wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Konkurs na najpiękniejszą palmę kurpiowską w Łysych. To już 51 edycja

W gminie Łyse tradycyjnie ogłoszono 51 konkurs na najpiękniejszą palmę kurpiowską. Dla autorów najciekawszych i najbardziej okazałych palm przewidziano nagrody pieniężne. Prace powinny być wykonane z roślinności leśnej niepodlegającej ochronie lub całkowicie z bibuły. 

Założeniami i celami konkursu są: popularyzacja tradycyjnej plastyki obrzędowej, poznanie stanu zachowania tradycyjnych umiejętności wykonywania palm wielkanocnych, zachowanie i reaktywowanie tradycyjnych elementów i motywów we współczesnej plastyce obrzędowej związanej ze świętami wielkanocnymi.

ReklamaRegulamin konkursu zakłada m.in. to, żeby palmy były wykonane z roślinności leśnej niepodlegającej ochronie lub całkowicie z bibuły. Jeden autor, klasa lub zespół może zgłosić do konkursu tylko jedną palmę.

Warunkiem przyjęcia palmy do konkursu jest dostarczenie wraz z nią podpisanego przez uczestnika konkursu, rodzica lub opiekuna (w przypadku osób nieletnich) oświadczenia RODO oraz dołączenie do palmy kartki z czytelną informacją zawierającą: imię i nazwisko, wiek wykonawcy, dokładny adres zamieszkania, telefon kontaktowy lub nazwę i adres szkoły, symbol klasy, nazwę i adres organizacji społecznej, itp. (w kategorii zbiorowej).

Palmy należy dostarczyć bezpośrednio do starego kościoła parafialnego w Łysych w dniach:

- 3 kwietnia (piątek) w godz. 10.00-15.00,

- 4 kwietnia (sobota) w godz. 9.00-15.00,

- 5 kwietnia (niedziela) w godz. 7.00-8.30.

Ocena prac konkursowych odbędzie się 5 kwietnia br., a ogłoszenie wyników ok. godz. 14.30 na scenie przy remizie OSP w Łysych. Wyniki zostaną zamieszczone również na stronie internetowej gmin Łyse.

ReklamaOrganizatorzy gwarantują nagrody pieniężne w kategoriach:

- indywidualnej:

I nagroda - 800 zł,

II nagroda - 700 zł,

III nagroda - 600 zł,

- zbiorowej:

I nagroda - 800 zł,

II nagroda - 700 zł,

III nagroda - 600 zł.

Pozostałe palmy zakwalifikowane do konkursu mogą być wyróżnione nagrodą w wysokości od 50 zł do 200 zł (w zależności od poziomu artystycznego palmy).

Odsłon: 973 komentarze: 0
00:10, 15.02.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót