poniedziałek, 1 czerwca 2020 r., imieniny Jakuba, Hortensji, Gracjany

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

"Głosem serca się nie kieruj" - historia bloga o Frydryku i Kuliku

Radny Jacek Łuba (Bezpartyjne Miasto Ostrołęka) z gronem kolegów prowadzi blog o dwóch osobach: Jakubie Frydryku i Łukaszu Kuliku. O tym pierwszym, jak o zmarłym, pisze tylko dobrze, o tym drugim wyłącznie uszczypliwie.

Firmę formalnie prowadzi brat radnego Marcin i tylko z pozoru wygląda ona na organizację, która zajmuje się sprawami informatycznymi. Ważną częścią stał się blog, którym od lat zarządza obecny radny Jacek Łuba.

Nieetyczny radny

Reklama Z niewiadomych mi powodów radny wstydzi się swojej pracy. Pomimo tego, że zarządza blogiem, nie chce o nim publicznie mówić. Nie wspominał o tym mieszkańcom przed wyborami, gdy starał się zostać radnym, a swoje nazwisko z bloga całkowicie usunął. Ostatnio w ratuszu zaprzeczał wręcz, że cokolwiek ma ze swoim blogiem wspólnego. Zachowanie jest wysoce nieetyczne, bowiem dziennikarze czy blogerzy nie powinni startować w wyborach, a już zdecydowanie nie powinni tego ukrywać.

Blog, jak to blog, czasem przyciąga zbłądzonych internautów. Administrator pozwala nawet dodawać komentarze. Reguły nie są jednak jasne, ale ustaliłem, że nie wolno napisać o radnym Jacku Łubie tego, co sam podał w oświadczeniu majątkowym. Na przykład to, że w firmie brata Cybermedia Marcin Łuba zarobił w 2018 roku ponad 42 tys. zł. Oznacza to, że m.in. za prowadzenie bloga otrzymywał średnio co miesiąc 3500 zł. Takie wpisy są na blogu niedozwolone i administrator je usuwa. Usuwa także te, które nie zgadzają się z tezą wpisów autora, a więc Jacka Łuby lub jego kolegów, bo przecież nikt nie uwierzy, że blog zajmujący się dwoma politykami prowadzony jest przez grono losowo wybranych stażystów.

Gdy na blogu pojawi się jednak nieprawdziwe stwierdzenie lub autor pomyli fakty, albo zapomni o jakimś ważnym aspekcie, można zadzwonić do radnego Jacka Łuby i poprosić, by nieprawdziwą informację usunął lub poprawił, a on wtem odpowie, że sprawą natychmiast i osobiście się zajmie. I tak się dzieje.

Reklama Historia bloga pokazuje, że jego autorzy zajmują się po prostu tym, na czym można dobrze zarobić. Zaczęło się za czasów byłego prezydenta Janusza Kotowskiego. Na blogu pojawiały się pochlebne artykuły na temat obozu PiS. Nie było mowy o żadnych aferach, np. tej z reklamówką pieniędzy należących do byłego prezydenta. Furtka z pieniędzmi z ratusza otworzyła się. Firma brata Jacka Łuby dostała w 2009 roku skromne 976 zł. Rok później już niemal 10 razy więcej, a w 2012 roku blisko 100 tys. zł (!). W kolejnych latach przelewy ustabilizowały się na kwotach ponad 40 tys. zł rocznie.

Pieniędzmi z miejskiej kasy nie gardzili także współpracownicy radnego Jacka Łuby. Jednym z nich jest Dariusz Płoski, który w przeszłości prowadził firmę "Wideorejestrator". Dość powiedzieć, że w pierwszym roku działalności (2009), jako firma bez doświadczenia, zarobił z miejskiej kasy ponad 7,5 tys. zł. Mało? Dwa lata później ratusz, którym zarządzał Janusz Kotowski, wypłacił mu ponad 57 tys. zł.

Nadeszły jednak chude lata, bo politycy w ratuszu trochę się obrazili na blog prowadzony przez Jacka Łubę i zdecydowanie przykręcili kurek z pieniędzmi. Rykoszetem dostało się także Dariuszowi Płoskiemu, ale on i tak może mówić o szczęściu w nieszczęściu. Z ratusza już więcej bezpośrednio pieniędzy nie dostawał, ale współpracę zaoferowało mu Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Nigdy nie dowiedziałem się czym zajmował się w miejskiej spółce Dariusz Płoski. On sam tematu pracy unikał i nie chciał o tym mówić. Pieniądze jednak trafiały na jego konto aż do 2018 roku.

Jacek Łuba też sobie poradził. Miał szczęście, o którym inni mogliby pomarzyć. Łuba znalazł etat w spółce Energa Serwis, a na jego blogu utworzono nowy dział i od razu znalazł się sponsor - państwowa spółka Energa. Szczęściarze! Biznes się kręcił, ale niedługo. Łuba zżył się z Mariuszem Mierzejewskim, byłym bliskim współpracownikiem Janusza Kotowskiego, i zaczął u niego pracować. Siedzibę bloga przeniósł do biura Mierzejewskiego i od jakiegoś czasu pracują w tym samym lokalu.

Konfliktowa koalicja

Reklama Po wygranej Łukasza Kulika w 2018 roku przyszedł czas na nowe rozdanie. Jacek Łuba, jego pracodawca Mariusz Mierzejewski, dawniej związany blisko z PiS, i Jakub Frydryk zostali radnymi, a z nowym prezydentem stworzyli koalicję. Firmie brata Jacka Łuby ratusz przez ostatnie lata płacił za usługi ponad 40 tys. zł rocznie. Postanowił to zmienić nowy prezydent miasta. Łukasz Kulik przykręcił kurek z pieniędzmi, a to najwyraźniej zezłościło radnego. W efekcie jego blog diametralnie się zmienił, a publikowane w internecie wpisy można było podsumować prostym stwierdzeniem "Wina Kulika".

Ilość krytycznych, często kompletnie nietrafionych tez, była i jest porażająca. Po rocznej nagonce prezydent Łukasz Kulik postanowił wyciągnąć z szuflady zestawienie, jakie kwoty z miejskich pieniędzy otrzymywały blogi i media na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Prezydent miasta chce w ten sposób pokazać, że ataki na blogu radnego Jacka Łuby to zemsta za ograniczenie pieniędzy z miejskiego budżetu. Według Kulika radny Jacek Łuba niepochlebnymi wpisami na blogu próbuje wywrzeć na nim presję.

Moim subiektywnym zdaniem jest to zemsta za utratę źródła dochodu, ponieważ w ostatnich 10 latach osoby powiązane z tym portalem otrzymały ponad 700 tys. zł z miejskich funduszy (433 tys. zł firma Cybermedia Marcin Łuba, 135 tys. zł firma Wideorejestrator Dariusz Płoski oraz 132 tys. zł, które za umowę zlecenie otrzymał jeden z redaktorów portalu eOstroleka - tabelka poniżej - proponuję porównać koszty w latach poprzednich i w 2019 roku) - czytamy w facebookowym oświadczeniu prezydenta Łukasza Kulika. - Nie rozumiem, czemu dla niektórych osobista chęć zysku oraz pragnienie zemsty są ważniejsze od dziennikarskiej rzetelności oraz dobra naszego miasta. Ubolewam, że niektóre grupy społeczne są nieświadomie wplątywane w polityczne rozgrywki, wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści. Nie było i nie ma mojego przyzwolenia na tworzenie chorych układów w mieście, nie zgadzam się na szerzenie kłamliwych artykułów, i po raz ostatni apeluję: nie twórzcie konfliktów, bo Ostrołęka jest dla Wszystkich - tak kończy swoje oświadczenie włodarz Ostrołęki.

Tak oto radny bloger dostał pstryczka w nos od prezydenta, notabene koalicjanta. Nie wiadomo komu wyjdzie to na dobre. Prezydentowi Kulikowi raczej nie, bo walka z własnym koalicjantem chyba jeszcze nikomu nie wyszła na dobre. Dobrze jednak, że zestawienie ujrzało światło dzienne. Wynika z niego to, co ostrołęczanie odkryli już kilka lat temu: w ratuszu zarobić zawsze musiał swój.

Głosem serca się nie kieruj

Reklama Do polityki idzie się z dwóch powodów. Niektórzy mają ideały, a niektórym potrzeba pieniędzy. O tym w jakim celu radnymi zostali Jakub Frydryk, Jacek Łuba i Mariusz Mierzejewski, od dawna nie mam wątpliwości. W kampanii wyborczej trafnie określiliśmy ich jako PiS-bis. Wielokrotnie potwierdzili to w ostatnich głosowaniach podczas obrad rady miasta. Obecnie prezydent nie ma już wśród radnych wystarczającej liczby zwolenników, koalicja rozpadła się, a trójka radnych z Bezpartyjnego Miasta Ostrołęki nierzadko głosuje tak, jak opozycyjni radni PiS.

Przekonaliśmy się o tym w ciągu ostatniego roku, choćby podczas zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla działki, na której Mariusz Mierzejewski chce postawić kolejny blok mieszkalny. Zwykły mieszkaniec na taką zmianę może nigdy się nie doczekać lub czekać długie lata, ale mając kolegów radnych można złożyć projekt uchwały i wnioskować o jego procedowanie. Krótkie głosowanie i wartość działki może wzrosnąć kilkukrotnie. Tak też się stało w końcówce ubiegłego roku.

Jestem przekonany, że radny-bloger Jacek Łuba i jego "bezpartyjni" koledzy jeszcze niejednokrotnie swoimi czynami utwierdzą nas w przekonaniu, że dla nich tylko forsa ważna w życiu jest.

O autorze

Krzysztof Chojnowski - redaktor naczelny "Mojej Ostrołęki".

Więcej felietonów w dziale Krzywym okiem.

Wyświetleń: 10045 komentarze: 89
30.01.2020, 10:11r. Drukuj
Powrót


Monte Carlo @ 10:27, 30.01.2020

IP: 81.47...135

Pierd. Nie. O szopenie

dar @ 10:30, 30.01.2020

IP: 5.184...233

Wspaniali koledzy to byli , są i będą = a ciemnota była ,jest i będzie.

N @ 10:34, 30.01.2020

IP: 5.173...241

O rety. Apeluję! Weżcie sobie do serca obowiązki radnego zapisane w ustawie o radnych samorządowych. Czytajcie, analizujcie, wyciągajcie wnioski pracujcie. To z pieniędzy Ostrołęczan macie dodatkowe wpływy. Róbcie coś dla nas. Liczą się tylko efektywne działania. Pomagać konstruktywnie a nie ujadać.

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 10:39, 30.01.2020

IP: 188.147...202

Jak może być portal obiektywny skoro jest na pasku ratusza?

. @ 10:40, 30.01.2020

IP: 5.173...112

Każdy grabi do siebie.

ccc @ 10:40, 30.01.2020

IP: 185.166...52

ciekawe jest również że PRONET otrzymał z kasy miejskiej ponad 16tys. w 2019 ot taki mało znaczący szczegół

Alojz @ 10:43, 30.01.2020

IP: 5.173...233

Ile artykułów sponsorowanych Ratusz zamieścił na MO od czasów nowego Prezydenta Kulika i na jaką kwotę?

do alojz @ 10:44, 30.01.2020

IP: 185.166...52

masz zestawienie. rok 2019r- ponad 16 tys

W @ 10:47, 30.01.2020

IP: 5.173...241

Głupia publikacja. Co nascto obchodzi. Faceci rywalizują. O co? Pracować ciężko i mądrze. Taka jest odpowiedzialność radnego. Tego żądamy! Nasze pieniądze bierzecie ijesteście na to winni. Dp pracy rodacy radni Ostrołęki.

M @ 10:53, 30.01.2020

IP: 78.152...205

Skoro dziennikarze i blogerzy nie powinni startować to co robił Maciej Kleczkowski, skazany za zatajenie prawdy w oświadczeniach majątkowych, na listach wyborczych Ostrołęki dla Wszystkich? Przecież w oświadczeniu majatkowym jest jak wół, skąd bierze kasę.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:58, 30.01.2020

IP: 78.152...118

Cyt.:
"masz zestawienie. rok 2019r- ponad 16 tys"

Gdzie jest takie zestawienie?

Ile wydawał PiS na gazetkę, w której sławił swoje "rządy"?

Gość @ 10:59, 30.01.2020

IP: 139.28...96

To radny stoi za eO?
W sumie wiele to wyjaśnia.
A te 16 tys dla pronet też trzeba sprawdzić. Tylko co to jest 16 tysi przy 100 kaflach jakie dostawała eO.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:00, 30.01.2020

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Jak może być portal obiektywny skoro jest na pasku ratusza?"

Tępy naziolu, i Ty ten pasek widziałeś?

Po kiego grzyba, od wielu lat produkujesz się na portalu, który, jak twierdzisz, jest na pasku ratusza?

Płocha założył portal, tam jest miejsce dla Ciebie.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:04, 30.01.2020

IP: 78.152...118

Cyt.:
"skazany za zatajenie prawdy w oświadczeniach majątkowych"

Dlaczego używasz półprawd?

Czy półprawda, to jeszcze prawda, czy już kłamstwo?

pytający ! @ 11:05, 30.01.2020

IP: 5.172...105

A ja pytam .......kiedy tymi sprawami zajmą się odpowiednie służby , tyle afer ,tyle przekrętów i cisza......jedyna , która miała swój połowiczny finał to wyłudzenie prawie 500 tysięcy zł. na fikcyjną szkołę fundacji '' Dobro i Pokój'' / połowicznie bo ukarano tylko dyrektorkę szkoły ,a winnych powinno być więcej ,niestety wyłudzonych 500 tyś nie odzyskano dziś............/

do JAn @ 11:08, 30.01.2020

IP: 185.166...52

Ty kur ślepy jesteś czy tylko udajesz. Firma PRONET otrzymała dokładnie 16023,80zł. w 2019r.

M @ 11:09, 30.01.2020

IP: 78.152...205

Kowalski, to nie półprawda. Nieprawomocny to też wyrok i zapadł 16 stycznia 2020 roku. Kwestionujesz wyrok sądu?

do Jan @ 11:10, 30.01.2020

IP: 185.166...52

i jeśli chodzi o szczegóły nie podoba mi się że jedna i druga strona otrzymują granty zależnie od władzy. to chore ale cóż

Gość @ 11:15, 30.01.2020

IP: 139.28...96

Do M: wyroki to kwesionuje partia rządząca.
Ważne jest odnoszenie się do faktów. A wyrok pierwszej instancji nie jest prawomocny. Tylko tyle. Poczekajmy na uprawomocnienie, ok?

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 11:18, 30.01.2020

IP: 188.147...202

Czym kieruje się redakcja MO?

. @ 11:20, 30.01.2020

IP: 5.173...112

To on ma juz tyle siana co na fot.

M @ 11:20, 30.01.2020

IP: 78.152...205

Ale ja nie piszę o uprawomocnieniu czy nie, tylko o skazaniu. Czytasz dokładnie? Zresztą nie to jest przedmiotem dyskusji, a to że pobiera pieniądze od firmy Pro Net, a to firma, o ile mi się wydaje, wydająca ten portal. W ostatnim oświadczeniu majątkowym widnieje kwota 4944 zł. Czy to nie hipokryzja w czystej postaci ten "felieton"?

historyk @ 11:21, 30.01.2020

IP: 178.213...237

Ciekawie o politykach wypowiadał się Piłsudski.

Widz @ 11:22, 30.01.2020

IP: 82.173...96

Polskie piekiełko w całej okazałości

Rodowity @ 11:23, 30.01.2020

IP: 192.162...250

I wszystko jasne. Liczy się kasa. Panowie zostali odcięci od kurka z pieniędzmi i teraz się mszczą. Gratuluję Panom radnym obiektywizmu i pseudo pracy "dla miasta". Do roboty nieroby a nie ciągnąć kasę.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:24, 30.01.2020

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Nieprawomocny to też wyrok"

To dlaczego nie dopisałeś, że jest nieprawomocny i została została wniesiona apelacja?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:27, 30.01.2020

IP: 78.152...118

Wyrok, to zapadł np. w sprawie kłamstw Mateuszka Kłamczuszka, czy Jacka Kurskiego.

Ja wiem, że PiSiory nie przejmują się prawem i dlatego Adrian ułaskawia, niewinne osoby.

Może od razy, ułaskwaiłby cały PiS na poczet ewentualnych wyroków?

M @ 11:29, 30.01.2020

IP: 78.152...205

Kowalski, a skąd wiesz, że została wniesiona? Jesteś może samym zainteresowanym? A może autorem felietonu?

analiza @ 11:31, 30.01.2020

IP: 83.0...82

Wg tabelki to widzę że Urząd zaoszczędził na ogłoszeniach.
W 2009 - TO - za ogłoszenia dostał 96 tyś.
Cybermedia w najlepszym roku dostała 34 tys.
Zapytajmy ile obecnie PRONET dostaje od Urzędu ?

Wniosek. Urząd zaoszczędził na ogłoszeniach w mediach za czasów cybermedia :)

Jarek @ 11:32, 30.01.2020

IP: 31.41...50

Tyle kasy dostali. Budżet poprzednia ekipa zostawiła w kryzysie a tu Pan radny ciągnie takie pieniądze. Gdyby miał jaja zrezygnowałby z funkcji. Jak można być takim hipokrytą.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:33, 30.01.2020

IP: 78.152...118

Czy na mocy nieprawomocnego wyroku, osoba w nim skazana ląduje w rejestrze skazany, czy nie - zatem, jest skazana, czy nie?

Cyt.:
"W ostatnim oświadczeniu majątkowym widnieje kwota 4944 zł."

412 zł brutto miesięcznie - się gościu nachapał, "jak wściekły kationit powietrza" laughing laughing laughing

Pytam ponownie, ile wydały władze PiS, na wydawanie biuletynu informacyjnego, będącego, de facto, chwaleniem władzy, która go wydawała?

Te 16 tysi, to zdaję się, była jakaś dotacja celowa, na nagrody w jakimś konkursie,m a więc tyle tych pieniędzy widzieli laughing laughing laughing

M @ 11:39, 30.01.2020

IP: 78.152...205

Kowalski, a czy sąd, wydając wyrok wygłasza sentencję "skazuje go", jeżeli jest to wyrok nieprawomocny? Weź się chłopie nie ośmieszaj, nie pisałem o osobie karanej, ale skazanej. Pisanie felietonów lepiej ci wychodzi smile No i sugerujesz, że obecnie urzędujący wiceprezydent w sposób etyczny może pobierać 412 złotych miesięcznie od portalu który wydaje miejskie ogłoszenia?

Nad Morzem Mewy Kraczą @ 11:41, 30.01.2020

IP: 2a00:f41...766c

A założycielem tego portalu to nie jest przypadkiem jeden z wiceprezydentów ? Ot taki mały szczególik. Trzecia władza zawsze była za "kimś" i zazwyczaj w ustrojach demokratycznych to ona determinuje wybór większości. Tym razem trzecia władza w postaci tego portalu poparła obecnego Pana Prezydenta (prawdopodobnie z powodu osobistych urazów redaktora naczelnego do byłego Pana Prezydenta a nie z powodu sympatii do obecnego), który najprawdopodobniej dzięki temu wygrał. Teraz jest takie pytanie, czy jeżeli obecny Pan Prezydent pójdzie na dno i nie wygra w kolejnych wyborach to nie pociągnie tego portalu na dno za sobą? Wiele na to wskazuje, że ten portal wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:52, 30.01.2020

IP: 78.152...118

Cyt.:
"ale skazanej"

Nieprawomocnym wyrokiem - używasz półprawd.

Cyt.:
"No i sugerujesz, że obecnie urzędujący wiceprezydent w sposób etyczny może pobierać 412 złotych miesięcznie od portalu który wydaje miejskie ogłoszenia?"

A, dlaczego nie?

Dziwiłbym się, gdyby zaczął to "wynagrodzenie" pobierać od momentu objęcia funkcji i to faktycznie, budziłoby kontrowersje, ale on współpracował z wydawca od dawna.

Cyt.:
"który najprawdopodobniej dzięki temu wygrał."

No popatrz, a PiSowska szczujnia, przed wyborami twierdziła, że dzięki niemu przegra laughing laughing laughing

On @ 11:52, 30.01.2020

IP: 5.173...241

Tylko tu może być takie dno w komentarzach. Pracować, tyrać. Chcemy widzieć wasze działania. Bierzecie kasę to harować. Nie chcecie robić to zrzec się mandatu. I robić wtedy jazgot sle za swoje. Wstyd i hańba żeby publicznie zajmować się przepychankami chłopców. Na ring, na matę, na bieżnie i tam się mocować.

... @ 11:56, 30.01.2020

IP: 188.146...113

Znowu jebł..o nad Ostrołęką i pewnie znowu M.O z Janem Kowalskim będzie wyjaśniać co to. A od Prezydenta to mnie się odpier...olta,dajmy mu porządzić, narazie nic dobrego nie zrobił, ale i złego też nie. Trzeba dać chłopu czasu bo mnie już zaczyna wku...ć ta nagonka na Prezydenta.

On @ 11:56, 30.01.2020

IP: 159.69...181

I tak trzymać Panie Prezydencie. To normalne że mali ludzie będą się teraz mścić.

oooooo @ 11:57, 30.01.2020

IP: 31.0...216

Ot i obiektywizm mediow kasa rzadzi swiatem tylko przykre to ze wszyscy oszczedzaja ogranicza sie wydatki w roznych dziedzinach oswiata i inne
po to zeby wzbogacac swoich .Wytyka sie innym zatajenie prawdy o pozyczce a nie pisxe o swoim wzbogaceniu kosztem miasta .Wspolczuje nowemu prezydentowi ktory nie ma moze doswiadczenia i szczescia w doborze wspolpracownikow walki z wiatrakami.

M @ 11:58, 30.01.2020

IP: 78.152...205

To dlaczego radny nie może pracować w firmie swojego brata? Jakiś kłopot jest z tym związany? Gorzej by było jakby pożyczał kasę i nie oddawał, wtedy to ostatnią świnią by był, a tak to ja nie widzę problemu.

Krzysztof @ 11:59, 30.01.2020

IP: 159.69...181

Panie RADNY. Pana hipokryzja, bezczelność i żądza kasy to szczyty himalajów. Podaj się Pan do dymisji i zrezygnuj. Mieszkańcy Cię rozliczą.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:07, 30.01.2020

IP: 78.152...118

Cyt.:
"narazie nic dobrego nie zrobił"

1. Znalezienie funduszy i dokończenie remontu ul. Blachnickiego.
2. Znalezienie funduszy i dokończenie remontu mostu.
3. Zapobieżenie wycofania przez ministerstwo dziewictwa narodowego, dotacji w kwocie 25 mln złotych oraz konieczności kończenia budowy muzeum bandytów za swoje.

Właśnie tworzy się centrum opiekuńczo - lecznicze, które zapewni zatrudnienie, wcześniej zatrudnionym przez NFZ oraz opiekę dla osób starszych.

Jest projekt zagospodarowania kasyna - tylko ,ktoś upośledzony na umyśle, może twierdzic, że przez ten rok, nic nie zostało zrobione.

Mało, jak na jeden rok?

O, pomniejszych rzeczach, typu "remontu ulic", nawet nie warto wspominać, bo to są rzeczy oczywiste, ale powiedz to mieszkańcom tych ulic - powiedz, że "nic dobrego nie zrobił" - zrobił swoje.

Obywatel @ 12:13, 30.01.2020

IP: 51.15...83

No to Pan radny poleciał. Tyle kasy chapnął. Koryto wyschło to się mści chłopina. Ha ha. A na poważnie. Niech się weźmie do merytorycznej pracy a nie opluwania.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:16, 30.01.2020

IP: 217.146...85

Cyt.:
"Jacek Łuba, jego pracodawca Mariusz Mierzejewski"

Czy prawdą jest, że Pan Mierzejewski, sprawując z nadania PiS funkcję dyrektora miejskiej spółki, zlamał ustawę antykorupcyjną i uciekając przed jej skutkami, zwolnił się sam, unikając zwolnienia dyscyplinarnego?

Czy jako prawnik z wykształcenia, mógł nie wiedzieć o tym, że łamie obowiązujące przepisy, czy robił to z premedytacją?

25 @ 12:18, 30.01.2020

IP: 185.166...248

a kolo sie toczy, ile razy mozna o tym samym pisac: działka mierzejewskiego, praca w energa, platnosci z um, a kolo sie toczy i toczy

Obserwator @ 12:18, 30.01.2020

IP: 51.15...106

Ten blog to jakaś kicha. Usuwanie komentarzy i cenzura jak coś się nie podoba świadczy o tym człowieku. Powinien odejść w niesławie.

. @ 12:23, 30.01.2020

IP: 5.173...112

Tam nie ma takiego co by był nie dla kasy bądź swojego interesu.

....... @ 12:24, 30.01.2020

IP: 37.7...23

czyli co manipulowanie opinią publiczna za pieniądze jestem z tym kto da więcej .

E tam @ 12:39, 30.01.2020

IP: 46.170...90

Słabe zdjęcie. Każdy z "bezpartyjnej" śniętej trójcy powinien być przedstawiany z aureolą. wink

pracujacy @ 13:05, 30.01.2020

IP: 83.31...128

Jak nie wiadomo o co chodzi to o kasę, a mieszkańcy pozostawieni z nierozwiązanymi problemami do następnych wyborów. Kto na nich głosuje?

Anka Grafomanka z d. Kaszanka @ 13:07, 30.01.2020

IP: 159.205...35

Ostry śmierdzielu, Koniu-Donie Walski, nie podniecaj się, bo popuścisz w portki...

Pozdrawiam...

stabilnie jak widać @ 13:10, 30.01.2020

IP: 2a02:a311...e8c7

Ja p...
Ten tekst to chyba najwyższa szkoła TVP.
Moim zdaniem Chojnowski po tylu latach doświadczenia tutaj powinien w końcu pomyśleć o następnym levelu i zatrudnić się w aktualnej TVP.

Nie znam zupełnie sprawy ani nawet nie kojarzyłem radnego ale tego tekstu nie da się czytać bez złapania za głowę. Ta ironia, ten jad, ten ton...
Po prostu najgorzej, co wszystko potwierdza filozofię tego portalu opartą latami na negatywnych emocjach.

E tam @ 13:13, 30.01.2020

IP: 46.170...90

Cieluśna. Masz pomysła jak nazwać swojego koleżkę? Może Jacek Pazerniak herbu PiSbis?

misio @ 13:20, 30.01.2020

IP: 178.255...164

Obesr/anka, Ty jak się podniecasz, to popuszczasz w portki?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:28, 30.01.2020

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Po prostu najgorzej, co wszystko potwierdza filozofię tego portalu opartą latami na negatywnych emocjach."

To, co Ty tu jeszcze robisz - człowieku!!!

A, może po tylu latach obserwacji, podasz jakieś przykłady?

usp @ 13:50, 30.01.2020

IP: 157.25...130

"Centy" nie szukaj tanich sensacji zeby w koncu o tobie ktos nie napisał i o twoich wyczynach

... @ 14:03, 30.01.2020

IP: 188.146...113

Janek nie lubię cię, ale w sumie masz rację. Jednak przez rok zrobił sporo jak na nowego włodarza. A tak naprawdę przy takiej funkcji rok czy dwa to jest na wdrożenie. Nikt nie rodzi się prezydentem.

stabilnie jak widać @ 14:14, 30.01.2020

IP: 2a02:a311...e8c7

Jan Kowalski,
nic tu już od dawna nie robię, ale zaglądam co tam w moim mieście.
To nie jest (w odróżnieniu od powyższego) mały, personalny blog tylko w założeniu portal informacyjny.
Co oczywiście pomyliło się tobie, bo to jakaś zakała tych najniższego lotu komentarzy. Aktywnosc twoja i tobie podobnych paru osób. Słowo honoru, nie znam chyba zbyt wielu miejsc w internecie w tej skali by były az tak żenujaco zepsute.
Jak bardzo trzeba miec nieciekawie w zyciu....

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:19, 30.01.2020

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Jak bardzo trzeba miec nieciekawie w zyciu...."

Sam to wiesz najlepiej - pytałem o przykłady.

Pytanie @ 14:22, 30.01.2020

IP: 83.3...205

A gdzie ten blog?! gdzie go znaleźć? Poczytałabym..:)

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:23, 30.01.2020

IP: 217.146...86

Dla jednego, ciekawym życiem jest chodzenie po górach, dla innego pływanie po morzu, dla jeszcze innego, jazda na rowerze itd. itp - co Ty, chciałbyś jakiejś urawniłowki w "ciekawości życia", może jeszcze byś chciał, żeby wszyscy żyli, tak jak Ty?

Zajmij się swoim życiem, moim nie musisz - za to, powinieneś, stawiając tezę, potrafić jej dowieść, bo w przeciwnym wypadku, jesteś zwykłym opowiadaczem głupot - jak to mawiam mój znajomy "h/ujopletą" laughing laughing laughing

kolo @ 14:59, 30.01.2020

IP: 5.184...60

Świetny artykuł, warto przypomnieć pewne kwestie. Wiadomo że ataki na eO nie są takie neutralne.

Krzyś @ 15:08, 30.01.2020

IP: 83.12...26

Uciąć wszystkie tego typu dotacje do zera a pieniądze przeznaczyć na budowę żłobka lub inny zbożny cel a tych w mieście nie brakuje.A radnemu w ten czy inny sposób dobrać się do du.py i zacznie falsetem prosić o litość.

Do jan kowalski @ 15:35, 30.01.2020

IP: 2a01:110f...3ddb

Bandytów to miałeś w rodzinie stary ubeku !

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 15:40, 30.01.2020

IP: 188.147...202

Taka walka z własnym koalicjantem nie wyjdzie prezydentowi na dobre. Kto został w koalicji?

Sk/mUTEK @ 15:50, 30.01.2020

IP: 185.69...66

ALEEEEE KASYYYYY...
Jak tyle ma ten nie lubiany przez władze ?

TO ILE KASY DOSTAJE Jak Kowalski ???
A ile KASZANA ???

laughing laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:02, 30.01.2020

IP: 78.152...118

Cyt.:
"Taka walka z własnym koalicjantem"

Tępy naziolu, nie rozśmieszaj mnie, bo dostanę zajadów - jakich koalicjantów???

Koalicjantów widzieliśmy w przypadku głosowania nad centrum rozliczeniowym i zmianą zagospodarowania przestrzennego,. po to tylko, żeby jeden radny mógł robić biznesy.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:03, 30.01.2020

IP: 78.152...118

Sutek, jak widać zdecydowanie mniej, niż dostawałeś Ty, przez te 12 lat - afera o 16 tysi, na nagrody w konkursie, podczas gdy inni dostawali setki tysięcy.

Pokraki i Szuje @ 18:05, 30.01.2020

IP: 188.147...100

PISowcy przez całe lata ciągneli z miejskiego cyca ile wlezie. Teraz dojna zmiana robi to samo w całej Polsce. Z Waszych pieniędzy ludzie. Ale do czasu. Mieszkańcy Ostrołęki zapodali im solidnego kopniaka w dudę. W skali kraju tez już widać zjazd w dół mimo rozdawania kilkudziesięciu miliardów rocznie. Pokraki z PISu ! Nadchodza czasy kiedy prokuratura znowu bedzie niezależna - dobierze wam sie do dudy oj dobierze

Zając Poziomka @ 18:52, 30.01.2020

IP: 188.146...234

Wypisz wymaluj jak redaktorki redakcji MO laughing laughing laughing laughing
Nieważne co ale o Kotowskim źle a o Gliwerze tylko w superlatywach a tematy drażliwe omijają.
W Ostrołęce tylko takich dziennikarzy mamy.
Zresztą nawet wasz skrót MO mówi wiele tongue

H @ 19:06, 30.01.2020

IP: 176.109...150

Hehe, oto odpowiedź mo na sprawy (niewygodne dla pana prezydenta i wice) ujawnione przez eostr.

nieradiomaryjny jest tylko o wysługę lat tań ... @ 19:12, 30.01.2020

IP: 188.147...202

H, prezydent apeluje o zamknięcie ust mediom:

"Do kolejnych wyborów jeszcze daleko, jednak portal eO od samego początku mojej prezydentury prowadzi kampanię polityczną bazującą na insynuacjach, sugestiach i zapytaniach, których celem jest tworzenie sztucznych konfliktów. Jest to trwale obecne w dzisiejszej polityce, ale są granice, których przekraczać nie można. W związku z kolejną publikacją portalu eO, kategorycznie nie zgadzam się z instrumentalnym wykorzystywaniem młodzieży, rodziców i pracowników oświaty do celów politycznych. Tworzenie artykułów siejących zamęt i nawołujących do buntu, nie służy miastu, a jedynie kreowaniu kolejnych teorii spiskowych.

Skoro komisja śledcza w sprawie domniemanych nieprawidłowości w inwestycjach miejskich okazała się fiaskiem, to zajęto się wymyśleniem kolejnego problemu. Sztucznie wygenerowano konflikt między prezydentem a uczniami, prezydentem a rodzicami, następnie między prezydentem, a dyrektorem. Dziś kolejny, między prezydentem a nauczycielem. W ostatnich tygodniach ten portal, usilnie starający się tworzyć przysłowiowe „afery”, po raz kolejny działa na szkodę miasta. Wykorzystuje do tego nawet ogólnopolskie medium, które po przesłaniu sprostowania zdjęło artykuł jako mało wiarygodny i bazujący na szeregu domysłów."

Axel @ 19:22, 30.01.2020

IP: 2a01:110f...92d1

Jak widać MO dzielnie stanęła u boku prezydenta, którego wypromowała i od którego otrzymuje zlecenia reklamowe (jak rozumiem, to już nie jest nieetyczne?). Tekst jest oczywistym wsparciem dla obecnego włodarza po krytycznej serii artykułów na eO. Czyli niby mamy remis. Czekam na ruch drugiej strony, że nastąpi nie mam wątpliwości. Czyli będzie się działo:)

Świoniobicie @ 20:01, 30.01.2020

IP: 2a00:f41...4f82

"Znalazł środki na dokończenie mostu" Kowalski nie ściemniaj. Napisz prawdę kto i gdzie znalazł.

Autor @ 20:50, 30.01.2020

IP: 188.146...166

Hmmm.... A Wiceprezydent otrzymuje kaskę z portalu i jakoś to nikomu nie przeszkadza.
PRONET w 2019 roku 16 tys a eO 13 tys
A ktoś zerknął na firmę AdMedia powiązaną z MO i lichwiarzami? Jaka władza nie była kasę brała po cichutku...
Przestańcie sobie skakać do gardeł. Zajmijcie się problemami miasta, które nie ma kasy na wiele ale na pewno ma na media lokalne.
Może niech prezydent opublikuje wszystkie firmy, które są na garnuszku miasta!!!

Gallus Anonimus @ 21:51, 30.01.2020

IP: 209.107...94

nieradiomaryjny - nikt nie apeluje o zamknięcie ust mediom. chodzi o to, by czytelnicy wiedzieli skąd na portalu eO tyle jadu i insynuacji. Nikt nie zakazuje im pisać. Ale dobrze by ich powiązania i motywacje były znane. Tak samo jak i powiązania i motywacje m-o. Niech żyje transparentność. Dziękuję za powyższy artykuł. Momentami przesadzony, ale ukazuje kto stoi za eO. To wystarczy, by wyrobić sobie zdanie.

nieradiomaryjny jest tylko o wysługę lat tań ... @ 22:04, 30.01.2020

IP: 188.147...202

Gallus Anonimus, jest odpowiedź na eO.

Rebeliant Remek @ 04:56, 31.01.2020

IP: 188.146...194

Tępy gamoniu. Łuba, Frydryk i Mierzewski niech nie palą głupa. Nie chodzi o żadnaą wolność słowa , a o hektolitry szamba wylewane na prezydentów pod każdym artykułem. A często gęsto na ich rodziny. Niebawem wyjaśni się czy ww w znacznej części nie byli tego szamba twórcami. I wtedy to dopiero będzie kaszana.

H @ 05:35, 31.01.2020

IP: 176.109...150

Szambo pod każdym artykułem jest domeną mo od bardzo dawna.

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 07:24, 31.01.2020

IP: 188.147...202

H, dziecinada MO, a to domalowywanie radnym rogów, a to radny w stosie pieniędzy. Propaganda polityczna, a nie dziennikarstwo.

dr. Joint @ 07:56, 31.01.2020

IP: 5.173...209

Ha ha, DNO!!!

Do Pana Jacka Łuby @ 08:51, 31.01.2020

IP: 5.184...82

Człowieku, weź przestań się kompromitować tymi swoimi artykułami, jesteś moim zdaniem nie obiektywny, dyszysz agresją.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:54, 31.01.2020

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Propaganda polityczna, a nie dziennikarstwo."

Tępy naziolu, to co Ty tu jeszcze robisz - wyPiSujesz swoje brednie na tym portalu od wielu lat - tak ordynarnej propagandy skierowanej do "ciemnego ludu", to ze świecą szukać, a więc pytam - po co - to nie jest portal dla "ciemnego ludu" - takiego szukaj u Płochy - tam jest Twoje miejsce, bo wśród swoich.

do nieradiomaryjny @ 10:15, 31.01.2020

IP: 83.31...128

Jak tam udziały w galerii handlowej, dalej nie chcesz płacić większych podatków dla miasta i mieszkańców, a korzystać z infrastruktury miejskiej?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:46, 31.01.2020

IP: 217.146...86

Tępy naziol jest za głupi, żeby mieć udziały w czymkolwiek, on jest jedynie wynajętym idyjotą.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:47, 31.01.2020

IP: 217.146...86

Gdyby za chwilę, jego zleceniodawcy, powiedzieli mu, że galeria jest "be", to mielibyśmy wpisy Tępego naziola, że jest "be".

Realny @ 13:29, 31.01.2020

IP: 188.146...95

Artykuł zupełnie jakby napisany o Mojej Ostrołęce. Czyli usuwane niewygodne komentarze artykuły chwalące bądź tłumacząc lokalna władzę. Wstyd by było autorowi szydzicz kogoś jak sami robicie to samo

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:46, 31.01.2020

IP: 217.146...87

Cyt.:
"Czyli usuwane niewygodne komentarze"

Niewygodne, dla kogo?

Jan Kowalski z Ostrołęki to ch*j laughing @ 16:25, 31.01.2020

IP: 5.173...158

Przygadał kocioł garncowi. A co robiła MO w czasach Kotowskiego? To dopiero były chamskie ataki na ówczesnego prezydenta.
To co robi e Ostrołęka jest przynajmniej uzasadnione, bo przecież nie wyprzecie się Kaszany w Urzędzie miasta?

obserwator @ 21:37, 31.01.2020

IP: 83.24...31

Łuba to wyjątkowo wredna i podstępna żmija. A gada jak Czesiek z Koziej Wólki. Na ostatniej sesji chciał użyć uczonego słowa, ale chyba go dobrze nie zna bo powiedział "proszę tu defektyzmu nie szerzyć". A prezydent też był nie lepszy i rzekł był: " To będzie podwałą do dalszych prac" .... Cześki jeden lepszy od drugiego crying laughing

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter