wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Sprawa wymiany krawężników na ulicy Starowiejskiej dla mieszkańców osiedla Stacja zakończyła się pomyślnie

Miasto Ostrołęka dokona wymiany wszystkich krawężników na ulicy Starowiejskiej - taki efekt przyniosła interpelacja radnego Pawła Niewiadomskiego. Początkowo w ramach remontu chodnika o łącznej długości 453 m planowana była wymiana jedynie 36 m krawężnika. Ratusz zmienił jednak zdanie. 

O pozytywnym dla mieszkańców osiedla Stacja rozstrzygnięciu sprawy poinformował wiceprezydent Maciej Kleczkowski, odpowiadając na interpelację radnego Niewiadomskiego.

Reklama- Wymiana 36 metrów krawężników była przewidziana w pierwotnym projekcie budowy chodników wzdłuż ulicy Starowiejskiej i była ona podyktowana dostępnymi wówczas środkami finansowymi na realizację zadania. Duża część znacząco uszkodzonych krawężników została ujawniona na etapie usunięcia ziemi urodzajnej, którą częściowo były przykryte przedmiotowe krawężniki. Na terenie budowy na ulicy Starowiejskiej odbyło się spotkanie z udziałem radnych, podczas którego ustalono dodatkowy zakres wymiany wszystkich krawężników w zakresie inwestycji - czytamy w odpowiedzi wiceprezydenta Macieja Kleczkowskiego.

Do sprawy odniósł się także sam radny Paweł Niewiadomski na profilu facebookowym.

Reklama- Miasto Ostrołęka dokona wymiany wszystkich krawężników na całej ulicy. Będzie się to wiązało niestety z dodatkowymi nieplanowanymi kosztami. Zawsze jednak trzeba wychodzić z założenia: jak już prowadzić remonty, to raz a porządnie - pisze radny Paweł Niewiadomski.

Remont ulicy Starowiejskiej nadal trwa. O postępy w prowadzonych pracach pytali prezydenta Łukasza Kulika miejscy radni podczas ostatniej sesji. O sprawie pisaliśmy w artykule Starowiejska, Olimpijska, Kleeberga. O te ulice pytają radni i mieszkańcy. Prezydent odpowiada (zdjęcia).

Odsłon: 479 komentarze: 0
09:30, 22.05.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót