poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Śmierć Krystiana Ż. w Narwi. Prokuratura wyjaśnia

W sprawie śmierci Krystiana Ż. ostrołęcka prokuratura prowadzi postępowanie. 18-latek w minioną niedzielę wraz z czterema kolegami postanowił przejść na drugi brzeg Narwi w Laskowcu i zniknął pod taflą wody. Wczoraj poszukiwania zostały zakończone. Ciało wydobyto z Narwi w pobliżu przeprawy w Teodorowie.

Postępowanie dotyczące śmierci Krystiana Ż. prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce. W toku podjętych czynności ustalono, że w godzinach popołudniowych 26 lipca br. w okolicach miejscowości Laskowiec grupa pięciu mężczyzn spędzała czas nad rzeką Narew.

- Postanowili wejść do rzeki, by popływać. Jeden z nich dał pomysł, by przejść przez rzekę na drugi brzeg i posiedzieć na znajdującym się tam złamanym drzewie. Inny z mężczyzn oświadczył, że pierwszy przepłynie i zbada grunt w rzece od boi do drugiego brzegu. Po sprawdzeniu okazało się, że w miejscu gdzie chcą się przeprawić nurt jest silniejszy i przejście na drugą stronę może być niebezpieczne. Krystian Ż. uznał, że sam sprawdzi czy można przejść dalej. Poszedł wodą stronę drugiego brzegu, po chwili stracił grunt pod nogami i zaczął się topić. Pozostali mężczyźni podpłynęli, by udzielić pomocy tonącemu. Niestety pomoc okazała się nieskuteczna. Krystian Ż. znalazł się pod wodą, a pozostali stracili go z pola widzenia. Wyszli na brzeg i natychmiast powiadomili służby ratunkowe - informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Natychmiast wszczęto akcję poszukiwawczą Krystiana Ż. Ciało mężczyzny zostało wyłowione z wód rzeki Narew po trzech dniach, czyli 29 lipca br.

Reklama

- W dniu 30 lipca 2020 r. została przeprowadzona sekcja zwłok Krystiana Ż. Ze wstępnej opinii biegłego lekarza patomorfologa wynika, że przyczyną śmierci było utonięcie w słodkiej wodzie - podaje ostrołęcka prokuratura.

Wyświetleń: 8198 komentarze: 1
31.07.2020, 09:40r. Drukuj
Powrót


. @ 21:30, 31.07.2020

IP: 94.254...207

Prokuratora ustali że w wodzie można utonąć .