czwartek, 21 października 2021 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Katarzyna Kamińska odwołana z funkcji wiceprezes Elektrowni B., a jej mąż wyrzucony z PiS

Katarzyna Kamińska straciła posadę wiceprezes Zarządu Energa Elektrownie Ostrołęka B. Odwołanie może być pokłosiem wypadku spowodowanego przez jej męża Stanisława Sylwestra Kamińskiego - działacza PiS, który podróżował służbowym autem swojej żony, z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Kamińska posadę w państwowej spółce otrzymała w 2016 roku, po tak zwanej "dobrej zmianie", kiedy PiS wygrał wybory w 2015 roku. Wcześniej pracowała w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrołęce.

Reklama

W wyniku kolejnych roszad kadrowych w spółce, Kamińska zachowywała posadę wiceprezesa. Tak było też w 2019 roku, gdy Rada Nadzorcza Energa Elektrownie Ostrołęka w piątek 5 kwietnia br. podjęła uchwałę o powołaniu zarządu dziewiątej już kadencji spółki. W wyniku rozstrzygniętego konkursu do składu zarządu powołano wiceprezesa, a także dwóch wiceprezesów - jednym z nich ponownie została Katarzyna Kamińska.

Sprawy zaczęły się komplikować, gdy w sobotę 27 czerwca 2020 roku mąż Katarzyny Kamińskiej - Stanisław Sylwester Kamiński, spowodował wypadek we wsi Drężek w gm. Myszyniec. Okazało się, że ówczesny działacz Prawa i Sprawiedliwości korzystał z auta służbowego swojej żony, należącego do spółki Energa. Co najciekawsze, mężczyzna kierował samochodem mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawa szybko zyskała rozgłos i znalazła się na głównych stronach ogólnopolskich mediów.

Reklama

Wydawało się, że po tak poważnym incydencie reakcja zarządu Energi będzie natychmiastowa. Za udostępnienie firmowego auta nieupoważnionej osobie mogły grozić kary ze strony pracodawcy. Spółka Energa Elektrownie Ostrołęka nabrała jednak wody w usta w sprawie rozbitego auta służbowego, którym kierował działacz PiS, pomimo posiadania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Katarzyna Kamińska nie straciła posady wiceprezes zarządu, ale dostała już kolejne służbowe auto. Aferę wyciszono przez zbliżającymi się wówczas wyborami prezydenckimi.

Sprawa powróciła po wyborach. Dziś wiemy już na pewno, że Katarzyna Kamińska straciła posadę wiceprezesa zarządu Energa Elektrownie Ostrołęka B., w której zarabiała kilkadziesiąt tys. zł miesięcznie. Kolejne nieprzyjemności dotknęły także Stanisława Sylwestra Kamińskiego, który, jak się dowiedzieliśmy, został usunięty ze struktur Prawa i Sprawiedliwości, a w ostrołęckiej prokuraturze trwa postępowanie w sprawie naruszenia przez niego zakazu sądowego.

- Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi postępowanie w sprawie naruszenia zakazu sądowego przez Sylwestra K. kierującego samochodem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, tj. o czyn art. 244 k.k. - poinformowała nas Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Obecnie trwa nabór na wiceprezesów spółki. Energa poinformowała o przedłużeniu terminu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko wiceprezesa zarządu EEO SA. Pod koniec sierpnia tego roku nowym prezesem Elektrowni został Tomasz Miszczuk - zasłużony działacz PiS. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego szefa spółki - Leszka Kowalskiego.

Reklama

Zobacz też:

Tylko u nas: Działacz PiS z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów rozbił służbowe auto żony, która pracuje w elektrowni

Zachowanie działacza PiS sławne na całą Polskę

Wiceprezes Kamińska otrzymała kolejny samochód. Stanowiska nie straciła, a spółka milczy

Zasłużony działacz PiS szefem ostrołęckiej elektrowni

Wyświetleń: 23175 komentarze: -
14.09.2020, 08:33r. Drukuj
Powrót