piątek, 7 sierpnia 2020 r., imieniny Doroty, Kajetana, Donata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zmarła dziewiąta osoba zarażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna

Nie żyje dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące. Codziennie rośnie liczba chorych w naszym kraju. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, jest już 774 zarażonych. 

W Polsce od 4 marca, czyli od momentu wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa, z powodu niewydolności oddechowej wywołanej COVID-19 zmarło w naszym kraju dziewięciu pacjentów.

Reklama - Z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące - podał dziś przed południem resort zdrowia.

Liczba nowych potwierdzanych przypadków sukcesywnie rośnie. W sobotę zdiagnozowano 111 nowych pacjentów, w niedzielę 98, w poniedziałek 116, we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych najpierw 17, a później dodatkowych 8 zachorowaniach.

Wszyscy mają nadzieję, że kwarantanna społeczna przyniesie efekt i w kolejnych tygodniach dynamika zachorowań spowolni.

Wyświetleń: 1412 komentarze: 3
24.03.2020, 11:56r. Drukuj
Powrót


z pod innego art. co dzieje się w Rzekuniu @ 12:47, 24.03.2020

IP: 37.248...147

"Szanowni mieszkańcy Gminy Rzekuń
W związku z tym że pan wójt gminy Rzekun,-Bartosz Podolak usuwa moje komentarze w których zawarłem bardzo ważne spostrzeżenia odnośnie rozprzestrzenienia wirusa COVID-19.
Drodzy państwo wójt zamieścił na swoim profilu
iformacje odnośnie roznoszenia ulotek do wszystkich mieszkańców przez sołtysów radnych i harcerzy.Uwazam to działanie za bardzo nieodpowiedzialne.Naraza w ten sposób zdrowie i zycie osób roznoszących jak również mieszkańców do których oni dotrą z ulotkami.Zapewne pan wójt posiada wiedzę że terenie naszej gminy są osoby poddane kwarantannie lub znajdując e się pod nadzorem epidemiologicznym.Mamy również jedną osobę na terenie gminy z potwierdzonym wynikiem korona wirusa.Ocencie państwo sami czy są to działania odpowiedzialne.Moim zdaniem może doprowadzić to do rozprzestrzenienia się wirusa na teren całej gminy.
Apeluje jeszcze raz na swoim profilu do pana wojta o zaniechanie tych działań dopuki jeszcze ,,roznosiciele" nie ruszyli w teren .
Jako były samorządowiec uważam że środki pochodzące z budżetu gminy przeznaczone na wydruk tych ulotek można było spożytkować,, mądrzej " np.zakup środków ochrony osobistej dla mieszkańców (maseczki, rękawiczki) lub dotacja dla szpitala w Ostrołęce
Takie działania wójta Bartosza Podolaka, w mojej ocenie nie mają nic wspólnego z ochroną zdrowia i życia mieszkańców gminy Rzekun . .Proszę o udostępnienie i opinie w komentarzach."

Politico @ 12:59, 24.03.2020

IP: 5.173...26

Ksiądz Henryk Borzęcki, proboszcz parafii w Białopolu, trafił do szpitala z powodu problemów z oddychaniem. Okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Jego stan się pogarszał, zmarł we wtorek nad ranem.

Mam nadzieję że Kościół i biskupi zadowoleni, bo jak się apelowało, żeby pozamykać kościoły, to biskupi zwiększyli ilość mszy...

nieradiomaryjny jest o wysługę lat tańszy @ 06:18, 25.03.2020

IP: 37.130...34

Polityco, dziękuję za troskę o chrześcijan. Dobrze, że zwiększyli ilość mszy, żeby mniej osób było na każdej.