środa, 23 września 2020 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Remont ulic Sierakowskiego i Padlewskiego na osiedlu Łazek idzie pełną parą (zdjęcia)

Trwają intensywne prace przy przebudowie ulic Padlewskiego i Sierakowskiego na osiedlu Łazek w Ostrołęce. Jak zapowiadał wykonawca, w poniedziałek i wtorek została ułożona nawierzchnia bitumiczna podbudowy i warstwy wiążącej. Prace idą w dobrym tempie i niebawem pojawi się tam warstwa ścieralna.

Jak poinformował miejski ratusz, w najbliższych dniach przewidziana jest rozbiórka nawierzchni bitumicznej i chodnika na ul. Padlewskiego a na ulicy Sierakowskiego rozpoczną się już prace brukarskie.

Zmiany na lepsze są już widoczne

Reklama Kierowcy nadal muszą korzystać z wytyczonych objazdów, zaś mieszkańcy osiedla, chociaż mają dostęp do swoich posesji, to muszą się liczyć z utrudnieniami i chwilowymi blokadami w ruchu związanymi z układaniem nawierzchni. Jak czytamy w komunikacie ratusza, mieszkańcy i rada osiedla są na bieżąco informowani o sytuacji.

Co się zmieni na ulicach? Już teraz widać ogromna metamorfozę, szczególnie jeśli chodzi o odcinek ulicy Sierakowskiego, tuż przy granicy miasta. Droga była tam od wielu lat w tragicznym stanie. Po zakończeniu prac na pewno zapewni kierowcom komfortową jazdę.

Zakres prac na ulicach Sierakowskiego i Padlewskiego

Reklama - Zakres zamówienia ul. Sierakowskiego obejmie: budowę jezdni, budowę chodników, wyspy dzielącej, ścieżek rowerowych, zjazdów bramowych, skrzyżowań, oświetlenia drogowego, przebudowę sieci wodociągowej i przyłączy, odcinka sieci gazowej z przyłączem oraz budowa kanalizacji deszczowej. Zakres zamówienia ul. Padlewskiego obejmie: budowę jezdni, chodników, zjazdów bramowych, skrzyżowań, oświetlenia drogowego, przebudowę sieci wodociągowej i przyłączy, odcinka sieci gazowej z przyłączem, remont drenażu rozsączającego oraz budowę kanalizacji deszczowej - informuje miejski ratusz.

Miasto pozyskało na tę inwestycję 3 mln 012 tys. 765 zł.  Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik podpisał umowę z wojewodą mazowieckim, Konstantym Radziwiłłem na dofinansowanie tego zadania 5 grudnia 2019 r. Długość modernizowanego odcinka, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, wynosi ok. 1,4 km. Wykonawcą jest firma Unibep. Całkowity koszt inwestycji wynosi 5 mln 516 tys.087,75 zł.

Reklama Przewidywany termin wykonania zamówienia to 30 października 2020 r.

Zobacz zdjęcia na stronie Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Zobacz też:

Ulica Sierakowskiego całkowicie zamknięta! Ekipa planuje kłaść pierwszą warstwę asfaltu (zdjęcia)

Fot. UM Ostrołęka

 

Wyświetleń: 830 komentarze: 1
20.05.2020, 11:39r. Drukuj
Powrót


Mig @ 23:16, 20.05.2020

IP: 37.47...28

Super, ale czemu asfalt lany w deszcz. Czy nie można wybrać lepszej pogody. Chyba że to nie przeszkadza?