wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Placówki dziennego pobytu znów otwarte. Działalność mogą wznowić od poniedziałku 25 maja

Od poniedziałku 25 maja działalność będą mogły wznowić placówki wsparcia dziennego, dzienne domy i kluby seniora, domy pomocy, środowiskowe domy samopomocy i warsztaty terapii zajęciowej. O ponownym uruchomieniu punktów poinformował Paweł Wdówik - wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Jak poinformował wiceminister - powoli wracamy do nowej normalności w dobie epidemii koronawirusa. Przed nami kolejny etap - umożliwienie otwarcia placówek dziennego pobytu. Przypomniał jednak, że to jedynie możliwość, a nie nakaz. Ostateczna decyzja o otwarciu placówki zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej i będzie podejmowana przez wojewodów.

Reklama- Tak jak w przypadku otwarcia instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi - umożliwiamy otwarcie placówek, a nie nakazujemy. Różne placówki mogą potrzebować mniej lub więcej czasu na przygotowanie się do wznowienia działalności i spełnienia wszystkich rekomendacji przygotowanych wraz z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym - zaznaczył Wdówik.

Zgodnie z zaleceniami, wszyscy pracownicy powinni mieć zapewnione środki ochrony indywidualnej. Rekomenduje się przede wszystkim osłonę ust i nosa, a także rękawiczki jednorazowe, albo preparaty do dezynfekcji rąk oraz nienasiąkliwe fartuchy z długim rękawem, wiązane z tyłu (w ilości wystarczającej do użycia w razie potrzeby np. przy czynnościach pielęgnacyjnych).

ReklamaW rekomendacjach wskazano m.in., że telefony komórkowe nie powinny być pozostawiane na powierzchniach ogólnodostępnych, należy je w miarę możliwości dezynfekować. Regularnie dezynfekować należy też powierzchnie użytkowe i wyposażenie wykorzystywane do zajęć (m.in. klamki, poręcze, blaty, klawiatury, włączniki świateł). Toalety powinny być dezynfekowane na bieżąco, przynajmniej cztery razy dziennie. Pomieszczenia powinny być regularnie wietrzone. Do placówek mogą przychodzić jedynie osoby zdrowe, bez objawów choroby zakaźnej.

Źródło: Polska Agencja Prasowa (PAP)

Odsłon: 806 komentarze: 0
12:44, 21.05.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter