sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Pierwsza, eksperymentalna łączka kwiatowa w Ostrołęce. To inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta (zdjęcia)

Młodzieżowa Rada Miasta wyszła z inicjatywą tworzenia w Ostrołęce łąk kwietnych. To pomysł, który pojawił się już w innych polskich miastach i ma na celu zatrzymywanie wody w czasie suszy, a także sprzyja owadom, szczególnie tym, które z pożytkiem dla nas zapylają rośliny. Łączka powstała na osiedlu Leśnym.

Wszyscy zaangażowani w akcję przystąpili do wspólnej pracy.

ReklamaOdpowiednio przygotowano teren, przekopano ziemię i wysiano nasiona roślin, specjalnie wyselekcjonowanych do kwietnych łąk, które wytrzymują susze i nie są zbyt wymagające w uprawie. Mimo to, czynią w przyrodzie wiele dobrego. Młodzież ustawiła też zbiornik do chwytania deszczówki.

Eksperymentalna łączka kwietna powstała na osiedlu Leśnym, dzięki wsparciu przewodniczącej zarządu osiedla Ewy Krupki. Do akcji dołączyła też Ekomena - fundując nasiona.

- Przy pracach dzielnie pomagali radni Młodzieżowej Rady Miasta, nasz opiekun - radny Paweł Niewiadomski, Karolina Kisiel oraz członkowie Rady Osiedla Leśne - bardzo Wam dziękujemy. Oprócz posiania łąki, postawiliśmy zbiornik, który będzie zbierał deszczówkę, za który dziękujemy naszemu opiekunowi. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę, bo jak widać super nam to wychodzi - czytamy we wpisie na Facebooku.

Teraz wystarczy cierpliwie poczekać na efekty wspólnej pracy.

Fot. MRM/Facebook

Wyświetleń: 1677 komentarze: -
10:40, 22.05.2020r. Drukuj