środa, 23 września 2020 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ekipa filmowa jest już w Ostrołęce. W starym szpitalu kręcą kadry do filmu "Żeby nie było śladów" (zdjęcia)

W budynku starego szpitala przy ulicy Sienkiewicza w Ostrołęce padły pierwsze klapsy na planie filmu pt. Żeby nie było śladów" w reżyserii Jana Pawła Matuszyńskiego. Statystami w produkcji będą mieszkańcy naszego miasta i powiatu, którzy w sierpniu zgłosili się na casting.

Film powstaje na kanwie książki-reportażu o Grzegorzu Przemyku, autorstwa Cezarego Łazarewicza z 2016 roku. Teraz Jan Paweł Matuszyński tragiczną historię młodego licealisty i poety Grzegorza Przymyka, przenosi na ekran.

Reklama

Kręcą historię Grzegorza Przemyka

Grzegorz Przemyk został zatrzymany przez milicję 12 maja 1983, gdy wraz z kolegami świętował zdaną maturę. Przemyka zabrano do pobliskiego komisariatu, gdzie został pobity przez funkcjonariuszy. Po dwóch dniach, na skutek pobicia i ciężkich urazów jamy brzusznej, zmarł w szpitalu. Miał niespełna 19 lat. Jego pogrzeb stał się manifestacją antykomunistyczną.

Na casting do filmu, który prowadzono w Ostrołęce w sierpniu tego roku, zgłosiła się ponad setka chętnych.

- Prowadziliśmy casting do filmu "Żeby nie było śladów". Producentem filmu jest Aurum Film odpowiedzialny również za "Boże ciało", dlatego myślę, że ostrołęczanie zostali wystarczająco zachęceni - mówiła nam Agnieszka Więckowska ze Studia ABM w Krakowie.

Reklama

Ostrołęcki szpital wpisuje się w klimat lat 80

Film osadzony jest w realiach lat 80, dlatego do filmu poszukiwano statystów o naturalnym wyglądzie, bez widocznych tatuaży, permanentnych makijaży czy nowoczesnych fryzur. Zarówno aktorzy jaki i statyści otrzymali na planie kostiumy z tamtych lat.

Podobnie z otoczeniem, w którym będą kręcone kadry, a budynek starego ostrołęckiego szpitala idealnie wpisuje się w potrzeby planu zdjęciowego. Na miejscu już jest ekipa filmowa, widzieliśmy przyczepy z kostiumami, a także aktorów.

Jak w filmie wypadną ostrołęczanie? Jak na zdjęciach wypadnie stary szpital? Przekonamy się po montażu filmu i jego emisji.

Zobacz też:

Casting w Ostrołęce. Na statystów do filmu "Żeby nie było śladów" zgłosiła się ponad setka mieszkańców

Zobacz zdjęcia:
Plan filmowy w Ostrołęce

Więcej zdjęć: Plan filmowy w Ostrołęce

Odsłon: 23976 komentarze: 0
11:18, 03.09.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót