środa, 23 września 2020 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Są zarzuty dla zatrzymanych przez CBA

Zatrzymani przez CBA usłyszeli zarzuty korupcyjne.

Na razie nie wiadomo jakie środki zapobiegawcze zostały zastosowane wobec podejrzanych. Z komunikatu Prokuratury Regionalnej w Białymstoku nie wynika czy zatrzymani pozostaną w areszcie czy wyjdą na wolność.

Reklama

- Zatrzymanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 296a § 1 k.k. i innych, dotyczących przyjmowania korzyści majątkowych przez osobę pełniącą funkcje kierownicze w PGE Dystrybucja S.A., w zamian za nadużycie udzielonych jej uprawnień, w związku z publicznymi przetargami w zakresie budowy i modernizacji sieci i urządzeń elektroenergetycznych, poprzez ujawnienie informacji istotnych z punktu widzenia prowadzonych postępowań przetargowych - czytamy w komunikacie.

Artykuł 296a Kodeksu karnego mówi o korzyściach majątkowych. Wymiar kary opisany w Kodeksie to maksymalnie 5 lat więzienia.

Prokuratura mówi także o "o żądaniu wydania rzeczy i przeszukaniu w mieszkaniach zajmowanych przez Posła na Sejm RP oraz jego córkę". Chodzi o posła Arkadiusza Czartoryskiego, który najpierw zaprzeczył, że doszło do przeszukania, ale przyznał, że funkcjonariusze CBA zażądali wydania dokumentacji związanej ze sprawą.

Co ostrołęcki poseł trzymał w domu, skoro sprawa dotyczy prywatnej firmy i spółki PGE Dystrybucja? Na razie nie wiadomo. Wiemy jednak, że zatrzymany Edward S. to wieloletni bliski współpracownik posła Czartoryskiego.

Reklama

Pełny komunikat prokuratury

W sprawie RP I Ds 12.2019 w dniu 8 września 2020 r. na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatura w Gdańsku dokonali zatrzymania czterech osób, którym po doprowadzeniu do siedziby Prokuratury przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 296a § 1 k.k. i innych, dotyczących przyjmowania korzyści majątkowych przez osobę pełniącą funkcje kierownicze w PGE Dystrybucja S.A., w zamian za nadużycie udzielonych jej uprawnień, w związku z publicznymi przetargami w zakresie budowy i modernizacji sieci i urządzeń elektroenergetycznych, poprzez ujawnienie informacji istotnych z punktu widzenia prowadzonych postępowań przetargowych.

W sprawie wydano postanowienie o żądaniu wydania rzeczy i przeszukaniu w mieszkaniach zajmowanych przez Posła na Sejm RP oraz jego córkę, jednakże z uwagi na dobrowolne wydanie żądanych rzeczy, odstąpiono od dokonania czynności przeszukań.

W ramach śledztwa funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali czynności procesowych w kilkudziesięciu miejscach. Z uwagi na dobro śledztwa i szczególną wagę sprawy Prokuratura nie ujawnia szczegółów toczącego się postępowania.

W sprawie trwają czynności procesowe.

Odsłon: 30410 komentarze: 0
15:06, 09.09.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót