sobota, 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Sprawdź, co w tym tygodniu przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury. W planach ciekawe spektakle i trzy wystawy malarstwa i fotografii

Ten tydzień będzie obfitował w wiele interesujących wydarzeń kulturalnych przygotowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury. Widzowie będą mogli zobaczyć m.in. spektakl "Biuro matrymonialne" i obejrzeć pokonkursową wystawę fotografii z Orszaku Trzech Króli.

W programie wydarzeń przygotowanym przez Ostrołęckie Centrum Kultury znalazły się m.in. spektakl "Biuro matrymonialne" Ostrołęckiej Sceny Autorskiej, pokonkursowa wystawa fotografii "VII Ostrołęcki Orszak Trzech Króli" oraz wernisaż wystawy fotograficznej "Festiwal Sztuki 3m".

ReklamaWstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

23 stycznia (czwartek) godz. 19.00, Galeria Ostrołęka I piętro - wernisaż wystawy fotograficznej "Festiwal Sztuki 3m"

Galeria Ostrołęka działająca przy Ostrołęckim Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej promującej Album Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego "Festiwal Sztuki 3m".

"Festiwal Sztuki 3m - materiał, medium, metafora" to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych, jakie odbywały się w Ostrołęce. Przez 10 lat, począwszy od 2006 roku, odbyło się 9 edycji festiwalu, ostatnia w 2015 roku. Każda związana z innym materiałem, z którym mierzyli się zaproszeni artyści z kraju, z zagranicy i oczywiście również z Ostrołęki. Każda edycja to wystawa do udziału w której dyrektor artystyczny festiwalu zapraszał artystów, tworzących w wybranym materiale.

Pojawiały się też prace, które rzadko są udostępniane publiczności na wystawach np. kamień litograficzny, matryce do grafik wytrawiane w metalu czy tradycyjna wycinanka kurpiowska "Drzewko życia". To także warsztaty artystyczne, które towarzyszyły wybranym edycjom. Uczestnikami tych warsztatów byli głównie mieszkańcy miasta, w którym festiwal gościł, a prace powstałe podczas warsztatów towarzyszyły wystawom głównym. Pomysłodawcą festiwalu był ówczesny kierownik Galerii Ostrołęka OCK - Leszek Sokoll, który był również dyrektorem artystycznym wszystkich edycji oraz kuratorem pierwszych trzech.

Od samego początku festiwal wspierał Mazowiecki Instytut Kultury, zarówno organizacyjnie jak i merytorycznie, a od trzeciej edycji został jego głównym organizatorem. Jako że pomysł narodził się w Ostrołęce każda edycja festiwalu rozpoczynała się wystawą w tym mieście, a później gościł on w różnych miastach na Mazowszu.

Reklama24 stycznia (piątek) godz. 19.00, Klub Oczko - spektakl "Biuro matrymonialne" Ostrołęckiej Sceny Autorskiej

Ostrołęckie Centrum Kultury i Klub Oczko informują, że z powodu choroby aktora spektakl "Na pełnym morzu" został przeniesiony na luty. W to miejsce po raz kolejny obejrzymy spektakl "Biuro matrymonialne" według scenariusza Andrzeja Dembończyka w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej. Wstęp wolny.

Zabawne, acz nie pozbawione swady, spojrzenie na kojarzenie par przez pośredników - biura matrymonialne. Zakończenie zaskakuje nie tylko bohaterów, ale i publiczność.

Występują : Ania Bocianiak, Viktoria Bardyszewska, Karolina Szewczyk, Klaudia Opęchowska, Filip Kowalski, Dominik Opęchowski. Scenografia: Marek Suski. Światło i dźwięk: Wojciech Kraszewski. Reżyseria: Wojciech Kraszewski.

Reklama24 stycznia (piątek) o godz. 18.00. hol Ostrołęckiego Centrum Kultury wernisaż pokonkursowej wystawy fotografii "VII Ostrołęcki Orszak Trzech Króli"

Galeria Ostrołęka działająca przy Ostrołęckim Centrum Kultury zaprasza na wernisaż pokonkursowej wystawy fotografii "VII Ostrołęcki Orszak Trzech Króli".

Styczeń 2020, Galeria Ostrołęka - wystawa Marcina Hugo-Badera "Malarstwo"

Galeria Ostrołęka działająca przy Ostrołęckim Centrum Kultury zaprasza w styczniu do oglądania wystawy Marcina Hugo-Badera "Malarstwo".

Marcin Hugo-Bader polski artysta malarz, rzeźbiarz, rysownik, litograf, kurator, społecznik. W latach 1997-2002 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 2002 roku w pracowni prof. Wiesława Szamborksiego, aneks z rzeźby u prof. Gustawa Zemły, aneks z litografii u prof. Władysława Winieckiego. Praca teoretyczna pt: "Krótki monolog o dotychczasowej twórczości" pod kierunkiem dr Marka Włodarczyka. Brał dział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach.

W swoim rodzinnym Sochaczewie na Mazowszu prowadzi Galerię Most, Okno Sztuki i Galerię Hugo w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Muzeum Pola Bitwy nad Bzurą. Mówi o sobie: "Malarstwo, rysunek, rzeźba, to rodzaje sztuk, które są mi bardzo bliskie. Dziękuję Bogu za dar, jaki od niego otrzymałem".

Wyświetleń: 1644 komentarze: -
10:40, 23.01.2020r. Drukuj