47...193

W Łysych wójt zwolnił dyrektora szkoły, a potem zwolniony dyrektor wygrał z nim kolejne wybory. Czasem nie warto wojować.

Radny @ 17:00, 18.01.2020

IP: 5.173...140

Nie popieram obecnych działań wójt. Nie podoba mi się rodzinna współpraca. Dostajemy cały czas esemesy od przewodniczącej żeby go popierać w komentarzach, żeby być na imprezach bo wójt nie może być sam jak kołek.
Ale on nas straszy że nic nam nie zrobi w naszych miejscowościach i nie chcemy z nim walczyć bo nasi mieszkańcy stracą. Sołtysom to samo robi. Jak tylko ktoś go krytykuje to wpada w złość i straszy że nic nie da. Ale nam się to nie podoba co robi i co zrobił z panią dyrektor. Nie widzieliśmy że tak zrobi.

Zen @ 17:04, 18.01.2020

IP: 178.213...233

Nie mam wyjścia, muszę przyznać poprzednikowi rację. A mianowicie gdy się dowiedział że młody Podolak będzie kandydował powiedział do radnych z klubu: każdy z was byłby lepszy od niego. Jeździe do Lelisa i zapytajcie o niego ludzi.
Tyle powiedział i miał całkowitą rację. Prawnik im wmówił że przecież nie mają wykształcenia. Widać że do rządzenia papiery potrzebne nie są tylko głowa na karku i zdrowy rozsądek. A tu nie ma niczego.

Stanisław miałeś rację, może to czytasz.

realista @ 17:09, 18.01.2020

IP: 31.41...82

Sodoma i Gomora w tej gminie. wink

Do zen @ 17:21, 18.01.2020

IP: 5.173...123

Stanisław to w wyborach jak wystaruje to wróci

Słyszę co ludzie mówią.
Przyznaję że dali się wpuścić w maliny

Hahaha @ 17:21, 18.01.2020

IP: 94.254...251

Tyle komentarzy tylko co dziwi to że IP wszędzie podobne z resztą jak i w innych artykułach. I jeszcze podszywanie się pod radnych. Ale takie to metody opozycji pisać nieprawdę i może coś się przyklei. Pisać skargi i zawiadomienia. Dopiero jak kijem dostali to wielki płacz.

Jak takie głupoty doradzaliscie tej pseudo dyrektor to teraz jej wytłumaczcie dlaczego nie pełni funkcji.

Zaszczuwacie ludzi a oni potem cierpią bo głupoty robią.

Kurp @ 17:35, 18.01.2020

IP: 2a01:110f...46a4

Ta sprawa kwalifikuje się do sądu. Myślę, że Pani Magdalena tego nie odpuści i skieruje sprawę do sądu. Takie decyzje, jak odwołanie ze stanowiska podejmowane są w sytuacjach wyjątkowych. Muszą być konkretne powody i dowody, bo domniemania i same podejrzenia na pewno nie wystarczą. Poczekamy i zobaczymy co się dalej będzie działo. Wójt Gminy jest pracodawcą i organem prowadzącym, ale nie sprawuje funkcji nadzoru. To opinia Kuratorium będzie kluczowa i dla sądu zasadnicza w sferze dowodowej. Sądzę też, że i związki zawodowe będą miały ważny głos. Jednym słowem ciekawie się zapowiada.

Wyjaśnienie @ 17:49, 18.01.2020

IP: 94.254...255

Skąd szarpanie Pani Ewy Sz przez Podolaka?
A no stąd że komitet z którego kandydowała do rady powiatu zebrał dużo głosów i kandydat z listy czyli Pan Zyśk wyeliminował Pana Podolaka z rady powiatu.

Co na to wpłynęło?
W poprzednich wyborach PSL chciało przejąć władzę w powiecie. Zająć stanowiska pana Kubła i Pana Parzychowskiego. Udało się dzięki koalicji z PiSem nie oddać władzy PSL bo ciężko dziś nawet sobie wyobrazić, by zamiast Kubła rządził np Podolak. W ubiegłorocznych wyborach PSL zaplanowało podobną akcję, ale powiat okazał się sprytniejszy. Wystawił taki komitet że osoby na liście zebrały ogromną liczbę głosów.

Skąd brak Podolaka w powiecie?
Lista PSL była uboga. W ostatniej chwili wycofał się jeden kandydat i mimo, że Podolak uzyskał bardzo dużo głosów, lista miała za mało, aby wszedł do rady powiatu.

Wniosek:
Powiat postawił na mocną listę i zaprosił na nią mocne nazwiska.
Podolak sam listę montował i bojąc się, by nikt nie uzyskał lepszego wyniku od niego, dobrał słabych kompanów na listę.

Obecny wójt prowadził równolegle dwie kampanie. Prosił swoich kandydatów do rady i kolegów z klubu żeby również poparli ojca. Ci którzy odmówili tuż po wyborach zostali odsunięci.

Tyle w temacie szarpania tych, którzy mieli swoje zdanie, kręgosłup i za żadne stołki się nie ugięli choć obecny wójt już wtedy pisał do nich, że im podziękuje odpowiednio.

Szczucie @ 17:53, 18.01.2020

IP: 5.173...163

Czytam i nadziwić się nie mogę. Jak można anonimowo tak ludzi ponawiać. Może niech się pani podpisze z imienia i nazwiska. Strach prawda? Bo wie pani że dostanie za pomówienia.

Możesz Ewa tu pisać co chcesz ale mieszkańcy cię znają. Nie bez kozery przegrałas dwa razy wybory. Nic to nie dało do myślenia?

Do hahaha @ 18:01, 18.01.2020

IP: 31.0...81

Porównaj swoje IP z innymi ,też podobne a jesteś po drugiej stronie jeżeli chodzi o treść.Nie wmawiają więc ludziom że to parę osób pisze.Nie zaklamuj rzeczywistości. Możesz swoim radnym kit wciskać , może uwierzą i to nie wszyscy.

Do szczucie @ 18:05, 18.01.2020

IP: 31.0...81

A Ty nie przegrałeś?, zapomniałeś Kiniu?

Yeti @ 18:09, 18.01.2020

IP: 188.146...10

Może Kinia wytłumacz co z tym oświadczeniem majątkowym jest. Prawda to czy nie?, wszak wyborcy mają prawo wiedzieć czy władza uczciwie i przejrzyście działa. Więc czekamy, dawaj!

Strategia wójta @ 18:09, 18.01.2020

IP: 178.213...233

1. Zwycięstwo w wyborach.
2. Wyjaśnienie radnym że Gryczka nie może być przewodniczącym, bo chce być ciocia.
3. Pani Ciocia na przewodnictwie. Prośba Cioci do radnych o ustanowienie najwyższej pensji dla Wójta.
4. Mąż Pani Cioci na sekretarza.
5. Odsunięcie niezadowolonych z takiego stanu rzeczy radnych klubu.
6. Przesunięcie Pani Orzołek do ZOGu by było miejsce dla koleżanki w OPSie która do dziś się wdraża.( nie może przyswoić zakresu obowiązków - mówią pracownicy )
7. Pożegnanie :
a) Pani Bloch
b) Pani Jaskólskiej
c) Pani Dąbkowskiej ( obecnie pracuje w powiecie)
8. Sprzeciw radnych klubu i ich natychmiastowa reakcja.
9. Wyrzucenie Gryczki z komisj akoholowej
10. Odwołanie Gryczki z wiceprzewodnictwa ( uzasadnienie: za dużo pyta)
11. Sprawy sądowe:
a) zwrot Pani Jaskólskiej kasy po przegranej, inna sprawa w toku
b) sprawa z Godziną w toku
c) sprawa z oświadczeniem w toku wyjaśnień
d) sprawa że żłobkiem w toku wyjaśnień
e) sprawa działalności w Lelisie w toku wyjaśnień
d) sprawa mobbingu w toku
12. Powołanie kierowników bez konkursu a) żłobek
b) dom seniora
c) inspektor od oświaty w ZOGu
d) inspektor od dróg w ZOGu
e) cały peleton urzędników + wujek przebrany do ZOGu ( pilnuje placu)
13. Odwołanie Pani Dyrektor

Słowem: pasmo nieustających sukcesów.

John Deere @ 18:18, 18.01.2020

IP: 188.146...108

Tak działa peesel...

Do wyżej @ 18:18, 18.01.2020

IP: 94.254...255

Kinia, o jakich ty przegranych wyborach tu piszesz. Pani Eaa to była dwie kadencje radną i ciesz się ze teraz jej nie ma, bo ona się nikomu na smyczy prowadzac nikomu nie dała. Nie miał byś za tym stołem żadnych szans na argumenty. Musialbyś ubliżać ale to potrafisz, widać w komentarzach.
Twój ojciec Twój przegrał, a wcześniej się wycofał miał startować, ale się dogadał z Godziną i nawet go chwalił podczas wystąpień w Drwęczy i Laskowcu. Omal z PSLu nie wyleciał. Ale za nadgodziny i motywacyjny poparł Godzinę.
Później gdy syn wpadł na pomysł że chce zostać wójtem , zaczął krytykować Godzinę.
Można wciskać ludziom, nowym radnym wszystko, ale geby nie zamkniesz tym co znają politykę rzekuńska od podszewki.Tych nie zmanipulujesz. Na szczęście. 😊😊

Nieźle @ 18:33, 18.01.2020

IP: 5.173...146

To nie dość że rodzinnie rządzą w gminie to jeszcze i powiat chcieli opanować.
Dzięki za te komentarze bo na tych Facebooku to sama propaganda prowójtowa. Ciekawe czy nadal komuś takiemu będą laikować. Popatrzmy.

Pielgrzym @ 18:44, 18.01.2020

IP: 5.173...239

Ludzie się dziwili że tak się chce tym dwum po całej gminie pielgrzymować. W jednych butach przyszedł jak św. Franciszek. Tylko ten z ludźmi rozmawiał, nie z ptakami. Ptaki podgląda. Teraz choć widać jaki był cel. Skok na gminną kasę. Tylko w oświadczeniu skromnie jakoś. Ale jak sprawdzają to dobrze. Bo już dwa lata temu Urząd Skarbowy dostrzegł nieprawidłowości i prostował coś w nim jak radnym był.

Co do IP @ 18:46, 18.01.2020

IP: 5.173...239

IP się powtarza, bo jest ich tyle ile sieci internetowych a nie ile mieszkańców. Stąd ten sam początek IP. T-mob.ile ma swoją, oran.ge ma swoją pleya ma swoją itp.

Rzekun @ 18:55, 18.01.2020

IP: 2405:8100...5fd1

PODLość i Mściwość . A jutro spotkamy się w Kościele.

Zawodowiec @ 19:03, 18.01.2020

IP: 178.235...129

Z czego tu afera .... posada dyrektora nie jest dożywotnia... Jak była Pani dyrektor jest dobra w tym co robi, to może być dyrektorem wszędzie indziej.... Podobno nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
A to, że każdy człowiek na stanowisku wójta czy prezydenta chce mieć zaufanych współpracowników to jest normalne i konieczne. W przypadku pozostawienia w szeregach zatrudnienia gminy, przeciwników, jest 100 % ryzyko podłożenia przez nich tzw. ,,świni'' i ,,kłód pod nogi''.
Więc dzisiejsze kłopoty wójta mogą być przez niego niezawinione....

Porter @ 19:17, 18.01.2020

IP: 5.173...239

Kiniu, to że popierający Ciebie w kampanii zmienili zdanie widząc co wyprawiasz świadczy o tym że mają charakter i wolną wolę. Bez kagańca chodzą.
Nazywasz ich chorągiewkami? Bo zobaczyli że się nie nadajesz?
Skąd mieli przed wyborami wiedzieć co będziesz wyprawiał po wyborach. Nikt się nie spodziewał takiego nepotyzmu.
Mają udawać że jak głosowali na Ciebie to jesteś wspaniały? Otóż jesteś gorszy niż poprzednik. On miał więcej szacunku do wrogów niż ty masz do kolegów.
Jeśli się Tobie Kiniu wydawało że bez względu na to, co będziesz wyprawiał wszyscy ślepo podążać za Tobą będą na dno, to się przeliczyłeś. Tak nie było i nie bedzie. Tu nie chodziło o zmianę samą w sobie, chodziło o zmianę na lepsze. Jeśli jest na gorsze, trzeba reagować. A jest.

Do Zawodowiec @ 19:23, 18.01.2020

IP: 178.213...233

Czy Ty wierzysz sam w to co napisałeś? Napisałaś? Czy Kinia Ci przysłał semsem komentarz i kazał zamieścić jak zwykł robić.? Tu też jesteś zwolennikiem takiej rodzinnej władzy? Uważasz że dobrze i transparentnie jest gdy wujek zatwierdza np.urlop wójta lub ekwiwalent pieniężny gdy to nie wykorzysta? Czy to etyczne że ciocia przewodniczy radzie która kontroluje wójta? Czy zaufanych szuka się tylko w najbliższej rodzinie? Odwołuje się ludzi w trybie natychmiastowym bo zabrakło stołka dla kogoś? Zastanów się nad tym co napisaleś. Proponuję przetrzeć okulary.

Do wyżej. @ 19:24, 18.01.2020

IP: 31.0...160

Kinia sam sobie kłody pod nogi rzuca.Czyli zatrudnianie bez konkursów jest ok?Tworzenie kolejnych stanowisk ok?,gmina to be przedsiębiorstwo ,obrotów nie zwiększy.Jedynym sposobem to podwyżka podatków.Ostatnio wójt próbował przeforsować podwyżki podatków dla mieszkańców,radni nie wykazywali aprobaty więc na sesji wycofał się zze swojego pomysłu.Ale za chwilę wróci temat bo na pensje zacznie brakować.Czyli podatniku sieć cicho i płać za te stołki do poobsadzal bez konkursu i po 10 tys na głowę.

Rodzic @ 19:38, 18.01.2020

IP: 5.173...15

Pani Mieszkowska uczyła moje dzieci w gimnazjum. Wspaniały i lubiany nauczyciel. W przeciwieństwie do Pana Podolaka który zanudzał syna wykładami. Dzieci zasypiają na jego zajęciach. Powinien na studiach wykładać.
Do dzieci trzeba mieć energię , wyrozumiałość, cierpliwość i poczucie humoru. Pan Podolak powinien już odejść na emeryturę.

Ja @ 20:24, 18.01.2020

IP: 188.146...85

To, w świetle tego koszmaru, jest ktoś normalny i mógłby być dobrym wójtem w tej smutnej gminie. 😂

WK @ 20:45, 18.01.2020

IP: 5.174...87

Kariera i żłób - wszystko się zgadza z tym, co już jest wiadome. Tak to już bywa, jak dusza słowiańska, a rozum i obyczaje zachodnie... Walka kogutów o dominację w mglistych arkanach polityki.

Prawda @ 21:24, 18.01.2020

IP: 95.49...101

Oceńcie sami. Mówiło się że Godzina był mściwy ale jak był Wójtem to do końca trzymał radnego Podolska w komisji alkoholowej choć wiedział że będzie przeciwko niemu wyborach na wójta a mógł jednym podpisem usunąć go z komisji, nie zrobił tego bo miał zasady jak słowo powiedział to go dotrzymał, miał facet zasady.

Karol @ 22:18, 18.01.2020

IP: 185.166...128

Brawo Panie Wójcie! Dobra decyzja, niech ta Pani pożegnać się z Rzekuniem jak jej przywódca P. G.
Jesteśmy całą rodziną za Panem!

do wyzej @ 22:35, 18.01.2020

IP: 2a01:110f...6981

Kinia przeszedłeś na Karol? zmieniłeś płeć??

Następna parodia??

przestań dzieciaku tworzyć te paranoje

Do wyżej. @ 22:42, 18.01.2020

IP: 31.0...160

Połóż już się spać, odpocznij , przemysl.A że cała rodzina za Kinia to nic dziwnego,zwłaszcza ta przy korycie.Ciocia ,wujek,ten przyszywany wujek,Kinga i pozostałe co ich na stołki powsadzal i sowicie za publiczne pieniądze wynagradza.

Karol @ 22:54, 18.01.2020

IP: 185.166...128

Wy już macie jakąś paranoje. Wszystkich podejrzewacie, że to Kinia. Może Państwo P. G. powinno iść do dobrego psychologa. Niczym nie żyjecie tylko naszą gminą. Odejdzcie skąd przyszliście! Tam poszukajcie pracy! Nie chcemy Was w naszej gminie ! Dajcie nam żyć! Karma wraca!
Brawo Panie wójcie. Dobra decyzja!

Do Karol @ 22:57, 18.01.2020

IP: 5.173...15

Kinia, piszesz w odpowiedzi do mediów że Pani Mieszkowska pozostaje nauczycielem. Ty przecież ją na świetlicę przeniosłeś na ul. Szkolną bo ojciec ciężko znosił jej obecność w SP przy Nowej. Została więc Panią świetlicową dzięki Tobie. W tej roli też się zapewne sprawdzi znakomicie bo są ludzie którzy nadają się do wszystkiego, a są tacy, którzy za co się nie wezmą, wszystko spierd ...

Kinia z tel żony @ 23:01, 18.01.2020

IP: 178.213...233

Kinia , czy Ty chcesz podsumować że to niby Pan Godzina pisze to wszystko? Czy Ty człowieku się że Stachem z Kamianki na rozumy zamieniłeś? Przyjmij do świadomości że niezadowolonych jest tłum i ten tłum pyta co zrobić żeby Cię zdjęć bo się obawia że nie starczy budżetu dla waszej rodziny.

Och Karol ! @ 23:12, 18.01.2020

IP: 5.173...2

To my Ciebie nie chcemy w gminie . Będziesz musiał się gdzieś wyprowadzić po tym co wyprawiasz. Tanie domy stawiasz to jeszcze na tym zarobisz. Za 270 tyś to Ty go sprzedasz w ciągu godziny, licytacje zrobisz kto da więcej.
Co ciekawe, za ar pod żłobek jak rozumiem płaciłeś ok 7.5 tyś. A za ile swoją działkę kupiłeś? Za połowę tej kwoty mi wychodzi. A za 2 ha lasu dałeś 25 tyś. Masz szczęście do okazji to i gdzieś indziej coś wpadnie za pół ceny. 😉😉

Zaczytana i zażenowana @ 01:46, 19.01.2020

IP: 5.173...228

Do pieniaczy ....Czy za Pana Godziny to ludzie na tych stołkach dużo mniej zarabiali ? Czy tylko tak pianę bijecie, bo to już nie ,,wy - wasi'' przy tym korycie stoicie?
Nowego Wójta gnoicie a irracjonalnie wychwalacie poprzednika. Za co? Nic ciekawego w tej gminie do tej pory nie było. Ani jednej porządnej drogi- w asfaltach dziury, w piaskowych- błoto , ani budynku po za urzędem i kilkoma drobnymi dobudówkami oraz przeróbkami szkół. Latem, skandal, w kranach wody brakuje. A tyle lat rządził. Nie ma co prosić się o jego powrót...

Do tel z żony @ 08:01, 19.01.2020

IP: 194.50...90

Stach sprzedając działkę wziął 25x więcej niż ją zakupił a wam wara od tego za ile ją sprzedał to jest wyłącznie jego sprawa, a rozumu może ma więcej jak wy wszyscy co czepiacie się do wszystkiego

Krol @ 08:12, 19.01.2020

IP: 94.254...87

No nieźle!

Jak się tak czyta to żal bierze.
Dlaczego i Rzekuń i Polska zostali skarani jakimś grodzkim czy mu podobnym kinia. Podobnym tylk w jednym względzie.

Obiektywny @ 08:33, 19.01.2020

IP: 83.6...206

Pamiętaj włodarzu że karma wraca masz jeszcze 4 lata władzy którą dali ci ludzie i którą mogą odebrać. A to zleci bardzo szybko

Do wyżej @ 08:39, 19.01.2020

IP: 5.173...2

Do końca roku nie doczeka. To są ludzie tak chciwi na kasę że się w głowie nie mieści. I zero wdzięczności. Dbają tylko o siebie. Możesz całe życie im pomagać a gdy będą mieli z twojego powodu stracić choć złotówkę to się wypną. Dziś trzeba wiedzieć komu w życiu warto pomagać. Im nie. Nie docenią nigdy nic. Wykorzystają tylko do własnych potrzeb. Od siebie nic. Przekonają się inni niebawem.

Gosc @ 08:45, 19.01.2020

IP: 188.146...224

Rzekunscy opluwacze bronią tych co działają na szkodę gminy. Nic dziwnego ze nigdy nic w tej gminie nie było nawet orodka kultury brakuje.

Krystian @ 08:54, 19.01.2020

IP: 5.173...176

Kiniu, Ciebie nie trzeba z Godziną porównywać, wystarczy z innymi wójtami którzy patrzą perspektywicznie na rozwój gminy. Rozpierd...kasę na bzdety, przepłacasz za wszystko bo to gminna kasa, swoją bardziej kalkulujesz, budżet pusty, 17 mln po Godzinie się rozeszło, a konkretnych inwestycji brak. Dotacje wirtualne przepadną, brak gospodarności.

Ludzi nazatrudniałeś że się w gminie nie ma jak obrócić, przychodzą tu bo zarobki 2x takie jak w powiecie. I jeszcze żeby to fachowcy byli, ale nie, zero kompetencji, odpowiedniego wykształcenia w znacznej większości. Co ma dyrektor opieki do kanalizacji? Co Pani od radia do seniorów? Zapytaj w starostwie o Panią kierownik OPSu której tam umowy nie przedłużyli bo się nie nadawała. Zero rozsądku w tych działaniach.

Do wyżej @ 08:56, 19.01.2020

IP: 2a01:110f...d23c

Nie było i nie będzie. Bo ten człowiek zablokował p Godzinie zablokował też rozbudowę remizy o ośrodek kultury i powołani instytucji.
Jest gotowy projekt. Poszukaj w necie jeśli ten nie skasował.
Poprzednik to budował nawet jak radny z Dzbenina blokował kanalizacji. Podobno pupek blokował kanalizację i budowę nowej w laskiwcu a on budował. Ten odwrotnie. Jak się odzywasz zadajesz pytania to nic

Do 194.50 @ 08:58, 19.01.2020

IP: 178.213...233

Stach jak wziął od Kini 25 tyś za 2h lasu to raczej do rozsadnych nie należy. Ale wszyscy wiedzą dlaczego tylko tyle. I nie jest to wyłącznie Stacha sprawa tylko i Twoja, bo od wzbogacenia się jest podatek, zależny od ceny nabywanego mienia. Im tańszy tym mniejszy podatek.

Do do wyżej @ 09:04, 19.01.2020

IP: 37.248...58

Kiniu,młody jesteś a i pamięć masz wybiórcza.Poprzednik jak nastał to pierwszą jego decyzją było budowa SUEu w Dręczy,to stacja która zaopatruje 3/4 Gminy Rzekuń w wodę. Gmina ciągle się rozbudowuje więc trzeba nadążać z inwestycjami i budować kolejny ujęcia wody.Ty zielonego pojęcia o tym nie posiadasz stąd inwestycje typu budki dla ptaszków bądź kibelki.Druga pilną decyzją był przekształcenie obecnego ZOGu bo za młody jesteś i pewnie nie wiesz ale były tam wielomilionowe długi.Ludzie nie mieli wypłacanej pensji ,bo zakład był źle zarządzany i natworzono sztucznie stanowisk.Obecnie Twoje rządy dokładnie do tego samego prowadzą,wystarczy spojrzeć ilu tam nwych kierowników i inspektorów ciort wie od czego.A zakład ten jest utrzymywany z podatków mieszkańców, kasy w budżecie zaczyna brakować.Koszty utrzymania tego Zakładu już są porównywalne z kosztami utrzymania Urzędu Gminy i ciągle rosną.Poprzednik zostawił 30 milionów na koncie które na stanowiska dla rodziny i inne bzdurne inwestycje trwonisz.Ciekawe w jakim stanie Ty pozostawisz gminną kasę.Patrzac po działaniach to raczej czeka tą gminę likwidacja.

Do wyżej @ 09:09, 19.01.2020

IP: 194.50...90

jeśli tak ci leży na sercu hektary Stacha to ci wyjaśnię i są na to dokumenty .Stach zakupił działkę 3,5 ha za 2 800 zł część sprzedał sąsiadowi na poszerzenie działki obok na której mieszka wziął 15000tys zł potem w większości wyrąbał drzewo i dalej sprzedał część i prawie połowa mu została i teraz niech cię głowa boli ze Stach zrobił dobry interes pozdrawiam

Ps @ 09:11, 19.01.2020

IP: 5.173...149

Prosty chłop Stach dał się Kini wycyckać jeśli faktycznie taka kwota za 2 ha lasu. A dom 270 tyś??? Powierzchnia prawie 300 m, działka. Przejrzeć wystarczy oferty sprzedaży takich domów i od razu widać. Posiadane mienie musi mieć swoje uzasadnienie w przychodach, spadku czy darowiźnie co też trzeba wykazać. Nie da się skarbówki wykiwać. Dojdą jak coś nie tak. Majątek musi być odzwierciedleniem zarobków. Jak nie jest, będą drążyć.

Do do wyżej @ 09:15, 19.01.2020

IP: 5.173...149

Kinia, chcesz wmówić ze ty straciłeś A Stach zyskał na sprzedaży? No w to to już nikt nie uwierzy.
A dom? Czemu nie było go w ogóle w oświadczeniu majątkowym A rok później jak fenix z popiolów?

Do wyżej @ 09:21, 19.01.2020

IP: 94.254...87

Głupio się tłumaczysz. Stach też umie liczyc. Jak wyżej piszesz 72ary sprzedał za 15tys. Z 3.5ha zistalo 2.78 i te już sprzedał kini za 25tys. Czyli 2c taniej za ar?

Taki kit to możesz wcisjacMałym dzieciom.

Było też pytanie gdzieś tam czy Stach robił roboty w lelisie jak tenze był dyrektorem?
Ktoś tę wiedzę chyba ma?

Do wyżej @ 09:32, 19.01.2020

IP: 37.248...58

A czy to prawda że w zbliżonym czasie Stach w Lelisie wykonywał remonty?

Do wyżej @ 09:33, 19.01.2020

IP: 194.50...90

Jeśli nie zrozumiałeś to przyjedz do Stacha na to się zgodził i ci wszystko wytłumaczy a nawet pokaże akty notarialne

Do wyżej @ 09:48, 19.01.2020

IP: 5.173...149

A skąd masz tak szczegółową wiedzę? Dlaczego ma ci ktokolwiek wierzyć?

Do fo @ 09:49, 19.01.2020

IP: 37.248...58

A wykonywał remonty?,też powie jak się rozliczał?

Do wyżej @ 10:50, 19.01.2020

IP: 5.173...47

Czytam o tych wszystkich dziwnych interesach i powiem że jestem zaniepokojony. Jesli to prawda to tacy ludzie nie powinni mieć dostępu do ludzkich pieniędzy, do przetargów. Może stąd ta rodzina wokół?

Pawełek @ 10:59, 19.01.2020

IP: 5.173...47

A działkę w Ławach wójt posiada? Za ile kupił? Ile za ar? Tyle co za ar pod żłobek zapłacił? Przy Skłodowskiego była gminna działka, 30 ar. Po co kupował ziemię za ponad 200 tyś jak gmina miała swoją działkę. Opłacało się komuś dać ponad 7 tyś za ar? To bardzo mało atrakcyjna działka. Bardzo blisko instytucji publicznych, wszędzie ciasno, rów melioracyjnych...skórka za wyprawkę.
Ludzie sprzedają działki w Rzekuniu, na nowych osiedlach, z dala od zgiełku, ale tyle to nikt za ar nie wziął.

Problem jest @ 11:07, 19.01.2020

IP: 178.213...233

Ale oczywiście że to bardzo drogo wójt zapłacił. Podobnie z tą remìzą. Wykonawca skomentował do znajomych z branży że jedna taka robota w Rzekuniu i dwa lata można nic nie robić.
Ktoś to kontroluje? Za poprzedników non stop komisja rewizyjna kontrolowała ZOG, budżet. A w tej kadencji była jakaś kontrola? Prócz tej co do szkoły podstawowej przyjechała i nie wiedziała za bardzo po co? Rolnicy przyjechali oświatę kontrolować na zlecenie. Protokołu nie ma. A kto wójta kontroluje? Zarówno Tyszka jak i Godzina byli non stop kontrolowani. Niektórzy sami zlecali audyt żeby wykazał ewentualne nieprawidłowości by można naprawić.
W gminie cisza. RIO wytknęło listę nieorawidłowości ale próżno ich szukać na str UG. Takich przejrzystych rządów

Pan Samochodzik @ 11:38, 19.01.2020

IP: 37.30...236

Stachu nie chwal się tak bardzo bo powinieneś mieć to wpisane w oświadczenie majątkowe. Z tego co widzę nie masz.No chyba że nie ty byłeś właścicielem...

Do wyżej @ 11:50, 19.01.2020

IP: 194.50...90

Mam nadzieję ze to nie pisał łysy bo jest dalszy ciąg wiadomości ale to w następnych wpisach

Adolf @ 12:40, 19.01.2020

IP: 176.109...238

A taki miał być fajny amerykancki! Młody wredny chłopiec przepełniony żądzą zemsty, no cóż sami go chcieliście to macie. Hehe dobrze wam!

Czekamy @ 12:58, 19.01.2020

IP: 5.173...47

Stachu...ale o jakim Ty łysym ciągle?

Rogaś z Doliny Roztoki @ 13:33, 19.01.2020

IP: 178.235...17

Rzekuń to nie tylko miejsce na mapie to "stan umysłu" mieszkańców !~! Od kiedy pamiętam Wam nigdy żaden wójt nie pasował. Każdy na początku był "śliczny-amerykański" a za chwilę już be.....Ludzie może z Waszymi byłymi i obecnym wójtem wszystko ok. ?? Tylko z Waszymi rozumkami, mentalnością....coś nie tak ????

p.s.

Co poniektórym pozostaje życzyć "powrotu do rozumu".....

Do wyżej @ 14:17, 19.01.2020

IP: 5.173...47

Ty od początku jest nietrafiony zupełnie także kiniu nic nie pomoże krytykowanie mieszkańców że nic im się nie podoba. Dali się Tobie zmanipuliwać.

Do Rogas @ 15:10, 19.01.2020

IP: 31.0...98

Ja to jest z tym oświadczeniem majątkowym?,czy nie będzie podobnie jak z vice prezydentem w Ostrołęce?

Opiu @ 16:04, 19.01.2020

IP: 5.173...95

Stasiu G.skończ już podjudzanie.I tak Ci się nie uda.O.dwal się już na zawsze od tej gminy i nie wysilaj się, bo Ci ten wielki globus pęknie.

Do wyżej @ 17:01, 19.01.2020

IP: 5.173...47

Kiniu nie atakuj Pana Stanisława. Już go tu nie ma. Masz nowych wrogów całą rzeszę. On przy tym co się dzieje wokół Ciebie to był kryształ.

No @ 18:15, 19.01.2020

IP: 94.254...87

On tu wróci i zrobi po tobie porządek!

Sosenka wycięta @ 18:42, 19.01.2020

IP: 5.173...195

Pan Żebrowski tłumaczy się z decyzji wójta, czytamy w artykule. Dlaczego podkłada się skoro to wójt wydał decyzję o odwołaniu. Chce być jako wujek wiarygodny? To jest mniej więcej tak samo jak za poprzednika gdy nam roztłumaczał meteorologiczne powody wycięcia sosny w Czarnowcu przy świetlicy. Ma więc wprawę gdyż do dziś mieszkańcy Czarnowca słysząc że zbliżają się silne wiatry unikają przebywania w towarzystwie sosen.

hahahah @ 21:59, 19.01.2020

IP: 2a01:110f...9e63

nie wygłupiaj sie z tą sosna dobrze wiesz ze byla tam potrzebna ja wrzód na d....

potrzebna byla do bicia piany.
To też nie było dobre bo poprzednik co jak co ale gospodarzył dobrze i miał pojecie o tym co robi.
Stara próchniata sosna
Wyopbraź sobei że ten szkradnuy badyl tam stoi i sypie na ten dach.
Popatrz jak inwestycje wyglądają Pana Godziny i porównaj szkaradnym żlobkiem stodółką. Godzina z sensem działał. Szkoła w LAskowcu Przedszkoel w RZekuniu tyle świetlioc Urzd Gminy to ma sens ręce i nogi
ni to co żlobek budka dla ptaszków czy kibelek

Głupota nie boli @ 23:03, 19.01.2020

IP: 178.213...233

Tłumaczenie sekretarza wyjątkowo pokrętne. Jak nie zabezpieczyła warunków do edukacji? To gdzie te dzieci się uczą?
Ktoś chyba na siłę pretekstu szuka.
Wojewoda się choć uśmieje z tych powodów.

Xyz @ 00:32, 20.01.2020

IP: 95.49...146

A mówiłem żeby nie głosować na niego, że się wszyscy przejedziecie?

Taki miał być fajny ,ale ktoś kto tak jak on prowadził kampanię nie mógł być dobrym człowiekiem.

Panie Bartku - mam nadzieję że wszystko do Pana wróci.

Gratulacje @ 07:34, 20.01.2020

IP: 5.173...203

Chciał bym w imieniu mieszkańców gminy Rzekuń pogratulować panu Wójtowi ogromnego zainreresowania internautów sprawami naszej gminy. Ponad 17 tyś odsłon to wynik godny mistrza. Jest duma, jest moc.

Do wyżej @ 07:48, 20.01.2020

IP: 31.0...236

Jeszcze za chwilę dotrze TV info i wtedy naprawdę będzie sławny.Zawsze sam zabiegał o sławę a tu sama przyszła.Mieszkancy zorganizowali Kini.

Obiektywny @ 07:51, 20.01.2020

IP: 37.248...252

Zero wstydu i przyzwoitości. Czy te pieniądze są tego warte?

Wstyd @ 08:05, 20.01.2020

IP: 94.254...87

Młody do starego
Tato co to jest wstyd?
Nie wiem synu. Może to jakaś kasa?

Tam tylko kasa Kasa Kasa i rodzina plus się liczy.
Ciotka i wuj. Danka i Kinga. I inne redachtorki

Ojejej @ 11:24, 20.01.2020

IP: 178.213...233

Nie daj Bóg jakby od takich ludzi losy świata zależały. Tylko rodzina by została. Nikogo więcej. I cały świat u stóp. Może by się w końcu tej kasy na chapali.