piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kolejny most na Narwi ma być gotowy w 2024 roku. Trwają opracowania i spotkania konsultacyjne

Prowadzone są konsultacje i rozmowy dotyczące planów budowy mostu na Narwi, który ma powstać na wysokości miejscowości Teodorowo w gminie Rzekuń. Przeprawa wraz z drogami dojazdowymi skierowałaby ruch tranzytowy poza miasto i przez teren gminy Lelis połączyła drogi krajowe 61 i 53.

Obiekt ma powstać w ramach rządowego programu "Mosty dla regionów".

ReklamaW myśl podpisanej 10 grudnia ub. r. umowy, pomiędzy Konstantym Radziwiłłem, wojewodą mazowieckim oraz Stanisławem Kubłem, starostą ostrołęckim, przekazano już ponad 1 mln zł na dokumentację projektową mostu, który powstanie na terenie dwóch gmin - Rzekuń i Lelis.

Most to jedna z kluczowych inwestycji dla naszego regionu. Jego zadaniem będzie przede wszystkim odciążenie miasta z ruchu tranzytowego oraz stworzenie alternatywnej drogi do przeprawienia się przez Narew. Wiadomo bowiem, że wzmożony ruch, jaki odbywa się wokół dwóch ostrołęckich mostów, które zbiegają się we wspólne rondo im. księcia Siemowita, wywołują korki i utrudnienia w ruchu.

ReklamaPod koniec stycznia w Urzędzie Gminy w Lelisie odbyło się kolejne spotkanie dotyczące planów budowy mostu. Tym razem spotkali się przedstawiciele samorządu powiatu, Zarządu Dróg Powiatowych oraz Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Przedstawiono wstępną koncepcję mostu oraz dróg dojazdowych zlokalizowanych na terenie gmin Rzekuń i Lelis.

Most ma powstać na wysokości wsi Teodorowo w gminie Rzekuń. Przeprawa o szerokości niemal 13 metrów, ma mierzyć blisko 222 metry i posiadać ciąg pieszo-rowerowy. Inwestycja zakłada 3,7 km dróg dojazdowych, a szacowany całkowity koszt inwestycji to 61 mln zł.

ReklamaBędzie to most o najwyższych standardach. Zjazd z mostu ma biec nieopodal składowiska popiołów w Łęgu Przedmiejskim i połączyć się nowo wybudowanym rondem z drogą powiatową 2539W. Trasa, w dalszej perspektywie, ma biec przez Gnaty, Białobiel, w stronę Łodzisk, aż do drogi krajowej i ostatecznie połączyć drogi krajowe numer 53 i 61, tworząc obwodnicę miasta.

W ramach programu "Mosty dla regionów" udzielono dotacji na pierwszy etap realizacji zadania czyli dokumentacje projektową. Most ma być nowoczesny, funkcjonalny, dostosowany do ruchu samochodów ciężarowych oraz sprzętu wojskowego.

Projekt ma być gotowy do roku 2022. Pierwsze samochody najprawdopodobniej wjadą na most w roku 2024.

Wyświetleń: 20918 komentarze: -
11:24, 04.02.2020r. Drukuj