czwartek, 22 października 2020 r., imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Święto 5 Pułku Ułanów Zasławskich w setną rocznicę bitwy pod Zasławiem

Pasjonaci ułańskiej tradycji 5 Pułku Ułanów Zasławskich, jak co roku, spotkają się na osiedlu Wojciechowice, aby uczcić pamięć żołnierzy służących niegdyś w szeregach tej formacji. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie odsłonięcie tablicy upamiętniającej setną rocznicę bitwy pod Zasławiem. 

Tegoroczne święto 5 Pułku Ułanów Zasławskich będzie miało szczególny charakter, ponieważ w tym roku obchodzimy setną rocznicę bitwy, której stacjonująca w Ostrołęce formacja zawdzięcza swoją nazwę.

Reklama

Uroczystości przed pomnikiem 5 Pułku Ułanów Zasławskich poprzedzi msza święta w kościele pw. świętego Wojciecha, która zostanie odprawiona o godzinie 10.30.

Główne uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.40. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa obchody ograniczą się do uroczystości przed pomnikiem przy alei Wojska Polskiego.

Podczas uroczystości będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 20 września.

Wyświetleń: 1651 komentarze: 1
17.09.2020, 09:11r. Drukuj
Powrót


Wiszący Dzik @ 10:35, 17.09.2020

IP: 83.24...91

Jeszcze raz powtarzam: Ten pułk powinien się nazywać 5 pułk
ułanów Ostrołeckich a nie jakichś "Zasławskich. Ta bitwa pod Zasłąwiem to była małą potyczka bez znaczenia i nazywanie tego pułku od imienia tej bitwy to jakieś nieporozumienie. Chyba że ktoś chce dopiec Ostrołęce- to i owszem.

Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
Ynet.pl
Sklep Enter