wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka skarg: W Goworowie z kranów leci brudna woda. Jest komunikat wójta (aktualizacja)

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:

Od wczoraj niektórzy mieszkańcy Goworowa mają brudną wodą w kranach. Próby interwencji w gminie nic nie dały. Rozumiem, że w obecnej sytuacji, naprawienie sytuacji może być utrudnione, ale zbywanie mieszkańców i mówienie, że nic się nie da zrobić, to kpina. 

W dobie walki z wirusem, kiedy wszyscy powinni zachować najwyższa higienę i często myć ręce, pozostawienie mieszkańców z brudną wodą w kranach uważam za skandal. 

Reklama Dodam jeszcze tylko, że sytuacja powtarza się rokrocznie i co roku gmina znajduje jakąś wymówkę - a to wina mieszkańców, bo zbyt często podlewają ogródki, a to, że mieszkańcy nocami kradną wodę z hydrantów. Może nadszedł czas, aby w końcu gmina, zamiast oskarżać o wszystko innych, sama coś zrobiła i naprawiła problem.

Od redakcji:

Skargę czytelnika przesłaliśmy do wójta gminy Goworowo. Na stronie internetowej urzędu pojawił się komunikat włodarza w tej sprawie, który publikujemy poniżej.

Komunikat Wójta Gminy Goworowo Piotra Kosiorka:

Reklama Brudna woda w kranach wielu miejscowości naszej gminy jest wynikiem wzruszenia osadów powstających w sieciach wodociągowych. Jest to naturalne zjawisko związane z eksploatacją przewodów wodociągowych i materiałów, z których są one wykonane, a także z wytrącaniem z wody substancji mineralnych, szczególnie podczas długotrwałego bezruchu wody w rurociągu. Okres zimowy, w którym pobór wody jest mniejszy, sprzyja powstawaniu tych osadów. Niedawna awaria głównego rurociągu  w Ponikwi, pobór wody z hydrantów przez jednostki OSP przy gaszeniu pożarów traw, samowolne pobieranie wody z hydrantów przez mieszkańców i zwiększone zapotrzebowanie na wodę w okresie wiosenno-świątecznym spowodowało, że osady zostały gwałtownie wzruszone, zanieczyszczając wodę. Jedynym sposobem na oczyszczenie wody jest płukanie rurociągów przez otwieranie hydrantów na końcach odcinków sieci. W chwili obecnej trwają prace mające na celu jak najszybsze przywrócenie czystej wody w naszych kranach. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Aktualizacja

Jak informuje wójt gminy, mieszkańcy zgłaszają telefonicznie, że problem już ustąpił i woda jest czysta.

Wyświetleń: 2096 komentarze: 3
10.04.2020, 09:35r. Drukuj
Powrót


Bolec @ 11:18, 10.04.2020

IP: 37.157...100

A może to Johnnie Walker?

Sasiad @ 15:21, 10.04.2020

IP: 37.47...194

Dobrze że wogole coś leci bo jak będzie tak dalej to rzeka blisko

WIESŁAW @ 17:48, 11.04.2020

IP: 37.249...7

U Kiepskich też raz taka leciała . Okazało się że podłączyli do pobliskiego browaru i leciało piwo . Kiepski oczywiście nie sprawdził tylko narzekał tak jak tu . Może i tu wójt zafundował prezent na święta ?