piątek, 7 sierpnia 2020 r., imieniny Doroty, Kajetana, Donata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

W Zalasiu wykonali piękne palmy wielkanocne. Powstały prawdziwe cuda (zdjęcia)

Przełom lutego i marca był bardzo pracowity w Szkole Podstawowej w Zalasiu. Był to czas nauki wicia tradycyjnych palm kurpiowskich na zorganizowanych w placówce warsztatach. Uczestnicy wykonali prawdziwe cuda, w różnej koncepcji kolorystycznej i o różnych wzorach. 

Na kilka tygodni w klasach, w których uczą się najmłodsze dzieci, zagościły kolorowe bibuły i krepiny, a zieleń w różnych odcieniach zmieniała się w rękach dzieci i dorosłych w kolejne partie listków.

Reklama - Wykonywania przebiśniegów i stokrotek z krepiny maluchy z klasy II uczyły się pod okiem wychowawczyń oraz pani Stanisławy Krysiak z Piątkowizny. Potem przyszedł czas na opracowanie koncepcji kolorystycznej i wzorów kwiatów palmy konkursowej, która miała wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą palmę kurpiowską podczas Niedzieli Palmowej w Łysych. Piękne krepinowe arcydzieła wykonali rodzice i dziadkowie uczniów klas O-III oraz wychowawczynie tych klas wraz z koordynatorkami działań - dyrektor Danutą Gwiazdą i Moniką Krysiak - czytamy na stronie urzędu gminy.

Więcej zdjęć z warsztatów można obejrzeć na stronie UG w Łysych.

Fot. Urząd Gminy w Łysych

Wyświetleń: 1159 komentarze: 2
25.03.2020, 09:18r. Drukuj
Powrót


Klara @ 11:12, 25.03.2020

IP: 2a00:f41...a6dd

Czy to jakiś żart? Jak to się ma do nakazu trzymania dystansu?Ciemnota króluje 😠

Do Klara @ 01:01, 26.03.2020

IP: 83.6...135

A ty kobieto umiesz czytać? Chyba jest napisane, że wydarzenie się odbyło na przełomie lutego i marca...