poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Kolejni piraci drogowi stracili prawo jazdy

Na drodze nie ma miejsca na nieodpowiedzialność i brawurę - przekonało się o tym wczoraj trzech młodych kierowców, którzy za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym stracili prawo jazdy na trzy miesiące. Nadmierna szybkość, to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Tylko w czwartek 30 lipca funkcjonariusze z ostrołęckiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące, w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Reklama

- Do wykroczeń doszło w miejscowości Borowce (kierujący 26-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego oraz 19-letni mieszkaniec powiatu makowskiego) oraz w Ostrołęce na ul. Fieldorfa "Nila", gdzie na dystansie kilkuset metrów znajdują się 3 oznakowane przejścia dla pieszych. W tym przypadku szybkim kierowcą okazał się 24-letni ostrołęczanin. Wszyscy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie. W związku z popełnionymi wykroczeniami wszystkim kierowcom zostały zatrzymane prawo jazdy - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej komendy policji.

Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji.

Reklama

- Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu - przypomina podkom. Żerański.

Wyświetleń: 982 komentarze: 1
31.07.2020, 10:42r. Drukuj
Powrót


Ad blue @ 10:43, 01.08.2020

IP: 77.111...15

Se papier mogą zabierać, nie po to kupiłem auto żebym teraz miało 3 miesiące stać nie jeżdżone