sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Ostrołęcki poeta Karol Samsel zaprezentował najnowsza książkę zatytułowaną "Autodafe 3" (zdjęcia)

"Autodafe 3" to tytuł najnowszej książki ostrołęckiego poety i literata Karola Samsela. Publikacja została zaprezentowana szerszemu gronu odbiorców w piątek 18 września w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce w ramach spotkania z cyklu "Przystanek literacki Ostrołęka". Wstęp był wolny. 

Karol Samsel to bardzo aktywny uczestnik ważnych wydarzeń literackich nie tylko w rodzinnym mieście, ale też w Polsce. Jest m.in. współorganizatorem Festiwalu Literackiego im. Edwarda Kupiszewskiego - "Kupiszewiada", prowadzi cykliczne spotkania literackie i wydarzenia kulturalne, zaprasza literatów z całej Polski, sam jest zapraszany jako uznany ekspert do rozmaitych programów telewizyjnych o tematyce literackiej i kulturalnej.

Reklama

Karol Samsel urodził się 3 sierpnia 1986 r. Od najmłodszych lat brał udział w konkursach recytatorskich i interesował się poezją i literaturą. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce, Gimnazjum nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

Od 29 kwietnia 2014 r. jest doktorem nauk humanistycznych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także filozofię w Instytucie Filozofii i Socjologii UW. Jest członkiem Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC), prezesem Warszawskiego Koła Norwidologicznego, redaktorem serii książek "Powrót do Karczewskiej".

To laureat wielu prestiżowych nagród i ogólnopolskich konkursów literackich, w tym Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. D. Maliszewskiego, "Jesiennej Chryzantemy" czy Pierwszego Turnieju Jednego Wiersza im. Wandy Karczewskiej. Swoje wiersze i artykuły krytyczno-literackie drukował m.in. w "Zeszytach Poetyckich", "Poezji Dzisiaj", "Szafie", "Tekstualiach", "ZNAJ-u", "Kozimrynku", "Znad Willi".

Reklama

W 2003 r. ukazał się nakładem Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki pierwszy tomik wierszy pt. "Labirynt znikomości". Kolejne książki poetyckie Samsela to "Czas teodycei" (2007 r.), "Manetekefar" (2009 r.), "Kamienie - Pieśni na pożegnanie", (2010 r.), "Dormitoria" (2011 r.), "AltissimumAbiectum" - wspólnie z Krzysztofem Schodowskim (2012 r.), "Dusze jednodniowe" (2013 r.), "Więdnice" (2014 r.), "Prawdziwie noc" (2015 r.), "Jonestown" (2016 r.), "Puste noce, 31 odbić Ostrołęki" - wspólnie z Krzysztofem Michem (2017 r.), "Z domami ludzi" (2017 r.), "Autodafe" (2018), "Autodafe 2" (2019 r.). 

W czerwcu 2019 roku Karol Samsel osiągnął kolejny stopień awansu zawodowego. Rada Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego nadała dr. Karolowi Samselowi tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie nauk humanistycznych, w dyscyplinie literaturoznawstwo

Przed i po spotkaniu była możliwość zakupu książki z autografem autora.

Reklama

Wydarzenie odbyło się w piątek 18 września o godzinie 18.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Premiera książki Karola Samsela

Więcej zdjęć: Premiera książki Karola Samsela

Wyświetleń: 983 komentarze: 3
18.09.2020, 18:30r. Drukuj
Powrót


Analfabeta @ 08:37, 19.09.2020

IP: 78.152...4

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę bo nie wiem czy dobrze jest odmienione nazwisko, Karola Samsela, nie Samsla?

do wyżej @ 09:14, 19.09.2020

IP: 2a01:110f...66ba

Samsela po polsku, Samsla po kurpiowsku

WIKTOR @ 22:02, 19.09.2020

IP: 37.47...47

odmiana nazwisk, nazw miejscowości w języku polskim najczęściej uzależniona jest od tzw. uzusa, czyli praktyki stosowanej w danej społeczności, grupie etnicznej, a nawet grupie rodzinnej, a także nawyków, wieloletnich stosowań w grupie.. Nie zawsze jest na zgodna z teorią z zasadami polskiej gramatyki. Dlatego warto czasami przyjrzeć się niektórych nazwom miejscowości, jak są odmieniane przez mieszkańców czy urzędników magistratu. Podobnie rzecz się ma z nazwiskami, warto zobaczyć jak odmienia swoje nazwisko jego posiadacz lub rodzina. Z tego co już zauważyłem pan Doktor Karol odmienia swoje nazwisko: Samsel, Samsla, Samslowi itd. Chyba, że się mylę, proszę sprostować.

Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
HydroDev
Ynet.pl
Sklep Enter