wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Nowe zasady korzystania ze środków komunikacji miejskiej

We wtorek 24 marca weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące korzystania z komunikacji miejskiej. Według nowych przepisów nie można przewozić w tym samym czasie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących. Ostrołęccy policjanci przypominają, że złamanie tego zakazu jest wykroczeniem.

Wiele osób korzysta ze środków komunikacji publicznej, chociażby w dotarciu do pracy. Funkcjonariusze z KMP w Ostrołęce apelują o przestrzeganie nowych przepisów.

Reklama - To dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu nasz wszystkich mamy możliwość zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pamiętajmy o nowych ograniczeniach, które zostały wprowadzone w związku epidemią. Wprowadzone przepisy wynikają jedynie z troski o ludzi, chodzi przecież o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich - apeluje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wyświetleń: 772 komentarze: 1
26.03.2020, 08:48r. Drukuj
Powrót


Pytanie @ 10:39, 26.03.2020

IP: 176.109...127

Czy kierowca będzie liczył pasażerów i wyrzucał nadwyżkę osób z autobusu? Czy autobus podjeżdżający na przystanek będzie miał informację, jaki jest stosunek miejsc wolnych do zajętych? Czy pasażerowie powinni sami liczyć ilość wszystkich miejsc i dzielić je przez miejsca zajęte? I czy to pasażerowie powinni wyrzucać tych nadplanowych? Czy jest opracowana jakaś instrukcja? Bo karać to by chcieli wszyscy ale nikt nie powie, jak przestrzegać prawa.....