piątek, 7 sierpnia 2020 r., imieniny Doroty, Kajetana, Donata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wzmożone kontrole samochodów ciężarowych i autokarów. Trwają policyjne działania "Truck & Bus"

Od wczesnych godzin porannych policjanci z wydziału ruchu drogowego ostrołęckiej komendy prowadzą na drogach Ostrołęki i powiatu działania "Truck & Bus". W związku tym mundurowi przeprowadzą wzmożone kontrole autokarów, busów oraz samochodów ciężarowych.

Funkcjonariusze uważnie przyjrzą się przestrzeganiu przez kierowców przepisów ruchu drogowego, jak również sprawdzą ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów, uprawnienia do kierowania oraz przestrzeganie czasu odpoczynku w trasie.

Reklama - Działania te polegają przede wszystkim na kontroli w zakresie przewożenia osób i rzeczy, z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Policjanci będą także sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami, stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie. Kontrolowane będą ponadto dokumenty wymagane do prowadzenia i użytkowania pojazdów oraz zgodność liczby miejsc siedzących w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym w pojeździe - informuje asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. 

Akcja "Truck & Bus" zakończy się o godzinie 22.00.

Fot. KMP w Ostrołęce

Wyświetleń: 1029 komentarze: 0
12.02.2020, 10:05r. Drukuj
Powrót