wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Nowe fakty w sprawie śmiertelnego wypadku w Myszyńcu. Pieszym był 84-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego

Funkcjonariusze policji ustalili personalia mężczyzny, który zginął wczoraj w wypadku drogowym w Myszyńcu. To 84-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Według ustaleń mundurowych, senior wszedł z rowerem na jezdnię, nie zważając na jadące pojazdy. Został potrącony przez auto, które wyprzedzało  ciężarówkę.

Do tragedii doszło w środę 20 maja po godz. 14.00. Dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o wypadku drogowym w Myszyńcu na ul. Reymonta. Według osoby zgłaszającej mężczyzna przechodzący przez ulicę został potrącony przez samochód. Na miejsce szybko skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu, ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe.

Reklama

- Według ich wstępnych ustaleń kierujący ciężarowym mercedesem 45-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, jadąc drogą W-645 od Łysych w kierunku Myszyńca, w pewnym momencie zauważył jak z pobocza wyłania się z rowu starszy mężczyzna prowadzący rower i wchodzi na jezdnię, nie zważając na jadące pojazdy. Kierowca widząc sytuację próbował hamować i udało mu się uniknąć zderzenia z pieszym. W wyniku czego pieszy przekroczył oś jezdni, lecz w tym momencie został potrącony przez pojazd mitsubishi kierowany przez 58-letniego mieszkańca województwa podlaskiego, który był już w trakcie wyprzedzania ciężarowego mercedesa - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej komendy policji.

Niestety, w wyniku potrącenia pieszy zginął na miejscu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, jednak mundurowi z Myszyńca ustalili jego tożsamość. Pieszym okazał się 84-letni mieszkaniec naszego powiatu.

ReklamaPrzeprowadzone badanie trzeźwości kierowców wykazało, że byli trzeźwi. Na miejscu, aby jak najszybciej przywrócić ruch na drodze pod nadzorem prokuratora pracowało kilka policyjnych patroli. Był obecny także technik kryminalistyki oraz naczelnik ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego.

- Podczas działań przeprowadzono szereg czynności procesowych, m.in. przesłuchano świadków, wykonano zdjęcia, szkice, pomiary oraz oględziny zarówno pojazdów, jak i samego miejsca zdarzenia - podaje oficer prasowy.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i wyobraźnię podczas jazdy.

- Po drogach poruszają się nie tylko samochody. Zwracajmy szczególną uwagę na pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Zanim podejmiemy trudny do wykonania manewr upewnijmy się, że mamy dobrą widoczność. Pieszym przypominamy o obowiązku upewnienia się, że wejście na drogę jest całkowicie bezpieczne - przypomina podkom. Tomasz Żerański.

Fot. KMP w Ostrołęce

Więcej na ten temat:

Śmiertelny wypadek w Myszyńcu. Senior zginął potrącony przez mitsubishi (zdjęcia)

Odsłon: 7576 komentarze: 4
10:50, 21.05.2020r. Drukuj
Powrót


UWAGA @ 16:09, 21.05.2020

IP: 178.213...192

Przygotowujcie się na 1 LIPCAOD WTEDY PIESZY ZBLIŻAJĄCY SIĘ DO KRAWĘDZI CHODNIKA
BĘDZIE MIAŁ W OKOLICY PRZEJŚCIA PIERWSZEŃSTWO PRZED POJAZDEM

sk @ 16:54, 21.05.2020

IP: 37.47...148

Kierowca musi przewidzieć wszystko, nawet wyskakujących gości z rowu w terenie niezabudowanym.

Suweren @ 18:41, 21.05.2020

IP: 78.152...89

Wg mnie pieszy powinien wtedy sygnalizowac zamiar przejscia

Ojoj @ 13:46, 22.05.2020

IP: 2a00:f41...2cfb

Niestety ale piesi żądzą się swoimi prawami. Myślą że wszyscy muszą się do nich podporządkować nie mają pojęcia że przede wszystkim zagrażają sami sobie.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót