środa, 8 lipca 2020 r., imieniny Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Luty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce. Program wydarzeń

Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki zapraszają w lutym na ciekawe wydarzanie kulturalne. Miłośnicy literatury mogą liczyć na spotkania z ciekawymi gośćmi, warsztaty, wartościowe dyskusje o książkach i relacje z dalekich podróży.

Poniżej szczegółowy program.

Reklama 7 lutego (piątek) - próby innej lektury "Biegunów" Olgi Tokarczuk.

godz.18.00 -  Klub "Przy Studziennej" - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13

Komentarz filologiczny o twórczości Olgi Tokarczuk - ze szczególnym uwzględnieniem książki pt. "Bieguni" - zaprezentuje dr hab. Karol Samsel. W drugiej części fragmenty "Biegunów" czyta Karol Samsel i uczestnicy spotkania.

12 lutego (środa) - spotkanie z Ireneuszem Gralikiem

godz. 18.00 - Klub "Przy Studziennej" - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13

Spotkanie z Ireneuszem Gralikiem, autorem książki pt. "Słuchajcie siebie i inspiratorem rozwoju osobistego".

Książka jest dla wszystkich, którzy mają "tąpnięcia" i przejścia w życiu. Słuchajcie siebie jest opisem mojego podejścia do napotkanych utrudnień i mojego sposobu myślenia w trakcie ich pokonywania. Podaję jak radziłem sobie z tymi, które mnie dotyczyły. Na 300 stronach wyprowadzam, w jaki sposób opanowałem swoje destrukcyjne myśli. Choć to nie jest poradnik, jednak ma jego elementy. Nie poradzę Ci jak masz żyć, ale na pewno namawiam Cię do głębszego zastanowienia się, gdzie obecnie znajdujesz się w życiu (I. Gralik).

Po spotkaniu będzie można zakupić książkę z dedykacją autora.

Reklama 17 lutego (poniedziałek) - spotkanie z cyklu dr hab. Karol Samsel i jego gość:  Marcin Raś

godz. 18.00 - Klub "Przy Studziennej" - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13

Maciej Raś - urodzony w 1990 r. Bardzo interesujący poeta z Poznania.  Kognitywista, pracownik naukowy Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Wydał dwie książki poetyckie "Pasmo" (2013 - książka była nagrodą w V OKP o "Granitową Strzałę") i "Elegie" (Wydawnictwo Kwadratura, jesień 2019 r.). Uczestnik Ostrołęckiego Festiwalu Literackiego Qpiszewiada 2015.

Jego wiersze są pełne i nostalgii, i nieoczekiwanej czułości. Raś ma oko do detalu poetyckiego, tworzy takie poetyckie migawki, snapszoty sprytnie i zarazem smacznie lokowane we frazach. Mamy więc do kompletu zestaw całkiem celnych spostrzeżeń zahaczonych o płynne granice liryczności. A może czasem i "poliryczności".

Po spotkaniu będzie można zakupić książkę z dedykacją autora.

18 lutego (wtorek) Spotkanie z cyklu: Ostrołęcki Album Pamięci pt. "Powieźli ich w daleki kraj".

godz. 18.00 - Klub "Przy Studziennej" - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

Wspomnienia o masowych wywózkach mieszkańców powiatu ostrołęckiego na Syberię w 1940 r. Wstęp historyczny Jerzy Dziewirski. Zapraszamy mieszkańców Ostrołęki i okolic do podzielenia się z nami historiami swoich bliskich z tamtych tragicznych dni.

Reklama 25 lutego (wtorek) - Rio w każdym miasteczku, czyli karnawał po ostrołęcku w bibliotece

godz. 18.00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.

W programie: scenki kabaretowe w wykonaniu Grupy Teatralno-Estradowej OUWT  pk. Wojciecha Kraszewskiego oraz potańcówka w bibliotece przy akompaniamencie Wojciecha Drężka (akordeon). Mile widziane stroje karnawałowe (MBP ul. Głowackiego 42).

27 lutego (czwartek) - "Klub podróżnika" - spotkanie z Robertem Czerniakiem

godz. 18.00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce

Spotkanie z podróżnikiem i dziennikarzem - Robertem Czerniakiem, współautorem książki "Podróże do granic". Spotkanie jest ilustrowane zdjęciami oraz filmami z podróży (MBP ul. Głowackiego 42).

Podobnie jak książka, spotkanie będzie relacją z podróży ojca i syna po odległych kontynentach oraz o zmaganiu się z poważną chorobą. Robert i Joachim przemierzyli wspólnie dwanaście krajów Ameryki Południowej, stoczyli trudną walkę z nowotworem Joachima, by następnie przeprawić się na rowerze przez 10 000 kilometrów australijskich bezdroży. Będzie to opowieść o podróży, trudnej drodze do celu, walce z przeciwnościami i spełnianiu marzeń.

Reklama Po spotkaniu będzie można zakupić książkę z dedykacją autora.

Robert Czerniak - rocznik 1969 r. Pierwszy zawód to cukiernik. Jego ciekawość świata narodziła się z książek i już jako nastolatek zaczął podróżować po Polsce. W wyniku pasji i żelaznej konsekwencji z cukiernika stał się geografem. Ukończył WNGiG na UAM w Poznaniu. Jednocześnie żeglował, poznawał Arktykę i północną Afrykę. W 2008 r. przez sześć miesięcy samotnie przemierzał bezkresy Ameryki Południowej od peruwiańskiego Iquitos po Ziemię Ognistą, a także zgłębiał tajemnice Wyspy Wielkanocnej. Na kolejną wyprawę (2008-2009) tym razem przez Amazonię, przesmyk Darien, Amerykę Środkową i do Meksyku pojechał z pełnoletnim już synem Joachimem. Robert zajmuje się też psychoonkologią i bywa dziennikarzem, odpręża go jazda na rowerze, gotowanie, obcowanie ze sztuką i ogniste tango. Ze względu na nietypowe podejście do życia, oparte na różnorakich umiejętnościach i skromnej egzystencji, przyjaciele nazywają go Dzikusem.

28 lutego (piątek) - "Dyskusyjny klub książki"

godz. 18.15 - Klub "Przy Studziennej" Gomulickiego 13

Sześćdziesiąte pierwsze spotkanie "Dyskusyjnego klubu książki"

Wyświetleń: 1487 komentarze: 0
01.02.2020, 09:55r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter