poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Dzielnicowi i aplikacja "Moja Komenda" na rzecz poprawy bezpieczeństwa

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu - każdy może prosić go o pomoc, czy też poradę. Jego zadaniem jest pomagać w sprawach drobnych, począwszy od nieprawidłowego parkowania do spraw bardzo poważnych, jak przemoc w rodzinie. Skontaktować się z nim można m.in. przez aplikację "Moja Komenda".

Aplikacja "Moja Komenda" umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje.

Reklama

- Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. "Moja Komenda" dostępna jest na telefony z Android i iOS. Usługa jest bezpłatna - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Jeśli ktokolwiek posiada jakieś informacje o tym, że np. w jakichś miejscach dochodzi do przestępstw czy wykroczeń można o tym powiadomić dzielnicowego, który podejmie właściwe działanie, by przeciwdziałać zagrożeniom.

- O zaobserwowanych zagrożeniach można też informować policję poprzez Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy może skorzystać z mapy wchodząc na stronę internetową policji. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia, np. "wandalizm" lub "nielegalne rajdy samochodowe". Zgłoszenia są anonimowe - nie trzeba podawać swoich danych. Każde ze zgłoszeń jest traktowane poważnie i weryfikowane przez policję. Pamiętajmy, że w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji nadal powinniśmy dzwonić na numery 997 lub 112 - zaznacza podkom. Żerański.

Reklama

Policja zachęca również do zapoznania się z ulotką, którą w najbliższych dniach będzie można otrzymać od policjantów i wykorzystania opisanych aplikacji na rzecz stałego podnoszenia bezpieczeństwa realizowanego w ramach pogłębionej współpracy z dzielnicowymi.

Odsłon: 409 komentarze: 0
11:57, 01.08.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Melvit
LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
PWSIP

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Kangurek
Ynet.pl
Sklep Enter