wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Aplikacja mobilna "Alarm112" już dostępna. Będzie przydatna szczególnie osobom niedosłyszącym (wideo)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną "Alarm112", która służy wysyłaniu zgłoszeń alarmowych bezpośrednio do Centrum Powiadamiana Ratunkowego. Aplikacja mobilna dostępna jest dla dwóch systemów operacyjnych Android i iOS.

Aplikacja umożliwia, w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego, przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące.

Reklama"Alarm112" umożliwia, poprzez wybór odpowiednich piktogramów, określenie rodzaju i miejsca zdarzenia oraz wskazanie służby, której pomoc jest konieczna. Przekazane w ten sposób informacje umożliwiają Operatorowi Numerów Alarmowych przekazanie zdarzenia do odpowiednich, ze względu na rodzaj i miejsce zdarzenia, służb ratunkowych.

Pamiętaj! Korzystaj z tej aplikacji tylko w sytuacji zagrożenia! Korzystaj z numeru alarmowego 112 odpowiedzialnie! Gdy zgłaszasz zdarzenia, które nie są alarmowe, w tym samym czasie ktoś inny może potrzebować pomocy.

Aby skorzystać z "Alarm112", należy pobrać aplikację i dokonać rejestracji. Można ją pobrać bezpośrednio ze strony rządowej.

Fot. MSWiA

Odsłon: 527 komentarze: 0
13:14, 13.02.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót