poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Elementy odblaskowe ratują życie! Warto je nosić także w obszarze zabudowanym

Zgodnie z obowiązującymi przepisami odblaski należy nosić po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. - Dbając jednak o swoje bezpieczeństwo, naszych dzieci i bliskich tego rodzaju elementy powinniśmy zakładać nawet poruszając się w obszarze zabudowanym - radzą ostrołęccy policjanci.

Mówiąc o elementach odblaskowych warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów.

Reklama

Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

- Według znowelizowanych przepisów poza obszarem zabudowanym mamy obowiązek noszenia elementów odblaskowych, za jego nieprzestrzeganie grozi mandat do 500 złotych. Jednak to nie kary powinny nas zachęcać do noszenia odblasków, a dbałość o własne bezpieczeństwo. Dlatego apelujemy do pieszych o noszenie elementów odblaskowych, nawet kiedy poruszamy się w obszarze zabudowanym, mogą to być kamizelki odblaskowe, opaski, latarki. Nośmy odblaski i dajmy dobry przykład i wpajajmy od najmłodszych lat takie bezpieczne nawyki, np. naszym dzieciom. Dzięki takiemu postępowaniu nasze dzieci będą bezpieczne, a przecież nie ma nic cenniejszego jak bezpieczeństwo naszej pociechy. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie - mówi podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Jeśli nie posiadamy przy sobie elementu odblaskowego, wykorzystajmy do tego celu np. latarkę, która jest wbudowana w większości obecnie używanych telefonów komórkowych.

Wyświetleń: 356 komentarze: 0
31.07.2020, 09:38r. Drukuj
Powrót