niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kurpiowski Zespół Pod Borem z Zawad ma już 90 lat. Członkowie grupy poszukują pamiątek związanych z zespołem

W lipcu Zespół Pod Borem z gminy Baranowo będzie obchodził 90-lecie istnienia. Byli i obecni członkowie zespołu będą mogli uczcić to wydarzenie podczas spotkania okolicznościowego przy herbatce, które odbędzie się w połowie lutego w Szkole Podstawowej w Zawadach.

Członkowie zespołu planują zilustrować swoją historię w postaci książki o charakterze wspomnieniowym. Dlatego też zwracają się do osób, które dysponują pamiątkami związanymi z zespołem o ich udostępnienie.

Reklama - Szczególnie zależy nam na osobach, które należały do zespołu w latach 40-tych, 50-tych, 60-tych, a może żyją jeszcze osoby pamiętające lata 30-te. A może potomkowie tych osób dysponują materialnymi pamiątkami związanymi z zespołem czy wiedzą o jego początkach? A może gdzieś w rodzinnym albumie tkwią zapomniane stare fotografie z nim związane? Prosimy też wszystkich do których dotrze ten apel, by popytali się innych, szczególnie starszych członków zawadzkich i wywodzących się z Zawad rodzin o ich wiedzę na temat historii najstarszego zespołu na Kurpiach - apelują członkowie zespołu.

Uroczystość z okazji 90-lecia istnienia Zespołu Pod Borem odbędzie się w sobotę 15 lutego o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej w Zawadach. 

Fot. Zespół Pod Borem z Zawad/Facebook.                                                                             

Wyświetleń: 1012 komentarze: 0
09.02.2020, 00:03r. Drukuj
Powrót