wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Przedszkolaki z gminy Goworowo poznały zwyczaje dzikich zwierząt i włączyły się w zimowe dokarmianie (zdjęcia)

Przedszkolaki z gminy Goworowo wybrały się na wycieczkę do lasu. Spotkanie z przyrodą zorganizowała Barbara Ostrowska, a przewodnikiem dzieci po lesie był leśniczy Ireneusz Kuciński, od którego dzieci dowiedziały się jak w naturalnym środowisku zwierzęta pozyskują zimą pożywienie.

Dzieci wraz z opiekunami odwiedziły las w miejscowości Jemieliste.To była niezwykle pouczająca wycieczka. dzieci dowiedziały się bowiem, na czym polega praca leśnika, a także o tym, jakie dzikie zwierzęta pozyskują zimą pożywienie. Najmłodsi włączyli się też w akcję dokarmiania zwierząt.

Reklama - Dzieci na spotkanie ze zwierzętami dobrze się przygotowały. Zabrały kosze pełne warzyw, owoców, ziarna, chleba i innych przysmaków przyniesionych wcześniej do przedszkola. Z wielkim zaangażowaniem układały i wieszały karmę dla zwierząt i ptaszków. Przywiezione owoce i warzywa zasypały wspólnie z panem leśniczym cienką warstwą ziemi, zabezpieczając je w ten sposób przed mrozem. Wędrując leśnymi ścieżkami w skupieniu nasłuchiwały odgłosów zwierząt i ptaków oraz obserwowały las zimą. Pan leśniczy chętnie odpowiadał przedszkolakom na każde pytanie - czytamy w relacji z leśnych wojaży.

Wizyta w lesie przyniosła dzieciom nie tylko wiele wrażeń, ale przede wszystkim dostarczyła praktycznej wiedzy na temat zimowych potrzeb zwierząt.

Wycieczka dzieci do lasu odbyła się 16 stycznia br.

Zobacz zdjęcia na stronie Przedszkola Samorządowego w Goworowie.

Zdjęcie: Anna Brejnak

Wyświetleń: 1105 komentarze: 1
20.01.2020, 09:52r. Drukuj
Powrót


Ppp @ 17:52, 21.01.2020

IP: 5.173...140

Fajna inicjatywa :)