wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Wybór odpowiednich mebli do łazienki

Łazienka to specyficzne pomieszczenie. Najczęściej charakteryzuje się niewielką powierzchnią oraz brakiem dostępu do naturalnego źródła światła. To stanowi nie lada wyzwanie dla osób, które chcą samodzielnie zaaranżować wnętrze tego pomieszczenia. Jakie meble powinny się znaleźć w stylowej i funkcjonalnej łazience?

Jakie lustro wybrać do łazienki?

Wydawałoby się, że wybór lustra łazienkowego jest najprostszym z tych, które czekają nas podczas aranżacji tego pomieszczenia. Nic bardziej mylnego. Do wyboru mamy przecież lustra z ramą oraz modele fazowane. W łazience możemy zamontować bardzo praktyczne lustro z podświetleniem LED. Nie można też zapominać o szafce z lustrem, której funkcjonalność jest nie do przecenienia.

ReklamaW nowoczesnych łazienkach montowane są najczęściej lustra fazowane, bez ramy. Idealnie komponują się na tle płytek pokrywających ścianę. Kilka chwil warto poświęcić określeniu optymalnego rozmiaru lustra, które będzie dopasowane do wzrostu wszystkich członków rodziny.

Jakie szafki wybrać do łazienki?

Największym problemem w łazience jest optymalne zagospodarowanie... podłogi. Ciężko jest planować ustawienie na niej szafek, skoro stoi już tam wanna albo brodzik, muszla, umywalka oraz pralka. Dlatego idealnym rozwiązaniem wydaje się montaż szafek wiszących lub tzw. słupka. Słupek może mieć postać szafki stojącej lub wiszącej. Jest wąski i długi, dzięki czemu optymalnie wykorzystuje pionową przestrzeń w łazience. Jego smukły kształt nie przytłacza i sprawia, że nawet w małej łazience mamy poczucie przestrzeni. Jednocześnie bez trudu jesteśmy w stanie skrzętnie ukryć wszystkie akcesoria łazienkowe, które zazwyczaj stoją na umywalce, wannie oraz pralce.

Jaką umywalkę wybrać do łazienki?

ReklamaA skoro o umywalce mowa, to warto zastanowić się nad wyborem modelu z szafką. Przestrzeń pod umywalką zazwyczaj jest nieużywana. Montując w tym miejscu szafkę, zyskujemy dodatkową przestrzeń, w której można umieścić akcesoria łazienkowe.

Bardzo duże możliwości aranżacyjne dają umywalki Roca. Mogą być montowane zarówno w wariancie z szafką, jak i bez niej. Bardzo oryginalnym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest montaż umywalki na blacie. Stanowi on jednocześnie formę ogromnej półki, na której możemy składać pranie, układać akcesoria łazienkowe lub przechowywać ręczniki kąpielowe. Ta forma aranżacji cieszy się ostatnio bardzo dużą popularnością. Szczególnie w pomieszczeniach, w których umywalka i pralka znajdują się na jednej ścianie. Blat montowany jest pod umywalką i biegnie tuż nad pralką, kończąc się na ścianie.

Wybór mebli do łazienki z pewnością powinien uwzględniać specyfikę tego pomieszczenia. Warto pamiętać, że łazienka ma być przede wszystkim funkcjonalna. Wybierając meble łazienkowe, należy brać pod uwagę nie tylko ich stylistykę, ale także gabaryty oraz funkcję, jaką mają spełniać w tym pomieszczeniu.

Fot. materiały prasowe

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 7159 komentarze: 1
00:06, 15.02.2020r. Drukuj
Powrót


Emilka @ 14:01, 15.02.2020

IP: 188.146...78

Z wyborem szafek i gadzetów do łazienki trochę mi się zeszło.. Nie wiedziałam na co mam się zdecydować. W końcu wybrałam jasne szafki, lustro 3d, biobidet i inne potrzebne sprzęty. Dla mnie łazienka wygląda jak z katalogu :)

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót