wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Zbliża się weekend. Pamiętajmy, że alkohol i kierownica to najgorsze z możliwych połączeń. Bądźmy odpowiedzialni!

Niestety, w dalszym ciągu ostrołęccy funkcjonariusze zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Jak duże zagrożenie w ruchu drogowym powodują kierowcy po spożyciu alkoholu, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. W dalszym ciągu znajdują się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Niektórzy z nich tracą uprawnienia, niektórzy swoją jazdę kończą na przydrożnym drzewie, a jeszcze inni giną na drodze lub też są sprawcami wypadków drogowych, w którym życie tracą zupełnie niewinne osoby.

Reklama

- Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszego działania, sądząc, że np. mając niewielki dystans do domu "jakoś się uda". Takie myślenie jest mylne, ponieważ nigdy nie wiemy co się może wydarzyć na drodze. Jedna chwila, w której podejmiemy złą decyzję będzie miała negatywny wpływ na całe nasze życie. Jeśli wybieramy się,do znajomych już wcześniej zaplanujmy sobie sposób powrotu do domu. Jeśli nie ma takiej możliwości, to często najlepszym wyjściem będzie spędzenie nocy u znajomych - podkreśla podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej komendy policji.

ReklamaNależy pamiętać również, że na drugi dzień po zakrapianej kolacji nie zawsze możemy wsiąść do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie na drugi dzień po spożyciu alkoholu.

- Złudne jest myślenie, niestety pokutujące nadal wśród wielu kierowców w kolejnym dniu po spożyciu alkoholu, że dobrze się czuje, więc mogę jechać. Niektóre osoby nawet następnego dnia w godzinach popołudniowych mają w swoich organizmach dawkę alkoholu, która nie pozwala im na kierowanie pojazdem - zaznacza oficer prasowy.

Kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy możemy kierować autem, można zawsze zgłosić się do dyżurnego ostrołęckich policjantów i sprawdzić swoją trzeźwość.

Reklama

Każdego weekendu ostrołęccy policjanci są także wzywani co najmniej kilkadziesiąt razy do awantur domowych.

- Bardzo często osoby, wobec których podejmowane są interwencję znajdują się pod silnym wpływem alkoholu. Dlatego nie jest dobrym pomysłem, aby podczas spożywania alkoholu "załatwiać" rodzinne konflikty i spory. Rozmawiając na tematy rodzinne, np. o podziale majątku, powstrzymajmy się od spożywania alkoholu. Takie zachowanie na pewno pomoże nam spędzić weekend w gronie rodzinnym, a nie w szpitalu, bądź policyjnej celi - apeluje funkcjonariusz policji.

Fot. KMP w Ostrołęce

Odsłon: 561 komentarze: 4
15:59, 22.05.2020r. Drukuj
Powrót


Paweł @ 19:15, 22.05.2020

IP: 31.0...167

PIS OWS KA OCHRONO TERAZ JAK WIECIE ŻE JUŻ PO PREZESIE TO OSTRZEGACIE I PROŚICIE OBYWATELI ŻE PO ALKOHOLU NE WŚADAĆ KAŻDY ZNAS WIE CO ROBI I SAM ZA SWOJE CZNY ODPOWIADA WIĘC PANIE RZECZNIK NIE BĄDŹ PAN MAMUSIĄ I NIE WCISKAJ DŁODNYCH KAWAŁKÓW

Darek @ 03:11, 23.05.2020

IP: 157.25...130

Codzien jeżdżą pijani ...gdzie jest policja ? We wsiach Białobieli w Ostrołęce np okolicach cały czas jeżdżą pijani ,pytam gdzie jest policja ?

Gdzie @ 05:55, 23.05.2020

IP: 78.152...89

Policja? Pilnuje ludzi na kwarantannie . A ci co wsiadają z pijanym kierowca powinni tracić prawo jazdy

Gość @ 06:50, 23.05.2020

IP: 2a00:f41...e3f4

Do darek: wpisz w google, policja ostrołęka i pokaże Ci na mapie gdzie jest policja.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót