poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Najbliższe dni będą ciepłe. W weekend temperatura do 28 stopni (wideo)

Polska. Piątek upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia kłębiastego, na północnym wschodzie okresami dużego z przelotnymi opadami deszczu do pięciu litrów wody na metr kwadratowy.

Termometry pokażą od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 24 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie okresami powieje dość silnie. W porywach rozpędzi się do 50-60 kilometrów na godzinę.

W weekend kraj pozostanie pod wpływem wyżu z centrum przemieszczającym się znad Niemiec w stronę Polski i Ukrainy. Chłodne powietrze będzie dalej od zachodu wypierane przez masy powietrza ciepłego, pochodzenia zwrotnikowego, stąd znaczny wzrost temperatury.

Reklama

Na sobotę synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, na wschodzie okresami duże, z niewielkim deszczem do trzech litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 21 st. C na Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków północnych będzie wiał słabo i umiarkowanie.

W niedzielę wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie, na zachodzie wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 10-20 l/mkw. oraz burzami z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Suwalszczyźnie, przez 26 s. C w centrum kraju, do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr na wschodzie kraju powieje z północy, w pozostałych regionach z południa i południowego zachodu. Będzie słaby i umiarkowany, w burzach silny, osiągnie prędkość do 80-90 km/h.

Reklama

źródło: x-news.pl

Wyświetleń: 1407 komentarze: 0
31.07.2020, 11:00r. Drukuj
Powrót


Reklama

Melvit
LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
PWSIP

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Kangurek
Ynet.pl
Sklep Enter