wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

"Kurier Mazowiecki": Trwają badania geologiczne przed budową mostu na Narwi w Teodorowie. W marcu badania środowiskowe (wideo)

W Ostrołęce Narew można pokonać jednym z dwóch mostów - niestety oba zbiegają się w to samo rondo, powodując ustawiczne problemy komunikacyjne. Budowa trzeciego mostu na rzece, w miejscowości Teodorowo, coraz bliżej, co na pewno usprawni ruch w mieście. O sprawie informował "Kurier Mazowiecki".

Most w Teodorowie powstać ma w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów.

Reklama- Prace już trwają. Jesteśmy w trakcie wierceń, co jest związanie z badaniem geologicznym trasy przewidzianej pod budowę mostu i dróg dojazdowych o długości prawie 4 kilometrów. W marcu będą prowadzone badania związane ze środowiskiem, występowaniem na tym terenie roślin i zwierząt, szczególnie gatunków chronionych  - mówił dla "Kuriera Mazowieckiego" starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Most powstanie w miejscowości Teodorowo w gminie Rzekuń, trasy dojazdowe będą biegły przez gminy Rzekuń i Lelis, tworząc w dalszej perspektywie obwodnicę miasta i łącząc drogi krajowe numer 61 i 53. Projekt ma być gotowy do końca 2022 roku, a budowa mostu ma się zakończyć w 2024. Szacunkowy koszt inwestycji to 61 mln zł.

Więcej na ten temat w "Kurierze Mazowieckim".

Zobacz też:

Kolejny most na Narwi ma być gotowy w 2024 roku. Trwają opracowania i spotkania konsultacyjne

Odsłon: 2633 komentarze: 0
13:12, 14.02.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót