poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Menda, która napierdziela i funkcjonowanie zorganizowanej grupy przestępczej. Przykłady z Ostrołęki i nie tylko

Dwa fakty z ostatnich dni. Profesor Sadurski wygrał z partią Kaczyńskiego. Jak zapewne wiecie, porównał on partię PiS do Zorganizowanej Grupy Przestępczej (w skrócie ZGP). Krótszym i nie mniej dosadnym określeniem byłaby chyba mafia, ale to określenie może nie jest jeszcze dozwolone.

Myślę, że profesor Sadurski mógł rozszerzyć swoje stwierdzenia, że niestety Polską rządzi też ta zorganizowana grupa czyli niestety mamy wręcz państwo mafijne. 

Wrócę na początku do tzw. spraw ostrołęckich. Ostrołęka w ostatnich latach ma "szczęście" być podawana jako emanacja tegoż państwa. Wszystko za sprawą długich rządów jej przedstawicieli w mieście i budowy elektrowni widma oraz wielu zdarzeń mniejszego już znaczenia. Dla wielu obserwatorów spektaklu z jej budową było prawie pewne, że to "dzieło" padnie. Ja oczekiwałem, że stanie się to już po wyborach, ale niczego nie można przewidzieć do końca.

Reklama

Też nie wierzyłem w końcu lat 80., że komunizm tak szybko upadnie. Ale stało się i Ostrołęka na stale zagościła w mediach krajowych. Teraz za sprawą byłego senatora PiS Krzysztofa Majkowskiego weszliśmy w drugą odsłonę zdarzeń związanych z budową Ostrołęki C. Muszę przyznać, że znam Krzysztofa Majkowskiego i zawsze relacje z nim mogę określić jako dobre. Uważam go za osobę raczej wiarygodną. Pomagał w działaniach Stowarzyszeniu "Ekomena" przy organizowaniu imprez turystyczno-ekologicznych (zwiedzanie przy okazji minirajdów rowerowych terenów starych i nowych składowisk popiołów po-elektrownianych). Zawsze dotrzymywał słowa i chętnie włączał się w nasze akcje. Trochę mi nie pasował do tej zorganizowanej grupy przestępczej. Nie do końca mu też wierzę, że w roku 2015 widział sens odmrożenia budowy zawieszonej bezterminowo przez rząd PO-PSL. Tak stwierdził w wywiadzie udzielonym redaktorowi Wrońskiemu z "Gazety Wyborczej". 

Wracając do tego zawieszenia sprzed prawie 10 lat to też zastosowana formuła nie do końca mnie przekonywała. Nie było w pełni wyjaśnione kto podjął taką decyzję i czy można się dopatrzyć błędów na etapie uruchomienia procesu inwestycyjnego. Możliwe, że obydwie decyzje (o rozpoczęciu i zakończeniu) były słuszne i tylko zmiana realiów gospodarczych wpłynęła na konieczność działań zamrażających budowę. To, że została zamrożona, bez dyskusji co dalej, nie było transparentne. Ale jak wiadomo trudne decyzje nie mają prawie nigdy ojców.

Wróćmy do historii ostatnich kilku lat, do metod działań ZGP, jej struktury i mentalności jej członków na różnych poziomach. Zacznijmy od struktury. Wiadomo, kim jest capo di tutti capi. On nie ma żadnych ograniczeń. Jego sztandarowym powiedzeniem jest: "I żadne płacze i żadne krzyki nie przekonają nas, że białe jest białe a czarne jest czarne". Oczywiście powoływanie się na ten cytat powoduje, że członkowie grupy lub ich akolici wpadają prawie w szał (sprawdziłem i tak to działa). To sformułowanie było oczywiście tzw. przejęzyczeniem, ale jakże symptomatycznym. Dalej struktura nie jest już taka klarowna. Kto stoi trochę niżej, trudno w danym momencie dociec. Chyba "głowa" lubi, aby niższe warstwy stale walczyły o pozycje. Przecież to musi być zabawne, jak członkowie sporej grupy zabiegają o pocałowanie w mankiet tego niekwestionowanego przywódcy. Czasami próbuje tego dokonać wyciągnięty z kapelusza (też metafora jak u prof. Sadurskiego) prezydent kraju. Przeważnie mu się to nie udaje, ale walczy o to zawzięcie (można oglądać na wielu nagraniach). Te zwyczaje schodzą niżej. Na szczeblach lokalnych są lokalne głowy. I ten system lokalnych baronów (to nazwa z czasów SLD, ale pasuje) opisał były senator Majkowski.

Reklama

Na nieszczęście w naszym rejonie wyborczym siedlecko-ostrołęckim jest aż dwóch takich notabli i masa krytyczna w szerzeniu idiotycznych pomysłów ekonomicznych została przekroczona. Wszystkiemu miały przyświecać dwie idee: na tym pomyśle zbijemy kapitał wyborczy i zorganizujemy dobrze płatne miejsca pracy dla "oficerów politycznych". Jedno i drugie ważne. Zawsze mamy zasłużonych działaczy, którzy nie muszą być kompetentni, ale ważne, że są wierni i zasłużeni.  Nowe spółki to nowe gniazdka do zasiedlenia. Na marginesie jestem ciekawy, jak takie zasiedlenia odbiera zasłużona kadra techniczna ostrołęckiej Elektrowni B. Przecież to oni tyle lat zdobywali doświadczenie w trudnej branży energetycznej i im teoretycznie powinny przysługiwać awanse. W 2015 roku rozmawiałem ze znajomym z tejże kadry, który został zauroczony pierwszym zwycięstwem PiS czyli wygraną Andrzeja Dudy. Teraz co o rządach ZGP sądzi, już go raczej nie zapytam, bo nie chcę, aby odczuł, że się nad nim znęcam. Do błądzących trzeba przecież podchodzić z empatią.

Sprawa się rypła. A jak się rypła, i to przed wyborami, to kłopot. Winnych rypnięcia nie ma i długo nie będzie. Ach! Znaleźli się, zapomniałem. To jak zwykle wredna Unia Europejska, zwana przez zawziętych zwolenników mumią i poprzednie rządy, które muszą stać za każdym, nawet obecnym, niepowodzeniem. Wszystko jasne. 

Ostrołęka stała się ostatnio mało modna wśród "elity" władzy. Watahy dostojników zaglądają tu już rzadko. Nie przyjeżdża głowa, która prawiła o węglowodanach. Kandydat starający się o reelekcję odwiedził co prawda gminę Troszyn, ale troskliwie ominął naczelne miasto regionu. Wstydliwie wybrał się ostatnio cudotwórca ekonomiczny premier Mateusz, a podczas jego wizyty padły znamienne słowa o mendzie, która napierdziela w elektrownię. Słowa dosadne, ale też wymowny jest sam fakt ich użycia i kontekstu. A kontekst jest taki, jak przyjęty już w ZGP (skrót od zorganizowanej grupy przestępczej).

Reklama

Reguła jest taka: obrzucamy wszystkich błotem, sami nie poczuwamy się do winy, wykazujemy maksymalną pogardę do ludzi nienależących do ZGP, a szczególnie do totalnych i odszczepieńców. Jakże to wszystko zbieżne z zachowaniem głowy w Sejmie. Te cechy prezentują ludzie głębokich zasad, bardzo religijni członkowie Kościoła katolickiego. Regułą religijną jest zwalczanie mend i innych wszy na zdrowym ciele państwa PiS. Jednak lud oglądający TVP lubi taką narrację. Ciekawe co z pogróżkami byłego senatora. No odgraża się m...a, że pójdzie do sądu. Ciekawe czy ma jakąś szansę. Zakończę już wątek ostrołęcki, bo ileż można. Przejrzałem dokładnie kilka innych spraw związanych z ZGP (analizy z kilku mediów). O wszystkich nie można, bo za dużo ich jest. Ale wybrałem kilka. 

Analizowałem szczególnie aferę Szumowskich. Jest wiele wątków ogólnie nieznanych. Ale o tym wkrótce.

O autorze

Stanisław Giżycki - od wielu lat związany z turystyką i ekologią. Założyciel stowarzyszenia "Ekomena" działającego w Ostrołęce i regionie, przewodnik górski, były pracownik państwowych służb ochrony środowiska, obecnie na emeryturze.

Więcej felietonów w dziale "Krzywym okiem"

Wyświetleń: 20367 komentarze: 94
21.06.2020, 11:28r. Drukuj
Powrót


M @ 11:42, 21.06.2020

IP: 37.47...158

Panie Stanisławie a z władzą Ostrołęki jest teraz wszystko OK? Dobrze rządzą i reprezentują miasto? Jestem ciekaw Pańskiej oceny może być nawet "Krzywym okiem" lub prostym.

tl @ 11:51, 21.06.2020

IP: 188.147...61

Związany z turystyką i ekologią, a co zrobił, by wymienić starą elektrownię?

Tak samo jak pan Majkowski?

Do autora @ 11:57, 21.06.2020

IP: 2a00:f41...30ab

Sadurski jeszcze nic nie wygrał, to tylko pierwsza instalacja.. I mam nadzieję że przegra i przeprosi. Mało kto tak jak on pluje na Polskę i Polaków.. Kolek nie profesor...

Monte Carlo @ 11:58, 21.06.2020

IP: 2a00:f41...1738

Stasiu uważaj na serce, nie podniecaj się

RRR @ 12:07, 21.06.2020

IP: 77.111...37

Panika. Wewnętrzne sondaże pokazują że Adrian może nie wejść do drugiej tury 😂

Do rrr @ 12:12, 21.06.2020

IP: 2a00:f41...30ab

Ta ci Michnik z Wałęsą powiedzieli..? 🤣🤣

@ @ 12:27, 21.06.2020

IP: 37.47...160

Może stołki poselsko -senatorskie zaczynają parzyć w do...pę i szukają wsparcia u Pinokia . Złodziejska mafia.

Kaczy... @ 12:27, 21.06.2020

IP: 77.111...4

PiS - Populizm i Szyderstwo, to nie ludzie, to ideologia.

Wiech @ 12:34, 21.06.2020

IP: 91.192...192

Wypociny i tyle na ten temat.

Anka Grafomanka z d. Kaszanka @ 12:44, 21.06.2020

IP: 159.205...159

Dzień dobry!

Chciałabym widzieć minę Giżyckiego po ogłoszeniu wyników niedzielnych wyborów. Ach, byłyby to zapewne doznania bezcenne...

Dla wszelakiego autoramentu i proweniencji lewactwa, na zawsze już przebrzmiało podzwonne... Lewactwo, tak jak i zmurszała Mumia Europejska, dziarsko zmierza na śmietnik historii...

Pozdrawiam...

Aa @ 12:45, 21.06.2020

IP: 5.173...21

Populizmem to sam jesteś już nie wiecie co macie muwic robić podłosc nie zna granic tak aby PIS nie wygrał bo złodziejstwo i murzyni do pracy się skończy dzięki PIS Owi a nie tak jak było za popszednikuw rządzili już 8 lat już wystarczy tej biedy co była i tego kradziejstwa teraz za rządu PIS żyje się napewno lepiej a nie zakupy na zeszyt tak jak to było za PO PSL i dyndac w nieskończoność.

Potrzebne fakty? @ 12:54, 21.06.2020

IP: 5.184...163

Panie Stanisławie „obrzucany wszystkich błotem, sami nie poczuwamy się do winy” ile krzywd pan doznał od tych strasznych ludzi z PiSu? Także wtedy kiedy pomagali panu w trudnej sytuacji życiowej i zawodowej? Naprawdę Pan nie pamięta? Nikt nie pytał o legitymacje czy poglądy. To też było mafijne działanie?

wyborca @ 13:02, 21.06.2020

IP: 31.41...214

do wszystkich co nie podoba się PIS pewnie już chcecie żeby podnieśli wiek emerytalny na70 lat sprzedali szpitale lasy elektrownie i wruciły podwyżki emerytur na6zł nie i 140zł jak teraz njniższa

tl @ @ 13:07, 21.06.2020

IP: 83.6...24

A wy członkowie PIS co zrobiliście, by wymienić starą elektrownie na nową, było tyle obietnic, poszedł ponad miliard złoty, który mógł sfinansować dopłaty 200 tysiącom rodzin do instalacji fotowoltaicznych i prąd już by płynął. A tak nie ma nic tylko pieniądze się rozeszły.

Gość @ 13:13, 21.06.2020

IP: 178.235...14

Stary, pewnie komunista od urodzenia. Już nie te czasy że SLD wróci do władzy. Opluwać to należy przeszłość. Teraźniejszość jest ok.

Xx @ 13:41, 21.06.2020

IP: 5.173...21

Ja nie z komuchow tylko z czystych pracy rąk cake życie ja jak i moja rodzina uczciwie pracowaliśmy także nie oceniaj bo teraz żyje się naprawdę lepiej dzięki temu rządowi PIS.

jaja @ 13:41, 21.06.2020

IP: 176.109...154

Malowanka, marzenia nic nie kosztują a swoją drogą chciałbym zobaczyć twoją minę, tylko się denaturatem z żalu nie upij.

Anty Niemcy @ 14:02, 21.06.2020

IP: 37.30...34

Panie Stanisławie, wstydził by się Pan pisać takie bzdury, z Pana jest taki ekolog jak z Merkel Polak, typowy artykuł anty Polski, szkoda że jest tyle ludzi działających na szkodę Polsce.

do grafomanki -kaszanki @ 14:24, 21.06.2020

IP: 94.254...168

Ja zaś drogi kolego chciałbym zobaczyć twoją minę po drugiej turze też bylo by to doznanie bezcenne . pokora to coś co otrzymuje się gdy pycha idzie przodem
Ja chciałbym zobaczyć miny wielu tzw działaczy z Ostrołeki i to nie koniecznie z Pis po wygranej Trzaskowskiego

kolo @ 14:34, 21.06.2020

IP: 83.6...133

Ja się zastanawiam, niektórych nawet jakby w gównie wykąpał to by klaskali że PiS im rozrywkę zrobił. Np taka Anka pisanka vel jeb.nka.

do wyżej @ 14:38, 21.06.2020

IP: 2a01:110f...9615

olbrzymia większość tych komentarzy jest z fałszywych kont finansowanych przez Pis (tak na wzór Putina)

do do wyżej @ 14:41, 21.06.2020

IP: 37.47...158

A ziemia jest płaska. tongue

do grafomanki -kaszanki @ 14:59, 21.06.2020

IP: 83.9...68

Powinieneś pisowski zwolenniku uroczyście wszystkim oświadczyć, że po przegranych wyborach twojego wodza narodu niejakiego pad znikniesz z portali lokalnych i nie tylko.Ślad, słuch oraz wid po tobie zniknie.Oczywiście przeprosisz wszystkich, których obrażałeś .Wszystkim oświadczysz , że stałeś się ofiarą propagandy tvpis i kropka.

Lala @ 15:09, 21.06.2020

IP: 2a00:f41...8f05

Panie Stasiu, ciekawie napisane. Poziom lepszy od dziennilarzyn z MO.

Alter Ego @ 15:45, 21.06.2020

IP: 176.109...58

2015 – wystarczy nie kraść
2016 – my nie kradniemy, nam się to po prostu należy
2017 – inni też kradli
2018 – inni kradli więcej
2019 – kradniemy ale zgodnie z prawem
2020 – teraz my kradniemy i co nam zrobicie?

Alter Ego @ 15:48, 21.06.2020

IP: 176.109...58

Wiecie jak będzie z Dudą? Bedzie jak w Ostrołęce...Ludzie zagłosują nie za Kulikiem ale przeciw Kotowskiemu. Ten sam mechanizm zadziała w przypadku prezydenckich. Pycha kroczy przed upadkiem. Ludzie mają już dość arogancji i buty PIS, Zdradzieckich m..d, cham...kiej holoty, gorszego sortu...

Do alter ego @ 15:58, 21.06.2020

IP: 2a00:f41...30ab

Tak, zaglouja za podniesieniem sobie wieku emerytalnego, odebraniem 500+,13 emerytur i innych plusów, które dał PiS, a trzaskowski będzie chciał odebrać, bo pinidzy ni ma, i Ne będzie.. 🤣🤣🤣. Gdzieś ty się uchował popaprancu... 🤣🤣🤣

rew @ 16:12, 21.06.2020

IP: 5.172...76

z tekstu red, Wrońskiego w GW nie wynika wprost ,że tym mendą ,,napierdzielającym na elektrownię", jest b. senator KM.. Czytając wprost ten tekst to on wskazuje na b. katechetę JK. Ale to chyba błąd redakcyjny. Pewnie więc i jeden i drugi sprawę przemilczy by prędzej przyschła.

Kenol @ 17:21, 21.06.2020

IP: 178.235...67

Rzetelny tekst.Szacun.

wyborca @ 17:28, 21.06.2020

IP: 31.41...214

alter ego to co napisałeś mnie nie obchodzi 500 = ,13 emerytura podwyżka emerytur za PIS podwyżka za1rok większa jak za pło przez 8lat inne bonusy a pło tylko darło jape piniędzy nima i nie bedzie a tu są i będą

nie ok. @ 17:45, 21.06.2020

IP: 95.49...14

Wydawać by się mogło, że ktoś kto zakłada takie pożyteczne stowarzyszenie jest mądrzejszy. Nic bardziej mylnego. To straszny bełkot jest! A MO jak zwykle szoruje po dnie, że go publikuje i zajmuje czas i uwagę swoich czytelników takimi bzdetami. Jakby brakowało istotnych tematów dotyczących O-ki i okolic.

mmm @ 18:29, 21.06.2020

IP: 37.248...157

Totalnej opozycji i lewactwu nigdy nic się nie podoba, wręcz działają na szkodę Polski. Po co mamy budować elektrownię, jak prąd możemy kupić z Niemiec. A z tą mafią to przypomina mi to, że często złodziej krzyczy "łapać złodzieja".

Do Lala @ 21:34, 21.06.2020

IP: 2a01:110f...7c6a

A Ty Pełowska zarazo znikniesz szybciej niż się pojawiłaś. Tylko PiS i prawilna walka dziećmi UB

Alter Ego @ 22:11, 21.06.2020

IP: 176.109...58

Wiecie po co PIS złożył pozew w trybie wyborczym? Tylko po to by móc pisać "Rafał nie kłam". Kampania negatywna...straszenie Niemcem co odbierze polskie dziatki 500 plusy, trzynastki. Bo przecież pedofilia w KK to taka Nasza, Swojska. Po prostu się należy! Żaden polityk pełowski czy jakikolwiek nie zdecyduje się zaproponować zmniejszenia benefitów bo to byłby jego koniec! Nauczyło ich doświadczenie więc o swoje 500 możeta bvć spokojne wink Pomijam to że dają z Naszych, waszych a nie swoich... Ale to trzeba coś kumać ekonomi a nie indoktrynacji i pienić się. Co do kradziejstwa to powiem tak... Pełowce przy Pisiorach to amatorzy byli! Więc obawiam się że te jarmarczne pokrzykiwania na Niemca, te wizyty gospodarskie PInokia pomogą Dudzie tako jako i pomogły Kotowskiemu. Ale jeszcze troche zostało do rozszarpania w spółkach Skarbu Państwa. My som bogate! wink

Alter Ego @ 22:19, 21.06.2020

IP: 176.109...58

A na ambonie na Jasnej Górze przemawia Siostra Wicepremier Jadwiga Emilewicz... Msza czy wiec wyborczy? Rótra tak dalej....

g @ 22:45, 21.06.2020

IP: 83.28...119

gonić tą adrianową bandę
06-2020 wystarczy pogonić pisowską hołotę

g @ 23:22, 21.06.2020

IP: 83.28...119

adrian Panu Prezydentowi Komorowskiemu postawił flagę PO ,ja mu stawiam flagę faszystów ,pedofilów i złodziei oraz kumoterstwa , kolesiostwa i antypolskości

kurp @ 00:10, 22.06.2020

IP: 188.146...211

Za co dostał Kotowski prawie 300 tysięcy nagrody???

kl @ 05:58, 22.06.2020

IP: 178.235...249

PRECZ Z PISEM!!!

Zbig @ 06:42, 22.06.2020

IP: 83.24...206

Bardzo celnie uderzyłeś Stasiu w ZGP.

patriota @ 08:03, 22.06.2020

IP: 78.152...89

jestem tego samego zdania co autor. Tylko ZGP płaci PIS trollom za brednie

Anka Grafomanka z d. Kaszanka @ 08:43, 22.06.2020

IP: 159.205...159

Dzień dobry!

Cyt. "Myślę, że profesor Sadurski mógł rozszerzyć swoje stwierdzenia, że niestety Polską rządzi też ta zorganizowana grupa czyli niestety mamy wręcz państwo mafijne".

PiS = państwo mafijne. Jakie więc państwo było, gdy rządziło PO/PSL? Gdy pierwsze skrzypce w państwie polskim grali: Miro, Rycho, Zbycho, gdy decyzje zapadały U Sowy i Przyjaciół lub na cmentarzach, gdy niejaka Sawicka usiłowała "kręcić lody" na prywatyzacji szpitali , złapana za rękę została uniewinniona przez "niezawisły sąd", gdy "piniędzy na cokolwiek nie było", gdy ludzie pracowali za 5 zł/godz., gdy dzieci chodziły głodne do szkół., gdy "Polska istniała tylko teoretycznie", gdy Polska to "h..., du.a, i kamieni kupa"... Klapki na oczach i obłuda lewactwa przekracza szczyty Himalajów...

Pozdrawiam...

Jarek @ 08:45, 22.06.2020

IP: 194.31...145

Bardzo dobry tekst,PiS ma metody działania rodem z ,,folwarku zwierzęcego".

do wszystkich @ 09:19, 22.06.2020

IP: 83.6...174

wrednych wpisow ublizajacych nam ludziom popierajacych PiS ciag dalszy -dzieki za porownania wrecz haniebne i klamstwa ----- caly czas nie program dla Polski tylko walka z???????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????????????

do niektorych @ 09:20, 22.06.2020

IP: 83.6...174

ublizajcie dalej a ???????????

Anka Grafomanka z d. Kaszanka @ 09:30, 22.06.2020

IP: 159.205...159

Panie Giżycki "mondralo od PiSowskiego państwa mafijnego", gdzie pan był, gdy za rządów PO/PSL był praktycznie zakaz szerszego kontrolowania cystern z paliwem wjeżdzjacych do Polski? Gdzie pan "ekolog" był, gdy Wisłą z Czajki, płynęły tysiące hektolitrów gó..en, zanieczyszczając połowę Polski?

"Na pytania śledczych z sejmowej komisji badającej tzw. aferę VAT odpowiadał szef Związku Zawodowego Celnicy PL. Można stwierdzić, że jego zeznania to jeden wielki akt oskarżenia wobec rządu PO-PSL.
– KPRM nie pomagała służbom, chociaż były sygnały m.in. ze strony celników czy resortu spraw wewnętrznych nt. rozwoju przestępczości ekonomicznej. Sygnaliści byli szykanowani za informacje o nieprawidłowościach – zeznał świadek. Sławomir Siwy już w przeszłości głośno mówił o tym, że celnicy dostali wprost zakaz kontrolowania cystern z paliwem wjeżdżającym na teren Polski. – W 2013 w postawiono mi zarzut za to, że alarmowaliśmy, iż minister finansów wprowadza „ułatwienia dla przemytu”.

@ @ 10:13, 22.06.2020

IP: 37.47...160

Anka Grafomanka z d. Kaszanka
Spadaj PiS- trollu

Sv @ 10:19, 22.06.2020

IP: 95.203...11

A trolle to od wersu czy od litery mają płacone?

Anka Grafomanka z d. Kaszanka @ 10:21, 22.06.2020

IP: 159.205...159

Do @ @ 10:13,

Dzień dobry!

Cyt. "Anka Grafomanka z d. Kaszanka
Spadaj PiS- trollu"

O.K., mój kawalerze! Twoja prośba jest dla mnie rozkazem. Odmeldowuję się (czyt. spadam) na godzinkę... Pa... Trzymiej się cielusio...

Pozdrawiam... Anka Grafomanka z domu Kaszanka - Certyfikowany Troll PiSowski Pierwszej Rangi...

Anka Grafomanka z d. Kaszanka @ 10:25, 22.06.2020

IP: 159.205...159

Do Sv @ 10:19,

Dzień dobry!

Cyt. "A trolle to od wersu czy od litery mają płacone?"

Nie wiem, jak koledzy i koleżanki, ale ja mam płacone od tzw. wierszówki, czyli od wiersza tekstu, plus premia za zaangażowanie i dobre rezultaty... Ogólnie, można skromnie wyżyć za moją PiSaninę...

Pozdrawiam, Anka Grafomanka z domu Kaszanka - Certyfikowany Troll PiSowski Pierwszej Rangi...

analityczna @ 10:40, 22.06.2020

IP: 188.146...127

PO-PSL kradli, PIS pobiera nagrody i premie "bo im się należą".
2008 - kryzys gospodarczy na całą Europę. Rząd ciągnie kasę z Uni (Polska była w czołówce jeśli chodzi o pozyskanie środków do walki z kryzysem), pomaga przedsiębiorcom, zamraża kredyty. Słowem chwilowo rząd ograniczył kradzieże.
2020 - koronawirus. Bezużyteczne maseczki od instruktora narciarstwa, respiratory za 5MLD których nikt nie widział, 2 MLD dla TVP, 5mln na wybory które się nie odbyły... słowem ciągnijmy ile się da, nadarzyła się okazja. Do tego wspaniała tarcza antykryzysowa która pozwala pracodawcom obcinać pensję albo wysłać na bezpłatny urlop.
Od 2017 r., kiedy wiek emerytalny został obniżony, liczba osób, które otrzymują głodowe emerytury (krótszy staż = niższe świadczenia) wzrosła o 100 tys.
2015 - na życie,nie licząc opłat, mając 2 dzieci wydawaliśmy ok 1500zł/msc
2020 - 1500zł wydaliśmy do 20.06.
do tego podwyżki cen prądu, wywozu śmieci, kosztów prowadzenia działalności...
To ja już chyba wolę złodziei.

@ @ 10:48, 22.06.2020

IP: 37.47...160

analityczna @
Do tego lista marnotrawionych pieniędzy podatnika jest duuużo dłuższa

TKO @ 10:49, 22.06.2020

IP: 185.56...2

laughing laughing większej mafii od czasów rządów PEŁO PEESEL nie było i nie będzie dopóty dopóki znowu nie zaczną zasiadać w spółkach skarbu państwa panowie pokroju Tuska-Platforma Obywatelska zabrała Polakom 150 mld oszczędności zgromadzonych w OFE aby spłacić część zadłużenia ZUS. Donald Tusk stwierdził wtedy, że pieniądze wpłacane na konta OFE nie należą do obywateli.

Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan

Afera reprywatyzacyjna

Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku
Afera hazardowa

Próba doprowadzenia LOT do upadłości

Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości

Afera stadionowa

Afera wyciągowa

Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł)

Afera z KGHM

Afera z Elewarrem

Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy!

Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru

Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego

Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc.

Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł

Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

Podniesienie akcyzy na paliwo

Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej

Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)

Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego

Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł

Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego

Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego

Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego

Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej

Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń

Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych

Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie

Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS
Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów

Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego

Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy

Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność

Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego

Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO

Masowa inwigilacja obywateli

Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia.

Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego

Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego

Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci

To tylko część grzechów poprzedniego rządu. PO i PSL mają ich na politycznym sumieniu bardzo wiele. Pewnie dlatego tak głośno krzyczą i zamiast merytorycznej debaty, toczą emocjonalną i siłową walkę z rządem.

Armagedon @ 11:02, 22.06.2020

IP: 37.248...253

Do Aa. Nie wiem jakie szkoły konczyłeś, ale ze stylu w jakim piszesz komentarze wnioskuję, że jesteś tumanem. Nie dość, że ortograficznie fatalnie, błąd na błędzie, to składnia to już kompletny bełkot. Nie dziwi mnie to, typowy wyborca pisu nie jest zbyt rozgarnięty.

obserwator z daleka @ 11:28, 22.06.2020

IP: 31.182...187

Czytając elaborat z 10.49 stwierdzam, że ten benedyktyński wysiłek, w Waszym mieście ostanie się, mimo pobliskiego sukcesu. Dokładnie na tzw. C. Te dwie wieże i zygzate kółeczko, za jeden tylko miliard zł. A jeśli jest więcej takich "tylko jednych miliardów" w rozkurz? Choćby po jednym rocznie w każdym województwie? To co wtedy piewcy sukcesu PiS-u? Ano nic, jak dają to trza na nich głosować.

rybaostra @ 11:40, 22.06.2020

IP: 176.109...135

Najgorsze w tym wszystkim jest nachalna chciwość działaczy PIS z ostrołęckiej wierchuszki tworzenie stanowisk dla ludzi kompletnie nie związanych z energetyką i obsadzanie stanowisk z wysokimi gażami jak w tym się czują pomijani fachowcy z długoletnim stazem pracy ci ludzie są odpowiedzialni za przegraną Dudy

rybaostra @ 11:43, 22.06.2020

IP: 176.109...135

obłuda działaczy PIS jest porażająca gdzie promowanie młodych po studiach którzy muszą wyjeżdżać za praca do wiekszych miast lub zagranicę a obsadzanie stanowisk byłymi klerykami i emerytami

do rybaost @ 12:11, 22.06.2020

IP: 83.6...174

wyzywki od rasi???? bols???? to chyba nie na miejscu z waszej strony gospodarka tak ale walka z PiS to juz przesada - dalej wyzywajcie drodzy rodacy i przyjaciele dalej????

Anka Grafomanka z d. Kaszanka @ 12:12, 22.06.2020

IP: 159.205...159

Dzień dobry!

Chciałabym przypomnieć uprzejmie moich drogim misiaczkom - krytykom PiS-u, że w najbliższą niedzielę nie wybieramy posłów do Sejmu, lecz prezydenta Polski.

Pozdrawiam...

oesu @ 13:48, 22.06.2020

IP: 185.56...2

Moja rozmowa z premierem Putinem na molo w Sopocie miała charakter bardzo kurtuazyjny. Trwała krótko i dotyczyła rzeczy tak banalnych jak krajobraz i pogoda – mówił w Warszawie szef RE Donald Tusk, który w Prokuraturze Krajowej zeznawał w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Co ciekawe, w 2010 roku twierdzono, że rozmowa dotyczyła zbrodni katyńskiej, zaś już w 2012 roku ówczesny premier powiedział, że m.in. pokazywał Putinowi gdzie biega. laughing to tak na przypomnienie laughing

Kaczy.. @ 13:54, 22.06.2020

IP: 77.111...37

@ Anka Grafomanka

W najbliższą niedzielę NIE wybieramy Dudy jako prezydenta Polski.

@ @ 13:57, 22.06.2020

IP: 37.47...186

4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy
5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa
7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza
8.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA
10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek
10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego
12.000.000 na zabawę na lotnisku w "lądowanie Antonowa"
17.000.000 na testy które "uległy? zniszczeniu w transporcie LOTu
20.000.000 na testy które okazały się nieskuteczne
25.000.000 dotacji na biznes męża Szydło, brak sprawozdań, za to samo Plicha z Amber siedzi
27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie
30.000.000 stracił szumnie upaństwowiony, konający Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg
40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku ?za złotówkę?
50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry
65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK
70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych
111.000.000 na jachty, niedziałające strony internetowe i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej,
115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego
140.000.000 na biznes brata i żonki ministra $zumowskiego
165.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka i jego biznesy
200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), respiratorów nie dostarczono
500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada
1.000.000.000 na Polskie Domy Drewniane S.A, spółka PiS, wybudowanych domów ZERO
1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka
1.200.000.000 znikło w GetBack, to państwowe banki czyściły portfele z długów na koszt GetBack
1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego ?Srebrna? na dwie wieże
1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów
2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP,
5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK
90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020)
112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa
1.071.900.000.000 (JEDEN BILION, 71 MILIARDÓW, 900 MILIONÓW ZŁOTYCH) zadłużenie skarbu państwa na koniec kwietnia 2020

50.000 koperty Kaczyńskiego dla księdza Sawicza za zgodę na budowę wież za to już drobne nie warte splunięcia?

www @ 14:06, 22.06.2020

IP: 83.24...145

Aruś. Opowiedz jak nazywałeś prezesa J. Kaczyńskiego po jego przegranej debacie telewizyjnej z Donaldem Tuskiem w 2007r.

Sv @ 14:13, 22.06.2020

IP: 95.203...11

Kwik trolli słychać aż u nas, za morzem. Myzyka dla uszu bo to świadczy tylko o tym że d....a musi się pakować.

I dobrze. Wystarczy wstydu

mieszkaniec gminy @ 14:59, 22.06.2020

IP: 31.41...214

wstyd to Polska i Polacy mieli jak 5lat był prezydentem Bronek Komorowski Sv pewnie nie wiedziałeś

analityczna @ 15:05, 22.06.2020

IP: 188.146...172

A tak w ogóle, czy ktokolwiek z plujących tu na rządy PO-PSL pamięta, że Morawiecki w latach 2010-2012 był doradcą Tuska i członkiem Rady Gospodarczej?

do Anka Grafomanka z d. Kaszanka @ 15:07, 22.06.2020

IP: 188.146...172

Więc wybierzmy PREZYDENTA a nie DŁUGOPIS Prezesa

mieszkaniec gminy @ 15:28, 22.06.2020

IP: 31.41...214

do Stanisław Giżycki ja rozumiem że pan jako ekolog nie wie nic o energetyce ale to czy potrzeba na elektrowni łatwo sprawdzić i tak 15 ,10 od Niemców import 1500MW Szwedzi import 595MW Litwa import 484MW Ukraina 160MW a eksport do Czech i Słowacji 350MW czyli kupujemy okoł 2000MW dziennie bo w szczycie 3000MW i z tego wynika że potrzeba nam do bilansu minimum 2 elektrownie po 1000MW a czy one mają być na węgiel czy inne

as @ 15:56, 22.06.2020

IP: 83.24...145

A Jancio z rumianym oliczają co miesiac kupony i wszystkim śmieją się w twarz

Anka Grafomanka z d. Kaszanka @ 16:05, 22.06.2020

IP: 159.205...159

Dzień dobry!

Cyt. "A Jancio z rumianym oliczają co miesiac kupony i wszystkim śmieją się w twarz"

A niech i obliczają te kupony i niech śmieją się nam w twarz... Najważniejsze, że nie będą już nam utrudniali obejrzenia wiekopomnego Klera. Za Klera, najdrożsi, należy się nowemu panu prezydętowi pomnik na głównym placu Ostrołęki i ulica w samym centrum miasta, a katecheci niech w niesławie ino liczą pieniądze....

Pozdrawiam, Anka Grafomanka z domu Kaszana, Wiekopomnego Klera Dozgonna Fanka...

Patriota @ 16:07, 22.06.2020

IP: 94.254...206

Afera reprywatyzacyjna ,Amber gold ,mafie watowskie,podniesiony wiek emerytalny,sprzedana kolejkagorska,podpisana najdroższa umowa z Ruskimi na dostawę gazu w Europie,i wiele ,wiele innych ,co jeszcze muszą ukraść albo sprzedać żebyście zrozumieli o co chodzi w tym wszystkim

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:10, 22.06.2020

IP: 37.248...21

Cyt.:
"większej mafii od czasów rządów PEŁO PEESEL nie było i nie będzie"

To, co robią PiSiory, od ponad 5 lat, bo chyba, mafie należy zwalczać, prawda?

Gdzie te tabuny pełowców, które miały zasilać więzienia, gdzie te stada "przekrętów", które miała wykrywać Zorrowa prokuratura - gdzie to wszystko jest, bo z tego typu wPiSów, wynika, że to jedynie wasza PiSia propaganda, rozsiewana na różnych forach.

POLAK @ 16:54, 22.06.2020

IP: 178.182...190

Na mieszkańca Ostrołęki przypadło by po 230 000 zł, które poszło w elektrowni, która nigdy nie powstanie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:08, 22.06.2020

IP: 37.248...21

Patriota - idyjota, to czemu Ci wszyscy "winni", nie gniją w więzieniach, albo przynajmniej nie siedzą na ławach oskarżonych???

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:24, 22.06.2020

IP: 37.248...21

Każdy PiSior, który twierdzi, że poprzedni rząd kradł, przyznaje, że albo Zorrowa prokuratura jest do dudy, albo, że zwyczajnie kłamie - innej możliwości nie ma.

Gdzie jest tych "ponad 300", zapowiadanych po pseudo audycie, aktów oskarżenia???

Na tę chwilę, udało Wam się postawić zarzuty Neumanowi, Gawkowskiemu i Kwiatkowskiemu, a w przypadku tego ostatniego, prokuratura nie potrafi od czterech lat, dostarczyć zapisu całej rozmowy Kwiatkowskiego w sprawie, rzekomej protekcji - taki wysiłek poczyniliście, przez te wszystkie lata - żenua.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:32, 22.06.2020

IP: 37.248...21

Cyt.:
"Mało kto tak jak on pluje na Polskę i Polaków.."

Na jaką "Polskę" i jakich "Polaków", bo na mnie nigdy nie pluł, ani na moją Polskę.

Na mnie i moją Polskę plują Ci, którzy pokazują w sejmie środkowy palec, Ci, którzy nazywają Polaków "kanaliami", "zdradzieckimi mordami", "komunistami i złodziejami", czy z miejscowego podwórka - "ujadającą sforą".

pajacyk @ 18:13, 22.06.2020

IP: 83.31...49

Koleś jesteś żenujący. To samo ten portalik. Jednostronny i bez polotu. Dla ciemnej masy z tvn czyli tusk vision network

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:36, 22.06.2020

IP: 37.248...21

pajacyk, czy ktoś Cię zmusza, żeby się produkować na "żenującym portaliku bez polotu"???

Nie podoba się, to "mała strata, krótki żal" - nie sądzę, żeby ktoś tu po Tobie płakał.

Typowy wPiS, PiSowskiego trolla - zero merytoryki, za to plucie na tych, którzy mówią im prawdę, prosto w ich PiSowskie mordy.

Wam się, po prostu należy laughing laughing laughing

Gość @ 18:50, 22.06.2020

IP: 178.235...14

Tak jest sam były minister zdrowia Balicki oszacował że 25 do 30% ludzi w Polsce ma odchylenia psychiczne. To właśnie są kanalię, złodzieje. Zdradzieckie mordy, chamska cholota bo przecież inaczej ich określić nie można. Nazarli się przez 8 lat 9kolo 500 miliardów zł. I dalej chcą to robić. Od 1989r mię było partii i rządu który by dbał o społeczeństwo, kraj. Wszyscy kradli ile mogli. Bezrobocie 20%,sprzedaz firm przez upadłość za grosze, niskie place, rety, emerytury, zasiłki. Teraz gdy to się odwróciło i mamy najwyższe to kanalię które nie miały nigdy pieniędzy teraz mówią my mamy i my damy czyli taki ch***** UJ dostaniecie po wyborach.

Do gosc @ 20:23, 22.06.2020

IP: 78.152...89

Czemu PiS komuchy swoje wady przyklejają innym ? A jak rządzą widzimy w 40 nowych podatkach oraz cenach

ehhh @ 20:26, 22.06.2020

IP: 2a01:110f...2ed0

to jest jeszcze inne menda, albo dwie, które nic nie robią i biorą kasę. Znajdują uznanie wśród sobie podobnych drobnych cwaniaczków i oszustów. Gawiedź łatwo kupić za parę złoetych, nie swoich... niedługo się to skończy. mendy pójdą sobie ssać gdzie indziej. potem znów mendy wrócą bo gawiedź prazio kupi i tak się koło zamknię.

. @ 20:30, 22.06.2020

IP: 5.173...197

Komuchy to Bolek i kwas a rudy jak to rudy wredny i fałszywy.

Gość. @ 20:45, 22.06.2020

IP: 178.235...14

Mendy mogą pisać co chcą. Mogą głosować jak chcą, ale faktów nie zmienia. Wiadomo że zdradzieckie mordy zawsze zdradza. Głosowali za wiekiem emerytalnym na PIS ale po wprowadzeniu obniżenia już na PIS nie zagłosują. To samo ze 500+,300+ i reszta. Tak jak jest teraz za PIS przy innych rządzących nie będzie. Jest kryzys gospodarczy i jak wróci chamska holota do władzy to będzie 20%bezrobocie,zabranie wszystkich +, obniżenie wynagrodzeń, rent, emerytur. Chcecie tego to głosujcie na Trzaskowski ego albo na Holownia.

do Gość. @ @ 21:43, 22.06.2020

IP: 83.6...202

Jaki kryzys gospodarczy? Oglądasz ty TVP? Jesteśmy światowa potęgą z rekordową inflacją i słabą złotówką, wkrótce euro po 10 zł.

Gość @ 21:52, 22.06.2020

IP: 178.235...14

Rekordy to miałeś w latach 1989 do 2015. Inflacja 1300%w pierwszym kwartale 1990r.potem rok w ro od 70 do 30 %rocznie. Teraz masz 2,9% i to wg ciebie rekord. Na koniec roku więcej jak 2,5% nie będzie. Wygra Trzaskowski lub Holownia to będzie 20%rocznie.Finansjera zachodnia już ma plany jak to przeprowadzić na wzór Grecki, Cypryjski, Wenezuela czy Argentyna. Głosujcie a potem z garnkami na protest pod banki. Bo do garnka włożyć co nie będzie.

do Gość. @ @ 22:31, 22.06.2020

IP: 83.6...202

Nie pisz kłamstw. Za rządów PO-PSL 28 miesięcy trwała deflacja ceny spadały. Gdzie masz te 2,9% inflacji? Za rządów PO-PSL za 100 zł robiłeś porządne zakupy, a teraz 200 zł to za mało, podobnie opłaty wzrosły o kilkanaście kilkadziesiąt złotych. Człowieku jesteś oderwany od rzeczywistości. Od tych zarobków, nagród i premii w PIS wam się w d.pach poprzewracało, że nie wiecie jak ludzie żyją.

Za waszych rządów mamy ponad 300 tysięcy emerytów którzy dostają mniej niż 1000 zł netto emerytury, za PO-PSL takich emerytów było tylko 90 tysięcy.

Propaganda sukcesu na normalnych, pracujących ludzi nie działa, wiedzą ile wszystko podrożało.

taka prawda @ 00:10, 23.06.2020

IP: 178.213...198

do @ 22:31, 22.06.2020 , człowieku lecz się na głowe - ,,za rządów po-psl za 100 zł robiłeś porządne zakupy" Każdy zdrowo myślący człowiek widzi , że obecnie można kupić o 50 % więcej praktycznie każdego dobra za średnie wynagrodzenie.
A podając przykład emerytów już całkiem się pogrążyłeś. Za waszych lemingowych czasów owszem były wysokie emerytury - ale dla UB-ków i SB-ków. To była sprawiedliwość dziejowa wg twojej logiki. Apropo tego giżyckiego : typowy stary komuch , który zawsze bedzie bronił starych czasów , kiedy ,,sprawiedliwość'' była po stronie jego i jemu podobnych

jowita @ 06:28, 23.06.2020

IP: 5.172...151

cyt” Błędy i skandale dotyczące rządu topią Dudę. Im dalej od Morawieckiego i Szumowskiego, ich interesów i nieujawnionych majątków ich żon, tym lepiej dla Dudy — twierdzi nasz rozmówca ze sztabu PiS, reprezentujący myślenie bliskie Kurskiemu, Brudzińskiemu i Szydło.”
cos w tym jest pinokio przyjechal nie do mieszkancow tylko by zapytac co u Janusza.

sypie sie od srodka ten Populizm i Szyderstwa.

do taka prawda @ @ 07:13, 23.06.2020

IP: 83.6...202

W Polsce tylko konie potaniały w stadninie w Janowie, reszta ostro w górę, aby starczyło na rekordowe nagrody i premie dla PIS. wink

Gość. @ 07:14, 23.06.2020

IP: 178.235...14

Za waszych rządów PO-PSL zakupy robiło się na zeszyt bo na bieżące potrzeby brakowało. A co do emerytów to PIS podniósł i podnosi najniższa emeryturę, bo wy mieliście zamrożona, tak samo jak i płace były zamrożone. Tylko to co kradliscie to nie było w zamrażarce a w ciepłych krajach w tzw.rajach podatkowych.

k s @ 07:58, 23.06.2020

IP: 185.56...2

minister spraw wewnętrznych w rządzie PO-PSL Bartłomiej Sienkiewicz :
Polskie Inwestycje Rozwojowe są, niestety, jak to się górnolotnie nazywa i bardzo eufemistycznie… Ich po prostu nie ma. To ch…j, d…a i kamieni kupa.
Podejdźmy do tego wszystkiego jak pan Sienkiewicz.

Truposław Kłamczyński @ 08:43, 23.06.2020

IP: 37.30...234

Brawo dla autora !

Pewne jest, że gdyby ludzie ktorzy oglądaja tylko TVP mieli szansę dowiedzieć sie o połowie afer PIS to Adrian Pupa nie wszedł by do drugiej tury. Władza PIS opiera sie na KŁAMSTWIE.
Doszli do władzy na kłamstwie o zamachu smoleńskim ( to mega parszywe było !!!) oraz Polsce w ruinie. Od lat jadą na kłamstwie o 250 miliardów dla mafii VATowskich podczas gdy przez 5 lat ich rządów dziura VATowska jest niewiele niższa.
Jedyne co zrobili to rozdali kasę- 500+ i 13sta emerytura. Nic wiecej. Obniżenie wieku emerytalnego już odczuli emeryci którzy dostaja 800-1000zł miesięcznie.
A inwestycje?
- 100 000 mieszkań ?? - zbudowali 800szt ...
- MILION samochodów elektrycznych ?? - ZERO
- prom w Szczecinie - stępka rdzewieje...
- budowa śmigłowców w Polsce ??? - zero
- 20 mostów ?? - zero
- 100 obwodnic ?? - zero
- 500 000 drzew w 2020r ? - szkoda gadać
- elektrownia w Ostrołęce ?? MILIARD psu w DUDĘ
- centralne lotnisko ?? na papierze ale kasa dla zarządu leci grubo...
- przekop mierzei ??? - 2 MILIARDY psu dudę również - taka kasa aby kilka żaglówek dziennie popłyneło na skróty na Bałtyk.

Można pisać bez końca o tym czego nie zrealizowali.
Możecie odnieść to do sytuacji w Ostrołece i drodze nr 53 na Mazury, która jest w opłakanym stanie - a ruch zwłaszcza w weekendy olbrzymi.Takich dróg są tysiące km w Polsce, ludzie stoją w mega korkach bo brak mostów. A tu rocznie kilka MILIARDÓW na słomiane inwestycje jak elektrownia.
Za te pieniądze można by w parę lat całkowicie zmienić drogi w Polsce na wzór tego co zrobiło PO+PSL z autostradami w 8 lat.
O służbie zdrowia i edukacji nie wspomnę bo nie ma co sie znęcać nad PISem i Adrianem Pupą - jesienią wraz z druga falą wirusa zarówno odczujemy to na własnej skórze

Do trupa @ 08:53, 23.06.2020

IP: 178.235...14

Jaki jest trup każdy może przeczytać. Trup umysłowy.

@ @ 10:19, 23.06.2020

IP: 37.47...186

Truposław Kłamczyński @
Niestety tak wygląda prawda w skrócie .