środa, 15 lipca 2020 r., imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Powiat ostrołęcki wesprze finansowo dwie gminy. Na jakie cele zostaną przeznaczone pieniądze?

Radni powiatu ostrołęckiego podczas ostatniej sesji podjęli decyzję o udzieleniu pomocy finansowej gminom Czarnia oraz Myszyniec. Środki zostaną przeznaczone na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Z powodu epidemii koronawirusa obrady odbyły się z wykorzystaniem trybu zdalnego. 

- Gmina Czarnia zwróciła się z wnioskiem o udzielnie pomocy finansowej w kwocie ponad 134 tys. 800 złotych w związku z zakupem samochodu ratowniczo-gaśniczego, który ma służyć Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarni. Jest to jednostka bardzo dobrze wpisana w działania zabezpieczające powiat ostrołęcki, a także Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. Podjecie uchwały umożliwi samorządowi gminy Czarnia przeprowadzenie procedury przetargowej na zakup samochodu - wyjaśnił Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.

Reklama Podobnie postąpiła gmina Myszyniec, która również wystąpiła z wnioskiem do powiatu o dzielnie pomocy finansowej na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego, ale w kwocie 200 tys. złotych. Pojazd ma służyć Ochotniczej Straży Pożarnej w Myszyńcu. Całkowity koszt wozu strażackiego to 975 tys. złotych.

Starosta Stanisław Kubeł dodał, że obie gminy otrzymają także wsparcie od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sesja odbyła się w piątek 26 czerwca z wykorzystaniem trybu zdalnego.

Wyświetleń: 963 komentarze: 0
29.06.2020, 09:46r. Drukuj
Powrót