środa, 23 września 2020 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Piątek upalny z burzami na Mazowszu i Lubelszczyźnie (wideo)

Przez najbliższe dni pogoda będzie wyjątkowo gorąca, a miejscami upalna. Niewykluczone są jednak przelotne opady deszczu, a także burze, którym może towarzyszyć grad.W piątek po południu od Lubelszczyzny aż po centrum kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze z opadami o sumie do 10-20 litrów na metr kwadratowy.

W pozostałej części Polski będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale w porywach burzowych może rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę.

Sobota na północy kraju przyniesie przelotny deszcz i burze z opadami rzędu 10-20 l/mkw. Mieszkańcy pozostałej części kraju będą mogli cieszyć się słonecznym dniem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr w porywach burzowych może osiągać prędkość do 90 km/h.

W niedzielę pogodnie zrobi się na południu kraju. W innych regionach niewykluczone są przelotny deszcz i burze z opadami do 10-30 l/mkw. i lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna sięgnie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych osiągnie do 90 km/h.

Reklama

źródło: x-news.pl

Wyświetleń: 829 komentarze: 0
07.08.2020, 09:22r. Drukuj
Powrót