piątek, 7 sierpnia 2020 r., imieniny Doroty, Kajetana, Donata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Mieszkańcy otrzymali SMS-y z alertem RCB o zaostrzeniu zasad w związku z pandemią

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło dzisiaj alert skierowany do mieszkańców całej Polski, przypominający o obowiązujących od środy nowych zasadach bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Część mieszkańców już otrzymała alert na swój telefon komórkowy.

Uruchomiony od środy 25 marca #AlertRCB, skierowany do mieszkańców całej Polski, zawiera treść:

Od 25.03 rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Więcej informacji www.gov.koronawirus/zasadybezpieczenstwa #ZostanWDomu

Reklama Zgodnie z nowymi zasadami, do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

Ponadto w środkach publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje też całkowity zakaz zgromadzeń spotkań, imprez czy zebrań. Za wyjątkiem rodzin po ulicach można przemieszczać się jedynie w grupie do dwóch osób. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób - wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

Źródło: Polska Agencja Prasowa (PAP)

Wyświetleń: 1755 komentarze: 1
25.03.2020, 15:34r. Drukuj
Powrót


Sk/mUTEK @ 20:45, 26.03.2020

IP: 185.166...251

A ja dostałem SMS a

"UWAŻAJ NA ZARAZĘ Z PO I PSL".

ale jak ją ominąć jak wszędzie plują ???

laughing laughing laughing