poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Jak dobry materac poprawia komfort snu?

Coraz więcej osób dzisiaj zdaje się rozumieć czym jest zdrowy i komfortowy sen, i jak wpływa on na zdrowie całego organizmu. Jednak mimo rosnącej świadomości w tym zakresie, można także zaobserwować, że warunki życia coraz częściej sprawiają, że ludzie przestają spać zdrowo.

Dlatego tak ważne jest, by szukać takiego rozwiązania dla regenerującego snu, które faktycznie nam taki sen zapewni, i to zwłaszcza w utrudnionych warunkach z jakimi nagminnie się dziś spotykamy. Idealnym rozwiązaniem może się tutaj okazać materac termoelastyczny. Dlaczego?

Otulenie i lekkość podparcia, i prozdrowotne właściwości

Reklama Zdrowy sen odpowiada za zdrowie i ciała i ducha. Materace termoelastyczne z całą pewnością mogą zagwarantować taki sen. Główna cecha pianki termoelastycznej - i to niezależnie od tego, przez którego producenta będzie ona oferowana i patentowana z uwagi na szczególne dodatkowe rozwiązania, jest jedna - pianka termoelastyczna (inaczej leniwa pianka lub pianka wiskoelastyczna) dopasowuje się idealnie do kształtu ciała. Dzięki czemu? Komórki pianki termoelastycznej reagują indywidualnie w zależności od kontaktu z ciałem, dzięki czemu cały materac jest gwarancją dopasowanego, zdrowego podparcia, przy jednoczesnej redukcji zbędnego nacisku na najcięższe partie ciała.

Dzięki takim właściwościom wiele modeli oferowanych przez najróżniejszych producentów, posiada właściwości ortopedyczne lub antyodleżynowe, co ma szczególne i kluczowe znaczenie, gdy wybieramy materac dla osoby obłożnie chorej. Jednak nie tylko osoby chore mogą odnieść korzyści ze spania ta takim materacu. Tak naprawdę większość z nas dzisiaj narzeka mniej lub bardziej na pewne dolegliwości wynikające z obciążeń kręgosłupa czy nieprawidłowej postawy. Dobrze dobrany materac termoelastyczny może takie dolegliwości zmniejszyć a nawet zniwelować.

Reklama Dzięki dopasowanemu podparciu eliminujemy efekt przeciążenia poszczególnych odcinków kręgosłupa z uwagi na nieprawidłowe ułożenie i nienaturalne wykrzywienie. To sprawia, że kręgosłup naprawdę może być odciążony, a poszczególne kręgi i przestrzenie między nimi dobrze odżywione i zregenerowane. Zminimalizowany nacisk sprawia też, że krew ma swobodny przepływ po całym organizmie i nie pojawia się uczucie mrowienia w różnych częściach ciała. Z uwagi na charakterystyczne, dopasowane podparcie i bardziej leniwą reakcję pianki, materac termoelastyczny znakomicie nadaje się dla dwojga, zwłaszcza jak ktoś ma płytszy sen.

Pianka termoelastyczna zmniejsza potrzebę przewracania się z boku na bok w poszukiwaniu wygodnej pozycji oraz redukuje sprężynowanie podłoża, kiedy jeden z partnerów jednak będzie się obracać. To wszystko sprawia, że sen na takim materacu naprawdę może być głęboki i regenerujący, może być po prostu prawdziwie smaczny, i to nawet wtedy, kiedy z pewnych przyczyn nie możemy zapewnić sobie wymaganej ilości godzin takiego snu.

Materac termoelastyczny Perdormire, źródłó: SalonSnu.pl.

Zamów materace termoelastyczne w promocyjnych cenach!

Reklama Świetną, szeroką i zróżnicowaną ofertę znajdą Państwo na stronie www.salonsnu.pl. Znajdą tutaj Państwo materace termoelastyczne wielu producentów i choć liderem w tej dziedzinie jest Tempur, śmiało możemy pochylić się też nad kolekcją materacy Hilding, Materasso, PerDormire i wielu innych. Sklep oferuje fachową pomoc i doradztwo, zarówno przy wyborze producenta jak i późniejszych, oczekiwanych właściwości. A jest w czym wybierać. Wiele modeli jest wzbogaconych o właściwości antyalergiczne, dzięki zastosowanym pokrowcom lub szczególnym materiałom użytym do ich stworzenia. W innych przypadkach producenci dokładają starań, by zapewnić komfort związany z termoregulacją całego ciała, i na przykład materace mają zastosowane specjalne rozwiązania mające na celu odprowadzać nadmiar ciepła czy wilgoci.

To wszystko sprawia, że pozornie od wyboru mogłoby zakręcić się w głowie. Jednak kontaktując się z doradcami z www.salonsnu.pl lub osobiście odwiedzając salon, można prócz doradztwa, skorzystać na możliwości przetestowania wybranych modeli. To wszystko sprawia, że wybór idealnego materaca do spania nie jest już taki trudny, a efekt może naprawdę podnieść komfort nie tylko snu, ale całego życia.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 612 komentarze: 1
12.02.2020, 07:56r. Drukuj
Powrót


Majkel @ 18:20, 18.02.2020

IP: 178.43...140

Moim zdaniem materac termoelastyczny to bardzo dobry wynalazek. Tak na prawdę wystarczy tylko niewielka wierzchnia warstwa z pianki termoelastycznej i już jest odczuwalny efekt. Ja mam u siebie materac sprężynowy z warstwą termoelastyczną i jest extra. Tylko wiadomo, za naprawdę dobrej jakości materac trzeba też dobrze zapłacić smile .