poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

ZUS wznawia kierowanie na rehabilitację leczniczą. Przed wyjazdem na turnus trzeba będzie wykonać test na koronawirusa

Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia kierowanie ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej, którą zawieszono w związku z pandemią COVID-19. Z rehabilitacji w pierwszej kolejności skorzystają osoby, którym w najbliższym czasie kończy się świadczenie. 

ZUS rozsyła już pierwsze zawiadomienia o skierowaniu na rehabilitację leczniczą.

Reklama- Osoby skierowane na rehabilitację w systemie stacjonarnym, czyli na całodobowy pobyt w ośrodku, będą musiały obowiązkowo przejść test w kierunku SARS-CoV-2. Gdy tylko dostaną z ZUS zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą (wraz z ulotką informacyjną), będą musiały skontaktować się ze wskazanym ośrodkiem rehabilitacyjnym, który poinformuje o wystawionym zleceniu na badanie - informuje Piotr Olewiński regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

Warunkiem wyjazdu na turnus rehabilitacyjny jest ujemny wynik testu na koronawirusa.

- Badanie jest bezpłatne, a trzeba je wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu. Ośrodek telefonicznie poinformuje o wyniku testu. Listę punktów pobrań można znaleźć pod adresem: www.pacjent.gov.pl. Z planowaniem podróży należy powstrzymać się do momentu, w którym ośrodek poinformuje o negatywnym wyniku testu - wyjaśnia Piotr Olewiński regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

ReklamaNależy pamiętać o tym, aby poinformować ZUS, jeśli nie możemy skorzystać z rehabilitacji. Ważne jest także, by obowiązkowo informować ośrodek rehabilitacyjny o aktualnym numerze telefonu. Na turnus należy zabrać ze sobą środki ochrony osobistej - rękawiczki, maseczki lub przyłbice.

Ambulatoryjnie bez testu

- Osoby skierowane na rehabilitację w systemie ambulatoryjnym, czyli takie które dojeżdżają na nią codziennie w wyznaczonych godzinach, nie wykonują testu w kierunku SARS-CoV-2. Uwaga: osoby, które przebywają na kwarantannie albo w izolacji lub przebywające z taką z osobą w warunkach domowych, nie mogą zgłosić się do ośrodka - informuje Piotr Olewiński z ZUS.

Odsłon: 462 komentarze: 0
11:55, 01.08.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót