środa, 23 września 2020 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Aplikacja mobilna "Alarm112" już dostępna. Będzie przydatna szczególnie osobom niedosłyszącym (wideo)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną "Alarm112", która służy wysyłaniu zgłoszeń alarmowych bezpośrednio do Centrum Powiadamiana Ratunkowego. Aplikacja mobilna dostępna jest dla dwóch systemów operacyjnych Android i iOS.

Aplikacja umożliwia, w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego, przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące.

Reklama "Alarm112" umożliwia, poprzez wybór odpowiednich piktogramów, określenie rodzaju i miejsca zdarzenia oraz wskazanie służby, której pomoc jest konieczna. Przekazane w ten sposób informacje umożliwiają Operatorowi Numerów Alarmowych przekazanie zdarzenia do odpowiednich, ze względu na rodzaj i miejsce zdarzenia, służb ratunkowych.

Pamiętaj! Korzystaj z tej aplikacji tylko w sytuacji zagrożenia! Korzystaj z numeru alarmowego 112 odpowiedzialnie! Gdy zgłaszasz zdarzenia, które nie są alarmowe, w tym samym czasie ktoś inny może potrzebować pomocy.

Aby skorzystać z "Alarm112", należy pobrać aplikację i dokonać rejestracji. Można ją pobrać bezpośrednio ze strony rządowej.

Fot. MSWiA

Wyświetleń: 628 komentarze: 0
13.02.2020, 13:14r. Drukuj
Powrót