środa, 15 lipca 2020 r., imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

"Etnodizajn po kurpiowsku" - rusza cykl muzealnych spotkań twórczych i kreatywnych (terminarz zajęć)

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na cykl spotkań pt. "Etnodizajn po kurpiowsku". W okresie wakacyjnym muzealnicy proponują twórcze spotkania w pracowni etnodizajnu, na których wykonywane będą rozmaite przedmioty dekoracyjne, przeznaczone do codziennego użytku oraz artystyczne cudeńka. 

Własnoręcznie wykonane przedmioty i ozdoby, inspirowane wzorami zaczerpniętymi z bogatej kultury kurpiowskiej, stanowić będą niepowtarzalną pamiątkę z wizyty w muzeum.

Reklama Na pierwsze spotkanie, które będzie poświęcone wycinance kurpiowskiej, Muzeum zaprasza w najbliższą niedzielę 28 czerwca 2020 r. Podczas zajęć goście poznają historię i funkcję wycinanki oraz własnoręcznie wykonają jej egzemplarz, który uzupełniony zostanie rustykalną ramką z gałązek.

Terminy wakacyjnych spotkań:

5 lipca 2020 - Kwiaty z bibuły. Uczestnicy uwiją ozdobne kwiaty z kolorowej bibuły, nawiązujące swoją formą do tradycyjnych dekoracji zdobiących chatę kurpiowską.

19 lipca 2020 - Firanki w okna i taśmy do półek. Goście wykonają ozdobne firanki i "ząbki" z papieru. Elementy te zdobiły niegdyś wnętrze izby kurpiowskiej, również dziś z powodzeniem mogą posłużyć do dekoracji domów i mieszkań.

2 sierpnia 2020 - Biżuteria, breloczki, bransoletki, korale. Kurpianki nosiły bursztyny, a Ty? Odkryj radość tworzenia z modeliny. Najpiękniejsza biżuteria to ta, którą wykonamy sami dobierając kolory, kształty i wzory. Uczestnicy zajęć stworzą swój niepowtarzalny zestaw lub prezent dla bliskiej osoby.

16 sierpnia 2020 - Obrazek z wycinanką. Uczestnicy zajęć wykonają obrazek metodą decupage oprawiony w passe-partout z równoczesnym wykorzystaniem elementów wycinanki kurpiowskiej, który będzie atrakcyjną ozdobą każdego wnętrza.

30 sierpnia 2020 - Zabawa z filcem. Podczas warsztatów goście stworzą produkt, którego nie może zabraknąć w każdym domu. Muzealnicy proponują wykonanie kompletu podkładek inspirowanych wzorem wycinanek kurpiowskich.

Reklama

Godziny spotkań: 10.00 - 11.30, 12.00 - 13.30, 14.00 - 15.30.

Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem tel. (29) 764-54-43. Ilość miejsc ograniczona. Cena: 10 zł od osoby. Miejsce: Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przy placu gen. Józefa Bema 8.

Fot. MKK w Ostrołęce

Wyświetleń: 406 komentarze: 0
28.06.2020, 08:52r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
PWSIP

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Kangurek
Ynet.pl
Sklep Enter