środa, 23 września 2020 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Kolonie z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Gdyni. Było co zwiedzać (zdjęcia)

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Ostrołęce zorganizowało tegoroczne kolonie letnie do Gdyni. Od lat zapewnia dzieciom i młodzieży wspaniały wypoczynek, rozrywkę, poznanie historii, kultury oraz krajobrazu pod bacznym okiem wykwalifikowanej kadry wychowawców oraz opieki medycznej.

W tym roku zorganizowano fantastyczne kolonie dla 50 dzieci w wieku 7-15 lat w dniach 9-22 lipca. To pierwsze kolonie zaplanowane w Gdyni. Uczestnicy zostali zakwaterowani w Internacie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdyni.

Reklama

- W trakcie kolonii zostały przeprowadzone zajęcia integracyjne, konkursy plastyczne, zajęcia sportowo-rekreacyjne, zajęcia kulturotwórcze, wyjścia nad morze, do muzeów, wycieczki, zajęcia świetlicowe, zajęcia profilaktyczne i z promocji zdrowego stylu życia. Już drugiego dnia dzieci przywitały się z morzem na molo w Sopocie, zobaczyły fontannę, Jasia Rybaka, pomnik Jana Jerzego Hoffera oraz zwiedziły Katedrę Oliwską wraz z ruchomymi organami, park oliwski. Poznanie regionu i krajobrazu wraz z fauną i florą nadmorską umożliwiła im piesza wycieczka na molo do Gdyni Orłowo, a zachwyt wzbudził klif, osada rybacka - czytamy na stronie TPD.

W Gdyni było co zwiedzać - skwer Kościuszki, Muzeum Marynarki Wojennej, wjazd kolejką linową na Kamienną Górę i podziwianie panoramy gdyńskiej, Muzeum Emigracji, Muzeum Miasta Gdyni, ścieżka do stanowisk ogniowych, tzw. bunkrów, Okręt - Muzeum ORP Błyskawica, Infobox. Wiele emocji wzbudziło Centrum Nauki Experyment, w którym dzieci spędziły kilka godzin i trudno im było się rozstać z wrażeniami. Zwiedzanie Gdańska też wzbudziło wiele emocji. 

Reklama

- Cóż byłby za wyjazd nad morze bez plażowania, dlatego każdą wolną chwilę i korzystną aurę wykorzystywano na kąpanie się i opalanie. Rozrywkę dzieciom zapewniły zabawy takie jak: konkurs plastyczny "Pocztówka z wakacji", chrzest kolonijny, konkurs na fajną fryzurę, dyskoteki, konkurs na piosenkę kolonijną, wybory Miss i Misstera kolonii, konkurs mody kolonijnej, w czasie których zabrano najmłodszcyh w podróż pełną przygód i ciekawych atrakcji - czytamy.

Szczegółowy opis przebiegu klonii oraz zdjęcia znajdują się na stronie tpdostroleka.pl.

Fot. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Ostrołęce 

Wyświetleń: 825 komentarze: 0
07.08.2020, 09:12r. Drukuj
Powrót