wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Do porodu z eskortą policji. Liczyła się każda minuta

Łomżyńscy mundurowi pomogli mężczyźnie, który jechał z rodzącą żoną do szpitala w Ostrołęce. Ze względu na bardzo zaawansowaną fazę porodu, nie wiedział jednak czy będzie w stanie do niego dojechać, zatrzymał się i wezwał karetkę pogotowia. Widząc całą sytuację, policjanci podjęli decyzję o rozpoczęciu pilotażu.

W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, że nawet spokojne patrolowanie niewielkiej miejscowości może przybrać nieoczekiwany obrót. Przekonali się o tym wczoraj (20 maja) łomżyńscy funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy niespodziewanie poproszeni zostali o pomoc.

Mundurowi jadąc przez jedną z miejscowości w gminie Miastkowo, zauważyli stojącego obok samochodu mężczyznę, który machał ręką w sposób zwracający uwagę. Natychmiast zawrócili, aby zapytać czy nie potrzebuje pomocy.

Reklama- Okazało się, że mężczyzna przewoził rodzącą żonę, jednak ze względu na bardzo zaawansowaną fazę porodu, nie wiedział czy będzie w stanie dojechać do szpitala w Ostrołęce. Mundurowi uzyskali też informację, że wezwana już została karetka pogotowia. Widząc, że sytuacja jest bardzo poważna i liczy się każda minuta, natychmiast podjęli decyzję o rozpoczęciu pilotażu. Włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli w kierunku szpitala - czytamy na stronie Komendy Miejskiej w Łomży.

Po przejechaniu kilkunastu kilometrów drogą krajową nr 61, już na terenie powiatu ostrołęckiego, funkcjonariusze spotkali się z jadącym w ich kierunku zespołem ratownictwa medycznego. Policjanci pomogli bezpiecznie przejść kobiecie do samochodu specjalistów medycznych i na tym zakończyli swoją nietypową interwencję. 

Ta sytuacja pokazuje, że policyjna służba nigdy nie jest taka sama, a mundurowi są gotowi do niesienia pomocy wszędzie i w każdej chwili.

Fot. KMP w Łomży

Odsłon: 3991 komentarze: 3
09:36, 21.05.2020r. Drukuj
Powrót


************ @ 12:20, 21.05.2020

IP: 176.109...110

Brawo!!!!!!!!!!! smile

Pani @ 13:22, 21.05.2020

IP: 5.173...38

Ojej raz się zdążyło i wielkie halo...

MYK @ 13:34, 21.05.2020

IP: 31.182...200

I bardzo dobrze, bo mamy kolejnego malucha urodzonego w Ostrołęce!!

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót