środa, 23 września 2020 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Nastolatka chciała skoczyć z mostu. Policjanci uratowali jej życie chwytając w ostatniej chwili (aktualizacja)

Policjanci z Ostrołęki uratowali życie nastolatce, która próbowała skoczyć z mostu. Mundurowi chwycili 16-latkę, gdy ta wychylała się już za barierkę. Młodą ostrołęczankę zabrali do szpitala ratownicy medyczni. Wielkie brawa dla zgłaszającego oraz mundurowych, którzy przybyli z pomocą w błyskawicznym tempie.

Utrudnienia w ruchu na nowym moście w Ostrołęce. Po godz. 16.00 służby zostały zaalarmowane o próbie samobójczej nastoletniej dziewczyny. Nastolatka miała stać przy barierce. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz policjantów, a kierowcy utknęli w olbrzymim korku.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 16.00 na moście im. A. Madalińskiego w Ostrołęce. O szczegóły zapytaliśmy podkom. Tomasza Żerańskiego, oficera prasowego ostrołęckiej policji.

Reklama

Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. Służby ratownicze zablokowały jeden pas ruchu. Wprowadzono ruch wahadłowy. Nastolatka została przekazana załodze pogotowia ratunkowego. Drogę odblokowano po kilkunastu minutach.

Aktualizacja

Zdążyć na czas - za każdym razem te słowa  tłumią się w głowach policjantów, kiedy rozpoczyna się walka o ludzkie życie. Po raz kolejny ostrołęccy policjanci udowodnili swoją skuteczność. Uratowali nastolatkę, która dziś na moście próbowała  targnąć się na własne życie. Policjanci zadziałali błyskawicznie i na szczęście kolejny raz zdążyli z pomocą. Funkcjonariusze policji złapali dziewczynę za ubranie w ostatnim momencie, kiedy wychylała się już za barierkę.

Reklama

- Około godz. 16.40 dyżurny ostrołęckiej policji został poinformowany, że na jednym z mostów w Ostrołęce nastolatka chce targnąć się na własne życie. Od razu po otrzymaniu zgłoszenia na pomoc nastolatce ruszyły policyjne patrole. Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału patrolowego mieli świadomość, że to walka o cenne sekundy, które decydują o życiu. Gdy dojechali na miejsce  zauważyli młodą dziewczynę. Biegnąc w jej kierunku, nastolatka wychylała się za barierkę. W ostatniej chwili policjant z ogniwa wywiadowczego wykorzystując dogodny moment złapał  nastolatkę za ubranie. 16-latka z Ostrołęki została przekazana załodze karetki pogotowia, która zabrała ją do szpitala - mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Policjanci muszą być przygotowani na każdą sytuację, ponieważ często w ich służbie walka toczy się o to co najcenniejsze, czyli ludzkie życie. Ostrołęccy mundurowi wielokrotnie już udowadniali swoją skuteczność w tego rodzaju działaniach.

- Słowa podziękowania należą się także osobie, która zaalarmowała mundurowych. Powyższe zdarzenie potwierdza tylko prawdziwość zdania, które często jest powtarzane, że jeden telefon może uratować życie. Reagujmy za każdym razem, gdy jesteśmy świadkami niebezpiecznych sytuacji. Telefon o np. pijanym kierowcy, przemocy domowej oraz krzywdzie wobec najmłodszych kosztuje nas niewiele, a dzięki niemu, jak pokazał powyższy przykład, można uratować komuś życie - dodaje rzecznik Żerański.

Symboliczna jest także data zdarzenia. Dziś przypada Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom.

Odsłon: 32137 komentarze: 0
17:04, 10.09.2020r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót