wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ostrołęccy policjanci podpowiadają jak zabezpieczyć ogródek działkowy przed kradzieżą

Sezon porządkowania ogródków działkowych już się rozpoczął. W tym czasie na terenie ogródków mogą pojawić się nieproszeni goście gotowi połasić się na nasze mienie. Dlatego ostrołęccy policjanci apelują o zachowanie szczególnej czujności i odpowiednie zabezpieczenie działek.  

Na terenie ogródków działkowych pojawi się zwiększona liczba policyjnych patroli.

Jak zabezpieczyć ogródek działkowy przed kradzieżą?

ReklamaWłaściciele ogródków mają duży wpływ na bezpieczeństwo.

- Warto o nie dbać wspólnie z sąsiadami. Na zasadzie wzajemności zwracajmy uwagę na osoby nieznajome, które chodzą po terenie ogrodu. Jeżeli zauważymy nieznany nam pojazd, który parkuje w okolicy, postarajmy się zapamiętać jego numer rejestracyjny i markę. Dobrze też pozostawać ze sobą w kontakcie, dlatego wymieńmy się z sąsiadami swoim numerem telefonu - podpowiada podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Warto pomyśleć o lepszym zabezpieczeniu altany w której przechowujemy drogi sprzęt, np. kosiarki. Dobrym rozwiązaniem są wzmocnione drzwi, okratowane okna, czy też zamki z atestem. Pomocny będzie również czujny sąsiad.

Reklama- Pamiętajmy, aby nawet podczas prac na działce nie pozostawiać cennych przedmiotów bez nadzoru. Złodziej może wkroczyć na działkę nawet, gdy na niej przebywamy i niedostrzegalnie pozbawić nas cennych przedmiotów. Dlatego też, nie pozostawiajmy w otwartych altanach pieniędzy, dokumentów i innych wartościowych rzeczy, gdy oddalamy się choćby na chwilę od miejsca ich pozostawienia - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckich policjantów.

W przypadku gdy złodziej połasi się na pozostawione w otwartej altanie dokumenty i klucze do mieszkania, sprawca dysponując adresem zamieszkania działkowicza ustalonym na podstawie dokumentów, przy użyciu skradzionych kluczy może przedostać się do mieszkania ofiary.

- Zwracajmy uwagę na obce osoby przebywające na ogródkach działkowych, kiedy mamy wątpliwości, co do zachowania nieznanych osób niezwłocznie zadzwońmy na policję. Policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą intencję podejrzanych osób - informuje podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Odsłon: 765 komentarze: 4
09:32, 22.05.2020r. Drukuj
Powrót


gucio @ 19:49, 22.05.2020

IP: 5.184...164

uwłaszczyć działkowców, usankcjonować możliwość pobytu czasowego w okresie letnim na określonych warunkach, wymienić dziurawe, skorodowane ogrodzenia, zainstalować oświetlenie i problem szabrownictwa sam się rozwiąże.

gucio @ 19:53, 22.05.2020

IP: 5.184...164

"Możliwość wykupywania ogródków działkowych za 5 proc. ich rynkowej wartości, likwidację Polskiego Związku Działkowców oraz poważne ograniczenia w przekształcaniu działek w tereny inwestycyjne wprowadza projekt ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości."

Józef @ 21:46, 22.05.2020

IP: 188.146...245

najlepsze są wilcze doły

kl @ 05:38, 23.05.2020

IP: 178.235...77

,,gucio,, - dodaj do tego likwidację abonamentu RTV, wykup mieszkań z TBS za 10% wartości i wiele innych rzeczy. To WSZYSTKO PISOWSKA KIEŁBASA WYBORCZA !!

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót