środa, 23 września 2020 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wypadek w gospodarstwie. Czteroletni chłopiec stracił stopę

Do nieszczęśliwego wypadku w gospodarstwie rolnym doszło wczoraj późnym popołudniem w miejscowości Rozwory na terenie gminy Rzekuń. Czteroletni chłopiec włożył nogę w pracujące urządzenie, w wyniku czego stracił stopę. Został zabrany do szpitala w Warszawie przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

O sprawie poinformował nas czytelnik. Według jego relacji do wypadku doszło na terenie posesji, na której mieszkała rodzina. Nogę chłopca wciągnęła maszyna rolnicza.

Reklama

Na razie nie wiadomo czy stopę dziecka uda się uratować. O szczegóły zapytaliśmy podkom. Tomasza Żerańskiego, oficera prasowego ostrołęckiej policji.

- Wczoraj około godz. 17.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku w gospodarstwie rolnym na terenie jednej z gmin naszego powiatu. Według wstępnych ustaleń policji, matka zajmowała się w domu trójką małych dzieci: dwojgiem kilkuletnich i jednym niemowlęciem. Gdy kobieta usypiała najmłodsze dziecko, dwójka starszych wyszła z domu do obory, gdzie prace wykonywał ojciec. Jeden z chłopców doznał wypadku. Z urazem stopy został zabrany do szpitala w Warszawie przez LPR - powiedział nam podkom. Tomasz Żerański.

To kolejny wypadek w rolnictwie w naszym regionie w obecnym sezonie. Policja apeluje o ostrożność.

- Pamiętajmy, że to rodzice są odpowiedzialni za właściwą opiekę nad dziećmi. Uczmy dzieci o zagrożeniach związanych z urządzeniami i maszynami oraz zabezpieczajmy je odpowiednio. Chwila nieuwagi lub niedopełnienie obowiązków może sprowadzić na nas i naszych bliskich śmiertelne zagrożenie - mówi rzecznik Żerański.

Odsłon: 21254 komentarze: 0
10:10, 07.09.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót