piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Jak prawidłowo oznaczyć miejsce wypadku, kolizji lub awarii samochodu? Policyjne rady dla zmotoryzowanych

Każdy kierowca powinien wiedzieć w jaki sposób oznaczyć miejsce wypadku, kolizji lub awarii samochodu oraz jak postępować do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Ostrołęccy policjanci podpowiadają jak uniknąć błędów w zabezpieczaniu miejsca zdarzenia.

Wypadek, kolizja, czy awaria pojazdu może przydarzyć się nawet doświadczonemu kierowcy. Dlatego warto wiedzieć, jak w takiej sytuacji odpowiednio zabezpieczyć pojazd. Kilka cennych rad przygotowali dla zmotoryzowanych ostrołęccy funkcjonariusze policji.

Reklama Kolizja czy wypadek?

- Na początku musimy pamiętać, że jeśli w zdarzeniu drogowym ucierpiały jedynie pojazdy, to wtedy mówimy o tzw. kolizji drogowej. Jeżeli jednak poszkodowani zostali ludzie, wtedy uczestniczymy w wypadku drogowym - wyjaśnia Komenda Miejska Policji w Ostrołęce.

Jak postępować w przypadku stłuczki?

- Po stłuczce w której nikomu nic się nie stało, a strony nie mają wątpliwości, co do tego kto jest sprawcą zdarzenia, należy usunąć samochody z drogi. Możemy odstąpić od wzywania policji na miejsce. Wtedy uczestnicy powinni spisać stosowne oświadczenie - informuje KMP w Ostrołęce.

Reklama Jak postępować w sytuacji wypadku?

- Jeśli doszło do wypadku drogowego, czyli poszkodowani zostali ludzie, wówczas zostawiamy pojazdy i ich części tam, gdzie są i czekamy na przyjazd policji. Na początku powinniśmy zabezpieczyć miejsce zdarzenia wystawiając trójkąt ostrzegawczy. Sprawdzić stan osób poszkodowanych i jednocześnie wezwać pomoc, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Gdy wykonaliśmy te czynności, udzielamy pomocy ludziom. Nasze działanie zawsze będzie skuteczniejsze, gdy pomogą nam inni świadkowie zdarzenia lub sprawni uczestnicy wypadku. Warto prosić o pomoc wszystkich w pobliżu - informują ostrołęccy policjanci.

Awaria pojazdu

- Podobnie sprawa ma się jeżeli nasz samochód uległ awarii. Wystawiamy trójkąt ostrzegawczy zachowując następujące odległości: na autostradzie i drodze ekspresowej - 100 metrów za pojazdem, na drodze poza obszarem zabudowanym - od 30 do 50 metrów za pojazdem, w obszarze zabudowanym - bezpośrednio za pojazdem lub na pojeździe. Należy również pamiętać o obowiązku używania świateł awaryjnych. Sami zaś dla własnego bezpieczeństwa, powinniśmy ubrać kamizelki odblaskowe i zachować szczególną ostrożność podczas prowadzonych prac przy naszym samochodzie. Od tego zależy nasze oraz innych bezpieczeństwo - informuje KMP w Ostrołęce.

Wyświetleń: 989 komentarze: 0
19.01.2020, 00:50r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter