piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wskażesz miejsca gromadzenia się młodzieży lub powiadomisz policję o innym niebezpieczeństwie

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa ostrołęccy funkcjonariusze są w stanie szybko dotrzeć w miejsca, gdzie dochodzi do łamania nowych przepisów. W aplikacji istnieje bowiem możliwość zaznaczania obszarów, w których gromadzi się młodzież lub pojawiają się inne zagrożenia.

Na terenie działania policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce od początku powstania mapy do chwili obecnej odnotowano 3069 zgłoszeń. Najczęściej dotyczyły one spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz przekraczania dozwolonej prędkości.

Reklama- Każde zgłoszenie będzie sprawdzane. Przypominamy, że dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą przebywać poza domem bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy. W stosunku do osób łamiących wprowadzone przepisy zapowiadamy surowe konsekwencje - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

Zgodnie z aktualnymi przepisami dzieci oraz młodzież nie mogą wychodzić z domu bez obecności rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy mogą poinformować policjantów o złamaniu takiego zakazu.

Reklama- W aplikacji jest dodana kategoria dotycząca grupowania się młodzieży. Po jej zaznaczeniu we wskazane miejsce pojadą ostrołęccy policjanci, którzy będą weryfikować zgłoszenia. W trosce o zdrowie mieszkańców naszego regionu, informujemy, że będziemy stanowczo egzekwować obowiązujące przepisy. Dlatego policjanci będą sprawdzać, czy w miejscach objętych zakazem - w parkach, plażach itp. nikt nie przebywa - wyjaśnia podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Osoby naruszające przepisy związane z poruszaniem się w miejscach publicznych, muszą spodziewać się stanowczej reakcji policjantów.

- Funkcjonariusze będą również sprawdzać, czy przemieszczanie się jest rzeczywiście związane z ważnymi potrzebami życiowymi, takimi jak podróż do i z pracy czy też z potrzebą zaopatrzenia się w aptece. Te osoby, które zlekceważą wprowadzone prawo nie tylko narażają na niebezpieczeństwo siebie, ale też innych - swoich bliskich, znajomych, sąsiadów, ale też nie unikną także odpowiedzialności karnej za swoje nieodpowiedzialne zachowanie - przestrzega podkom. Tomasz Żerański.

Wyświetleń: 1031 komentarze: -
10:36, 04.04.2020r. Drukuj