środa, 23 września 2020 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Rusza Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs"

Wraz z początkiem września rusza Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs". DKF to prawdziwa uczta dla wytrawnych kinomaniaków oraz szansa na spotkanie się oko w oko z cenionymi reżyserami, aktorami i ludźmi filmu. Podczas pierwszego spotkania zaprezentowany zostanie film pt. "Poznajmy się jeszcze raz". 

Dyskusyjny Klub Filmowy "Rejs" istnieje od 1992 roku i skupia aktywną grupę miłośników ambitnego kina.

Celem projektu DKF jest popularyzacja współczesnego kina polskiego, zarówno filmów fabularnych jak też dokumentalnych. Od początku swojej działalności w Dyskusyjnym Klubie Filmowym "Rejs" odbywały się projekcie filmów polskich z udziałem ich twórców, to też miejsce spotkań mieszkańców z aktorami, reżyserami i ludźmi filmu.

Reklama

Repertuar Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Rejs" we wrześniu:

7 września

"Poznajmy się jeszcze raz"

Sala 1 godz. 18.00 - inauguracja

Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor, nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie.

14 września

"Matthias i Maxime"

Sala 2, godz. 18.00

Maxime właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxima, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny. Jednym z najbliższych przyjaciół chłopaka jest Matthias, początkujący prawnik zmierzający wprost do kariery i ślubu. Sprecyzowane plany obu chłopaków pokrzyżuje jednak pewna impreza, podczas której zagrają w studenckim filmie, w scenie pocałunku. Spotkają się w niej, ubrane w almodovarowskie błękit i czerwień, tłumione latami uczucia i nieoczekiwanie odkryte pożądanie. Czy bohaterowie odważą się z nimi skonfrontować?

Reklama

21 września

"Ojciec"

Sala 2, godz. 18.00:

Film otwiera scena pochówku starszej kobiety. Wśród żałobników szybko rozpoznajemy jej zdenerwowanego męża, Vasila. Irytacja krewkiego mężczyzny wzmaga się, gdy syn - mimo jego próśb - nie chce zrobić pamiątkowych zdjęć trumny z ciałem nieboszczki. To pierwsza spośród wielu scysji pomiędzy bohaterami. Po pogrzebie matki Pavel najchętniej wróciłby do swoich codziennych obowiązków i ciężarnej żony, zwłaszcza że w towarzystwie ojca nie czuje się zbyt komfortowo. Ten natomiast jest przekonany, że zmarła żona próbuje się z nim skontaktować zza grobu.

28 września

"Sekret bogini fortuny"

Sala 2 godz. 18.00 - pokaz przedpremierowy

Annamaria, która musi udać się na obserwację do szpitala, oddaje dwójkę swoich dzieci pod opiekę wieloletnich przyjaciół gejów - Artura i Alessandra. Są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci - egoistyczna i wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę w ich życiu.

Fot. Poznajmy się jeszcze raz/Filmweb.pl

Odsłon: 864 komentarze: 0
07:28, 06.09.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót