środa, 21 października 2020 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny również w Ostrołęce

W najbliższy piątek 25 września o godzinie 16.00 z parku miejskiego w Ostrołęce wyruszy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny pod hasłem "Ostrołęka dla Sprawiedliwości Klimatycznej", w którym udział weźmie m.in. młodzież szkolna. Jednym z punktów strajku będzie posadzenie 50 sadzonek drzew. 

Na Facebooku pojawiła się oficjalna zapowiedź strajku. Osoby chętne mogą dołączyć do wydarzenia.

Reklama

- Tym razem chcemy zwrócić uwagę na nierówności społeczne związane z postępującym kryzysem klimatycznym. Mieszkańcy globalnego południa, którzy w znikomym stopniu przyczyniają się do eksploatacji zasobów Ziemi, czyli jednocześnie mają najmniejszy wpływ na postępowanie globalnego ocieplenia, zapłacą najwyższą cenę za lata degradacji naszej planety przez człowieka. Wychodzimy na ulice w całej Polsce, ponieważ niesprawiedliwości doświadczamy również w naszym własnym kraju. Wiele polskich rodzin żyje na skraju ubóstwa między innymi przez rosnące ceny jedzenia spowodowane dotkliwymi suszami, a rządzący, w pełnej ignorancji konsekwencji swoich działań, skazują mieszkańców coraz większej liczby miejscowości na brak wody w kranach latem. Polskie społeczeństwo musi zyskać świadomość sytuacji, w jakiej się znajdujemy, by zawalczyć o sprawiedliwą i bezpieczną przyszłość dla naszego i przyszłych pokoleń - czytamy w komunikacie organizatorów.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny wyruszy w piątek 25 września o godzinie 16.00 z parku miejskiego. Protest zakończy się o godzinie 18.00.

Fot. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny/Facebook

Wyświetleń: 514 komentarze: 3
23.09.2020, 09:48r. Drukuj
Powrót


tl @ 06:27, 24.09.2020

IP: 188.146...193

Super, że jesteście przeciwko starym elektrowniom czy piecom przydomowym.

Kiedy byłem małym chłopcem hej! @ 12:04, 24.09.2020

IP: 80.50...118

Kiedy byłem trochę młodszy, miałem trochę więcej wolnego czasu byłem bardzo poruszony jak szybko topnieją lodowce. W 2020 roku lodowce miały zniknąć, ja miałem sadzić pomarańcze w ogródkach działkowych "Czeczotka", a Wenecja Londyn czy Nowy Jork miały przestać istnieć.
Sadzenie drzew, pochwalam. Zużywajcie mniej prądu, segregujcie śmieci. Katastroficzne wizje końca świata zostawcie tym którzy chodzą po domach i rozdają gazetki.

tak tylko... @ 23:41, 24.09.2020

IP: 2a01:110f...4a7c

Może zacznijcie apelować do wielkich tego świata, żeby produkowali urządzenia naprawialne, tak jak kiedyś, teraz są jednorazówki - od głupiego długopisu ..poprzez telewizory, pralki, sprzęt AGD .. po samochody ..jak coś się popsuje to się to w zasadzie wymienia na nowe. Ileż to jest śmieci , odpadów !!!!! A pakowanie wszystkiego we wszechobecny plastik ... a gdzie jest papier i szkło ???

Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
Ynet.pl
Sklep Enter