poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Druzgocący raport NIK o przyznawaniu mieszkań w Ostrołęce. Lokale otrzymywały nawet osoby, które miały za duże dochody!

Dotarliśmy do raportu Najwyższej Izby Kontroli o gospodarce mieszkaniowej miasta. Raport pochodzi z początku ub. roku, a dotyczy okresu, kiedy prezydentem był Janusz Kotowski. W ponad 1/3 kontrolowanych przypadków przyznano mieszkania osobom, które miały za duże dochody.

- W gminie Ostrołęka w 11 sprawach na 30 objętych kontrolą stwierdzono, że przydzielono mieszkania (jedno mieszkanie komunalne i 10 lokali socjalnych) wnioskodawcom, których dochody brutto osiągnięte w ostatnich 6 miesiącach przed złożeniem wniosku przekroczyły kryteria dochodowe przyjęte w tej gminie. Prezydent wyjaśnił, że najważniejszym czynnikiem we wszystkich przypadkach była trudna sytuacja mieszkaniowa wnioskodawców, którzy mimo posiadania dochodów przekraczających przyjęte kryteria dochodowe nie były w stanie zapewnić sobie i swojej rodzinie warunków zamieszkania adekwatnych do potrzeb - czytamy w raporcie NIK.

Reklama

Przydzielano również mieszkania bez aktualnych danych o sytuacji materialnej.

- Ponadto wyniki kontroli w tej gminie wykazały, że przedzielono lokale mieszkalne 27 wnioskodawcom pomimo braku aktualnych danych tych osób, w tym ich sytuacji materialnej. Ostatnia aktualizacja danych tych osób, miała miejsce od trzech do 55 miesięcy przed podpisaniem umowy najmu. Zdaniem NIK umowy te mogły być zawierane na podstawie nieaktualnych danych, w tym danych o sytuacji materialnej. Prezydent wyjaśnił, że większość z tych osób, w momencie składania wniosku, korzystała ze wsparcia pomocy społecznej, co oznaczało że ich sytuacja dochodowa była trudna. Ustalono także, że przedłużono umowy najmu lokali socjalnych pięciu wnioskodawcom, pomimo że wykazane przez nich dochody przekraczały kryteria dochodowe określone w gminie. Prezydent wyjaśnił, że wyrażono zgodę na przedłużenie tych umów, ponieważ nie dysponowano innymi lokalami, które można było zaproponować tym rodzinom. Nie było natomiast gwarancji, że nieprzedłużenie umowy spowoduje iż najemcy dobrowolnie opuszczą zajmowane lokale socjalne. W takiej sytuacji wystąpienie do sądu o eksmisję najemców z lokalu wiąże się z długotrwałą i kosztowną procedurą, która mogłaby zakończyć się przyznaniem przez sąd uprawnień do otrzymania lokalu socjalnego - czytamy w raporcie.

Reklama

Reklama Nieprawidłowości dotyczą również braku wniosku prezydenta do rady miasta o powołanie komisji mieszkaniowej, mimo takiego wymogu oraz nierzetelnego, czyli niezgodnego ze stanem faktycznym podawania w informacjach przedkładanych Radzie Miasta Ostrołęki o realizacji programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem miasta na lata 2013-2017 danych za 2015 r., 2016 r. oraz 2017 r. w zakresie liczby lokali mieszkalnych.

Skontrolowano również Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, ale w tym wypadku opinia jest pozytywna, pomimo stwierdzonych nieprawidłowości.

Wyświetleń: 24534 komentarze: 153
04.07.2020, 10:18r. Drukuj
Powrót


Inga @ 10:33, 04.07.2020

IP: 2001:67c...4b40

Nam się należy, rzekła Broszka!

Paweł @ 10:34, 04.07.2020

IP: 2001:67c...1c5

W kampanii wyborczej telewizja Jacka Kurskiego osładza marionetkową prezydenturę Dudy do obrzydzenia. W większości robi to ustami własnych pracowników i dyżurnych "publicystów" z mediów braci Karnowskich i Tomasza Sakiewicza.

Ostro @ 10:38, 04.07.2020

IP: 31.0...250

Zapytajcie Tego co uczył kalendarzyka a potem zostałon wie ! Reklamowkowy umoczony tez jest po uszy!
Pislandia to dno ubite hipokryzją kłamstwem ludzi bez wykształcenia , prostych i zakompleksionych. Czekam aż ktos skontroluje ich gigantyczne dochody na nowych nienależnych stanowiskach !!!!! PAD przegra !!!!! Wygra Trzaskowski!!!!!! I zrobi porządek!!!!

Podpis tego człowieka to oszczerstwo. @ 10:38, 04.07.2020

IP: 195.12...148

Proszę o dokładne zapoznanie się ze sprawą.

Autostrada... @ 10:38, 04.07.2020

IP: 178.235...30

No "Żelazny Marian" bierze się za Ostrołękę. smile Ktoś mu pomaga ?? wink tongue

tl @ @ 10:39, 04.07.2020

IP: 83.6...110

Brakuje mieszkań dla kobiet i dzieci będących ofiarami przemocy w rodzinie, które muszą mieszkać ze swoimi oprawcami, w Polsce teraz ułaskawia się pedofili, gwałcicieli dzieci i pozwala mieszkać z ofiarami zamiast otoczyć osoby potrzebujące opieką i zapewnić mieszkanie i bezpieczeństwo, a inni, którzy mogą finansowo wynająć mieszkanie, zajmują lokale socjalne przeznaczone dla najbiedniejszych i potrzebujących.

Do kłamców Pisiorow @ 10:50, 04.07.2020

IP: 31.0...250

TEJ WŁADZY TRZEBA ZDECYDOWANIE PATRZEĆ NA RĘCE. PRZEGALI W SENACIE PRZEGRALI W DUŻYCH MIASTACH PRZEGRAJĄ W WYBORACH. WYGRA TRZASKOWSKI!

Alter Ego @ 11:03, 04.07.2020

IP: 176.109...58

Ziobryści podgryzają Rumianych....Wszystko w temacie...

do IP: 195.12...148 @ 11:05, 04.07.2020

IP: 83.6...110

Gwałt na nieletniej córce, kazirodztwo, znęcanie i molestowanie trwające lata - mężczyzna skazany za te przestępstwa został w marcu 2020 r. ułaskawiony przez Andrzeja Dudę. Decyzja prezydenta oznacza, że sprawca tych czynów będzie mógł bez przeszkód przebywać ze swoją konkubiną i obecnie pełnoletnią córką - ułaskawienie zniosło sądowy zakaz zbliżania się do obu kobiet, który obowiązywałby do 2021 r.

Mężczyzna łamał ten zakaz już wcześniej - z konkubiną i córką zajmują wspólne mieszkanie - za co w 2017 r. został skazany na rok więzienia. Wcześniej odsiedział wyrok za znęcanie się i gwałt na córce

Gdyby nie łaska prezydenta Dudy, po wyjściu z więzienia mężczyzna nadal nie miałby prawa zbliżyć się do partnerki i córki na odległość mniejszą niż dwa metry

Wciąż figuruje także w stworzonym przez PiS rejestrze pedofilów, mającym skupiać najgroźniejszych sprawców przestępstw seksualnych na nieletnich

O jego ułaskawienie wnioskowały obie kobiety oraz sam sprawca. Onet dotarł do wniosków - pojawiające się argumenty dotyczą głównie natury finansowej
- To jest przerażające. Potworna w swojej oczywistości przemoc ekonomiczna wobec tych kobiet. To dlatego, że zapewne nie mają co do garnka włożyć godzą się na "powrót taty". Czy gdyby miały środki do życia, to też by tego chciały?

Odpowiedź jest raczej oczywista - mówi Onetowi sędzia Karolina Sosińska z sądu rodzinnego

. @ 11:05, 04.07.2020

IP: 94.254...173

Trzaskowska nie wygra bo to jeszcze większy chohsztapler niż PiS.

Wyborca Trzaskoskiego @ 11:07, 04.07.2020

IP: 5.173...23

Przykład z Ostrołęki:

Rodzina z trójką dzieci...
Żona - pracuje w perfumerii (1/2 etatu + premia pod stołem średnio ok. 2000zł/miesięcznie)
Mąż - pracuje jako kierowca zawodowy w transporcie międzynarodowym (najniższa krajowa oficjalnie). Realnie zarabia ok. 8000 zł/ miesięcznie
Trójka dzieci - 3x 500 plus oraz zasiłek

Realnie ta rodzinka ma ponad 12 tys zł miesięcznie i dostała mieszkanie socjalne!

SKANDAL!

a o reszcie nie wypowiadam się, bo nie znam sytuacji.

tl @ 11:11, 04.07.2020

IP: 188.146...70

do IP: 195.12...148,

"Prokuratura Krajowa: matka ma plany życiowe ze skazanym, a córka mu wybaczyła

Swój komentarz wydała także Prokuratura Krajowa. "Pokrzywdzone argumentowały, że mężczyzna pracuje, pomaga finansowo swojej rodzinie i wspiera ją w życiu codziennym. Nie pije również alkoholu, co było wcześniej przyczyną konfliktów rodzinnych" - napisała.

PK dodała, że "córka skazanego, dziś już dorosła osoba, deklaruje, że w pełni wybaczyła ojcu, a orzeczony wobec niego zakaz kontaktowania się z rodziną działa na jej niekorzyść".

Śledczy poinformowali również, że zdaniem matki "zakaz, który miał ją chronić, stoi na przeszkodzie jej planom życiowym, które wiąże ze skazanym".

"Obie argumentują, że zakaz kontaktów nadmiernie ingeruje w ich sprawy rodzinne, a one same »czują się ofiarami agresji ze strony służb państwa polskiego«. Podkreślają, że między nimi a skazanym doszło do dobrowolnego, autentycznego pojednania i pragną żyć razem w spokoju" - uzasadniła Prokuratura Krajowa."

Ktosiek @ 11:19, 04.07.2020

IP: 185.166...226

Trzaskowski to taki sam oszołom co Kidawa i Tusk... Wybierzcie ludzie PO to będziecie pracować do śmierci i nigdy nie zobaczycie swoich pieniędzy, ktore odkładaliście na emeryturę... bo karzą wam pracować do śmierci... jest to partia ludzi tzw odwróconego Robin Hooda.. zabrać biednym i dać jeszcze więcej bogatym. Wszystko to co jest państwowe i Państwo ma z tego duże pieniądze (Orlen, Energa itp) zostanie sprzedane tylko po to aby te pieniądze zachachmencić dla siebie..

do tl @ @ 11:21, 04.07.2020

IP: 83.6...110

Sędzia sądu rodzinnego: To jest przerażające. Oczywista i potworna przemoc ekonomiczna wobec tych kobiet

- Sytuacja tych dwóch kobiet to jest potworna w swojej oczywistości przemoc ekonomiczna, której sprawcą jest tak ten skazany mężczyzna, jak państwo polskie - mówi Onetowi Karolina Sosińska, sędzia sądu rodzinnego i prezes Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych "Pro Familia".

- Czy gdyby te kobiety miały pieniądze, to tak pozytywnie odnosiłyby się do tego człowieka? Ojca, który zgwałcił córkę? Odpowiedź wydaje się oczywista - mówi. - Przecież one nie miały co do garnka włożyć, a to pojawił się "dobrodziej", który i kran naprawił, i pieniądze dał... To jest przerażające, ta niemoc tych dwóch kobiet - podkreśla sędzia Sosińska.

Zaznacza, że ani prezydent, ani żaden z jego urzędników nie zainteresował się zapewne, czy skrzywdzona przez ojca córka otrzymała właściwą pomoc psychologiczną.

- A przecież to dziecko doznało krzywdy, której nie da się z głowy wyrzucić. Jak córka mogła wybaczyć coś takiego? Ona teraz wybiera namiastkę normalności, zmuszona najpewniej względami finansowymi - mówi.

- Te dwie kobiety powinny dostać maksymalne wsparcie ze strony państwa oraz ze strony ośrodków opiekujących się ofiarami przestępstw. Problem w tym, że w ostatnich latach te ośrodki, które powinny być finansowane z Funduszu Sprawiedliwości, pozostającego w gestii ministra sprawiedliwości, były pozbawiane środków, bo te trafiały do organizacji o profilu prawicowym, często powiązanych z kościołem - podkreśla sędzia Sosińska.

- W takiej sytuacji do kogo miała zwrócić się córka zgwałcona przez ojca? A teraz on ma wrócić jako "dobrodziej", który daje pieniądze. To jest koszmarne i trudno mi to w ogóle poukładać sobie w głowie. Powiem wprost, po znęcaniu się i gwałcie ta rodzina nie funkcjonuje, więc wniosek o ułaskawienie nigdy nie powinien być uwzględniony. Zamiast "scalać rodzinę", której nie ma, prezydent powinien zainteresować się losem tych kobiet. Choćby ufundować stypendium ze środków kancelarii, zadbać o to, by nie musiały mieszkać pod jednym dachem ze swoim oprawcą... Zrobić cokolwiek, by efektywnie pomóc, a nie powtarzać, że "rodzina jest najważniejsza". Bo tej rodziny po prostu nie ma - kwituje.

Mirek @ 11:32, 04.07.2020

IP: 83.24...237

Do wyborca trzaskowskiego.kierowca i 8000plnów śmieszne.nie znam takiego kierowcy który tyle by zarabiał.max 6000pl A to że na papierze najnizsza to akurat dla niego na plus w tej sytuacji.gorzej będzie na emeryturze

Paweł @ 11:33, 04.07.2020

IP: 2001:67c...214

Nie chodzi o współpracy z rządem pisu, a wywalenie go do diabli. Żadnych głupich nocnych "ustaw" kaczora nie przejdzie. I o to chodzi.

tl @ 11:36, 04.07.2020

IP: 37.30...167

Do tl@, jeśli ktoś wie o przestępstwie, jeśli ktoś wie, że tym kobietom dzieje się krzywda, to niech idzie do organów ścigania.

Jeśli ktoś chce popsuć co prezydent ułaskawieniem naprawił, niech wystąpi do sądu o zakaz zbliżania się ułaskawionego do swojej córki.

Czy ktoś oprócz prezydenta zainteresował się losem tych kobiet? W czymś im pomógł?

hdfbnj @ 11:39, 04.07.2020

IP: 5.174...187

Marian na prezydenta!

do tl @ @ 11:42, 04.07.2020

IP: 83.6...110

Nikt nie może unieważnić ułaskawienia pedofila przez prezydenta.

Czy ktoś oprócz prezydenta zainteresował się losem tych kobiet? W czymś im pomógł?

- Te dwie kobiety powinny dostać maksymalne wsparcie ze strony państwa oraz ze strony ośrodków opiekujących się ofiarami przestępstw. Problem w tym, że w ostatnich latach te ośrodki, które powinny być finansowane z Funduszu Sprawiedliwości, pozostającego w gestii ministra sprawiedliwości, były pozbawiane środków, bo te trafiały do organizacji o profilu prawicowym, często powiązanych z kościołem - podkreśla sędzia Sosińska.

Dlaczego prezydent nie znalazł dla tych ofiar mieszkania i pracy, dał stypendium na naukę?

black @ 11:44, 04.07.2020

IP: 83.24...123

Rumiany z kolegami z PiS traktowali i traktują majątek miasta i rónież państwowy , jako prawdziwą dojną krowę. To nie przypadek , Monisia ( ulubina urzedniczka kociaka ) dostała 60 metrowy apartament , no bo gdzie bidulek miałby sie przytulać do swojej ulubionej ,gdyby nie miała chaty. Nie bez znaczenia jest również wdzięczność obdarowanej za przyznane mieszkanie - no jak odmówić dobroczyńcy.
Kolejny przykład typowej bezinteresowności to mieszkanie 60 mertowe dla córki senatora malarza. Panienka dostaje taką chatę , pomimo , że ojciec ma ponad 600 metrowy dom.
Oczywiście moznamnożyć takie przykłady miłosierdzia kociego prezia. Proszę sprawdzić , ilu członków rodziny p. Galanka otrzymało mieszkanie z OTBS.
Oficjalnie władza PIS pokazywana jest pokorna , skromna i cnotliwa , a faktycznie ta klika to fałsz , bezwstyd , rozpusta i prywata.
Mieszkancy Ostrołęki , macie szansę za tydzień zamienić dziadostwo i pychę na normalność

do tl @ @ 11:47, 04.07.2020

IP: 83.6...110

Chciałbyś mieszkać pod jednym dachem z groźnym pedofilem, który Cie bił, molestował, gwałcił, prze ponad pięć lat?

Fakt ujawnił szczegóły czynów tego człowieka, ponieważ społeczeństwo ma prawo wiedzieć, kim jest skazany, który doznał ze strony prezydenta prawa łaski. Bezpośrednim powodem, dla którego Fakt postanowił opublikować fragmenty prawomocnego wyroku sądowego względem skazanego jest to, że prezydent publicznie relatywizował czyny, których ten mężczyzna się dopuścił. Prezydent stwierdził 1 lipca 2020 r. m.in. „Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (nie było gwałtu). (…) To sprawa rodzinna”. Sformułowanie „nie było gwałtu” jest szczególnie uderzające w zestawieniu z opisami seksualnego dręczenia 11-letniego dziecka, znajdującymi się w prawomocnym wyroku. Sąd Apelacyjny uznał ustalenia sądu I instancji w tym względzie za niebudzące jakichkolwiek wątpliwości. „Takie właśnie fakty ustalił w niniejszej sprawie Sąd I instancji, a jako że znajdują one potwierdzenie w zgromadzonych w sprawie dowodach (których treść pozwoliła na określenie czasu i miejsca zdarzenia, sposobu działania oskarżonego, osoby pokrzywdzonej), nie mogą budzić jakichkolwiek wątpliwości” – czytamy w prawomocnym wyroku.

Prezydenccy ministrowie odmawiali ujawniania szczegółów tej sprawy.

Czy dręczenie i molestowanie seksualne córki było ze strony skazanego aktem jednorazowym?

Nie. W prawomocnym wyroku Sąd Apelacyjny zwraca uwagę na: „stosunkowo długi okres znęcania” oraz na „wielokrotność i stosunkowo dużą częstotliwość zachowań oskarżonego polegających na doprowadzaniu (…) do poddania się czynności seksualnej”. 3 lipca dziennik „Rzeczpospolita” uściślił sytuację całkowitej bezbronności ofiary, podając: „mężczyzna znęcał się nad córką od siódmego roku jej życia, a kiedy skończyła 11 lat, w ciągu tylko jednego roku wielokrotnie ją molestował”.

Czy Fakt niesłusznie nazywa mężczyznę, wobec którego prezydent Andrzej Duda zastosował akt łaski, „pedofilem”?

Fakt ma prawo nazywać tego mężczyznę pedofilem. Mężczyzna ten do dziś figuruje w polskim rejestrze pedofilów. 3 lipca w wypowiedziach dla mediów prokurator generalny Zbigniew Ziobro kilkakrotnie nazwał tego mężczyznę „pedofilem”.

Ile lat miała dziewczynka, córka skazanego, kiedy ojciec stosował wobec niej przemoc i molestował ją seksualnie?

Z wyroku, który analizował Fakt oraz informacji podanych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że dziewczynka miała 7 lat, gdy ojciec zaczął ją dręczyć, a 11, gdy regularnie molestował ją seksualnie.

Wrcfan @ 11:50, 04.07.2020

IP: 2a02:c7f...8e23

Tak dziala PIS i PO sa rowni równiejsi. Byla okazja zeby odciagnac ta zaraze od koryta, ale wy lubicie byc okradani. Teraz delikatnie mowiac mamy wybor miedzy biegunka a rozwolnieniem. Ode mnie zaden z nich na glos nie zasluguje i go nie dostanie

tl @ 11:52, 04.07.2020

IP: 188.147...155

Do tl@, tu nie chodzi o unieważnienie ułaskawienia prezydenta, tylko o domaganie się od sądy, by wydał ułaskawionemu zakaz zbliżania się do swojej córki.

Te dwie kobiety dostały od prezydenta co chciały, dlaczego nikt inny im nie chce pomóc?

Nie dał im mieszkania i pracy, nie dał na stypendiom na naukę, tylko atakuje prezydenta, że im pomógł?

Jeśli tym kobietom dzieje się krzywda, to powinieneś zgłosić to organom ścigania.

Paweł @ 11:55, 04.07.2020

IP: 2001:67c...214

"Jeśli tym kobietom dzieje się krzywda, to powinieneś zgłosić to organom ścigania."

I posadzić Dudusia razem z pedofilem w pierdlu!

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 12:00, 04.07.2020

IP: 83.6...110

Powtarzam, żaden sąd nie może zmienić decyzji o ułaskawieniu groźnego pedofila przez prezydenta.

Organizacje, które pomagają ofiarom przemocy chciały im pomóc

Jak podaje "Rzeczpospolita", Andrzej Duda siedmiokrotnie skorzystał w marcu z prawa łaski. Jedno z jego ułaskawień miało dotyczyć mężczyzny skazanego m.in. za zgwałcenie blisko z nim spokrewnionej dziewczynki poniżej 15. roku życia i wywołanie u niej obrażeń cielesnych.

Sprawca został skazany z tytułu Art. 197 § 3, czyli przestępstwa zgwałcenia. Nie wiem, jaka jest dla prezydenta definicja gwałtu, ale Kodeks Karny jasno to określił i na podstawie tego właśnie przepisu skazał pedofila, o którym mowa.

W kwietniu wywalczyłyśmy możliwość izolacji sprawcy od ofiary w trybie przyspieszonym – co nie było łatwe – a teraz okazuje się, że w marcu prezydent ułaskawił pedofila właśnie dlatego, że żyje w jednym mieszkaniu z ofiarą.

Niestety zakaz zbliżania się niemal zawsze jest potwornie skomplikowaną sprawą. Bo nie oznacza, że państwo zapewni ofierze mieszkaniowe wsparcie, np. w postaci mieszkania socjalnego. Kobiety mogą jedynie zamieszkać w jednym z niedofinansowanych ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy, ale to nie są miejsca, które mogą stać się domem.

Dlatego często dzielą ze sprawcą mieszkanie, więc jeśli sprawca nie chce się wyprowadzić, to w praktyce zakaz zbliżania się często nie działa. Co najwyżej ktoś wezwie policję, więc ofiara ma spokój przez 48 godzin, dopóki sprawca nie wróci jeszcze bardziej rozsierdzony.

I teraz, zamiast ponieść konsekwencje dotychczasowego łamania nakazu sądu, sprawca przemocy po prostu zostaje zwolniony z jego przestrzegania.

Reakcje osób doświadczających przemocy są bardzo różne. Zdarza się nawet, że przyjaźnią się ze sprawcami gwałtu czy molestowania. Nie można podawać w wątpliwość ich emocji, wystarczająco się już nacierpiały. Reakcji jest milion i każda z nich jest właściwa. Mogło być więc tak, że ta dziewczyna mu wybaczyła.

Ale mogło być tak, że ktoś z rodziny wywoływał na nią presję. Bardzo łatwo w takich sytuacjach naciskać i uprawiać gas-lightening, czyli podważać wiarę ofiary we własne wspomnienia czy uczucia. Gdyby w sprawę była zaangażowana była Fundacja Feminoteka, Fundacja Przeciwko Kulturze Gwałtu, czy inna organizacja zaangażowana w ochronę kobiet, byłabym spokojna, że to jest rzeczywiście decyzja tej dziewczyny. Sądom, prokuraturze i policji nie umiem w tym względzie ufać, zbyt wiele słyszałam historii o przemocy w systemie prawnym. Te instytucje nie mają wystarczających kompetencji w zakresie pomagania ofiarom.

Nawet więc jeśli do wybaczenia doszło, to niewłaściwa jest reakcja prezydenta, który skazanego człowieka klepie po ramieniu. To jest jasny komunikat do innych skrzywdzonych i bardzo zgrabnie się łączy ze sformułowaniem, że jest to "sprawa rodzinna".

Chcę tylko, żeby wszystkie ofiary przemocy wiedziały, gdzie zwrócić się po bezpłatną pomoc, zarówno prawną, jak i psychologiczną. Chcę, żeby wiedziały, że istnieje Niebieska Linia, Feminoteka, Fundacja Przeciw Kulturze Gwałtu.

To jest najważniejsza sprawa publiczna, w którą wszyscy powinniśmy być zaangażowani. Nie w ułaskawianie i wybaczanie sprawcom, a w ochronę ofiar. System prawny nie pomaga, a wsparcie psychologiczne NFZ często ograniczane jest do godzinnego wsparcia raz na dwa tygodnie, co nie jest żadnym rozwiązaniem.

skk @ 12:01, 04.07.2020

IP: 178.42...5

do Mirek z 11:32 to mało wiesz.

Xxx @ 12:04, 04.07.2020

IP: 94.254...146

Jestem na jakiejś śmiesznej liście z 2014 roku, co pół roku proszą żeby śmieszne podania składać nie wiadomo po co skoro, ludzie dostają te mieszkanie nawet ci co starają się tylko po pare miesięcy a ci co po pare lat są na śmiesznej liście i powinni się tym zadowolić. Nasza śmieszna ostroleka jest śmieszna i tyle. Zamiast dać normalnym ludziom te mieszkania to patologia sobie mieszka.

Piotrek @ 12:16, 04.07.2020

IP: 178.213...84

Który wydział w urzędzie jest odpowiedzialny za przydział mieszkań?

filip @ 12:20, 04.07.2020

IP: 31.41...214

najwiekszy kłamca to trzaskowski mówi że Tusk odszedł z polityki a Tusk został szefem Europejskiej Partii Ludowej 20 listopada 2019r jest to najwieksza partja w UE

filip @ 12:23, 04.07.2020

IP: 31.41...214

awarjatrzxaskowski zaczyna przebijac słynego ryska 6króli

Rebeliant Remek @ 12:38, 04.07.2020

IP: 188.146...226

I tak wszystko z dobroci serca? Kto brał reklamówki dla Jasia. Golonek czy Maqwa?

Rys @ 12:57, 04.07.2020

IP: 37.47...116

Niewiedza przemawia przez was wszystkich i zazdrość niczym nie poparta .Nie znacie prawa pracy ani praw lokatorów nic was nie interesuje .Czytając tę komentarze to pracujecie na państwowej posadzie albo nigdy nie pracowaliscie nigdzie a tym bardziej nie prowadzi liście żadnej działalności gospodarczej .Totalni nieroby .Internet to wasz świat i okno na niby świat .Jesteście w większości ograniczeni bez wartości dla siebie a w szczególności dla innych .Myśli SWINKA że jak ja podadzą w Orlim gnieździe to będzie orłem i nauczy się latać .Pamiętaj skąd ponosisz i nie s r a J we własne .Szanuj tych co są z Tad co ty .

. @ 13:06, 04.07.2020

IP: 94.254...3

A ja z dwojgiem dzieci tulam się po stancjach.

tl @ 13:24, 04.07.2020

IP: 188.147...226

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci, tu nie chodzi o zmianę decyzji prezydenta o umożliwieniu skazanemu zbliżania się do swojej córki, tylko o pomoc tej rodzinie, jeśli dzieje się jej krzywda.

Dlaczego wiedząc, że dzieje się im krzywda, nic nie robisz i jesteś obrońcą gwałciciela dziecka?

Zadzwoniłeś na Niebieska Linię, Feministek, Fundację Przeciw Kulturze Gwałtu?

Dziękuję prezydentowi, że przychylił się do wniosku ofiary.

Ci Ty zrobiłeś w tej sprawie, wyborco Trzaskowskiego?

trt @ 13:37, 04.07.2020

IP: 5.184...174

Jak ktoś nie jest w stanie zarobić na mieszkanie to niech mieszka pod mostem, co to w ogóle za polityka. Jedynie rozumiem pomoc dla chorych czy samotnych matek/ojców z chorym dzieckiem, reszta do roboty. Damy prowadzą się tak aby tylko złapać na dziecko, później zostają same a my musimy robić na patologie.

Do tl @ 13:39, 04.07.2020

IP: 37.47...13

Czyżby nadeszły dobre czasy dla gwałcicieli dzieci wielu duchownych może się ucieszyć?

filip @ 13:44, 04.07.2020

IP: 31.41...214

kłamczuch awarjatrzaskowski cały czas kłamie Senat pomaga Rządowi to już same kłamstwa

. @ 13:50, 04.07.2020

IP: 37.248...172

Jak można bronić człowieka, który własne dziecko doprowadzał do czynności seksualnych? Naprawdę nie są ważne tu przekonania polityczne. Gdyby kobietom udzielono pomocy, nie byłyby zmuszone być na łasce oprawcy.

tl @ 14:02, 04.07.2020

IP: 188.147...110

do tl, nadeszły dobre czasy dla ofiar gwałcicieli dzieci, mogą liczyć na pomoc prezydenta.

Aaa @ 14:07, 04.07.2020

IP: 5.173...144

A vicek ze śmieciowa Panienka na jakiej podstawie dostali mieszkanie w Otbs, bezdomny. A LISEK PRZYD_UPAS Macieja Z WORDU, KTORY dziwnym trafem zostal kierownikiem w Opwik, a w kolejnym miesiacu wprowadzil sie do mieszkania OtBs na jana pawla. BYLA JAKAS PROCEDURA?

Inga @ 14:11, 04.07.2020

IP: 2001:67c...da

Ojciec ma prawa, mówi Duduś, i ułaskawił pedofila!

Fajne co?

Dziki @ 14:13, 04.07.2020

IP: 176.109...18

Co to wogóle za poroniony pomysł, żeby przyznawać mieszkania!!!? Mnie nikt nie dał, i większości ludzi też nie, musieliśmy ciężko na to zapracować, zapożyczyć się, i spłacać, a cwaniaki i patole wyciągają łapska po darmochę.

grzes @ 14:14, 04.07.2020

IP: 2a00:f41...da52

A ja czekam już 11lat na mieszkanie i tylko wnioski trzeba składać. Wiem że ludzie otrzymują mieszkania socjalne a swoje w blokach wynajmują.

X @ 14:16, 04.07.2020

IP: 31.0...225

Wystarczy spojrzeć na parking pod tą biedota

grzes @ 14:16, 04.07.2020

IP: 2a00:f41...da52

To jest skandal!!!

Do trt @ 14:18, 04.07.2020

IP: 94.254...146

Jestem wychowankiem domu dziecka który opuścił placówkę pół roku temu, myślisz ze bez pomocy ucząc się stać mnie żeby mieszkanie opłacić. Pracuje i się uczę dostaje za prace 2000 zł mieszalnie kosztuje 1200 plus rachunki a gdzie w tym jedzenie?

Inga @ 14:20, 04.07.2020

IP: 2001:67c...da

"Pracuje i się uczę dostaje za prace 2000 zł mieszalnie kosztuje 1200 plus rachunki a gdzie w tym jedzenie?"

Duda da, może?

grzes @ 14:23, 04.07.2020

IP: 2a00:f41...da52

W końcu będą kontrolę, sprawdzać ile kto mieszkań ma.

Cxx @ 14:24, 04.07.2020

IP: 94.254...146

Nie chce nic za darmo, zreszto za darmo nie ma nic. Nie głosuje na Dudę

Mieszkaniec @ 14:28, 04.07.2020

IP: 31.0...225

Do pewnej rodziny z trójką dzieci przyjechał prezydent (poprzedni ),i właśnie mieszkanie za darmo ,i jeszcze przywiózł prezenty ,a ja mam czworo dzieci i do mnie nikt ku..wa nie przyjechał (bo pracuje ) !!!!!!!!!!!!!!!;!;

Szok @ 14:34, 04.07.2020

IP: 37.248...19

Mam nadzieje ze to początek rozliczania
M.in.za dług miasta

Inga @ 14:47, 04.07.2020

IP: 2001:67c...da

Brawo wolny Wrocław!

Rafał @ 15:06, 04.07.2020

IP: 178.235...38

Wszyscy tęczowi pedofile pod patronatem trzaskoskiego. Pedofile ostrołęccy do boju w niedzielę. Tatusiowie szykujcie sukienki dla swoich synków. laughing

Inga @ 15:12, 04.07.2020

IP: 77.111...37

Duda obrońcą pedofilów!

Sda @ 15:23, 04.07.2020

IP: 5.173...53

Tylko nie biedoto.....my również płacimy rachunki za darmo tu nikt nie siedzi

buzdygan @ 16:02, 04.07.2020

IP: 185.166...182

Gdzie się podziała słynna reklamówka? (Bo gdzie siedzi jej właściciel, to chyba wszyscy wiemy...)
Ostrołęckiemu PiS-owi przydałyby się NATYCHMIAST baśniowe kije-samobije...
Czy elektrownia "w budowie" to cudowny osioł, który -po pociągnięciu za uszy-sypie szczodrze złotymi talarami??

Seba @ 16:29, 04.07.2020

IP: 89.77...94

We wszystkich miastach, w mieszkaniach komunalnych o standardzie,jakiego nie ma u nas Polaków, mieszkają krewni władz, ich rodziny, znajomi.

Chrześcijanie @ 17:35, 04.07.2020

IP: 37.47...13

Jak można było ułaskawic pedofila, który bił i gwałcił własną córkę przez pięć lat? Dokąd zmierzamy?

zygu @ 17:36, 04.07.2020

IP: 176.109...78

TA AKCJA Z MATKĄ I CÓRKĄ I ICH OPRAWCĄ, CZYZBY TO BYŁA USTAWKA, A DALI SIĘ WROBIĆ W TO UŁASKAWIENIE JAK DZIECI.
ILE TO MOGŁO DAC KORZYŚCI HMM ... MOŻNA BY SIE ZASTANAWIAĆ KTO NA TYM SKORZYSTAŁ I KTO JESZCZE SKORZYSTA, A JESLI TAK BYŁO...? JEŚLI TAK BYŁO, TO BARDZO NIESMACZNE, NIEETYCZNE.
JESLI KTOS ŻYCZYL SOBIE UŁASKAWIENIA, TO NIKT NIE MA PRAWA WCHODZIĆ Z BRUDNYMI BUTAMI W ICH ŻYCIE, TO ONI KSZTAŁTUJĄ SWÓJ LOS, BO SĄ DOROŚLI I ODPOWIADAJA ZA SWOJE DECYZJE.

tl @ 17:57, 04.07.2020

IP: 188.147...110

Chrześcijanie, jak można nie pomoc ofierze pedofila, która chce być z własnym ojcem?

Ona i tak miała złe dzieciństwo, to jeszcze i w dorosłym życiu ma nie mieć rodziny?

zygu, masz rację, ktoś tu wykorzystuje tych ludzi politycznie.

krzys @ 18:56, 04.07.2020

IP: 176.109...51

Ten pajac zawetował ustawę o zaostrzeniu kar dla pedofilów.
, dziwi kogoś że ułaskawił pedofila?

krzys @ 19:00, 04.07.2020

IP: 176.109...51

Jako że wybory są tajne, nie mogę powiedzieć na kogo oddam głos powiem tylko że nie zagłosuję na pajaca, "niezależną" marionetkę obrońce pedofilów.

Alter Ego @ 19:36, 04.07.2020

IP: 176.109...58

Moi Drodzy... Złodzieje z PO przy złodziejach z PIS to AMATORZY!!! Dlaczego jest taki kołowrotek na eksponowanych stanowiskach w Spółkach Skarbu Państwa? no bo odprawa a z odprawy co? 15% wink Och... radosne naiwniaki...

Gość @ 19:44, 04.07.2020

IP: 178.235...14

Chorzy z nienawiści do PIS, zwolennicy POpaprancow. Tłumaczcie jak chce i bo i tak rozumu brak. Ułaskawił tylko zakaz zbliżania. Rodzina i sama poszkodowana o to prosiła. Jak Niemcy zabierają polskie dzieci rodzicom, przekazują niemieckim rodzinom to fakt milczy. A teraz robia zament pbrzved II tura wyborów. A wy sługi niemieckie im przyklaskuje ie. Nic z tego nie będzie. DUDA wygra the w wybory. Pajace spójrzcie na mapę WYGRALIŚCIE w TRZECH WOJEWÓDZTWACH. Z CZYM DO LUDZI. Polacy was nie chcą i chcieć ie będą bo rządziliście wg niemieckich zaleceń.

Do do trt 94.254...146 @ 19:53, 04.07.2020

IP: 176.109...209

Żaden wychowanek pół roku temu nie opuścił placówki w Ostrołęce, więc czemu kłamiesz?

P @ 20:20, 04.07.2020

IP: 176.109...202

Tu sie każdy tak burzy ale co najlepiej niech tylko patola dostaje mieszkania bo im sie pracować nie chce ... bardzo dobrze ze i normalne rodziny podostawaly ktore sie starają cos robic w zyciu! A nie siedziec na chacie i nic nie robic!

Czytelnik @ 20:22, 04.07.2020

IP: 2a00:f41...8e2c

I ten co naprawdę nie ma i nie stać na mieszkanie to nie dostanie bo mówili że ciężko z mieszkaniem!! Wystarczyło tylko trochę znajomości!!! Brawo!!!

Stan @ 20:22, 04.07.2020

IP: 89.228...136

Do "ti" IP 188.147..110 Nie wiem czy można kogoś zwać ojcem który wykorzystuję seksualnie swe dziecko. Tym stwierdzeniem obrażasz prawdziwych ojców.I jeszcze powołujesz się na chrześcijaństwo. Wstyd.

Janusz @ 20:38, 04.07.2020

IP: 185.240...183

A gdzie Borys Jelcyn od palącej się stolarni na ul. Warszawskiej? Czyżby przestraszył się prokuratora za swoje komentarze!

tl @ 20:51, 04.07.2020

IP: 188.146...174

Stan, wstyd to zabraniać córce kontaktu z własnym ojcem, nawet jak siedział w więzieniu. A że kiedyś pobłądził, to rzuć kamieniem, jeśli Ty nigdy nie pobłądziłeś.

do tl @ @ 21:29, 04.07.2020

IP: 83.6...110

Przemoc w rodzinie, wieloletnie znęcanie się nad rodziną i gwałcenie dziecka nazywasz pobłądzeniem? Czy wszyscy w PIS tak mają? Skąd takie poglądy?

Sędzia sądu rodzinnego: To jest przerażające. Oczywista i potworna przemoc ekonomiczna wobec tych kobiet

- Sytuacja tych dwóch kobiet to jest potworna w swojej oczywistości przemoc ekonomiczna, której sprawcą jest tak ten skazany mężczyzna, jak państwo polskie - mówi Onetowi Karolina Sosińska, sędzia sądu rodzinnego i prezes Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych "Pro Familia".

- Czy gdyby te kobiety miały pieniądze, to tak pozytywnie odnosiłyby się do tego człowieka? Ojca, który zgwałcił córkę? Odpowiedź wydaje się oczywista - mówi. - Przecież one nie miały co do garnka włożyć, a to pojawił się "dobrodziej", który i kran naprawił, i pieniądze dał... To jest przerażające, ta niemoc tych dwóch kobiet - podkreśla sędzia Sosińska.

Zaznacza, że ani prezydent, ani żaden z jego urzędników nie zainteresował się zapewne, czy skrzywdzona przez ojca córka otrzymała właściwą pomoc psychologiczną.

- A przecież to dziecko doznało krzywdy, której nie da się z głowy wyrzucić. Jak córka mogła wybaczyć coś takiego? Ona teraz wybiera namiastkę normalności, zmuszona najpewniej względami finansowymi - mówi.

- Te dwie kobiety powinny dostać maksymalne wsparcie ze strony państwa oraz ze strony ośrodków opiekujących się ofiarami przestępstw. Problem w tym, że w ostatnich latach te ośrodki, które powinny być finansowane z Funduszu Sprawiedliwości, pozostającego w gestii ministra sprawiedliwości, były pozbawiane środków, bo te trafiały do organizacji o profilu prawicowym, często powiązanych z kościołem - podkreśla sędzia Sosińska.

- W takiej sytuacji do kogo miała zwrócić się córka zgwałcona przez ojca? A teraz on ma wrócić jako "dobrodziej", który daje pieniądze. To jest koszmarne i trudno mi to w ogóle poukładać sobie w głowie. Powiem wprost, po znęcaniu się i gwałcie ta rodzina nie funkcjonuje, więc wniosek o ułaskawienie nigdy nie powinien być uwzględniony. Zamiast "scalać rodzinę", której nie ma, prezydent powinien zainteresować się losem tych kobiet. Choćby ufundować stypendium ze środków kancelarii, zadbać o to, by nie musiały mieszkać pod jednym dachem ze swoim oprawcą... Zrobić cokolwiek, by efektywnie pomóc, a nie powtarzać, że "rodzina jest najważniejsza". Bo tej rodziny po prostu nie ma - kwituje.

do tl @ @ 21:47, 04.07.2020

IP: 83.6...110

Bardzo dużo mówi się na temat ułaskawienia pedofila przez prezydenta Andrzeja Dudę. Opinię publiczną bulwersuje chociażby to, że w przeszłości władze RP nie podejmowały takich decyzji.

Pedofilów nie ułaskawiał m.in. Bronisław Komorowski, poprzednik Andrzeja Dudy. - Nie wchodziliśmy w takie rzeczy. Zostawialiśmy je bez rozpatrzenia. Prezydent uważał, że sprawy o przestępstwa seksualne nie powinny podlegać procedurze ułaskawienia

Żaden wcześniejszy prezydent nigdy nie ułaskawił pedofila.

ŚP prezydent Lech Kaczyński nigdy by nie ułaskawił żadnego pedofila znęcającego się latami nad rodziną, ponieważ sam posiadał kochająca rodzinę.

Kandydat na prezydenta R. Trzaskowski powiedział: nigdy nie ułaskawiłbym pedofila!

Nie ułaskawiłbym nikogo, kto popełnia przestępstwo pedofilii. Są kategorie przestępstw, które powinny być wyłączone z ułaskawienia, m.in. pedofilia, zabójstwo - zadeklarował w sobotę Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP. Prezydent warszawy zabrał też głos ws. adopcji dzieci przez pary homoseksualne. - Proponuje zmiany w prawie, żeby pary jednopłciowe nie adoptowały dzieci - powiedział krótko.

tl @ 21:50, 04.07.2020

IP: 188.147...251

do tl, dlaczego socjal ze strony państwa, a nie z pracy pedofila?

Skrzywdził córkę, jej dzieciństwo, więc niech już dorosłej zrekompensuje.

Dobra decyzja prezydenta.

"PAP dotarła do zeznań córki i konkubiny mężczyzny, któremu prezydent Andrzej Duda skrócił zakaz zbliżania i kontaktowania się z nimi. Obie kobiety, które wystąpiły do prezydenta o prawo łaski, zgodnie zeznały, że świadomie pozwoliły mężczyźnie by z nimi zamieszkał, choć obowiązywał go nadal sądowy zakaz.

"Gdy tata wyszedł z więzienia, ja z mamą podjęłam decyzję, że ojciec może zamieszkać z nami. Była to moja i mamy dobrowolna decyzja(…)Tata pracuje i pomaga nam w utrzymaniu, ja chcę, aby on nadal był z nami" - powiedziała do protokołu córka mężczyzny."Jest zupełnie innym człowiekiem (…) obdarzył opieką, zrobił się zupełnie innym człowiekiem. Ja z córką podjęłam decyzję (…), że może zamieszkać z nami. (…)Pracuje i pomaga nam w utrzymaniu. Ja nie wiem na jaki czas miał zakaz zbliżania, chyba na cztery lata. Według mojej oceny nie popełnia żadnego przestępstwa, ja chcę, żeby on z nami był" - zeznała jej matka."

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 22:03, 04.07.2020

IP: 83.6...110

Jak podaje "Rzeczpospolita", Andrzej Duda siedmiokrotnie skorzystał w marcu z prawa łaski. Jedno z jego ułaskawień miało dotyczyć mężczyzny skazanego m.in. za zgwałcenie blisko z nim spokrewnionej dziewczynki poniżej 15. roku życia i wywołanie u niej obrażeń cielesnych.

Sprawca został skazany z tytułu Art. 197 § 3, czyli przestępstwa zgwałcenia. Nie wiem, jaka jest dla prezydenta definicja gwałtu, ale Kodeks Karny jasno to określił i na podstawie tego właśnie przepisu skazał pedofila, o którym mowa.

W kwietniu wywalczyłyśmy możliwość izolacji sprawcy od ofiary w trybie przyspieszonym – co nie było łatwe – a teraz okazuje się, że w marcu prezydent ułaskawił pedofila właśnie dlatego, że żyje w jednym mieszkaniu z ofiarą.

Niestety zakaz zbliżania się niemal zawsze jest potwornie skomplikowaną sprawą. Bo nie oznacza, że państwo zapewni ofierze mieszkaniowe wsparcie, np. w postaci mieszkania socjalnego. Kobiety mogą jedynie zamieszkać w jednym z niedofinansowanych ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy, ale to nie są miejsca, które mogą stać się domem.

Dlatego często dzielą ze sprawcą mieszkanie, więc jeśli sprawca nie chce się wyprowadzić, to w praktyce zakaz zbliżania się często nie działa. Co najwyżej ktoś wezwie policję, więc ofiara ma spokój przez 48 godzin, dopóki sprawca nie wróci jeszcze bardziej rozsierdzony.

I teraz, zamiast ponieść konsekwencje dotychczasowego łamania nakazu sądu, sprawca przemocy po prostu zostaje zwolniony z jego przestrzegania.

Reakcje osób doświadczających przemocy są bardzo różne. Zdarza się nawet, że przyjaźnią się ze sprawcami gwałtu czy molestowania. Nie można podawać w wątpliwość ich emocji, wystarczająco się już nacierpiały. Reakcji jest milion i każda z nich jest właściwa. Mogło być więc tak, że ta dziewczyna mu wybaczyła.

Ale mogło być tak, że ktoś z rodziny wywoływał na nią presję. Bardzo łatwo w takich sytuacjach naciskać i uprawiać gas-lightening, czyli podważać wiarę ofiary we własne wspomnienia czy uczucia. Gdyby w sprawę była zaangażowana była Fundacja Feminoteka, Fundacja Przeciwko Kulturze Gwałtu, czy inna organizacja zaangażowana w ochronę kobiet, byłabym spokojna, że to jest rzeczywiście decyzja tej dziewczyny. Sądom, prokuraturze i policji nie umiem w tym względzie ufać, zbyt wiele słyszałam historii o przemocy w systemie prawnym. Te instytucje nie mają wystarczających kompetencji w zakresie pomagania ofiarom.

Nawet więc jeśli do wybaczenia doszło, to niewłaściwa jest reakcja prezydenta, który skazanego człowieka klepie po ramieniu. To jest jasny komunikat do innych skrzywdzonych i bardzo zgrabnie się łączy ze sformułowaniem, że jest to "sprawa rodzinna".

Chcę tylko, żeby wszystkie ofiary przemocy wiedziały, gdzie zwrócić się po bezpłatną pomoc, zarówno prawną, jak i psychologiczną. Chcę, żeby wiedziały, że istnieje Niebieska Linia, Feminoteka, Fundacja Przeciw Kulturze Gwałtu.

To jest najważniejsza sprawa publiczna, w którą wszyscy powinniśmy być zaangażowani. Nie w ułaskawianie i wybaczanie sprawcom, a w ochronę ofiar. System prawny nie pomaga, a wsparcie psychologiczne NFZ często ograniczane jest do godzinnego wsparcia raz na dwa tygodnie, co nie jest żadnym rozwiązaniem.

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 22:04, 04.07.2020

IP: 83.6...110

Sędzia sądu rodzinnego: To jest przerażające. Oczywista i potworna przemoc ekonomiczna wobec tych kobiet

- Sytuacja tych dwóch kobiet to jest potworna w swojej oczywistości przemoc ekonomiczna, której sprawcą jest tak ten skazany mężczyzna, jak państwo polskie - mówi Onetowi Karolina Sosińska, sędzia sądu rodzinnego i prezes Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych "Pro Familia".

- Czy gdyby te kobiety miały pieniądze, to tak pozytywnie odnosiłyby się do tego człowieka? Ojca, który zgwałcił córkę? Odpowiedź wydaje się oczywista - mówi. - Przecież one nie miały co do garnka włożyć, a to pojawił się "dobrodziej", który i kran naprawił, i pieniądze dał... To jest przerażające, ta niemoc tych dwóch kobiet - podkreśla sędzia Sosińska.

Zaznacza, że ani prezydent, ani żaden z jego urzędników nie zainteresował się zapewne, czy skrzywdzona przez ojca córka otrzymała właściwą pomoc psychologiczną.

- A przecież to dziecko doznało krzywdy, której nie da się z głowy wyrzucić. Jak córka mogła wybaczyć coś takiego? Ona teraz wybiera namiastkę normalności, zmuszona najpewniej względami finansowymi - mówi.

- Te dwie kobiety powinny dostać maksymalne wsparcie ze strony państwa oraz ze strony ośrodków opiekujących się ofiarami przestępstw. Problem w tym, że w ostatnich latach te ośrodki, które powinny być finansowane z Funduszu Sprawiedliwości, pozostającego w gestii ministra sprawiedliwości, były pozbawiane środków, bo te trafiały do organizacji o profilu prawicowym, często powiązanych z kościołem - podkreśla sędzia Sosińska.

- W takiej sytuacji do kogo miała zwrócić się córka zgwałcona przez ojca? A teraz on ma wrócić jako "dobrodziej", który daje pieniądze. To jest koszmarne i trudno mi to w ogóle poukładać sobie w głowie. Powiem wprost, po znęcaniu się i gwałcie ta rodzina nie funkcjonuje, więc wniosek o ułaskawienie nigdy nie powinien być uwzględniony. Zamiast "scalać rodzinę", której nie ma, prezydent powinien zainteresować się losem tych kobiet. Choćby ufundować stypendium ze środków kancelarii, zadbać o to, by nie musiały mieszkać pod jednym dachem ze swoim oprawcą... Zrobić cokolwiek, by efektywnie pomóc, a nie powtarzać, że "rodzina jest najważniejsza". Bo tej rodziny po prostu nie ma - kwituje.

tl @ 22:15, 04.07.2020

IP: 188.147...251

do tl, dobrze, że pedofil pracuje dla swojej ofiary, zamiast ta ma brać socjal od państwa.

Dobra decyzja prezydenta.

"Polska Agencja Prasowa dotarła do zeznań jakie złożyły obie kobiety w sądzie uzasadniając swoją prośbę.Córka mężczyzny powiedziała: "Przez ten okres około czterech lat ja nie utrzymywałam kontaktu z tatą, on pisał do mnie listy, ale ja na nie nie odpisywałam. W związku z tymi listami mama założyła sprawę. Tata wyszedł z więzienia 13 albo 14 listopada 2015 roku. Ojciec zamieszkał z rodzicami […]. W tym czasie nasza sytuacja finansowa była bardzo zła, razem z mamą mieliśmy dużo długów i za pośrednictwem rodziców poprosiliśmy go o pomoc finansową. Ojciec zgodził się i od 2016 roku zaczął nam pomagać, on nie kontaktował się z nami (…) zaczął nam bardzo pomagać. Od tego momentu ojciec się zmienił, stał się innym człowiekiem, przestał pić alkohol. W (…) 2017 roku tata ponownie musiał odbyć karę w zakładzie. Gdy tata wyszedł z więzienia, ja z mamą podjęłam decyzję, (…) w marcu 2018, że ojciec może zamieszkać z nami. Była to moja i mamy dobrowolna decyzja. Mama i ja wpuściłam do mieszkania tatę. I on od wymienionej pory zaczął mieszkać z nami. Tata pracuje i pomaga nam w utrzymaniu, ja chcę, aby on nadal był z nami. W tej sprawie wystosowałam pismo do prezydenta RP z prośba o ułaskawienie ojca. Sprawa trafiła do sądu i oczekuję na jej wynik. Ja nie chcę, aby w tej sprawie było postępowanie karne, ja się nie czuję pokrzywdzoną. To wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie"."

krzys @ 22:16, 04.07.2020

IP: 176.109...51

Dyskusja z tempym jest pozbawiona sensu, to jak zawracanie biegu Wisły kijem.

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 22:17, 04.07.2020

IP: 83.6...110

Fakt ujawnił szczegóły czynów tego człowieka, ponieważ społeczeństwo ma prawo wiedzieć, kim jest skazany, który doznał ze strony prezydenta prawa łaski. Bezpośrednim powodem, dla którego Fakt postanowił opublikować fragmenty prawomocnego wyroku sądowego względem skazanego jest to, że prezydent publicznie relatywizował czyny, których ten mężczyzna się dopuścił. Prezydent stwierdził 1 lipca 2020 r. m.in. „Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (nie było gwałtu). (…) To sprawa rodzinna”. Sformułowanie „nie było gwałtu” jest szczególnie uderzające w zestawieniu z opisami seksualnego dręczenia 11-letniego dziecka, znajdującymi się w prawomocnym wyroku. Sąd Apelacyjny uznał ustalenia sądu I instancji w tym względzie za niebudzące jakichkolwiek wątpliwości. „Takie właśnie fakty ustalił w niniejszej sprawie Sąd I instancji, a jako że znajdują one potwierdzenie w zgromadzonych w sprawie dowodach (których treść pozwoliła na określenie czasu i miejsca zdarzenia, sposobu działania oskarżonego, osoby pokrzywdzonej), nie mogą budzić jakichkolwiek wątpliwości” – czytamy w prawomocnym wyroku.

Prezydenccy ministrowie odmawiali ujawniania szczegółów tej sprawy.

Czy dręczenie i molestowanie seksualne córki było ze strony skazanego aktem jednorazowym?

Nie. W prawomocnym wyroku Sąd Apelacyjny zwraca uwagę na: „stosunkowo długi okres znęcania” oraz na „wielokrotność i stosunkowo dużą częstotliwość zachowań oskarżonego polegających na doprowadzaniu (…) do poddania się czynności seksualnej”. 3 lipca dziennik „Rzeczpospolita” uściślił sytuację całkowitej bezbronności ofiary, podając: „mężczyzna znęcał się nad córką od siódmego roku jej życia, a kiedy skończyła 11 lat, w ciągu tylko jednego roku wielokrotnie ją molestował”.

Czy Fakt niesłusznie nazywa mężczyznę, wobec którego prezydent Andrzej Duda zastosował akt łaski, „pedofilem”?

Fakt ma prawo nazywać tego mężczyznę pedofilem. Mężczyzna ten do dziś figuruje w polskim rejestrze pedofilów. 3 lipca w wypowiedziach dla mediów prokurator generalny Zbigniew Ziobro kilkakrotnie nazwał tego mężczyznę „pedofilem”.

Ile lat miała dziewczynka, córka skazanego, kiedy ojciec stosował wobec niej przemoc i molestował ją seksualnie?

Z wyroku, który analizował Fakt oraz informacji podanych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że dziewczynka miała 7 lat, gdy ojciec zaczął ją dręczyć, a 11, gdy regularnie molestował ją seksualnie.

tl @ 22:33, 04.07.2020

IP: 188.147...152

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci, bronię ofiary pedofila.

"Prokuratura Krajowa: matka ma plany życiowe ze skazanym, a córka mu wybaczyłaSwój komentarz wydała także Prokuratura Krajowa. "Pokrzywdzone argumentowały, że mężczyzna pracuje, pomaga finansowo swojej rodzinie i wspiera ją w życiu codziennym. Nie pije również alkoholu, co było wcześniej przyczyną konfliktów rodzinnych" - napisała.PK dodała, że "córka skazanego, dziś już dorosła osoba, deklaruje, że w pełni wybaczyła ojcu, a orzeczony wobec niego zakaz kontaktowania się z rodziną działa na jej niekorzyść".Śledczy poinformowali również, że zdaniem matki "zakaz, który miał ją chronić, stoi na przeszkodzie jej planom życiowym, które wiąże ze skazanym"."Obie argumentują, że zakaz kontaktów nadmiernie ingeruje w ich sprawy rodzinne, a one same »czują się ofiarami agresji ze strony służb państwa polskiego«. Podkreślają, że między nimi a skazanym doszło do dobrowolnego, autentycznego pojednania i pragną żyć razem w spokoju" - uzasadniła Prokuratura Krajowa."

Dobra decyzja prezydenta, że umożliwił ofierze pedofila kontakt z ojcem.

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 22:35, 04.07.2020

IP: 83.6...110

Ofiara nie wybacza

Oliwy do ognia dolewa “Rzeczpospolita”, która na swoich łamach stawia pytanie, czy ofiara ojca, który stosował przemoc wobec dziecka i je molestował, może wybaczyć rodzicowi.

- To niewyobrażalna sytuacja, że ofiara przebacza swojemu oprawcy i jeszcze prosi, żeby prezydent go ułaskawił od środka karnego i pozwolił na utrzymywanie normalnych kontaktów. To przypadek niespotykany w skali światowej. (...) mam przekonanie, że ma tutaj miejsce niewiarygodność co do faktów - odpowiada „Rz” Kryminolog prof. Brunon Hołyst.

„Rz” donosi, że po odbyciu kar mężczyzna wrócił do mieszkania, które dzielił z córką i jej matką. Był jego głównym najemcą. Został więc ponownie skazany na rok więzienia, tym razem za złamanie zakazu zbliżania się. Gdy wyszedł, matka i córka napisały wniosek o ułaskawienie. Dziennik pyta, czy to, że ofiary mieszkały wraz ze sprawcą, nie wpłynęło na ich decyzję o ułaskawienie: „Czy sądy, które pozytywnie zaopiniowały wniosek o łaskę, badały te kwestie i nasuwające się wątpliwości?".

Gość @ 23:11, 04.07.2020

IP: 178.235...14

Nie dyskutuje się z trolem 83.6.110. Płatny trol który dostaje przekaż z centrali być może od Brejzy i wkleja gotowce pod artykułami które tego nie dotyczą. Wyśmiać trola i nie zwracać uwagi.

do IP: 178.235...14 @ 23:46, 04.07.2020

IP: 83.6...110

Ale to ty jesteś płatny troll z PIS wystarczy prześledzić artykuły na MO.

Nie interesują mnie partyjne gierki, tylko fakty, a fakty są takie, że ułaskawiono groźnego pedofila, który bił i gwałcił 7 letnie dziecko przez pięć lat.

Wzorowi ojcowie mają mniejsze prawa do dzieci, a płacą alimenty i dbają o dzieci, a tu pedofil może mieszkać z ofiarami przemocy i gwałtu, bo jest najemcą mieszkania i udało mu się wpłynąć na nie w jakiś sposób, aby napisały wniosek do prezydenta?

Fakty @ 08:14, 05.07.2020

IP: 94.254...155

Artykuł jest o nieprawidłowościach w przydzielaniu mieszkań. Raport NIK. Temat niewygodny dla wielu ostrołęczan to i zast€pują innym w komentarzach. Szkoda! Bo tanie mieszkania dostały się zamożnym osobom.

do Fakty @ @ 08:39, 05.07.2020

IP: 83.6...110

Tematy są powiązane bo dotyczą roli państwa w pomocy i ochronie potrzebujących Polaków, a jedną z najważniejszych potrzeb będąc trudnej sytuacji jest posiadanie bezpiecznego domu, jak widać wiele osób potrzebujących socjalny lokal mieszkalny, nie ma szans na otrzymanie takiego lokalu, gdyż są przydzielane osobom zamożnym często powiązanych a jakiś sposób z rządzącymi , których stać na wynajęcie lokalu mieszkalnego lub jego zakup, co sprawia, że osoby będące w ekstremalnie trudnej sytuacji, zagrożone, ofiary przestępstw dalej pozostają narażone na niebezpieczeństwo bez opieki i pomocy.

Do 83.6.110 @ 09:02, 05.07.2020

IP: 178.235...14

Co świr płatny może zrozumieć. Każdy może mieszkać z każdym jeżeli jesst pelnoletni. I żaden świr nie może tego zabronic. Rodzina jest pelnoletnia i chce z nim mieszkać. A tobie i Niemcom nic do tego.

Inga @ 09:21, 05.07.2020

IP: 77.111...40

Obrońca pedofilów chce cała Polska była jak Ostrołęka Kotowskiego!

do IP: 178.235...14 @ 09:26, 05.07.2020

IP: 83.6...110

Przy niedzieli taka nienawiść i agresywność ze strony członka PIS? A le to są polski sąd prawomocnym wyrokiem pedofilowi zabronił się zbliżać do ofiary, a nawet pedofila skazał za zbliżanie się do ofiary w 2017 roku, a prezydent pedofila ułaskawił. A mi dużo do tego, ponieważ wspieram stowarzyszenia, które pomaga ofiar przemocy w rodzinie.

Gdyby dostali własne socjalne mieszkanie nigdy "dobrodzieja tatusia" nie zaprosiliby do siebie. Nie musisz mi wierzyć, ale przeczytaj opinie sędziego rodzinnego, który rozpatruje takich spraw setki jak nie tysiące


Sędzia sądu rodzinnego: To jest przerażające. Oczywista i potworna przemoc ekonomiczna wobec tych kobiet

- Sytuacja tych dwóch kobiet to jest potworna w swojej oczywistości przemoc ekonomiczna, której sprawcą jest tak ten skazany mężczyzna, jak państwo polskie - mówi Onetowi Karolina Sosińska, sędzia sądu rodzinnego i prezes Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych "Pro Familia".

- Czy gdyby te kobiety miały pieniądze, to tak pozytywnie odnosiłyby się do tego człowieka? Ojca, który zgwałcił córkę? Odpowiedź wydaje się oczywista - mówi. - Przecież one nie miały co do garnka włożyć, a to pojawił się "dobrodziej", który i kran naprawił, i pieniądze dał... To jest przerażające, ta niemoc tych dwóch kobiet - podkreśla sędzia Sosińska.

Zaznacza, że ani prezydent, ani żaden z jego urzędników nie zainteresował się zapewne, czy skrzywdzona przez ojca córka otrzymała właściwą pomoc psychologiczną.

- A przecież to dziecko doznało krzywdy, której nie da się z głowy wyrzucić. Jak córka mogła wybaczyć coś takiego? Ona teraz wybiera namiastkę normalności, zmuszona najpewniej względami finansowymi - mówi.

- Te dwie kobiety powinny dostać maksymalne wsparcie ze strony państwa oraz ze strony ośrodków opiekujących się ofiarami przestępstw. Problem w tym, że w ostatnich latach te ośrodki, które powinny być finansowane z Funduszu Sprawiedliwości, pozostającego w gestii ministra sprawiedliwości, były pozbawiane środków, bo te trafiały do organizacji o profilu prawicowym, często powiązanych z kościołem - podkreśla sędzia Sosińska.

- W takiej sytuacji do kogo miała zwrócić się córka zgwałcona przez ojca? A teraz on ma wrócić jako "dobrodziej", który daje pieniądze. To jest koszmarne i trudno mi to w ogóle poukładać sobie w głowie. Powiem wprost, po znęcaniu się i gwałcie ta rodzina nie funkcjonuje, więc wniosek o ułaskawienie nigdy nie powinien być uwzględniony. Zamiast "scalać rodzinę", której nie ma, prezydent powinien zainteresować się losem tych kobiet. Choćby ufundować stypendium ze środków kancelarii, zadbać o to, by nie musiały mieszkać pod jednym dachem ze swoim oprawcą... Zrobić cokolwiek, by efektywnie pomóc, a nie powtarzać, że "rodzina jest najważniejsza". Bo tej rodziny po prostu nie ma - kwituje.

Ostroleczanka @ 09:52, 05.07.2020

IP: 5.173...59

Bardzo przykro czytac o takim rozdawnictwie mieszkan.Skladalam dokumenty o przydzial mieszkania od 12 lat.Kilka razy rozmawialam z poprzednim prezydentem,ale bez efektu.Dodam,ze mieszkam w O-ce od 30 lat,ale nie mam stalego zameldowania(mialam na pobyt czasowy).Jestem po rozwodzie i z ostroleckiej pensji nikt nie chcial rozmawiac ze mna o kredycie hipotecznym.Tulam sie po wynajetych mieszkaniach bez szans na wlasne.W Ostrolece bez dobrych znajomosci nie ma nic-ani dobrej pracy(budzetowka),ani mieszkania.Obecnie juz nawet nie skladam dokumentow,bo to niefajna sytuacja lazic do nich i prosic bez sensu.Nie jestem zadna patologia i chyba kiedys rzeczywiscie przeniose sie pod most,jak to ktos napisal.

Inga @ 10:14, 05.07.2020

IP: 77.111...13

PiS nie jest żadną prawicą, tylko neo-komunisty, a Konfederacja jest Prawicą!

odi @ 10:15, 05.07.2020

IP: 37.47...175

czy ZELAZNY MARIAN mogl by zajac sie ostroleckim urzedem pracy tam to jest dopiero przeciw dzialanie bezrobociu wsrod pracownikow urzedu pracy w prawie kazdym pokoju po 2 lub 3 pracownikow a nie mozna nic zalatwic za jedna wizyta

tl @ 11:54, 05.07.2020

IP: 188.146...138

do IP: 178.235...14 ,

Dobrze, że pedofil pracuje dla swojej ofiary, nigdy nie wynagrodzi krzywdy, ale dlaczego nie może pracować dla córki? Dlaczego mają żyć za socjal od państwa, dlaczego ojciec nie może pomóc córce? Dobrze, że mieszkają razem. Dobra decyzja prezydenta.

"Polska Agencja Prasowa dotarła do zeznań jakie złożyły obie kobiety w sądzie uzasadniając swoją prośbę.

Córka mężczyzny powiedziała:
"Przez ten okres około czterech lat ja nie utrzymywałam kontaktu z tatą, on pisał do mnie listy, ale ja na nie nie odpisywałam. W związku z tymi listami mama założyła sprawę. Tata wyszedł z więzienia 13 albo 14 listopada 2015 roku. Ojciec zamieszkał z rodzicami […]. W tym czasie nasza sytuacja finansowa była bardzo zła, razem z mamą mieliśmy dużo długów i za pośrednictwem rodziców poprosiliśmy go o pomoc finansową. Ojciec zgodził się i od 2016 roku zaczął nam pomagać, on nie kontaktował się z nami (…) zaczął nam bardzo pomagać. Od tego momentu ojciec się zmienił, stał się innym człowiekiem, przestał pić alkohol. W (…) 2017 roku tata ponownie musiał odbyć karę w zakładzie. Gdy tata wyszedł z więzienia, ja z mamą podjęłam decyzję, (…) w marcu 2018, że ojciec może zamieszkać z nami. Była to moja i mamy dobrowolna decyzja. Mama i ja wpuściłam do mieszkania tatę. I on od wymienionej pory zaczął mieszkać z nami. Tata pracuje i pomaga nam w utrzymaniu, ja chcę, aby on nadal był z nami. W tej sprawie wystosowałam pismo do prezydenta RP z prośba o ułaskawienie ojca. Sprawa trafiła do sądu i oczekuję na jej wynik. Ja nie chcę, aby w tej sprawie było postępowanie karne, ja się nie czuję pokrzywdzoną. To wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie"."

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 12:05, 05.07.2020

IP: 83.6...110

Jak podaje "Rzeczpospolita", Andrzej Duda siedmiokrotnie skorzystał w marcu z prawa łaski. Jedno z jego ułaskawień miało dotyczyć mężczyzny skazanego m.in. za zgwałcenie blisko z nim spokrewnionej dziewczynki poniżej 15. roku życia i wywołanie u niej obrażeń cielesnych.

Sprawca został skazany z tytułu Art. 197 § 3, czyli przestępstwa zgwałcenia. Nie wiem, jaka jest dla prezydenta definicja gwałtu, ale Kodeks Karny jasno to określił i na podstawie tego właśnie przepisu skazał pedofila, o którym mowa.

W kwietniu wywalczyłyśmy możliwość izolacji sprawcy od ofiary w trybie przyspieszonym – co nie było łatwe – a teraz okazuje się, że w marcu prezydent ułaskawił pedofila właśnie dlatego, że żyje w jednym mieszkaniu z ofiarą.

Niestety zakaz zbliżania się niemal zawsze jest potwornie skomplikowaną sprawą. Bo nie oznacza, że państwo zapewni ofierze mieszkaniowe wsparcie, np. w postaci mieszkania socjalnego. Kobiety mogą jedynie zamieszkać w jednym z niedofinansowanych ośrodków wsparcia dla ofiar przemocy, ale to nie są miejsca, które mogą stać się domem.

Dlatego często dzielą ze sprawcą mieszkanie, więc jeśli sprawca nie chce się wyprowadzić, to w praktyce zakaz zbliżania się często nie działa. Co najwyżej ktoś wezwie policję, więc ofiara ma spokój przez 48 godzin, dopóki sprawca nie wróci jeszcze bardziej rozsierdzony.

I teraz, zamiast ponieść konsekwencje dotychczasowego łamania nakazu sądu, sprawca przemocy po prostu zostaje zwolniony z jego przestrzegania.

Reakcje osób doświadczających przemocy są bardzo różne. Zdarza się nawet, że przyjaźnią się ze sprawcami gwałtu czy molestowania. Nie można podawać w wątpliwość ich emocji, wystarczająco się już nacierpiały. Reakcji jest milion i każda z nich jest właściwa. Mogło być więc tak, że ta dziewczyna mu wybaczyła.

Ale mogło być tak, że ktoś z rodziny wywoływał na nią presję. Bardzo łatwo w takich sytuacjach naciskać i uprawiać gas-lightening, czyli podważać wiarę ofiary we własne wspomnienia czy uczucia. Gdyby w sprawę była zaangażowana była Fundacja Feminoteka, Fundacja Przeciwko Kulturze Gwałtu, czy inna organizacja zaangażowana w ochronę kobiet, byłabym spokojna, że to jest rzeczywiście decyzja tej dziewczyny. Sądom, prokuraturze i policji nie umiem w tym względzie ufać, zbyt wiele słyszałam historii o przemocy w systemie prawnym. Te instytucje nie mają wystarczających kompetencji w zakresie pomagania ofiarom.

Nawet więc jeśli do wybaczenia doszło, to niewłaściwa jest reakcja prezydenta, który skazanego człowieka klepie po ramieniu. To jest jasny komunikat do innych skrzywdzonych i bardzo zgrabnie się łączy ze sformułowaniem, że jest to "sprawa rodzinna".

Chcę tylko, żeby wszystkie ofiary przemocy wiedziały, gdzie zwrócić się po bezpłatną pomoc, zarówno prawną, jak i psychologiczną. Chcę, żeby wiedziały, że istnieje Niebieska Linia, Feminoteka, Fundacja Przeciw Kulturze Gwałtu.

To jest najważniejsza sprawa publiczna, w którą wszyscy powinniśmy być zaangażowani. Nie w ułaskawianie i wybaczanie sprawcom, a w ochronę ofiar. System prawny nie pomaga, a wsparcie psychologiczne NFZ często ograniczane jest do godzinnego wsparcia raz na dwa tygodnie, co nie jest żadnym rozwiązaniem.

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 12:06, 05.07.2020

IP: 83.6...110

Ofiara nie wybacza

Oliwy do ognia dolewa “Rzeczpospolita”, która na swoich łamach stawia pytanie, czy ofiara ojca, który stosował przemoc wobec dziecka i je molestował, może wybaczyć rodzicowi.

- To niewyobrażalna sytuacja, że ofiara przebacza swojemu oprawcy i jeszcze prosi, żeby prezydent go ułaskawił od środka karnego i pozwolił na utrzymywanie normalnych kontaktów. To przypadek niespotykany w skali światowej. (...) mam przekonanie, że ma tutaj miejsce niewiarygodność co do faktów - odpowiada „Rz” Kryminolog prof. Brunon Hołyst.

„Rz” donosi, że po odbyciu kar mężczyzna wrócił do mieszkania, które dzielił z córką i jej matką. Był jego głównym najemcą. Został więc ponownie skazany na rok więzienia, tym razem za złamanie zakazu zbliżania się. Gdy wyszedł, matka i córka napisały wniosek o ułaskawienie. Dziennik pyta, czy to, że ofiary mieszkały wraz ze sprawcą, nie wpłynęło na ich decyzję o ułaskawienie: „Czy sądy, które pozytywnie zaopiniowały wniosek o łaskę, badały te kwestie i nasuwające się wątpliwości?".

tl @ 12:27, 05.07.2020

IP: 188.146...63

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci, jestem obrońcą ofiar gwałcicieli.

Dobrze, że Prezydent Duda przychylił się do wniosku córki do zamieszkania z ojcem.


"Konkubina mężczyzny zwróciła się do prezydenta z prośbą o ułaskawienie w czerwcu 2018 roku - poprzez zwolnienie go z zakazu kontaktowania i zbliżania do niej i córki. W uzasadnieniu tej prośby wskazała, że ona i córka pojednały się ze skazanym, że im pomaga, że chce z nim dzielić życie, a orzeczony zakaz stoi na przeszkodzie jej planom życiowym, które wiąże ze skazanym.

Podobną prośbę złożyła córka skazanego. Uzasadniała, że ojciec stał się innym człowiekiem, podjął pracę, zaczął dbać o nią i matkę. Pisała też, że "zmotywował ją do ukończenia szkoły średniej i zachowywał się nienagannie w każdym aspekcie". Córka uznała, że ponowne osadzenie ojca w zakładzie karnym za złamanie sądowego zakazu zbliżania się i kontaktowania z nimi jest "aktem niesprawiedliwym"."

Xxx @ 12:44, 05.07.2020

IP: 37.248...144

Prawda blok socjalny a przed samochody po 20 tyś jak nie lepiej stać na auto to stać i na samochód popatrzcie sami o matki z dziećmi wynajmują po 1200 miesięcznie bo musiały się zabrać z domu bo mąż piję i leje .Powinni ich dobrze posprawdzać i powypowiadać umowy .

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 12:54, 05.07.2020

IP: 83.6...110

Bardzo dużo mówi się na temat ułaskawienia pedofila przez prezydenta Andrzeja Dudę. Opinię publiczną bulwersuje chociażby to, że w przeszłości władze RP nie podejmowały takich decyzji.

Pedofilów nie ułaskawiał m.in. Bronisław Komorowski, poprzednik Andrzeja Dudy. - Nie wchodziliśmy w takie rzeczy. Zostawialiśmy je bez rozpatrzenia. Prezydent uważał, że sprawy o przestępstwa seksualne nie powinny podlegać procedurze ułaskawienia

Żaden wcześniejszy prezydent nigdy nie ułaskawił pedofila.

ŚP prezydent Lech Kaczyński nigdy by nie ułaskawił żadnego pedofila znęcającego się latami nad rodziną, ponieważ sam posiadał kochająca rodzinę.

Kandydat na prezydenta Konfederacji. K. BOSAK - nie ułaskawiamy gwałcicieli dzieci.

Kandydat na prezydenta R. Trzaskowski powiedział: nigdy nie ułaskawiłbym pedofila!

Nie ułaskawiłbym nikogo, kto popełnia przestępstwo pedofilii. Są kategorie przestępstw, które powinny być wyłączone z ułaskawienia, m.in. pedofilia, zabójstwo - zadeklarował w sobotę Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP. Prezydent warszawy zabrał też głos ws. adopcji dzieci przez pary homoseksualne. - Proponuje zmiany w prawie, żeby pary jednopłciowe nie adoptowały dzieci - powiedział krótko.

tl @ 13:30, 05.07.2020

IP: 188.146...154

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci, jestem obrońcą ofiar gwałcicieli.


Ułaskawienie spowodowało to, że córka mogła zbliżyć się do ojca, a ojciec lepiej pomagać córce, którą skrzywdził. Lepiej niech ojciec wspiera finansowo córkę, niż żeby żyła z socjalu. Dobrze, że prezydent sprawił, że ma wreszcie ojca, którego w dzieciństwie nie miała.


Dobrze, że ojciec wspiera finansowo córkę, dobrze, że córka nie musi z budżetu państwa się utrzymać.
Dobrze, że dla prezydenta liczą się ofiary przemocy i przychyla się do ich wniosków.

Dla niepisowcow ofiary przemocy się nie liczą.

". Gdy tata wyszedł z więzienia, ja z mamą podjęłam decyzję, (…) w marcu 2018, że ojciec może zamieszkać z nami. Była to moja i mamy dobrowolna decyzja. Mama i ja wpuściłam do mieszkania tatę. I on od wymienionej pory zaczął mieszkać z nami. Tata pracuje i pomaga nam w utrzymaniu, ja chcę, aby on nadal był z nami. W tej sprawie wystosowałam pismo do prezydenta RP z prośba o ułaskawienie ojca. Sprawa trafiła do sądu i oczekuję na jej wynik. Ja nie chcę, aby w tej sprawie było postępowanie karne, ja się nie czuję pokrzywdzoną. To wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie"."

Córka przyjęła pod dach ojca, który miał zakaz zbliżania się do niej. Żeby ojciec nie poszedł przez to do więzienia, to napisała wniosek o zniesienie tego zakazu.

Antek @ 13:34, 05.07.2020

IP: 5.173...57

Żadnej litości dla pedofili. Czy w PiSowcy nawet pedofili będziecie teraz bronić jak wasz Duda. Rozkradliacie Polskę bardziej niż PO i jeszcze bronicie pedofili:(. To by wyjaśniało dlaczego PiS tak opieszale ściga profili w kościele:(.

Dolek @ 13:38, 05.07.2020

IP: 5.172...229

Wszyscy tu dotykacie niezwykle intymnej strony życia seksualnego Polaków w szerokim tego słowa znaczeniu. Ja nie mam Nic przeciwko wspólnym pożyciu osób tej samej płci. Ich sprawa i prawnie powinni podlegać wszelkim przepisom o wspólnym pożyciu współpartnerów. Nie wolno im dwóch rzeczy:
- zawierać normalnych związków małżeńskich bo z natury jest to związek mężczyzny i kobiety ( osób dwóch płci, które w naturalny sposób dają nowe życie )
- adoptować dzieci bo oni nie są związkiem ( osób dwóch płci, które w naturalny sposób dają nowe życie ).
Koniec kropka.

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 13:40, 05.07.2020

IP: 83.6...110

Ty obrońca gwałcicieli dzieci? Komu te bzdury wciskasz, że gwałciciel dzieci się zmienił? Czy ty nie jesteś takim samym zboczeńcem? Powiedz to tysiącom polskich kobiet i dzieci, które są ofiarami przemocy w rodzinie, brutalnych pobić i gwałtów, morderstw, poniżania, znęcania się psychicznego i fizycznego. Nie ma zgody Polek i Polaków, na ułaskawianie gwałcicieli dzieci. Zboczeniec to zboczeniec, nie na darmo figuruje na liście najgroźniejszych pedofilów w Polsce.


Sędzia sądu rodzinnego: To jest przerażające. Oczywista i potworna przemoc ekonomiczna wobec tych kobiet

- Sytuacja tych dwóch kobiet to jest potworna w swojej oczywistości przemoc ekonomiczna, której sprawcą jest tak ten skazany mężczyzna, jak państwo polskie - mówi Onetowi Karolina Sosińska, sędzia sądu rodzinnego i prezes Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych "Pro Familia".

- Czy gdyby te kobiety miały pieniądze, to tak pozytywnie odnosiłyby się do tego człowieka? Ojca, który zgwałcił córkę? Odpowiedź wydaje się oczywista - mówi. - Przecież one nie miały co do garnka włożyć, a to pojawił się "dobrodziej", który i kran naprawił, i pieniądze dał... To jest przerażające, ta niemoc tych dwóch kobiet - podkreśla sędzia Sosińska.

Zaznacza, że ani prezydent, ani żaden z jego urzędników nie zainteresował się zapewne, czy skrzywdzona przez ojca córka otrzymała właściwą pomoc psychologiczną.

- A przecież to dziecko doznało krzywdy, której nie da się z głowy wyrzucić. Jak córka mogła wybaczyć coś takiego? Ona teraz wybiera namiastkę normalności, zmuszona najpewniej względami finansowymi - mówi.

- Te dwie kobiety powinny dostać maksymalne wsparcie ze strony państwa oraz ze strony ośrodków opiekujących się ofiarami przestępstw. Problem w tym, że w ostatnich latach te ośrodki, które powinny być finansowane z Funduszu Sprawiedliwości, pozostającego w gestii ministra sprawiedliwości, były pozbawiane środków, bo te trafiały do organizacji o profilu prawicowym, często powiązanych z kościołem - podkreśla sędzia Sosińska.

- W takiej sytuacji do kogo miała zwrócić się córka zgwałcona przez ojca? A teraz on ma wrócić jako "dobrodziej", który daje pieniądze. To jest koszmarne i trudno mi to w ogóle poukładać sobie w głowie. Powiem wprost, po znęcaniu się i gwałcie ta rodzina nie funkcjonuje, więc wniosek o ułaskawienie nigdy nie powinien być uwzględniony. Zamiast "scalać rodzinę", której nie ma, prezydent powinien zainteresować się losem tych kobiet. Choćby ufundować stypendium ze środków kancelarii, zadbać o to, by nie musiały mieszkać pod jednym dachem ze swoim oprawcą... Zrobić cokolwiek, by efektywnie pomóc, a nie powtarzać, że "rodzina jest najważniejsza". Bo tej rodziny po prostu nie ma - kwituje.

tl @ 13:45, 05.07.2020

IP: 188.146...154

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci, Ty jesteś obrońcą ofiary gwałciciela? Powiedz to tej ofierze.

Nie ma zgody na odmowę na prośby ofiar gwałcicieli.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:04, 05.07.2020

IP: 5.172...87

Cyt.:
"Nie ma zgody na odmowę na prośby ofiar gwałcicieli."

Tępy naziolu, co Ty bredzisz???

Gdzie jest pomoc społeczna, gdzie fundusz solidarnościowy???

ketuks @ 14:15, 05.07.2020

IP: 37.47...226

Dolek @ 13:38

cyt:
"Nie wolno im dwóch rzeczy:
- zawierać normalnych związków małżeńskich bo z natury jest to związek mężczyzny i kobiety ( osób dwóch płci, które w naturalny sposób dają nowe życie )"


to wcale nie wynika z natury, w naturze jest też wiele gatunków o skłonnościach homosexualnych, bisexulanych i wszystkich innych odcieni "tęczy". dla przykładu: dwa pieski (dwa psy, nie pies i su.ka) takiego jednego zadeklarowanego ostrołeckiego narodowca ładują się codzień rano u niego na podwórku jak on sobie smacznie śpi nie będąc niczego świadom.

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 14:18, 05.07.2020

IP: 83.6...110

Ty zboczeńcu, obrońco gwałcicieli dzieci .

Wzorowi ojcowie, wzorowe matki, którzy kochają swoje pociechy ponad wszystko i o nie dbają często przy rozwodzie mają ograniczone możliwości kontaktu z dziećmi przez sądy rodzinne.

Czemu takim rodzicom prezydent czy państwo nie pomaga?

Powtarzam nie ma zgody polskiego społeczeństwa na ułaskawianie gwałcicieli dzieci, a to społeczeństwo decyduje kto będzie prezydentem w kolejnych latach.

ketuks @ 15:02, 05.07.2020

IP: 37.47...226

mam propozycję. niech małżeństwa jednopłciowe mają możliwość adopcji dzieci ale z takim warunkiem że małżeństwa wielopłciowe mogą wziąć pierwsze te dziecko o które będzie się starała para homosexualna o ile małżeństwo hetero wykaże że są w stanie zapewnić temu dziecku podobną lub jeszcze lepszą przyszłość materialną. bo oprócz przeszkód natury etycznej dla części społeczeństwa jest jeszcze ważna kwestia przyszłość dziecka i jego start w dorosłość. będzie to zawieszona wysoko poprzeczka tym wszystkim krzykaczom hetero - chcesz uchronić dziecko od sprzecznych Tobie wartości - weź na swoje barki jego utrzymanie skoro jesteś taki mądry/mądra.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:15, 05.07.2020

IP: 217.146...86

ketuks, ten ich wrzask nie ma nic wspólnego z racjonalnością - znaleźli sobie ideologiczną maczugę i walą nią po głowie - pamiętam kilka kampanii wyborczych, ale chyba nikt, poza oczywiście PiSem, nie nazywał przeciwników politycznych "wrogami".

PiSiory, kwestie LGBT, przedstawiają "ciemnemu ludowi" tak, jak gdyby ktoś miał nagle zmuszać kogoś do zachowań LGBT - nie, PiSiorki, nikt Wam tego nie będzie kazała, bo tu nie chodzi o zmuszanie kogoś do czegoś, tylko o danie możliwości wyboru - rozumiecie - wyboru.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:18, 05.07.2020

IP: 217.146...86

Wzór cnót wszelakich, partyjny koleżka PiSiorków, przez 9 lat, znęcał się nad rodziną - to jest ich model rodziny, którego tak bronią - kobieta ma brać wpier... i siedzieć cicho.

ketuks @ 15:39, 05.07.2020

IP: 37.47...226

homosexualistów zawsze będzie głęboka mniejszość, najwyżej kilka procent, jakieś promile ogółu społeczeństwa dadzą się namówić do zmiany orientacji bo to nie jest kwestia wyboru tylko się ze swoją tożsamością w kwestii swojej sexualnoci człowiek rodzi, więc nie widzę tu szans na jakieś wielkie przetasowania i gremialne przechodzenie osób hetero na homosexualizm. a tym się ludzi heterosexualnych straszy.

Antek @ 15:41, 05.07.2020

IP: 5.173...57

Żeby prezydent ułaskawił pedofila takie rzeczy tylko za PiSu:(. Teraz już rząden prawdziwy prawicowiec nie zagłosuje na socjalistę i ulaskawiacza pedofila.

szok @ 16:15, 05.07.2020

IP: 188.146...136

cyt:”black @ 11:44, 04.07.2020IP: 83.24...123
Rumiany z kolegami z PiS traktowali i traktują majątek miasta i rónież państwowy , jako prawdziwą dojną krowę. To nie przypadek , Monisia ( ulubina urzedniczka kociaka ) dostała 60 metrowy apartament , no bo gdzie bidulek miałby sie przytulać do swojej ulubionej ,gdyby nie miała chaty. Nie bez znaczenia jest również wdzięczność obdarowanej za przyznane mieszkanie - no jak odmówić dobroczyńcy.
Kolejny przykład typowej bezinteresowności to mieszkanie 60 mertowe dla córki senatora malarza. Panienka dostaje taką chatę , pomimo , że ojciec ma ponad 600 metrowy dom.
Oczywiście moznamnożyć takie przykłady miłosierdzia kociego prezia. Proszę sprawdzić , ilu członków rodziny p. Galanka otrzymało mieszkanie z OTBS.
Oficjalnie władza PIS pokazywana jest pokorna , skromna i cnotliwa , a faktycznie ta klika to fałsz , bezwstyd , rozpusta i prywata.
Mieszkancy Ostrołęki , macie szansę za tydzień zamienić dziadostwo i pychę na normalność„.¿

szok i niedowierzanie ! jestesmy z konfederacjii glosujamy przeciw takim ukladom czyli na Trzaskowskiego !

tl @ 16:27, 05.07.2020

IP: 188.146...154

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci, Ty jesteś obrońcą ofiary gwałciciela? Powiedz to tej ofierze.

Dlaczego prezydent miał nie pomóc ofierze gwałciciela? Bo nie pomaga dzieciom rozwodników? Kiepski argument, więc pojawiają się wyzwiska.

Powtarzam, nie ma zgody na odmowę pomocy dla ofiar gwałcicieli.

Ostrołęczanka @ 16:42, 05.07.2020

IP: 178.235...94

cyt. "szok i niedowierzanie ! jestesmy z konfederacjii glosujamy przeciw takim ukladom
czyli na Trzaskowskiego !"

Cała agenda niemiecka stoi za plecami trzaskowskiego. Oby nie wygrał tych wyborów bo z pewnością nie będzie dbał o interesy Polski, tylko niemieckie. Podobnie, jak tusk.
I znowu niemiec będzie pluł Nam w twarz.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:42, 05.07.2020

IP: 217.146...86

Cyt.:
"Dlaczego prezydent miał nie pomóc ofierze gwałciciela?"

Nie rozśmieszaj mnie, PiSi pacholku, jest 100 tysięcy sposobów na pomoc tej rodzinie, beż łagodzenia kary pedofilowi.

Jedynym, argumentem rodziny, było to, że nie maja pieniędzy - r0ozumiesz, Tępy naziolu???

Gdzie MOPS, gdzie MOPR, gdzie fundusz solidarnościowy.

Cyt.:
"Powtarzam, nie ma zgody na odmowę pomocy dla ofiar gwałcicieli."

Jakiej pomocy, PiSi pomiocie - ten gnój przez wiele lat znęcał się nad rodziną i gwałcił własne dziecko - chciałbyś być gwałcony przez swego ojca, a może byłeś?

Tej rodzinie można było pomóc na 100 różnych sposobów.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:53, 05.07.2020

IP: 217.146...86

Cykor, ułaskawiający pedofila, kumpel "leśnego ruchadła" i "seba, co sra do chleba", łamiący Konstytucję - który na stanowisko Premiera, powołał faceta, dwukrotnie, prawomocnie, uznanego za kłamcę, a na ministra człowieka winnego nadużycia władzy - to jest Prezydent Polski, Waszych marzeń??? - naprawdę???

Ostrołęczanka @ 16:58, 05.07.2020

IP: 178.235...94

No niesamowita historia.....jaka elokwencja, godna wyborcy trzaskowskiego

kundel @ 17:15, 05.07.2020

IP: 188.146...136

kundelku rumianego od roznoszenia ulotek z propagandą nie ujadaj i nie pouczaj Ostroleczan. wracaj na prowincje pasć krowy tam twoje miejsce nieudacznku pi.so.w.ski

Jak mozna chronic pedofilie w kosciele i gwalcicieli ? jak mozna ulaskawiac prawomocnie skazanego pedofila szok? nie chce zeby ktos taki byl moim prezydentem! jak mozna byc obojętnym na przekrety i konflikty interesow partyjnych? jak mozna zarabiać na epidemi?

Inga @ 17:33, 05.07.2020

IP: 77.111...126

Przyzwoici ludzie nie oglądają TVP, nie głosują na Dudę, obrońcę pedofila!

Inga @ 17:35, 05.07.2020

IP: 77.111...126

Audi pewnie robiono w Chinach...nie niemieckie auto...
fajnie co?

tl @ 18:19, 05.07.2020

IP: 188.146...107

kundel, jak można nie pomóc ofierze pedofila?

Obowiązkiem państwa jest pomoc ofiarom pedofilów. Przyzwoicie ludzie głosują na Dudę, obrońcę ofiar pedofilów.

".Gdy tata wyszedł z więzienia, ja z mamą podjęłam decyzję, (…) w marcu 2018, że ojciec może zamieszkać z nami. Była to moja i mamy dobrowolna decyzja. Mama i ja wpuściłam do mieszkania tatę. I on od wymienionej pory zaczął mieszkać z nami. Tata pracuje i pomaga nam w utrzymaniu, ja chcę, aby on nadal był z nami. W tej sprawie wystosowałam pismo do prezydenta RP z prośba o ułaskawienie ojca. Sprawa trafiła do sądu i oczekuję na jej wynik. Ja nie chcę, aby w tej sprawie było postępowanie karne, ja się nie czuję pokrzywdzoną. To wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie"."

OTUA @ 18:42, 05.07.2020

IP: 2001:67c...79

"kundel, jak można nie pomóc ofierze pedofila?"

Penie, że można pomagać. Oddać ofiara pedofilowi.
Ty "tl", ciebie też gwałcił jak miałeś 7 lat?

grzes @ 19:38, 05.07.2020

IP: 2a00:f41...3896

Idę na rozmowę w tygodniu z p. Prezydentem odnośnie tych mieszkań z otb. Ciekawie będzie. Umowy były spisywane bez zgody poprzedniego prezydenta. Szachrajstwo jakich mało. Ktoś musi zapłacić za te umowy podpisane bez zgody. Komuś się do du... w otb trzeba dobrać

tl @ 20:01, 05.07.2020

IP: 188.146...107

OTUA, ofierze pedofila należy pomagać. Należy słuchać potrzeb ofiar pedofilów, a nie np. wyborców Trzaskowskiego.

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 20:03, 05.07.2020

IP: 83.6...110

Ty obrońca degeneratów gwałcicieli dzieci znęcających się nad rodziną? Komu te bzdury wciskasz, że gwałciciel dzieci się zmienił? Czy ty nie jesteś takim samym zboczeńcem? Powiedz to tysiącom polskich kobiet i dzieci, które są ofiarami przemocy w rodzinie, brutalnych pobić i gwałtów, morderstw, poniżania, znęcania się psychicznego i fizycznego. Powtarzam po raz ostatni , nie ma zgody Polek i Polaków, na ułaskawianie gwałcicieli dzieci.

Pedofilów nie ułaskawiał m.in. Bronisław Komorowski, poprzednik Andrzeja Dudy. - Nie wchodziliśmy w takie rzeczy. Zostawialiśmy je bez rozpatrzenia. Prezydent uważał, że sprawy o przestępstwa seksualne nie powinny podlegać procedurze ułaskawienia

Żaden wcześniejszy prezydent nigdy nie ułaskawił pedofila.

ŚP prezydent Lech Kaczyński nigdy by nie ułaskawił żadnego pedofila znęcającego się latami nad rodziną, ponieważ sam posiadał kochająca rodzinę.

Kandydat na prezydenta Konfederacji. K. BOSAK - nie ułaskawiamy gwałcicieli dzieci.

Kandydat na prezydenta R. Trzaskowski powiedział: nigdy nie ułaskawiłbym pedofila!

Nie ułaskawiłbym nikogo, kto popełnia przestępstwo pedofilii. Są kategorie przestępstw, które powinny być wyłączone z ułaskawienia, m.in. pedofilia, zabójstwo - zadeklarował w sobotę Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP. Prezydent warszawy zabrał też głos ws. adopcji dzieci przez pary homoseksualne. - Proponuje zmiany w prawie, żeby pary jednopłciowe nie adoptowały dzieci - powiedział krótko.

Zboczeniec to zboczeniec, nie na darmo figuruje na liście najgroźniejszych pedofilów w Polsce.

do tl @ - obrońcy groźnego pedofila @ 20:05, 05.07.2020

IP: 83.6...110

Ofiara nie wybacza

“Rzeczpospolita”, która na swoich łamach stawia pytanie, czy ofiara ojca, który stosował przemoc wobec dziecka i je molestował, może wybaczyć rodzicowi.

- To niewyobrażalna sytuacja, że ofiara przebacza swojemu oprawcy i jeszcze prosi, żeby prezydent go ułaskawił od środka karnego i pozwolił na utrzymywanie normalnych kontaktów. To przypadek niespotykany w skali światowej. (...) mam przekonanie, że ma tutaj miejsce niewiarygodność co do faktów - odpowiada „Rz” Kryminolog prof. Brunon Hołyst.

„Rz” donosi, że po odbyciu kar mężczyzna wrócił do mieszkania, które dzielił z córką i jej matką. Był jego głównym najemcą. Został więc ponownie skazany na rok więzienia, tym razem za złamanie zakazu zbliżania się. Gdy wyszedł, matka i córka napisały wniosek o ułaskawienie. Dziennik pyta, czy to, że ofiary mieszkały wraz ze sprawcą, nie wpłynęło na ich decyzję o ułaskawienie: „Czy sądy, które pozytywnie zaopiniowały wniosek o łaskę, badały te kwestie i nasuwające się wątpliwości?".

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 20:15, 05.07.2020

IP: 83.6...110

Przestań kłamać, ze prezydent DUDA ułaskawiając groźnego pedofila połączył rodzinę.

Sam wielokrotnie wypisywałeś idiotyzmy, że konkubina to żadna rodzina według PIS i Kościoła?

Nie połączył żadnej rodziny tylko kata i gwałciciela dzieci ze swoimi ofiarami.

Sędzia sądu rodzinnego: To jest przerażające. Oczywista i potworna przemoc ekonomiczna wobec tych kobiet

- Sytuacja tych dwóch kobiet to jest potworna w swojej oczywistości przemoc ekonomiczna, której sprawcą jest tak ten skazany mężczyzna, jak państwo polskie - mówi Onetowi Karolina Sosińska, sędzia sądu rodzinnego i prezes Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych "Pro Familia".

- Czy gdyby te kobiety miały pieniądze, to tak pozytywnie odnosiłyby się do tego człowieka? Ojca, który zgwałcił córkę? Odpowiedź wydaje się oczywista - mówi. - Przecież one nie miały co do garnka włożyć, a to pojawił się "dobrodziej", który i kran naprawił, i pieniądze dał... To jest przerażające, ta niemoc tych dwóch kobiet - podkreśla sędzia Sosińska.

Zaznacza, że ani prezydent, ani żaden z jego urzędników nie zainteresował się zapewne, czy skrzywdzona przez ojca córka otrzymała właściwą pomoc psychologiczną.

- A przecież to dziecko doznało krzywdy, której nie da się z głowy wyrzucić. Jak córka mogła wybaczyć coś takiego? Ona teraz wybiera namiastkę normalności, zmuszona najpewniej względami finansowymi - mówi.

- Te dwie kobiety powinny dostać maksymalne wsparcie ze strony państwa oraz ze strony ośrodków opiekujących się ofiarami przestępstw. Problem w tym, że w ostatnich latach te ośrodki, które powinny być finansowane z Funduszu Sprawiedliwości, pozostającego w gestii ministra sprawiedliwości, były pozbawiane środków, bo te trafiały do organizacji o profilu prawicowym, często powiązanych z kościołem - podkreśla sędzia Sosińska.

- W takiej sytuacji do kogo miała zwrócić się córka zgwałcona przez ojca? A teraz on ma wrócić jako "dobrodziej", który daje pieniądze. To jest koszmarne i trudno mi to w ogóle poukładać sobie w głowie. Powiem wprost, po znęcaniu się i gwałcie ta rodzina nie funkcjonuje, więc wniosek o ułaskawienie nigdy nie powinien być uwzględniony. Zamiast "scalać rodzinę", której nie ma, prezydent powinien zainteresować się losem tych kobiet. Choćby ufundować stypendium ze środków kancelarii, zadbać o to, by nie musiały mieszkać pod jednym dachem ze swoim oprawcą... Zrobić cokolwiek, by efektywnie pomóc, a nie powtarzać, że "rodzina jest najważniejsza". Bo tej rodziny po prostu nie ma - kwituje.

tl @ 21:07, 05.07.2020

IP: 188.146...107

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci, jestem obrońcą ofiary pedofila.

Należy słuchać potrzeb ofiar gwałcicieli, a nie np. wyborców Trzaskowskiego.

Lepiej niech ojciec pomaga finansowo córce niż budżet państwa. Krzywdy nigdy nie wróci, ale te dwie kobiety powinny mieć to co chcą. Dobra decyzja prezydenta.

do tl @ 21:44, 05.07.2020

IP: 88.78...118

a nie zastanowiło cię to że kobiety jak oprawca był w więzieniu dawały sobie radę a dopiero jak wyszedł na wolność nagle nie mogą crying crying crying

Paweł @ 21:53, 05.07.2020

IP: 2001:67c...2e5

Dudus bez kartki od prezesa Przestepcow i Szubrawcow nie bedzie debatowal .

tl @ 22:07, 05.07.2020

IP: 188.146...27

do tl, a nie zastanowiło Cię to, że kobiety chcą być z ojcem?

Dlaczego ojciec nie może pracować na rzecz ofiary pedofila, dlaczego nie może mieszkać razem z rodziną jeśli córka tego chce? Dlaczego chcesz tego, czego nie chce ofiara pedofila?

do tl @ 06:19, 06.07.2020

IP: 178.9...214

przeczytaj to co napisałeś 100 razy , czy uważasz że to super dla ofiary mieszkać razem z katem (nie pisz mylnie z ojcem ,kat jest zawsze katem )

tak jest @ 06:37, 06.07.2020

IP: 188.146...136

cyt:”Inga @ 17:33, 05.07.2020IP: 77.111...126
Przyzwoici ludzie nie oglądają TVP, nie głosują na Dudę, obrońcę pedofila!

Świeta prawda

do tl @ - obrońca gwałcicieli dzieci z PIS @ 07:16, 06.07.2020

IP: 83.6...110

A kto temu pedofilowi zakazuje pracować na rzecz rodziny? Nie może mieszkać z ofiarami, bo jest ich katem. Chcę dobra ofiar, a mieszkanie z katem jest złem.

Tak tak @ 07:49, 06.07.2020

IP: 94.254...18

Taaaak już wam czaskoski Polskę zbuduję taką jaką będziecie chcieli na miarę waszych marzeń kolorową i bogatą sprawiedliwą i wolną i atrakcyjną dla wszystkich i po wsze czasy rabiejową.

tl @ 08:14, 06.07.2020

IP: 185.242...68

do tl @ - obrońca gwałcicieli dzieci z PIS, jestem obrońcą ofiary pedofila. Dlaczego zakazujesz ofierze pedofila zamieszkania razem z ojcem? Dlaczego chcesz tej rodzinie układać życie na siłę? I tak wiele ta rodzina przeszła, to ma mieć od państwa to, czego nie chce?

Dobrze prezydent zrobił, że pomógł ofierze pedofila.

Antek @ 08:20, 06.07.2020

IP: 5.173...57

Nie ma bardziej ohydnego czynu niż pedofilia, pedofili całe swoje życie stanowi zagrożenie dla dzieci. Jak wam niewstyt PiSowcy za 500 złotych bronić pedofili:(. Andrzej nie darmo ma ksywę długopis bo wszystko podpisuje nawet ułaskawienie pedofila:(.

Inga @ 08:24, 06.07.2020

IP: 2001:67c...658c

Wolę uśmiechniętą Polska, niż czarna, wampirowska Kaczora!

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 08:34, 06.07.2020

IP: 83.6...110

Jesteś upartyjnionym obrońco gwałcicieli dzieci.

Przestań kłamać, ze prezydent DUDA ułaskawiając groźnego pedofila połączył rodzinę.

Sam wielokrotnie wypisywałeś idiotyzmy w stylu, że konkubina to żadna rodzina według PIS i Kościoła?

Nie połączył żadnej rodziny tylko kata i gwałciciela dzieci ze swoimi ofiarami.

Sędzia sądu rodzinnego: To jest przerażające. Oczywista i potworna przemoc ekonomiczna wobec tych kobiet

- Sytuacja tych dwóch kobiet to jest potworna w swojej oczywistości przemoc ekonomiczna, której sprawcą jest tak ten skazany mężczyzna, jak państwo polskie - mówi Onetowi Karolina Sosińska, sędzia sądu rodzinnego i prezes Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych "Pro Familia".

- Czy gdyby te kobiety miały pieniądze, to tak pozytywnie odnosiłyby się do tego człowieka? Ojca, który zgwałcił córkę? Odpowiedź wydaje się oczywista - mówi. - Przecież one nie miały co do garnka włożyć, a to pojawił się "dobrodziej", który i kran naprawił, i pieniądze dał... To jest przerażające, ta niemoc tych dwóch kobiet - podkreśla sędzia Sosińska.

Zaznacza, że ani prezydent, ani żaden z jego urzędników nie zainteresował się zapewne, czy skrzywdzona przez ojca córka otrzymała właściwą pomoc psychologiczną.

- A przecież to dziecko doznało krzywdy, której nie da się z głowy wyrzucić. Jak córka mogła wybaczyć coś takiego? Ona teraz wybiera namiastkę normalności, zmuszona najpewniej względami finansowymi - mówi.

- Te dwie kobiety powinny dostać maksymalne wsparcie ze strony państwa oraz ze strony ośrodków opiekujących się ofiarami przestępstw. Problem w tym, że w ostatnich latach te ośrodki, które powinny być finansowane z Funduszu Sprawiedliwości, pozostającego w gestii ministra sprawiedliwości, były pozbawiane środków, bo te trafiały do organizacji o profilu prawicowym, często powiązanych z kościołem - podkreśla sędzia Sosińska.

- W takiej sytuacji do kogo miała zwrócić się córka zgwałcona przez ojca? A teraz on ma wrócić jako "dobrodziej", który daje pieniądze. To jest koszmarne i trudno mi to w ogóle poukładać sobie w głowie. Powiem wprost, po znęcaniu się i gwałcie ta rodzina nie funkcjonuje, więc wniosek o ułaskawienie nigdy nie powinien być uwzględniony. Zamiast "scalać rodzinę", której nie ma, prezydent powinien zainteresować się losem tych kobiet. Choćby ufundować stypendium ze środków kancelarii, zadbać o to, by nie musiały mieszkać pod jednym dachem ze swoim oprawcą... Zrobić cokolwiek, by efektywnie pomóc, a nie powtarzać, że "rodzina jest najważniejsza". Bo tej rodziny po prostu nie ma - kwituje.

Powtarzam nie ma zgody polskiego społeczeństwa na ułaskawianie gwałcicieli dzieci, a to społeczeństwo decyduje kto będzie prezydentem w kolejnych latach.

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 08:43, 06.07.2020

IP: 83.6...110

Mężczyzna, którego ułaskawił Andrzej Duda, nigdy nie przyznał się do winy. Przed sądami bronił się, że konkubina i córka kłamią - wynika z wyroków w tej sprawie, które widziała "Rzeczpospolita". Gazeta dodaje, że sądy dwóch instancji nie miały wątpliwości co do tego, że znęcał się nad córką i molestował ją od 11. roku życia.

"Oskarżony bezsprzecznie był agresorem w domu, wykorzystując przewagę fizyczną, często stosował wobec nich (partnerki i córki – red.) przemoc, znieważał je i zastraszał" – można przeczytać w uzasadnieniu prawomocnego wyroku, jaki zapadł w 2013 r. przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku, który widziała "Rzeczpospolita".

Krytyczna sytuacja finansowa córki i konkubiny, praca fizyczna i nakaz eksmisji
Onet dotarł do dokumentów, w których dokładnie wyłożone zostały racje, jakie podnosiły partnerka oraz córka skazanego we wnioskach o zdjęcie zakazu zbliżania dla mężczyzny. Obie w rozmowie z kuratorami wprost wskazują, że podczas pobytu "ojca rodziny" w więzieniu ich sytuacja finansowa drastycznie się pogorszyła.

Dziewczyna - ofiara ojca - zmuszona była przerwać naukę w szkole i wspólnie z matką iść do pracy fizycznej, wykonywanej na umowę zlecenie. Ojciec po wyjściu z zakładu karnego był jedynym członkiem rodziny zatrudnionym na umowę o pracę.

Kobiety wskazywały, że obie mają długi z powodu zaciągniętych kredytów konsumpcyjnych, grozi im eksmisja z mieszkania, które zresztą - po awarii instalacji i zalaniu wodą - wymagało remontu. Jak wynika z dokumentów, do których dotarliśmy, remontu tego podjął się właśnie skazany, objęty zakazem zbliżania się do kobiet.

Mężczyzna - prosząc w czerwcu 2018 r. o ułaskawienie (wbrew zapewnieniom Kancelarii Prezydenta, która twierdziła, że o łaskę prosiły tylko partnerka i córka skazanego - red.) - podnosił, że zakaz zbliżania się do konkubiny i córki doprowadził je do krytycznej sytuacji finansowej i uniemożliwia rodzinie normalne funkcjonowanie.


Ofiary pedofila nie dostały wsparcia od państwa, a kata i gwałciciela pod swój dach.

tl @ 09:22, 06.07.2020

IP: 188.146...78

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci, poczytaj, prześladowco ofiary pedofila, przeczytaj to:

"- Chcemy żyć spokojnie. To był apel do prezydenta o ułaskawienie zakazu zbliżania się. Żadnego innego. Wyłącznie to. O nic więcej nie prosiliśmy, tylko żeby zniósł zakaz zbliżania się, żebyśmy mogli być rodziną. O to prosiliśmy i to pan prezydent spełnił. Dajcie spokój normalnym ludziom, dajce żyć - zaapelowała w TVP konkubina sprawcy.

Matka ofiary, dziś pełnoletniej dziewczyny, zapewniła, że ma pełne zaufanie do partnera. - W 100 proc. Jakbym mu nie ufała, nie byłoby tego. Każdy popełnia błędy. Zmienił się, udowodnił to. Trochę czasu to trwało, by odbudować zaufanie i i odbudowaliśmy zaufanie, ufamy sobie. Żyjemy jak normalna rodzina i chcemy żyć jak normalna rodzina. Nie boję się, że coś się stanie - stwierdziła.
- Jestem wdzięczna panu prezydentowi, że zniósł zakaz, że pozwolił nam normalnie żyć. Przez parę miesięcy tak było, ale teraz, przez tą nagonkę, to będzie niemożliwe - oceniła.

- To była polityczna zagrywka, a my jesteśmy jej ofiarami. My, zwykli ludzie, jesteśmy ofiarami. Po to pisaliśmy pisma, żeby razem zamieszkać. Dostał drugą szansę. Popełnił błąd, ale zrobił wszystko, by go naprawić. My to widziałyśmy. Razem żyliśmy, pracowaliśmy i było dobrze - mówiła matka pokrzywdzonej, odnosząc się do ujawnienia sprawy."

NEO @ 11:28, 06.07.2020

IP: 194.50...42

A mi ta cała rodzina patologią podlatuje. Niech kobieta zakasa rękawy i do roboty.
A uważam że nie ma obrony dla gwałcicieli i tu niepodoba mi się decyzja pana Dudy.

do tl @ 09:22 @ 13:16, 06.07.2020

IP: 83.6...110

Teraz ciągają ofiary do telewizji TVP, bo słupki prezydentowi zaczęły spadać. Zamiast dać pomóc ofiarom pedofila dać mieszkanie, pracę i stypendium dla córki. a prezydent zamiast przeprosić Polaków, że ułaskawił groźnego pedofila udaje, że nic się nie stało.

Ty obrońca degeneratów gwałcicieli dzieci znęcających się nad rodziną? Komu te bzdury wciskasz, że gwałciciel dzieci się zmienił? Czy ty nie jesteś takim samym zboczeńcem? Powiedz to tysiącom polskich kobiet i dzieci, które są ofiarami przemocy w rodzinie, brutalnych pobić i gwałtów, morderstw, poniżania, znęcania się psychicznego i fizycznego. Powtarzam po raz ostatni, nie ma zgody Polek i Polaków, na ułaskawianie gwałcicieli dzieci.

tl @ 14:15, 06.07.2020

IP: 188.146...78

do tl @ - poczytaj, prześladowco ofiary pedofila, daj spokój tej rodzinie, nie uszczęśliwiają ich na siłę.

Zamiast pomóc tej rodzinie, to przy jej pomocy podnosicie słupki Trzaskowskiemu.

Powtarzam jeszcze raz, nie ma zgody Polek i Polaków na odmowę pomocy dla ofiar pedofilów.

Daj im spokój.

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 14:27, 06.07.2020

IP: 83.6...110

Kiedy prezydent DUDA przeprosi publicznie Polaków i Polski za ułaskawienie pedofila oraz zadeklaruje, że nie dojdzie do kolejnych ułaskawień prezydenta Polski dla gwałcicieli dzieci jak to zrobił Trzaskowski?

Dziesiątki tysięcy polskich kobiet i dzieci, które są ofiarami przemocy w rodzinie, brutalnych pobić i gwałtów, morderstw, poniżania, znęcania się psychicznego i fizycznego pozostaje często bez wsparcia, pomocy państwa i prezydenta, a pan prezydent ułaskawia groźnego pedofila, gdy kościół takich wydala i potępia.

Powtarzam po raz ostatni, nie ma zgody Polek i Polaków, na ułaskawianie gwałcicieli dzieci. My Polscy katolicy, wciąż czekamy na deklaracje DUDY, że żaden pedofil nie zostanie ułaskawiony.

tl @ 15:29, 06.07.2020

IP: 188.146...78

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci, jestem obrońcą ofiary gwałciciela.

Powtarzam jeszcze raz, nie ma zgody Polek i Polaków na odmowę pomocy dla ofiar pedofilów. My polscy katolicy czekamy na deklaracje prezydenta Dudy, że wszystkie ofiary pedofilów otrzymają pomoc. Tak jak to się stało ostatnio.

Irena @ 18:45, 06.07.2020

IP: 94.254...207

Wybierzcie Trzaskowskiego to zobaczycie jak te tęczowe patałajstwo będzie się panoszyć.Na wymioty mnie zbiera, jak na nich patrzę. Trzaskowski to tylko w ideologi jest dobry w innych tematach - miernota! Widać to po Warszawie. Poza tym, tak kłamać i nawet okiem nie mrugnąć- mistrzostwo świata. Ludzie mają jednak krótką pamięć i zapomnieli już jak PO i Tusk rządzili.Piniędzy nie ma i nie będzie - to ich hasło sztandarowe. Tyle w temacie

tl @ - obrońca gwałcicieli dzieci z PIS @ 21:27, 06.07.2020

IP: 83.6...110

Powtarzam po raz ostatni, nie ma zgody Polek i Polaków, na ułaskawianie gwałcicieli dzieci. My Polscy katolicy, wciąż czekamy na deklaracje DUDY, że żaden pedofil nie zostanie ułaskawiony.

Pedofilów nie ułaskawiał m.in. Bronisław Komorowski, poprzednik Andrzeja Dudy. - Nie wchodziliśmy w takie rzeczy. Zostawialiśmy je bez rozpatrzenia. Prezydent uważał, że sprawy o przestępstwa seksualne nie powinny podlegać procedurze ułaskawienia

Żaden wcześniejszy prezydent nigdy nie ułaskawił pedofila.

ŚP prezydent Lech Kaczyński nigdy by nie ułaskawił żadnego pedofila znęcającego się latami nad rodziną, ponieważ sam posiadał kochająca rodzinę.

Kandydat na prezydenta Konfederacji. K. BOSAK - nie ułaskawiamy gwałcicieli dzieci.

Kandydat na prezydenta R. Trzaskowski powiedział: nigdy nie ułaskawiłbym pedofila!

Nie ułaskawiłbym nikogo, kto popełnia przestępstwo pedofilii. Są kategorie przestępstw, które powinny być wyłączone z ułaskawienia, m.in. pedofilia, zabójstwo - zadeklarował w sobotę Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP. Prezydent warszawy zabrał też głos ws. adopcji dzieci przez pary homoseksualne. - Proponuje zmiany w prawie, żeby pary jednopłciowe nie adoptowały dzieci - powiedział krótko.

Zboczeniec to zboczeniec, nie na darmo figuruje na liście najgroźniejszych pedofilów w Polsce.

tl @ 21:47, 06.07.2020

IP: 185.242...68

tl @ - obrońca gwałcicieli dzieci z PIS, poczytaj, prześladowco ofiary pedofila, przeczytaj to:

"- Chcemy żyć spokojnie. To był apel do prezydenta o ułaskawienie zakazu zbliżania się. Żadnego innego. Wyłącznie to. O nic więcej nie prosiliśmy, tylko żeby zniósł zakaz zbliżania się, żebyśmy mogli być rodziną. O to prosiliśmy i to pan prezydent spełnił. Dajcie spokój normalnym ludziom, dajce żyć - zaapelowała w TVP konkubina sprawcy.

Matka ofiary, dziś pełnoletniej dziewczyny, zapewniła, że ma pełne zaufanie do partnera. - W 100 proc. Jakbym mu nie ufała, nie byłoby tego. Każdy popełnia błędy. Zmienił się, udowodnił to. Trochę czasu to trwało, by odbudować zaufanie i i odbudowaliśmy zaufanie, ufamy sobie. Żyjemy jak normalna rodzina i chcemy żyć jak normalna rodzina. Nie boję się, że coś się stanie - stwierdziła.
- Jestem wdzięczna panu prezydentowi, że zniósł zakaz, że pozwolił nam normalnie żyć. Przez parę miesięcy tak było, ale teraz, przez tą nagonkę, to będzie niemożliwe - oceniła.

- To była polityczna zagrywka, a my jesteśmy jej ofiarami. My, zwykli ludzie, jesteśmy ofiarami. Po to pisaliśmy pisma, żeby razem zamieszkać. Dostał drugą szansę. Popełnił błąd, ale zrobił wszystko, by go naprawić. My to widziałyśmy. Razem żyliśmy, pracowaliśmy i było dobrze - mówiła matka pokrzywdzonej, odnosząc się do ujawnienia sprawy."

Powtarzam jeszcze raz, nie ma zgody Polek i Polaków na odmowę pomocy dla ofiar pedofilów. My polscy katolicy czekamy na deklaracje prezydenta Dudy, że wszystkie ofiary pedofilów otrzymają pomoc. Tak jak to się stało ostatnio.

grzes @ 21:49, 06.07.2020

IP: 2a00:f41...c8b8

A ja poraz ostatni o czym wy tu wypisujecie. To nie na temat tego artykułu Z!!!!

do tl @ - obrońcy gwałcicieli dzieci @ 21:56, 06.07.2020

IP: 83.6...110

Kiedy prezydent DUDA przeprosi publicznie Polaków i Polski za ułaskawienie pedofila oraz zadeklaruje, że nie dojdzie do kolejnych ułaskawień prezydenta Polski dla gwałcicieli dzieci jak to zrobił Trzaskowski?

Dziesiątki tysięcy polskich kobiet i dzieci, które są ofiarami przemocy w rodzinie, brutalnych pobić i gwałtów, morderstw, poniżania, znęcania się psychicznego i fizycznego pozostaje często bez wsparcia, pomocy państwa i prezydenta, a pan prezydent ułaskawia groźnego pedofila, gdy kościół takich wydala i potępia.

Powtarzam po raz ostatni, nie ma zgody Polek i Polaków, na ułaskawianie gwałcicieli dzieci. My Polscy katolicy, wciąż czekamy na deklaracje DUDY, że żaden pedofil nie zostanie ułaskawiony.

grzes @ 22:18, 06.07.2020

IP: 2a00:f41...c8b8

Artykuł wyraźnie podkreśla że jest odnośnie rozdawnictwu mieszkań dla ludzi którzy już mają gdzie zamieszkiwac!!!! Tą sprawą musi ktoś się zająć.

dwie wieże @ 22:49, 06.07.2020

IP: 188.147...1

Mieszkańcy Ostrołęki !!! Jak widać PIS okradał Was przez całe 12 lat uwłaszczając sie na miejskich spółkach, darmowych mieszkaniach, ustawianych przetargach, muzeach, galeriach. Widzieliście to dokładnie i za to podziękowaliście Kotowskiemu dając mu kopa w dudę. Ale on nie wrócił do pracy katechety tylko dostał kierownicze stanowisko ( grubo opłacane) w elektrowni która nigdy nie powstanie i która kosztowała MILIARD złotych. Za ten miliard można by dla przykładu zrobić w Ostrołęce 2 mosty, dokończyć obwodnicę, zrobić drogę szybkiego ruchu do Warszawy, do Olsztyna i do Białegostoku. Że o wszystkich lokalnych drogach w całym powiecie i w mieście przy okazji nie wspomnę. Ale kasa poszła do właściwych kieszeni a dwie wieże trzeba będzie wysadzić ( jeszcze na Wasz koszt).

Proszę Was więc o zastanowienie sie czy warto głosować na PIS i ich prezydenta, czy warto aby cała Polska wyglądała po rządach PIS jak wygląda zrujnowana Ostrołęka

Inka @ 23:49, 06.07.2020

IP: 188.146...189

Warto zeby Polska byla Polska.

Krakowin @ 11:23, 07.07.2020

IP: 188.147...58

Tadek W - działacz SLD sam sobie przyznał mieszkanie będąc w radzie nadzorczej OTBS za rządów Ryszarda Załuski, haha dobre jaja...

Reklama

Melvit
LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
PWSIP

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Kangurek
Ynet.pl
Sklep Enter